CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

leenaz posted on 9-1-2014 04:46 PM
gila laa korang masa muda2
aku sekali je kena tegur
masa tu form 2 aku ketua pengawas sesi ptg

aku sekolah dulu buas cho...stakat cuci tandas, bediri tengah padang bola sambil baca buku tu memang rutin..hahahaha

Adiya posted on 9-1-2014 04:59 PM
aku sekolah dulu buas cho...stakat cuci tandas, bediri tengah padang bola sambil baca buku tu mema ...

ok
ini kes raspek
kalau kat sekolah aku...ada meja khas kat kantin
org lain xleh duduk...baik budak pagi n ptg

Teruskan bercerita mr.@Adiya  ...

DeHanna posted on 9-1-2014 05:56 PM
Teruskan bercerita mr.@Adiya  ...

Tq sudi membaca..

Adiya posted on 9-1-2014 06:15 PM
Tq sudi membaca..

Diya...mike bleh tau tak kalo sesatu brang tu ade pnunggu/penjage/pendamping?

edoraixora posted on 9-1-2014 06:27 PM
Diya...mike bleh tau tak kalo sesatu brang tu ade pnunggu/penjage/pendamping?

Kenape?ada brng ke?bak sini aku tngk..kalau brng cantik,confirm aku kata ada penjaga..hehehe..

Follow Us
Adiya posted on 9-1-2014 07:10 PM
Kenape?ada brng ke?bak sini aku tngk..kalau brng cantik,confirm aku kata ada penjaga..hehehe..

Xde la brg cntik sgt pun....brg bese2 je
Tasbih kecil bleh wat gelang dr kayu kokka
Beli sbab teruja ngan sejarah kayu tu, bukan ler sbab taksub
Tapi dah rase lain mcam pulok...
Adik aku pn beli gak
Aku jdik susah tido mlam..resah gelisah x menentu
Adik aku plak die trbawak tido
Pastu...dok mimpi bukan2, mimpi berlawan ngan sssuatu
Malam ni die nk test lgi bwak tdo
Ade tak mimpi2 buruk lagi

edoraixora posted on 9-1-2014 07:16 PM
Xde la brg cntik sgt pun....brg bese2 je
Tasbih kecil bleh wat gelang dr kayu kokka
Beli sbab te ...

Tak pe la.test la dulu..nti crita la kisahnya..aku nak kena tngk le brng tu dulu...br blh uji dia.

Kelakar la cite gangguan kat kem tu. Aku paling tak boleh tahan masa Azi cakap kat diya "bang, mari la menari skali..mari la..." .
Menari atas meja pulak tu, sib baik tak buat tarian tiang

Diya, ni kalau benang dah cecah 100 mukasurat, ada benang ke 2 tak? Sebabnya kat intro tu kau dah siap2 kata mungkin ni yg pertama & tiada yg kedua. Aku suka lepak sini sebab aman2 saja suasana nya. Selain baca citer kau pastu dapat gak ilmu pengetahuan yg aku tak pernah tau.

Sebabnya kat bod MPS dah tak banyak benang yg boleh aku kategorikan sebagai perkongsian ilmu. yg ada pun aku tgk dah jadi benang tempat bertekak

krukx posted on 9-1-2014 08:22 PM
Kelakar la cite gangguan kat kem tu. Aku paling tak boleh tahan masa Azi cakap kat diya "bang, mari  ...

Kalau dia buat tarian tiang,tak payah die ajak,aku sendiri naik berjimba..hahahahaha..

Tak tau le lg ada benang ke 2 atau tak..ni pun br 50page..lambat lg nak sampai 100..aku pun bkn bnyk crite dah..merapu blh le..hehehe..

Skrg ni aku tngk sejak taiko2 bod agama n ci masuk mps,bnyk rumah kena serang n jadi tempat debat ilmu..nasib le rumah buruk aku ni tak kena sembo..kalau tak jenuh aku nak jwb..ada mai mintak dalil, sanad bagai,mampoih nak menjawab..

Adiya posted on 9-1-2014 09:04 PM
Kalau dia buat tarian tiang,tak payah die ajak,aku sendiri naik berjimba..hahahahaha..

Tak tau  ...

Aku dah lama tak masuk bod agama. kesian kekadang orang yg bodoh macam aku ni bila bertanya kat sana.
penyudahnya bukan kitaorang dapat ilmu, dah jadi tempat dorang menunjuk ilmu siapa yg hebat. malehh aku....
terus terang aku cakap kat kau diya, aku dapat kesedaran diri pun sejak join bod MPs, bukan bod agama

krukx posted on 9-1-2014 09:20 PM
Aku dah lama tak masuk bod agama. kesian kekadang orang yg bodoh macam aku ni bila bertanya kat sa ...

Aku mula kenal cari ni kat bod agama..tp aku lepak kat kepercayaan. Dok belek2, jumpa mps.terus lekat..mn ada aku join bod lain dah..kalau ada comment2 pun kat bod motor.aku kan rider kental..hehehe..

Kat dlm ni pun dah mula nak merapu dah..3thn aku lepak sini br buka thread..otai2 mps dah bnyk tak de..

krukx posted on 9-1-2014 08:22 PM
Kelakar la cite gangguan kat kem tu. Aku paling tak boleh tahan masa Azi cakap kat diya "bang, mari  ...

Setuju tu..benang bertekak sampai pening nak baca explanation panjang berjela. Sudah2nya..malas dah nak masuk thread tu. huhu...

Adiya posted on 9-1-2014 09:04 PM

Tak tau  ...

Iye la TT. Saya baca pun sampai terpk apa la guna buat cenggini cari gaduh kat umah orang. Elok2 orang tu share citer dia dan pengalaman dia, lepas tu ada siap masuk rumah orang cari gaduh. Kesian tengok Tuan umah tu. Kalau dah dia pandai napa tak buat rumah sendiri ye tak? huhu..Pengalaman tuan umah tu untuk dikongsi bersama dan dijadikan iktibar. Ni siap lawan tunjuk kepandaian memasing. Sedih je..

serikandi_gurl posted on 10-1-2014 09:14 AM
Iye la TT. Saya baca pun sampai terpk apa la guna buat cenggini cari gaduh kat umah orang. Elok2 o ...

Pada aku, hujah kedua2 pihak yg dok bertekak tu benar2 belaka.tp masing2 suka menidakkan hujah pihak lawan..ego je lbh sebenarnya..masing2 merujuk kpd al-quran n hadis..mana mungkin al-quran ada kilaf..

Tiada masalah kalau pembaca kat sini org islam.kalau ada yg agama lain,memang dorg gelak je la kat kita..islam sama islam gadoh pasal agama sendiri.fahaman lain2..buat malu je..nak gadoh p PM je la..tak payah terbuka sngt..

Adiya posted on 10-1-2014 09:28 AM
Pada aku, hujah kedua2 pihak yg dok bertekak tu benar2 belaka.tp masing2 suka menidakkan hujah pih ...

Setuju tu dengan TT. Elok bincang dan bertingkah dalam pm saja. Ni sampai kuar perkataan mem'bodoh'kan orang macam tu nampak kurang elok di mata para pembaca. Bincang secara baik tapi bila dah kuar unsur2 ego dan marah tu lagi nampak sifat sebenar dalam diri. Isk2..

serikandi_gurl posted on 10-1-2014 09:33 AM
Setuju tu dengan TT. Elok bincang dan bertingkah dalam pm saja. Ni sampai kuar perkataan mem'bodoh ...

Tak pe la..kita ada momod yg b'tugas..biar la dorg je yg ambil tindakan..

Adiya posted on 10-1-2014 09:41 AM
Tak pe la..kita ada momod yg b'tugas..biar la dorg je yg ambil tindakan..

Ingat nak buat simbol 'like' jawapan TT je tapi kene taip something sikit kalau tak momod marah letak simbol je

hehehehe..xpeeee...jgn pening2 pasal tu..

bukan bende baru dlm MPS bertekak dan bercakap kasar..
tapi dulu masih ade sempadannyer..masih ada adabnyer.

tapi sejak dua menjak..start org bod Agama yg konon ilmu penuh di dada masuk MPS
pakai bahasa gasar..selepas di tegur tetap guna juga. terpaksa lah aku guna bahasa
gasar juga nak tengok jinnyer pergi kemana...hehehe..

apa2 pon bagi forumer yg tak senang dengan bende nih boleh report ke momod..
kembalikan MPS harmoni macam dulu...Nyamannnnn aja.

gammbir33 posted on 10-1-2014 09:59 AM
hehehehe..xpeeee...jgn pening2 pasal tu..

bukan bende baru dlm MPS bertekak dan bercakap kasar..
...

Ai lama tak nampak bro..mn menghilang???
Tu la aku kesian jgk korg dok jwb soalan2 puak2 sama tu..dah le penerangan berkias2. Aku ingat al-quran je ada ayat mutasyabihat..ropenye ada jugak manusia yg buat ayat mutasyabihat..hehehe..barai betoi le.

Bukan ke org2 yg mencari takwil ayat mutasyabihat ni cenderung ke arah kesesatan..so ko xpayah le nak amik port ayat2 dorg yg dorg je paham..sebab nanti cendrung ke arah kesesatan..hehehe..