CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

edoraixora posted on 8-1-2014 09:57 AM
haishhh....bukan slalu dpt nyembang2 gini. skali skala ape salahnye kan
boleh ye aku nge'share ...

share je la...ape ada hal...kalau dok dalam rumah aku ni pun tak mendatangkan hasil pun..

jangan bagi balik 3 4 tak ketam dah le..berselumbaq habih...sakit aku....

lululun posted on 8-1-2014 09:21 AM
saya dari semalam try PM... tak boleh-boleh juga. rupanya memang newbie user ada masalah utk PM. b ...

tak pa, tak pa...tunggu boleh PM nanti..benda ni peribadi..aku tak mau orang lain tau..hang pun tak mau kan?? plan2 no...jangan dok gelot..

Adiya posted on 8-1-2014 10:13 AM
share je la...ape ada hal...kalau dok dalam rumah aku ni pun tak mendatangkan hasil pun..

janga ...

citer la sket perihal kisah si peniup seruling naga tuh...
kalo tak keberatan la ye

edoraixora posted on 8-1-2014 10:18 AM
citer la sket perihal kisah si peniup seruling naga tuh...
kalo tak keberatan la ye

ooo..yang tu kena tanya @ArianPutra . Dia punya crita tu..

Adiya posted on 8-1-2014 10:15 AM
tak pa, tak pa...tunggu boleh PM nanti..benda ni peribadi..aku tak mau orang lain tau..hang pun ta ...

haha itulah. excited benornye

edoraixora posted on 8-1-2014 09:58 AM
kalo up lagi...x mampu ler teman

ke laut pun ke laut lah, bukan slalu nk nyembang2 gini

hahahahaha.. ni la yg malas masuk tred org.. sat jah nak kelaut...

Follow Us
edoraixora posted on 8-1-2014 10:00 AM
amboii hang ni....ejaan pun hang amik kire ye
anggap ler typo, walopun aku mmg sengaja tulis syer ...

padahal bila dmelayukan mmg gitu la ejaan...
gegeh nak jugak ckp omputih kekdahnya..

halimi78 posted on 6-1-2014 09:55 PM
apo yg tinggi nya... kawan ulang apa yg dsebut org jah.. nak tau jugak...

sbb katanya.. meke yg ...

tak ade yang jawab soalan ko ni....macam mana bang??

Adiya posted on 8-1-2014 01:54 PM
tak ade yang jawab soalan ko ni....macam mana bang??

xde rg jawab.. tuan tanah kedaung la jawab..

Adiya posted on 8-1-2014 10:19 AM
ooo..yang tu kena tanya @ArianPutra . Dia punya crita tu..

meh....kite seru adik @ArianPutra citer

halimi78 posted on 8-1-2014 11:05 AM
padahal bila dmelayukan mmg gitu la ejaan...
gegeh nak jugak ckp omputih kekdahnya..

itulah ko....bikin konpius aku jer

edoraixora posted on 8-1-2014 04:29 PM
itulah ko....bikin konpius aku jer

semestinya...

RASUKAN KUALA WOH

Dizaman persekolahan, aku mula menceburkan diri dalam perkhemahan sewaktu aku di tingkatan 3. Waktu itu aku bersekolah di SSSSSS. Satu perkhemahan dianjurkan oleh jabatan perhutanan negeri sabah sempena hari alam sekitar sedunia. Perkhemahan tu diwakili oleh pelajar2 dari sekolah2 seluruh daerah Sandakan yang diadakan di hutan bakau sipilok. Memang care beb camp tu.. 1 sek. anto 3 wakil..

Cerita kali ini bukan lah berkisarkan kejadian2 yang berlaku di hutan sipilok tu.. Aku nak ceritakan kejadian yang berlaku di Perkhemahan Bridget 99 yang diadakan di Kuala Woh, Tapah.
Sebagai senior Bridget ketika itu, aku dilantik oleh Prof.Sham untuk menjadi fesi bahagian khemah, keselamatan dan disiplin peserta.Selain aku, ada seorang lagi member aku yang sama2 menjawat jawatan yang sama.Aku namakan arwah member aku ni Riz.
P/s : Riz dah pergi meninggalkan kita diwaktu ini. Semoga berbahagiadia di sana.. In Sya Allah..

Jam 7 pg kami mula berkumpul dihadapan pusat kegiatan AADK Batu Gajah.. Perkhemahan kali ini disertai lebih 50 org termasuk junior n senior. Segala kelengkapan dah pun disumbatkan di perut bus.. Ade yang bawak beg pakaian yang jenis tarik tu kome..ape dia ingat nak tido hotel???hehehehe.. Aku tergelak nengokkan pe’el bebudak junior ni..Yang senior pun lebih kurang jesama bingung.. Semuanya bercouple2 masa tu. Aku tak de makwe lagi masa tu.. So free je la tak buat apa2 dan lagi pun itu kali ke dua aku bawak budak camp kat kuala woh.. Maknanya aku dah tau struktur kawasan dan cuaca di sana.. Aku tak la bawak barang mcm nak pindah rumah duduk dalam hutan tu..Pakai pun sluar trek n t-shirt je..Budak2 lainnnn hadoiiii...nasib baik deme tak hangkut TV skali..

Jam 8pg bus mula bergerak ke kuala woh. Aku mcm biasa, cari port n tido le.. Bio le bebudak baru nak up buat hal deme, nyanyi la bagai...Sebab sampai sana kang, kome tau le nashib kome…

Lebih kurang pukul 10 lebih, kami tiba di kuala woh..Semua turun dari bas dan terkinje2 macam monyet dapat patung Barbie @ ultraman. Sronok laaaaaaa…kome tak tau malam kang ada Cabaran Mujahid… Prof minta semua peserta dan beberapa orang fesi berkumpul di satu tempat lapang.. Aku dan arwah riz,terus memunggahkan khemah dari perut bus. Semua beg kami campak je ke tepi semak.. Bio deme cari sendiri barang2 deme tu nanti..ingat hotel ker nak tolong susun barang korang elok2??
Satu taklimat ringkas disampaikan oleh Prof selaku penaung Bridget dan disusuli oleh Presiden perkhemahan serta fesi2 yang lain.. Tiba2 nama aku dan arwah dipanggil untuk memberi taklimat khemah, tapak khemah dan jadual centry untuk 2 malam. Segala peraturan2 perkhemahan jugak disampaikan masa tu..Taklimat kali ini disampaikan oleh arwah riz sebab dia nampak lebih tegas dari aku..so bebudak camp ni takut sikit ngan die. Aku hanya memperkenalkan diri sahaja.
Selesai taklimat, semua peserta perempuan diarah membawa barang2 deme ke dalam chalet dan yang laki, kami pecahkan ke beberapa kumpulan untuk pasang khemah ditepi sungai. Kami2 yang fesi ni pulak dok kemas2 barang kat dewan dan ada yang diberi tugas memasang khemah fesi.. Masing2 sebok dengan urusan masing2 la masa ni..

Bila dah siap pasang khemah, aku terus ke tepi sungai untuk meninjau keadaan budak junior dok pasang khemah.. Nak nengok  deme ikut arahan aku ke tak..? Setiap pintu khemah hendaklah dihadapkan ke arah sungai..tak ade satu pun yang boleh mengadap arah lain dan pintu yang bertentangan antara satu sama lain amat2 di larang.. Bukan apa, untuk keselamatan..mana la tau ada kecemasan, pakat2 nak lari keluar, kalau pintu khemah bertentang, takut belaga nanti..sudahnya yang boleh slamat, jadi tak slamat..

Tengah aku dok ronda2 tu, boleh dikatakan 90% khemah dah pasang siap.memang laju budak2 ni..bagussss..tp ada 2 khemah yang pintunya bertentangan satu sama lain. Jadi sebagai fesi yang bertanggungjawab, aku arahkan deme tukar arah pintu khemah tu.. Tp budak2 ni kepala batu, deme n ibudak2 pailang skolah n ada jawatan dalam persatuan silat di sek.. Otai silat la ni… Ko ingat aku heran dgn ko punye silat? Sekali aku tengking, abis pucat lesi muka seko2 sampai Prof pun berlari datang ke tempat tu dengo suara aku dari jauh..Udah rope king kong  sorenye. Ha’ baru ada akai budak2 ni.. Bila dah slesai kes tu, aku blah n lepaking katkhemah fesi..

Aku : Mie, moh le…sigup2.
Mie : Bahaye wei…Prof ade tu…
Acik : Aku ade port baik punye..aku kan imam kat sini..tadi aku g survey surau..moh kita meladoskan diri di surau..
Aku & Mie : Hehehehehehe (gelak syaitan)

Kami bertiga pun menyisip ke surau yang bertentangan dengan dewan..tp kedudukannya agak jauh.. Dah sampai sana, cucuh rokok la apa lagi….Dok tengah puh puh puh, dengo sore budak2 fesi lain yang sama tab’i mcm kami.. Aku pun cepat2 le abiskan sigup dan bagi line kat geng baru sampai tadi..kalau semua dah dok situ, kompem kantoi…

Alamak, dah nak balik...Malam kang le sambung lagi...

Last edited by Adiya on 8-1-2014 05:06 PM

Melados? Walaweh...
Lama tak dengar perkataan tu.
Rokok tarik panjang panjang kasi bara jadi sedepa.
Kalau nak lagi thrill abu rokok jangan kasi patah.
Lepas siap sigup kompom pening piau kakaw.
Hehehe
Oh zaman remajaku.

Kikihkih..bertuah punya TT..i intro sampai Sabah nun...

Singa 21

Singa 21 nie sebenarnya saka kepunyaan kawan satu dorm masa dok asrama kat sek teknik..
macam mana aku leh kenal dia???..aa....masa tue aku tengah down silat, pasal dh dok asrama yg mcm penjara Alcatraz aktiviti terbatas sikit..
udah le takde outing, blk kg pun 2 minggu sekali kadang2 sebulan sekali...
(sudahnye aku dok luar masa form 5, berulang alik dari rumah, pasal rumah aku dekat je..)

kena pulak kat sekolah tue takde kelab/persatuan silat, yg ade taekwando je...
so masa time sembang2 dengan dia, baru aku tau dia pun budak gayong, pulak tue satu guru, cuma aku belajar di bote kanan, dia kat langkap..
dari situ aku kenal member2 lain kat sek teknik, geng2 silat gak.. tp macam2 aliran persatuan, ade dari silat gayong malaysia, gayong pasak, gayong ghaib, lincah, sendeng, kuntau jawa,  helang putih dan banyak lagi... dari sini mula aku kenal gelangang "underground.."
kawan aku nie nama dia ijan, selalu gak sparring dengan dia, tp dia je la menang, aku dapat lebam2 la..heheheheheee

cerita pasal singa 21 nie, bermula bila si ijan member satu dorm tue bukak citer kat geng2 silat nie..
yg dia ade masalah saka yg bukan dia punye, saka tersebut org buang kat dia..
benda nie dh lama berlaku dan dh g berubat, tp sejak2 dia masuk asrama saka tue gangu dia balik..
so dlm geng2 silat nie ada beberapa member yg kira tahap tinggi la ilmu silat diorg, siap masing2 ada panglima
(masa tue aku mana tau deme2 nie jinn je...hahahahaaaaa)
so, member2 nie yg tolong deal dengan saka singa 21 nie...

nombor 21 nie asalnya dari 21 ekor singa yg menjadi saka si ijan, dalam 21 nie ada ketua dia...
kata member aku yg boleh nampak, tinggi ketua singa nie setinggi banggunan 2 tingkat..
kalau dia pukul blok asrama aku tue boleh pecah kata member aku si nuar budak gayong pasak.
masalah ganguan saka nie menurut ijan, tak tentu masa. kadang2 dlm kelas, time solat, aktiviti riadah petang pun kena..
tp takde la sampai kena rasuk2 pasal si ijan nie pun bukan calang2 orang juge.. dia pun berpanglima, cumanya panglima dia setakat leh tahan kat situ je la..tak dapat nk hapus terus singa 21 tue..

aku pernah tgk diorg nie mengubat si ijan, sebelum2 nie diorg dh buat, tp aku tak join pun pasal masa tue aku kosong lg(takde panglima..hehehee) kebetulan aku lalu kat bilik nk naik ke dorm, member aku si nuar nie panggil.. bilik tu kat bawah blok asrama aku.. yg ade dlm tue tak ramai, cuma geng2 silat je yg boleh masuk sebab tgk nk membuang saka ijan nie.. aku jd penonton je la.

masa tgh merawat tue aku tengok si ijan nie dh mcm kena rasuk sebijik mcm pergerakan singa..
yg tolong buangkan tue aku tak ingat nama dia, aku namakan dia alim.. si alim nie budak gayong gak tp guru lain,
dia pulak hafiz Al-Quran peringkat kebangsaan. jadi masa rawatan tue, aku tengok dia siap bersilat2 la dengan si ijan..
sampai ijan dh dok diam pun dia dok bersilat lg, kata si nuar, alim tengah berlawan dengan ketua singa tue..
si alim kasi jurus satu kali dan kena pada muka si ketua singa tue..habis terbelah sebelah muka..
ketua singa tue pun lari tp lepas 3 hari saka ketua singa tue datang balik, tp muka dia yg luka terbelah tue dh bercantum balik, siap berparut... rupanya tak settle2 lg masalah saka si ijan tue..

sambung balik, masa tgh membuang saka tue, aku dan beberapa orang lain pun turun kena tempias ganguan saka singa tue, rupenya anak2 buah ketua singa 21 tengah dok nk resap kat kitaorg.. time aku kena benda tue naik dari tangan.
memang dapat rasa mcm ada kuku mencengkam kulit kita dok panjat2 nk ke bahu.. mcm kucing panjat..syokk...!!(pasal aku suka kucing)
tp tak nampak mata kasar.. si nuar pun perasan, singa2 tue dh mula mengangu aku dan member2 lain dlm bilik tue,
jd dia dan berberapa member lain yg tak kena tolong buangkan..
yg aku ingat nuar tumbuk belakang badan aku dua tiga kali, bunyi gedebak...gedebukk..
tp tak sakit..dan ganguan yg manjat2 tue dh takde.. rawatan selesai pada hari tue, lepas ketua singa tue lari..
tp tak gak settle2.. mende tue datang balik.. lepas2 tue banyak gak dorg buat rawatan buang saka si ijan tue..
tp rope itu gak.. bunuh sekor datang lain..
last yg aku ingat si ijan g buang kat kampung dia di langkap pasal sebelum cuti hujung tahun ijan ade cakap..

pasal ape saka singa 21 takleh lawan saka harimau, heheheehee...perkara nie di beritahu oleh si ijan sendiri, dia pernah lawan dengan orang yg bersaka harimau..saka harimau dia sekor je, tp saka singa 21 ekor tue pun takleh lawan..kata ijan singa dia pakai tue cepat penat..heheheheeh gelak si ijan..masam vongok..(aku pinjam perkataan kome...)

tammat...

Adiya posted on 8-1-2014 04:59 PM
RASUKAN KUALA WOH
Dizaman persekolahan, aku mula menceburkan diri dalam perkhemahan sewaktu aku di  ...

citer kome kat sabah tue pun best...kehkehkehkehhhhh....
Al-Faatiah untuk arwah Riz..

edoraixora posted on 8-1-2014 04:28 PM
meh....kite seru adik @ArianPutra citer

Ohooooooiiiitttttt ....peniup seruling naga tu tige taun citer tak habiss sebab citernye tak siap2 kuikuikuikui

Sambungan

Lepas aku, mie n acik melados, kami gerak p dewan n tolong2 siapkan makan. Kire sarapan n makan tengah hari skali la tu..ye la jam dah dekat kul 12 masa tu... si acik ni awek dia fesi jugak, awek si mie ni pulak peserta.. Jdi aku n ie je la dok buat koje. Yang si acik dok jual minyak..hampeh punye samdol..

Bila dah siap semuanya, siren dibunyikan untuk panggil peserta2 berkumpul di padang sebelah dewan tu..masa diberikan 2 min saja..Kalau lewat, turun 10 kiraan 2..ha mampoih..
Bila semua dah ada, apa lagiiiii taklimat le...tak abis2 taklimat..runsing aku..taklimat kali ni menerangkan pasal aktiviti yang akan diadakan lepas makan tengah hari tu.. so bebudak ni tak de masa la nak g terjun sungai ke hape..memang pack la masa tu..lepas taklimat, makan dan lepas tu aktiviti..

Waktu berlalu dengan pantas..hari pun dan mula petang..di kuala woh ni, asal petang je ujan, asal ujan je petang..
Hujan petang tu idak le lebat sangat...tapi di kawasan tapak khemah peserta abis lecah/becak.. Memang nak bagi deme susah masa camp ni..tp budak2 junior ni manja lebih..deme report kat prof., last2 prof arahkan aku utk tukar tapak khemah.. Aku pun bincang la ngan riz mn nak tukar tapak. Bincang punya bincang, kami amik keputusan pindahkan deme ke padang sebelah dewan..dekat2 dengan khemah fesi.. Jadi petang tu pakat2 dok berangkut le barang ke padang... Sebelah bertentang dengan padang tu, ada tandas untuk peserta.. Jadi undang2 perkhemahan jugak terpaksa dirombak sebab camp ni campur laki pompan.. Peserta2 pompan dilarang untuk pijak padang sama skali sebab dah jadi kawasan khemah budak laki..kalau deme nak g tandas, deme kene ikut trak jalan tar sebelah padang tu...kira jauh la musingnye.. Nak buat mcm mn udah kome manja2 sangat..

Selepas selesai khemah dipindahkan, petang tu kira aktiviti bebas dari jam 6.30ptg sampai la maghrib.. Tp maghrib kena turun surau berjemaah..So deme ada lebih kurang 40 min saja untuk bekubang dalam sungai...Aku pun sama naik jugak...terus terjun tirok...

Selesai solat maghrib, makan malam pun dah sedia kat dewan...camping apa la macam ni makan pun orang sedia..itu la diaaaaa camping orang2 high clas..memang naik lemak bebudak ni...
lepas makan malam, aktiviti seterusnya dimulakan jam 9mlm.. so sapa nak isyak ke, nak memerut ke, nak jual minyak urat ke, semua tu kena buat cepat2..kalau lambat turun dewan lepas tu, turun 10 kiraan 3..emhhh memang bengkok la kalau kena....Tepat jam 9malam, sirent pun dibunyikan lagi untuk panggil bebudak manja tu..bila semua dah berkumpul, maka aktiviti malam tu pun dimulakan..malam tu mcm biasa la presentation bendera n logo kumpulan, visi misi basi semua ada lah..dengan sorak kumpulan la apa semua aku pun tak tau..aku kira nak tunggu Operasi Burung Hantu je...

Masa aktiviti di jalankan, ada la yang nak p toilet la, nak amik barang tertinggal la, mcm2 hal deme ni..Yg bnyk halnye, bebudak pompan le.. Aku heghan sungguhhhhh..Dekat2 nak abis aktiviti malam tu, ada 2 orang budak pompan mintak izin nak g toilet ngan fesi pompan..so deme lepaskan le..haaaaaa ini dua kutu la yang buat hal malam tu... tiba2 je dengo orang menjerit... aaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh..

Aku intai tengok rope2nye salah sorang dari budak tadi udah terjelapok kat padang depan tandas..Apa lagi aku gerak la ngan riz g tengok apa hal budak ni terjerit2 gedik.. Sampai je situ, si riz tak kasi chance dah...dia marah budak2 tu sebab tak ikut peraturan khemah..budak pompan mana boleh pijak padang..masa riz dok tengah marah2 tu, aku tengok si azi (yang menjerit jatuh pijak lubang kat padang) dok pandang2 ke langit..mata dok terjegil2 ngan kepala dok pusing... "dah apa hal budak ni??" kata aku dalam hati..lepas riz marah2 tu, kawan azi ni angkat la azi bangun n terus masuk tandas..aku n riz terus balik g dewan..rope2nye majlis dah bersurai...deme pun dok tanye2 la apa hal budak2 tu menjerit tadi???riz yang jawab, aku buat tak tau je...

Jam 12 lebih, semua peserta diarah masuk tidur kecuali yang kena sentry malam tu..deme sentry pun sejam2 jeeeee gilir2..sebelom masuk tido tu, penghulu n penghulu wati kena kira anak2 buah deme cukup ke idak...yang laki cantikkkk ngam2.. sekali mai penghulu wati,

P.Wati : Bang, saya dah kira tadi...tapi tak cukup sorang la bang..
Aku : Ha? sapa yang tak da?
P.Wati : Tak tau la bang...tak cam sapa yang tak de..
Aku : Ko g kire skali lagi..
P.Wati : ok2

P.wati pun bergegas ke chalet n kire skali lagi...

P.Wati : Bang..... (muke dah cuak)
Aku : Ha' cukup tak?
P.Wati : Kali niiiiii lebih sorang pulak bang....
Aku: Pulak dahhhhh..hah mampoihhhhh..hang p kira skali lagi...

Sekali lagi P.Wati p kira..kali ni cun2 je..aku tak cakap banyak, terus suruh deme masuk chalet masing2..Ada 6 chalet disediakan untuk peserta pompan.. Dok tak dok... aaaaaaaaaarrrrhhhhhhhhhhh, aaaaaarrrrrrhhhhhhhhhhhh..... pulak dah...bala apa pulak kali ni....Aku n riz berlari ke chelat pompan..ada 1 chalet tu, budak2 pompan penoh dok krumun.. tengok2 si Azi lagi...aku tanya "apa hal?". "ni la abang ni tadi marah2 die..tu yang die jadi macam ni..die bukan boleh kene marah.." jawab member azi tu sambil tunjuk2 pada riz.. Aku tengok azi dah lain macam.. dok jerit2 dengan mata terbuntang tengok langit, kepala dok pusing2... Aku terus dapatkan prof, sebab dia kepala camp tu..lagi pun dia yang paling tua n berpengalaman..Rupanya prof pun memang on da way ke chalet..kira aku baru separuh jalan, dah jumpa prof. ngan fesi2 yang lain.. kecoh gile dah malam tu....pakat2 nak tunjuk handal...ada yang dok baca rukhiah la, p amik wuduk laaaa, lepas tu g pegang Azi..Batal le wuduk tu...apa punya tur..
Aku yang tak tau apa2 ni, just tengok dari jauh je la...yang paling tak tahan tu, si amey balak si azi ni...siap duduk atas perut azi n tampo2 muke azi.. "mengucap yang, mengucap..tengok abg ni, tengok..ikut abg..mengucap..." dialog amey.. sekali aku tengok, udah rope filem XXX pun ade...

Sekali prof sampai, pipi azi sebelah kiri prof tulis ngan jari kalimah Allah, pipi kanan kalimah Muhammad, dahi azi kalimah Allah.. terus senyap..peh memang handal la prof... nak sign.....Lepas tu ada la sikit2 lagi drama kat situ...tp aku dah lupa.. semua peserta pompan diarahkan masuk chalet..dari 6 chalet, jadi 3 chalet je yang digunakan...deme udah kecut perut.. Yang peserta lelaki, sentry malam tu batal..semua kena dok dalam khemah..yang sentry malam tu fesi saja..group fesi yang lelaki ada la bebelas org jugak..abis semua berkampung kat depan chalet..aku ngan acik ngelat...kul 2 pagi kami masuk khemah dua orang..xde koje aku nak bejaga tengah2 embun tu..

Waktu tengah dok berjaga tu, deme semua dok sembang2 la pasal kes tadi..udah si amey pulak macam nak kena rasuk...
amey : hah korang dengo tu? die dok ketawa kat kita tu..aku dengo..kat sana.. (sambil tunjuk2 hutan tepi chalet)
zul : ah perasaan kamu je tu...
amey : betolllllll tu dengo tu....

zul terdiam kejap..buat2 macam fokus...

zul : itu bunyi monyet...
amey : bunyi orang pompan gelak la.....ko dengo betol2...
zul : itu bunyi katak  nak mengawan tu....se round, se round katenye..

Bengong punye zul..aku dah nak terkincit2 gelak..die boleh buat muke bodohhhh je...

Udah e kome..tak lalu aku nak naip dah..esok la sambung...
Last edited by Adiya on 9-1-2014 12:26 AM

mnSK posted on 8-1-2014 09:30 PM
Singa 21

Singa 21 nie sebenarnya saka kepunyaan kawan satu dorm masa dok asrama kat sek teknik..
...

ini masham la baru meriah rumah aku...ada ayam...ada kambing...ada singe...ada rimau....baru la mambang-mambang suke...