CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Adiya posted on 8-1-2014 11:39 PM
Sambungan

Lepas aku, mie n acik melados, kami gerak p dewan n tolong2 siapkan makan. Kire sarapan ...

Baru dok eksaited baca nak tau ending..sekalinya bersambung...cepat2 sambung tt

Sambungan

Lepas aku, mie n acik melados, kami gerak p dewan n tolong2 siapkan makan. Kire sarapan ...

aku tunggu part 3 hang

OK KITA SAMBUNG LAGI

Pada keesokan paginya, banyak le crita2 dari fesi yang berjaga kat depan chalet tu...ada yang kata dengo suara2 pelik, ada yang lepak dalam chalet yang dah dikosongkan oleh peserta pompan dengo puntu chalet kena ketok, chalet kena goyang2 mcm nak roboh dan ada yang bersilat bagai dalam chalet tu sebab dok berlawan dgn apa pun aku tak tau la.. Aku masa tu dah leboh dalam khemah fesi bersama2 achik dan zul.. Zul ni memang dari sek lagi kepala dia tak betol sikit..hati simpan rumah punya orang...memang kering tak hengat..

Aktiviti pagi tu berjalan seperti biasa dari solat subuh berjemaah (si achik bagi tazkirah pg tu..memang keras perut le dengo acik ngajo agama.. ), mandi, senaman pagi, dan sarapan.. Sebelom tengah hari, budak2 kena siap sebab ada Jungle Tracking. Lepas sarapan, prof panggil semua fesi, penghulu dan penghulu wati untuk meeting..Prof cadangkan untuk batalkan perkhemahan tu sebab azi dah buat hal malam tadi..Yang bebudak pompan memang stuju la balik tengah hari tu..tp mejoriti kata tak nak balik sebab dah rancang perkhemahan tu lama dulu..Bersusah payah kami buat kertas kerja, tau2 sebab budak pompan tu, kami kena batalkan program. Kami cadangkan azi dibawa balik ke rumah dia oleh prof. sebab dia yang buat hal..yang lain ok jer..bincang punye bincang, tak jadi anto azi balik sebab deme kata dia dah ok.. Jadi aktiviti jalan seperti biasa..

Sampai la masa untuk berkumpul di dewan untuk melapor diri pada ranger hutan. Memang ganas ranger tu..misai melentik... Masa dok berkumpul tu, datang la si azi ni..aku tengok die mcm dah ok.. ntah ape aku buat masa tu pun aku tak ingat dah..dok lepak dapo makan kot..ke aku sakit perut g toilet..tau2 aku datang balik dewan, nampak si azi ni udah atas meje komeeeee... Dia dok menari pulak dah... terliuk2 badan dia menari..yang tak tahan tu bila dia tengok aku, "bang, mari la menari skali..mari la..." kata azi.. Bukan menari je, siap nyanyi lagi...adooooyaiii..semua yang kat situ buat tak tau je dgn die..Bile semua dah sedia nak gerak masuk hutan, si azi ni menangis2 nak itu.. Jemaah fesi sebulat suara menyatakan Azi kena tinggal camp masa kita orang masuk utan..ada la  2 3 orang peserta pompan pun kena tinggal jugak sebab nak jaga dia..Prof n isteri dia pun tinggal sebab nak pantau si azi ni...bila dah azi buat perangai macam tu, dengan aku2 skali kena tinggal kat camp..memang hampeh punye budak..ko punye pasal le aku tak boleh jadi tarzan masa tu.. Aku ngan Apis Mamam kena tinggal.. Sebab takut si azi ni lari masuk utan..udah sape nak kejo die kalau tak de laki..Si Apis Mamam ni beso n tinggi orangnye..tu sebab dia kena tinggal, sebab kalu apa2 hal suruh die tampo je si azi tu..

Sudahnye aku n Mamam kena tinggal n jadi musang hari tu..Di awal taklimat dulu, budak2 ni di beri telur ayam setiap kumpulan..So telor tu kena simpan dan jangan pecah sampai hujung perkhemahan..Udah nak masuk utan, sape nak bawak telo..Aku ngan Mamam le jadi musang curi telo deme..
Apa jadi kat azi lepas tu aku tak tau dah sebab deme bawak dia masuk dalam chalet..tak silap aku, deme call mak bapak azi n petang tu mak bapak die datang amik dia.. aku ingatkan dah batal cabaran mujahid malam semalam, dapat le buat malam kedua tu sebab azi dah tak de..ropenye2 prof tak bagi jugak sebab takut jadi lagi malam tu..Disebabkan semua fesi udah letih berjaga malam pertama tu, masuk malam kedua semua udah terbongkang dalam khemah..Yang tinggal aku, Mamam dan Zul je yang kena berjaga malam tu..Si acik yang ngelat ngan aku semalam, ngelat lagi malam ni...hampeh punye imam mude..alasan esok nak bangun awal sebab die imam..Pale hotak die, aku jugak yang kejutkan dia pagi tu..
Waktu kami bertiga berjaga kat depan chalet malam tu, dalam pukul 2 3 pagi kami dah boring..abis dah lagu kami melalak malam tu..Sudahnye zul bagi cadangan,

Zul : ape kata kita main nyorok2..
Aku : Ko gile ke ape bongok? udah malam beno ni..dah le semalam dak azi tu jadi kat sini..
Zul : Alaaaa takut ape...jom2.. Ko jadi dulu diya. jom mamam kita nyorok
Si mamam ni beso je tapi bingung mcm zul jugak.. Deme g nyorok kat semak2 blakang chalet tu..belom pun sempat aku jumpe, udah deme cak cak aku.. bila dok cak2 aku, sekali mamam kene cak balik...berterabo ngan aku2 skali terus masuk chalet yang kosong..pada hal aku tak nampak ape pun..si mamam le nampak ape bende ntah..bila dah dok dalam chalet tu, ade la beg2 pompan yang deme tinggalkan dalam tu...hehehehehe
Ape lagi???remaje la katakan..perasaan ingin tahu tu berkobar2..kita orang selongkar le beg2 tu... tak de ape yang menarik pun ktorang jumpe... yang ada chekedis2 n biskut2 je...emh lagi tunggu???balon je la...dah dekat nak subuh, masing2 dah ngantok..last2 tertido dalam tu...

Dak Pompan : Bang, bangun bang, ni chalet kami..
Aku dengan terpisat2, : Ha! dah pagi ek? ok....

Sekali aku tengok si mamam n zul dah xde..rope2nye deme dah cabut dulu..hampeh betoi..kantoi aku...

TAMMAT....

Last edited by Adiya on 9-1-2014 11:40 AM

Sambungan

betul ke kalo katak nk mengawan bunyi die gitu??
se round...se round...
aku pn bru dgr pasal ni kt mlm mggu lepas
ke ko kopipes kt situ

edoraixora posted on 9-1-2014 11:54 AM
betul ke kalo katak nk mengawan bunyi die gitu??
se round...se round...
aku pn bru dgr pasal ni  ...

alaaaa budak2 laki...macam2 le deme merepek ayat2 double meaning ni... kan ke zul tu otak tak center..

Adiya posted on 9-1-2014 11:59 AM
alaaaa budak2 laki...macam2 le deme merepek ayat2 double meaning ni... kan ke zul tu otak tak cent ...

cabaran mujahid tu macam mane?
cer citer sket
aku penah gak lah bercamping sekali due zaman2 skool dulu
jadiknye, OBH tu aku tau la...cabaran mujahid ni x penah dgr pulak

Follow Us
ArianPutra posted on 8-1-2014 11:32 PM
Ohooooooiiiitttttt ....peniup seruling naga tu tige taun citer tak habiss sebab citernye tak siap2 ...

dah knape pulak tak siap2 tuh...

edoraixora posted on 9-1-2014 12:01 PM
cabaran mujahid tu macam mane?
cer citer sket
aku penah gak lah bercamping sekali due zaman2 sko ...

same je la OBH dgn cabaran mujahid.. tinggalkan peserta sorang2 dalam hutan nun..dalam keadaan mata tertutup..tp biasanya bebudak pompan je yang nangis2..yang laki tebongkang je kojenye..

edoraixora posted on 9-1-2014 12:04 PM
dah knape pulak tak siap2 tuh...

aku kene mantel block

Adiya posted on 7-1-2014 06:47 PM
Kome ni pantang aku tinggal kejap udah bejele-jele kome nyembang ye..share le pada sapa2 yg nak ba ...

aku baru nak tanya...
menarik minat aku untuk tau
kisah si peniup seruling naga
citer laa...

lululun posted on 8-1-2014 09:21 AM
saya dari semalam try PM... tak boleh-boleh juga. rupanya memang newbie user ada masalah utk PM. b ...

reply je post banyak2...
nanti rank naik bole la kot pm

leenaz posted on 9-1-2014 03:55 PM
reply je post banyak2...
nanti rank naik bole la kot pm

haha... saya dengan muka tak malu mereply pos kat merata2 bod. hahahaha. dah berjaya PM dah

leenaz posted on 9-1-2014 03:49 PM
aku baru nak tanya...
menarik minat aku untuk tau
kisah si peniup seruling naga

ko pujuk la arian sambung novel dia tak siap tu..

ArianPutra posted on 8-1-2014 11:32 PM
Ohooooooiiiitttttt ....peniup seruling naga tu tige taun citer tak habiss sebab citernye tak siap2 ...

cite laa
aku kalau berkaitan dgn binatang yg mistik ni aku minat
walau pun xde naga cuma ada seruling naga je

Adiya posted on 9-1-2014 11:38 AM
OK KITA SAMBUNG LAGI

tamat dah?
kes rasuknya seperenggan je pun?

Adiya posted on 9-1-2014 04:05 PM
ko pujuk la arian sambung novel dia tak siap tu..

banyak ni nak tau
seruling naga
pastu kisah istana dsar laut tu

leenaz posted on 9-1-2014 04:21 PM
tamat dah?
kes rasuknya seperenggan je pun?

abis dah le..ko nak panjang mana lagi??
rasukan tu tak seberapa sangat bro..lagi pun aku dok jauh2 masa tu...udah ramai beno orang nak tunjuk handal sampai naik atas perut, baik aku tarik diri je..kang timbul fitnah pulak..dah dok jauh aku tak tau sangat le apa yang jadi..aku sempat tengok sampai prof tulis kalimah tu je.. lepas tu aku blah p khemah laki..sebab deme pun dok krumun nak  g tengok..

Bila aku p balik tengok azi, die udah tdo..tp tibe2 dia boleh tanye "pukul brape skarang? ooo kul 3...". abis cakap tu die tido balik..pada hal tak de sapa pun bgtau masa tu pukul brapa..sendiri tanye, sendiri jawab..tegok beno ngigaunye..

Adiya posted on 9-1-2014 04:32 PM
abis dah le..ko nak panjang mana lagi??  
rasukan tu tak seberapa sangat bro..lagi pun ...

soalan...soalan
korg geledah beg pompuan tu
\pagi masa bangun derang x terkejut ke tgk barang2 bersepah?

leenaz posted on 9-1-2014 04:35 PM
soalan...soalan
korg geledah beg pompuan tu
\pagi masa bangun derang x terkejut ke tgk barang2 b ...

hehehehe....yang aku dengo masa jalan nak balik khemah tu, deme merungut2 jugak..bunyi macam bisik2 la marahkan aku ngan mamam n zul..tp tak la sampai ke pengetahuan prof..kalau tak, mau balik jalan kaki aku pagi tu..mungkin sebab dah nak balik dah hari tu..so deme tak bising ar..

Adiya posted on 9-1-2014 04:43 PM
hehehehe....yang aku dengo masa jalan nak balik khemah tu, deme merungut2 jugak..bunyi macam bisik ...

gila laa korang masa muda2
aku sekali je kena tegur
masa tu form 2 aku ketua pengawas sesi ptg

ada buat spot check
kebetulan kelas yg aku masuk xde pengawas pompuan

pelajar lelaki berdiri depan kelas danpelajar pompuan berdiri blakang kerusi
aku minta kebenaran buka beg pelajar pompuan sekali nampak pampers...
bdk2 tu muka merah...cikgu perasan terus aku kena basuh kaw2