CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24862|Reply: 134

[Cinta] Closed

Edited by fairycute at 9-3-2024 07:51 AM

Closed

urm ujian bg awk tt.. hadapi dengan tabah.. kalau pada pendapat sy sebaiknye cukupkan duit, minta bf awk sambung belajar part time, ataupun buat perniagaan lain yang lebih menjamin kewangan keluarga..

pasal abg2 bf awk tu? mereka OKU ke? atau OUK? OUK orang upaya kurang yang cukup sifat tp pemalas cari kerja..

kalau jenis OUK harap abg awak abaikanlah. bukan masalah adk bradik tp masalah dh besar panjang. jd kenalah BERDIKARI..

betul kate tt, life lepas kawin akan lebih banyak pakai $$. tt sanggup ke? lelaki yg diri sendiri pun cukup makan. bile dah kawin lelaki ade tanggungjawab lebih. salah satu faktor penceraian yg teratas is financial problem. larat ka tiap bulan tak cukup $$ nak bayar itu ini and gaduh pasal $$?

soalan tt di sini precise skit boleh? u dah tetap nak kawin dgn die walau ape pun rintangan & nak advise caner nak deal dgn family pasal perkahwinan ke? atau tak pasti patut ke kawin dgn bf tersebut?

AdamBillionaire posted on 10-10-2013 05:14 PM
urm ujian bg awk tt.. hadapi dengan tabah.. kalau pada pendapat sy sebaiknye cukupkan duit, minta bf ...

Dorang tu OUK boleh, OKU pun boleh .. Sebenarnya bf saya sekolah pun tak habis.. Sebab konflik keluarga.. Parents bercerai, terus bf dgn adik beradik berhenti sekolah.. Tulah, penat bebel dah.. Masing2 dah besar kan.. Bukan tak boleh berfikir..

limesherbet posted on 10-10-2013 05:17 PM
betul kate tt, life lepas kawin akan lebih banyak pakai $$. tt sanggup ke? lelaki yg diri sendiri pu ...

I nak advise mcm mana nak pujuk family i.. Bf i mmg bukan orang senang.. Tapi dia layan i baik sangat.. Laki sekarang susah nak jumpa yang ok.. I dah jumpa, takkan i nak lepaskan..

yang naak p buat maksiat tu buat apa....jaga la batas pergaulan...sian mak tt...cari la yang standart sikit...mak tt nak tayang juga dekat jiran2 menantu dia ni bukan peniaga pasar malam...dia nak menantu yang keje dalam econ,,p keje pakai tie..kete besar...bawa brief case...

Follow Us
mesti ibu TT ni ade termakan hasutan org terdekat....
tapi pada aku kumpul duit lebih sikit dulu....
psl family bf TT tu, utamakan yg penting... mcm mak atau adk2 bf TT yg mmg perlu dibantu
kalau yg lelain yg mls, x bertanggung jwb etc, abaikan sajork...

btw gudlak dr aku... and aku doakan jodoh korg berdua kekal hingga ke syurga..

mak_wa95 posted on 10-10-2013 06:14 PM
yang naak p buat maksiat tu buat apa....jaga la batas pergaulan...sian mak tt...cari la yang standar ...

Alhamdulillah, batas pergaulan masih dijaga .. Kadang2 pelik dgn mak2 ni kan.. Dorang beriya2 nak menunjuk, berlumba2 anak siapa dpt hantaran tinggi, menantu sape lg bagus.. i x faham lah uolls.. Agaknya ibu i fikir akan ada putera raja yang akan minang i nnt kot..

nidzrain posted on 10-10-2013 06:20 PM
mesti ibu TT ni ade termakan hasutan org terdekat....  
tapi pada aku kumpul duit lebih sik ...

Hmm.. Rasanya ibu saya jeles tgk orang lain kot.. Agaknya orang lain dapat menantu yang best2.. Bakal menantu dia plak biasa2 je..

Anyway, thanks.. Harap2 semuanya dpt dipermudahkan..

fairycute posted on 10-10-2013 06:27 PM
Alhamdulillah, batas pergaulan masih dijaga .. Kadang2 pelik dgn mak2 ni kan.. Dorang beriya2 na ...

pelan2 pujuk...agaknya ibu  tt dah rasa perit payah hidup dengan orang keje biasa2...so kalau boleh anak pompuan sorang ni dia nak bagi kawin dengan orang luar biasa kut...bahgia boleh dibeli dengan wang ringgit kekdahnya....padahal dia pun tahu cinta buta...

pg tempah hotel ... duk berdua duaan..tp jgn buat apa apa la
sebelum tu call la jabatan agama kata sekian sekian ada org berkhalwat

tadaaaaa...kahwin kos minima..nk xnak kne kawin...

salam TT,

pada pandangan saya, TT perlu memikirkan banyak hal...TT umur 22, dan bf TT umur 25 tahun...dua2 muda dan masih tak matang (from my point of view)

dlm islam, kalu boleh kawin cepat, kena kawin cepat...

banyak persoalan saya nak tanya TT:

1. adakah TT belajar atau bekerja?
2. pekerjaan bf tt tetap atau tidak?
3. ape famili background tt? mak keje ape? ayah keje?
4. berapa adik beradik tt
5. bagaimana mak pak sebelah bf? depa keje ape?
5. adik beradik belah bf brape?

jawab soalan2 ni dulu nanti abg buat analisis terperinci...

Awak muda lg deknon. Mmg parents awk berkira nak lepaskan awk. Anak pompuan tunggal lagi. Sy rase la, hold dulu la plan nak kawin ni lg 2-3 tahun. Mak bapak mana yg nak tgk anak susah kan. Bf awak kalo betul la dia nak kat awak, mesti dia berusaha abis2an nak penuhi permintaan mak awak tu.

Ni nasihat je deknon. Mmg payah nak kawin skrg sbb asik nak pedulik apa org kata. Yg penting sabar ye and doa byk2 semoga Tuhan permudahkan usaha korg nak menghalalkan hubungan ni.

Gitu mcm ostazah dah haku.

Sekarang boleh la cakap tak kisah. Da kawin nanti manjang takda duit la adik beradik hawau la macam macam. Sorry to say. Duit tu untuk kelangsungan hidup. Yes berniaga tu bagus. Untung ke tak? Awak pulak macam mana? Ada ke duit sendiri? La ni degree bersepah inikan pulak diploma. Settlekan diri dulu. Bila da attached you will regret later on

Bukan nak kawin susah. Taknak awak tu hidup susah lepas kawen. Lain paham.. Baik tak boleh bayarkan sewa rumah. Cinta tak boleh beli kfc. Sayang tak boleh beli baju

Err..tt..aku penah baca dlm tred mane ntah..bf dia keje biasa2 gk..mak dia letak antaran 20k..dia dgree x silap..sbb aku terkejut..aku tnya knp smpi byk gitu..forumer tu ckp sbb mak dia nk tgk laki tu bersungguh x utk dptkn dia..ada usaha utk memajukn diri x..so wpn laki dia kna tipu masa cari keje..xde keje utk beberapa ketika..last2 laki dia berjaya la sediakn 20k tu..selepas menunggu 2thn x silap lps bertunang..kawin jgk..so aku rasa ko kna tunjukkn kemampuan bf ko utk jaga ko pd masa dpn..skrg ni kumpul duit dn kurangkn maksiat..

normal la kalau mak bapak demand macam tu... mak bapak kita sekarang ni umat Islam akhir zaman... bukan mak bapak time2 sahabat nabi yang teguh imannya... so normal la kalau nak demand benda2 macam tu... maruah dorg bila masyarakat provoke bukan calang2 orang boleh tahan... macam mana kita tak boleh jadi anak yang sempurna, mcm tu jugak mak bapak kita dik.... so, kena terima dengan hati terbuka walaupun tak suka... walaupun ape yang dorang nak tu tak ade dlm syarat2 kahwin dalam Islam, tapi ingat... dorang ade maruah yang dorang kena jaga.... dan dorang manusia biasa... kena ingat tu....

tanggungjawab adik dan bf, usahakan ape yang dorang nak.... tu sebagai tanda hormat dari adik dan bf kat mak bapak... dan sebagai tanda serius bf adik nak beristerikan adik... amik masa dan cari duit.... belajar hidup susah, supaya nanti lepas kahwin semangat kita kuat.... sebab bf adik kurang dari segi kerja dan kewangan, tak mustahil masalah kewangan akan jadi isu utama nanti.... jadi belajar hidup susah...

cara nak pujuk mak abah... selain berdoa akak tak nampak cara lain....

Di Langkawi ni 10K taraf budak lepas SPM jah. Kalau diploma bagai berbelas ribu, bukan nak menunjukpun mmg kos nikah kahwin sekarang ni mahal. Umur baru 22 tahun, aku dulu umur tu baru grad dan kerja dgn gaji 500 hengget, dgn duit tulah nak bayar sewa rumah, tambang bas, bg mak utk belanja, bagi adik yg tgh study kat U.

Aku sendiripun tak buat kenduri kahwin, hanya doa selamat, yg penting lepas kahwin tak menyusahkan sesiapa, nak harap siapa, mak bapa miskin. Adik beradik semua baru grad setahun dua, masing2 memilih kahwin masa belajar, bayangkan...Banyak pengajaran dapat dikutip dari sedara2 atas aku yg susah sbb kahwin muda. Aku sorang jah kahwin dah tua....maksiat ke apa atas diri sendiri. Benda yg kita boleh control.

Bagi aku kalau dia niaga sendiri di pasar malam pendapatan dia boleh jadi lebih tinggi dari cikgu sekolahpun. So, kalau sekarang dia kerja dgn org, ada baiknya suruh dia belajar meniaga sendiri, pengalaman dah ada kan? Biarlah dia kumpul duit cukup2, untuk bela TT belakang hari, untuk stabilkan family dia, sian mak dia, harap dia sorang untuk makan minum. Takutnya lepas kahwin nanti, tanggungjawab dia banyak, kau tak boleh adjust dgn kehidupan kau.

22 tahun kau dah start takut lelaki baik susah cari??? Apa penyakit dengan gadis2 zaman sekarang hah? Lepas sekolah nak kahwin, itu aja yg main di fikiran. Be prepared sebelum kahwin, siapkan basic need utk diri kau dulu. Takut nanti macam-macam hal yg timbul, dah le mak bapa kau dah start bg kau tekanan. Fikir positif, bukan mak bapa tak nak kasi kahwin, dia org makan garam dulu, fikiran jauh, Kau pulak tgh Angau, cakap apapun kau nak nikah, nikah dan nikah

fairycute posted on 10-10-2013 06:33 PM
Hmm.. Rasanya ibu saya jeles tgk orang lain kot.. Agaknya orang lain dapat menantu yang best2.. Ba ...

Klu gaji cukup-cukup makan bukan orang biasa- biasa.  Dah kawin nanti banyak lagi nak kena bayar.  Banyak kes penceraian sebab masalah duit

fairycute posted on 10-10-2013 06:27 PM
Alhamdulillah, batas pergaulan masih dijaga .. Kadang2 pelik dgn mak2 ni kan.. Dorang beriya2 na ...

mak2x ni bkn nk mnunjuk2x pon spe bkal mnntu die tapi mak2x nie nak la tgk siapa bkal mnntu die. lagi2x TT ni sorng je ank pmpuan dieorg. dieorg nk la yg terbaek untuk anak pompuan die. pas kawen die xmau la tgk anak pompuan die ni merana ke ape. TT kene pham dunia skrang nie. sumenye perlu kan duit.

lg pon TT ni mude lg la. makcik dlu umor mcm TT ni bru merangkak2x nk blaja idup sndiri. bru lpas grad pastu duk terkedek2x nk cri keje. ngan gaji tu la nk byar sewa umah, nk makan, nk byar wet tambang g keje. better TT lengkap kan diri TT dulu. jgn pkir kn sgt soal kawen tu. sruh BF TT tu kumpul duit byk2x dlu, kukuhkan ekonomi dlu agar mse dpan akan tjamin kelak.