CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

KENE RANJIT DENGAN PAK ADU

Setelah setahun aku berdiam diperingkat anak2, malam itu PakAdu minta aku ke rumahnya untuk naik ke peringkat pertengahan.. Aku sangat2 lahterujanya dengan keputusan orang tue tu.. Pak Adu ni nampak je lembut, tapihatinye keras macam batu… Pujuk le macam mana pun, kalau bukan masanya naknaik, memang sampai mampos pun dia tak bagi… Ade jugak yang mengaku bergurungan Pak Adu dan siap dah jadi guru lepas tu… Hahahahaha…. “lu mau kencing kakikencing cho….”

Majlis naik peringkat selalunya dilakukan di waktu malam…Pak Adu memilih pukul 12 tngah malam untuk majlis pada hari itu…
Aku macam hari2 biasa bila berjanji dengan Pak Adu, aku akan tiba sejam @ 2 jam awal untuk  bersiap2 dan memprovok Pak Adu.. hehehehehe..
Tengah dok syok2 melepak n menyembang, datang sebijik kereta di hadapan rumah Pak Adu..
“Aik!sape pulak ni? Bukan aku je ke yang nak naik malam ni?”soal aku dalam hati.
“Assalamualaikum…” muncul seorang lelaki dari perut kereta.
Salamnya di jawab dan dipelawa masuk oleh Pak Adu.
Mereka berdua bersembang diluar rumah sahaja..kelihatan orang itu dalam keadaan tergesa2.. Tiba2 Pak Adu masuk ke rumah,
“Diya, ko boleh tolong g rumah orang tu tak? Bini dia tak sihat..Dia mintak tolong tengokkan.. Saya nak tunggu orang lain datang berubat jap lagi.. Ingat nak buat skali ngan kamu, tapi udah orang ni pulak ada masalah, boleh le kita pecah dua.. Kamu g rumah dia, saya tunggu sorang lagi.. Dah habis kang, datang balik sini, kita selesaikan urusan kita. Nanti saya buatkan air sekali utk orang tu..Kamu g buang apa yang ada je kat rumah tu.. Boleh??” panjang lebar hujah Pak Adu.

Memandangkan aku nak naik pangkat malam tu, tak pe la…aku ikutkan aje la.. Aku gerak ke rumah mamat tadi dengan abah. Sebab abah pun ada malam tu.. 15 min kemudian, kami pun sampai kat rumah pesakit.. Macam biasa,rokok sebatang dulu…hehehehe..
Selesai sebatang rokok, aku pun cargas la masuk dalam..Sekali aku tengok bukan saja bini mamat tu yang tak sihat..habis semua anak2 dia lemah, lembik n pucat lesi.. “Apa hal pulak ni? Kata sorang je..” rungut aku dalam hati.

Dipendekkan cerita, kami pun mula la proses membuang.. Mula2 aku sorang je buat keje. Abah just tengok n pantau saja.. Kalau sorang pesakit, mungkin aku boleh handle sorang.. ni 7 orang, sampai nak tercabut tangan aku..Last2 abah turun padang jugak.. Sorang2 kami setlekan.. Memang berpeluh le malam tu.. Kes kali ini tak terok sangat pun, tapi disebabkan ramai dan benda tu banyak sangat. Buang 1 masuk 3, mana nak abisnye.. Last skali, aku terpaksa guna buah last.. 3 kali henjut buah last, terus bedesup2 benda tu masuk dalam botoi..

Jam dah pukul 12.30 malam..aku nak terkejar2  g rumah Pak Adu lagi ni.. Yang tuan rumah pulak, sebok dok tanya sapa buat, sapa hantar, dia tau sapa hantar, tuduh orang tu, tudoh orang ni… kalau ko dah pandai beno, ko suruh aku dtg buat bende? Bingong..
Dah pekena air teh o segelas, kami pun mintak diri. Aku ajak mamat tadi g rumah Pak Adu untuk ambil air doa. Sama2 kami gerak g rumah Pak Adu..

Sampai je rumah pak adu, orang yang nak berubat ngan dia tupun dah balik..kami pulak, baru settle..bayangkan dari pukul 10 lebih sampaikul 12.30 am. Udah rope operation buang usus je lamenye.. Aku dengan muke bengang tak hengat ngan Pak Adu terus masuk rumah.. Pak Adu settlekan dengan mamat tadi tentang air doa tu… Dah settle, mamat tu pun blah le..

“Ntah hape2 Pak Adu…dah tau bende tu banyak, boleh suruhorang g sendiri je…?” marah2 manje aku
“Hahahahahaha…Kenape? Melawan ke tadi?melawan ke? ce cite ce cite” soal pak Adu
“Idak le melawan..tapi banyak beno..mane larat nak buat sorang..abah pun letih di buatnye…”rungut aku
“Ai! Kate nak naik pangkat, kene la test dulu…” kata pak adu
“oooo itu kira test la tu? Kalau tak lepas tadi macam mana? Bukan nak turut skali..” tak puas hati lagi….
“kamu ambik SPM dulu, ade ke cikgu kamu duduk sebelah nengok kamu buat test?” soal pak adu..
“memang la tak de…..” jawabku
“ha’ dah tu? Takkan aku nak duduk sebelah kamu nengok kamu..pandai2 kamu le….kalau tak lepas, tak balik la sini tadi….hahahahahaha…”

Hampeh betoi…. Kene RANJIT aku malam ni…

Lepas bergurau senda kaso ngan Pak Adu, upacara majlis naik peringkat pun dimulakan.. Aku diijazah peringkat kedua dengan tambahan 20 pukulan lagi..nasib baik lulus ujian malam tu..kalau tidakkkkk memang aku amok rumah orang tue tu…udah le setahun lebih baru boleh naik, dah nak naik dia suruh buat koje pulak…hadooooiiii laaaa Pak Adu…
Tapi kini aku dah peringkat 3, dan menunggu untuk ditamatkan…Ntah brapa tahun pulak lagi nak tunggu pun aku tak tau le….

LETEEHHHHHH

Last edited by Adiya on 3-1-2014 11:59 AM

lumpuh badan dia?
cacat laa org itu?

jefrilza posted on 2-1-2014 04:32 PM
macam cerita laksamana sunan kan... wahhh.. wujud rupanya ilmu macam ni kan... keris nanggroe... p ...

hahahahaha
ada juga selit laksamana sunan

Huhu naik pangkat ya cho?
Teman baru nak masuk mengaji sekolah... Masih jauh penjalanan teman nampaknya.

mnSK posted on 30-12-2013 06:30 PM
aku nk menyampuk sikit boleh... tang soalan no 2 tue...

ok, nie pengalaman aku sendiri yg perna ...

ekk.. aku dulu belaja silat jugak 5 tahun belaja silat sampai jadi juruletih ... cepat betoi tok guru ko bagi bagi ilmu yerk untung ler... belaja kat sekolah pulak tuh. huhuuhuhhuhuh belaja silat aper?

Bertreeza posted on 10-12-2013 10:21 PM
Salam diya..

Br siang td kat opis member citer mase zaman mude2 dulu..dorg tgh lepak2 buang mas ...

saya dulu pun masa sekolah asrama pernah nampak benda ni, benda ni jadi lebih kurang 6 tahun lepas jugaklah. meh saya cerita sikit pengalaman yg tak berapa nak seram ni hehe

masa tu saya dgn 4 org member baru habis prep malam so kitorang pergi area depan sekolah, dekat situ ada kedai makan so kitorg nak order la makanan dari brader yg jaga kedai tu. kedai tu kiranya luar dari kawasan sekolah, just dipisahkan dgn pagar je. so lepas order tu kitorg lepak la dulu tepi pagar sambil borak-borak. tgh syok borak, masa tu dalam pukul 10 lebih rasanya, tiba-tiba saya nampak ada satu cahaya terbang atas kitorg. cahaya tu bentuk mcm taik bintang tapi dia terbang taklah tinggi sangat, adalah dalam ketinggian bangunan 4 tingkat seingat saya. selain saya, yg nmpk masa tu ada lagi sorg member ni. so kitorg masa nampak tu on the spot terus tegur "eh amende tu?!", siap tunjuk lagi dekat benda tu hahaha

sudahnya cahaya tu meletup sendiri dan hilang macam tu je. agaknya tuju-tuju lah tu. mesti menyumpah org yg hantar tu sebab tuju-tuju tu tak menjadi kekeke

Follow Us
Tt..apa maksud ranjit tu...baru dengar je ayat tu..

6VI6 posted on 5-1-2014 03:51 AM
Huhu naik pangkat ya cho?
Teman baru nak masuk mengaji sekolah... Masih jauh penjalanan teman namp ...

Jauh lg cho..sgt jauh lagi..plan2 melangkah.jgn gopoh2..pasan guru, cepat dapat,cepat abis.lambat dapat, simpan abis.

@yong posted on 5-1-2014 01:09 PM
Tt..apa maksud ranjit tu...baru dengar je ayat tu..

Mcm mn ye aku nak ckp ye..?ranjit ni mcm kenakan org la..kenakan kat sini bukan utk sakitkan,just utk suka2,main2 mcm tu.

Adiya posted on 5-1-2014 02:52 PM
Mcm mn ye aku nak ckp ye..?ranjit ni mcm kenakan org la..kenakan kat sini bukan utk sakitkan,just  ...

Oooooo..faham2....sambungan lain plak...hehe

Adiya posted on 5-1-2014 02:49 PM
Jauh lg cho..sgt jauh lagi..plan2 melangkah.jgn gopoh2..pasan guru, cepat dapat,cepat abis.lambat  ...

Bila pula kita nak ngeteh lagi ni? Tahun baru sudah masuk, maksudnya sireh dah pulang ke gagang la ya?

@yong posted on 5-1-2014 02:54 PM
Oooooo..faham2....sambungan lain plak...hehe

Ada2.nti teman up crita lain..tggu...

6VI6 posted on 5-1-2014 03:03 PM
Bila pula kita nak ngeteh lagi ni? Tahun baru sudah masuk, maksudnya sireh dah pulang ke gagang la ...

Setting la bl2..aku dah naik keje dah..ajak si @leenaz n sifu halimi skali.lg ramai lg cantik..mcm2 topic blh buka.

Ate cho, mike la nyetimnya.
Teman nak ngikut ja kali ni.

6VI6 posted on 5-1-2014 03:23 PM
Ate cho, mike la nyetimnya.
Teman nak ngikut ja kali ni.

Ok tngk mcm mn nti.apa2 teman pm mike.

Byk dah citer yg aku ketinggalan ropenye
Xpela pelan2 ku kayuh
Jenuh gak nk beklog ni

ArianPutra posted on 5-1-2014 08:44 AM
ekk.. aku dulu belaja silat jugak 5 tahun belaja silat sampai jadi juruletih ... cepat betoi tok g ...

aku belajar silat dari umur aku 11 tahun bro... lama dh aku pun ingat2 lupe bunga silatnye.. aku dulu budak gayong..

Wah best jugak citer kat simi....br bc 2-3 iter...sok nak abihkan

mnSK posted on 5-1-2014 09:36 PM
aku belajar silat dari umur aku 11 tahun bro... lama dh aku pun ingat2 lupe bunga silatnye.. aku d ...

X teruskan bljr ke...naper stop?

kodokbawang posted on 5-1-2014 09:50 PM
X teruskan bljr ke...naper stop?

banyak hal nye... salah satunye bila datang kelas batal.. bila ada kelas tak datang pulak...heheheehe......