CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cik_ainol

Pengguna Dinasihat Usah Guna Produk Tabita

Eii takut nye cerita @iwan1105

Saya sbnr nye pemalas nak mamps jaga muka , tapi lately muka kusam2 tak berseri saya jalan2 la kat Board ni........ So jeragat itam2 tu akhir nya hilang ke bila pakai Kurin? Skincare Kurin tu beli kat pharmacy ke?

Edited by izwan1105 at 28-1-2015 12:31 AM
Tiram replied at 26-1-2015 01:37 PM
Eii takut nye cerita @iwan1105

Saya sbnr nye pemalas nak mamps jaga muka , tapi lately muka ...

Salam,

Aku pakai skII essence tak hilang jeragat kat hidung tapi masa pakai kurin alhamdulillah makin hilang, aku bukan ckp kurin skincare bagus.. Atlist aku dah try skii tapi tak hilang.. Aku check product ni mostly dibuat dari arbutin. Boleh check kat pkns shah alam. Paling penting , kita  kalu nak pakai product skincare mesti check product tu register ke tidak dekat BPFK/KKM. Boleh check kat facebook kurin or website. Ramai kondem aku ckp aku nak pandai2 cerita buruk pasal tabita. Ckp keberkesan product ni, masa aku ty balik pakai SKII, jeragat tak hilang. Aku try kurin alhamdulillah makin hilang.
Ramai pengguna suka tengok testimoni gambar letak muka before and after pakai sesuatu product. Aku rasa ramai mudah terpedaya dan tertipu mcm aku kene dulu.. Kulit nak cepat cerah.. Bila fikir logik, simplysiti or SKII  ade ke letak pictute mcm tu?.. Dato siti ade letak gambar model dia mcm tu?.. Pikir logik la.. Testimoni2 ni mengarut bagi aku. Tepuk dada, tanya selera!!!

izwan1105 replied at 27-1-2015 01:02 PM
Salam,

Aku pakai skII essence tak hilang jeragat kat hidung tapi masa pakai kurin alhamdulil ...

betul3. jelik betul aku dgn org yg asyik dgn tabita nih

Edited by izwan1105 at 28-1-2015 12:38 AM

Salam,
Demiallah bukan niat nak kondem tabita, but fikir logik wahai umat islamku..
1. Fikir akan bahaya penggunaan tabita yang mengandungi bahan berbahaya- sampai kini tiada register dgn jabatan BPFK. Harus di ingat, apa2 skincare product harus mendapatkan approval registration before boleh sell. Ramai peniage melayu gunakan lesen BIPOM INDONESIA cakap tabita/desi damayanti ni dah register di indonesia. Itu di indon? Bagaimane pula di Malaysia? SKII PUN REGISTER, simplsiti pun register baru boleh masuk watson.
Isu di sini wahai umat islam ku, kenapa dah 5 tahun sampai la ni pun tak register? Alasan penjual tabita berkata, registration mengambil masa yg lama. Masyallah, itu tipu. Permohonan registration hanya ambil masa 3-4 hari saya. Aku dengar pengasas desi ni selalu turun malaysia  jumpa dealer2 nya di kl. Tapi napa tak de usulkan nak ambik registration???
2. Banyak forum di indonesia - mostly lady2 di indonesia ni tahu pasal bahaya tabita. Dari apa yang aku baca, product tabita ni dah berapa kali di repackagingkan sbb penangkapan badan berkuasa di sana. Boleh baca di bawa:http://forum.femaledaily.com/showthread.php?1335-Tabita-Skin-Care/page300
3. Kesan penggunaan bahan yg tidak diregister- aku dengar after 3-4 year memberi kesan pada pernafasan, sesak nafas, batuk berpanjagan, effect paru-paru sebb toner nya begitu toxic with merkuri, kecactan janin, keguguran bayi pd ibu yg mengandung dan lebih parah risiko kanser yg tinggi pada wanita utk barah buah dada.

Lagi sekali aku susun jari minta ampun kalu aku ada sakitkan hati sesiapa pengguna tabita. Aku sayangkan bangsa melayu. Sama- sama kita berkongsi untuk kepentingan bersama. seperti story aku sebelum ni, aku pernah juga tabita, kakak aku dan juga adik perempuan aku. Alhamdullilah, semua nya dah stop sebab kesedaran.

Tapi aku perasan kakak aku tumbuh jeragat banyak kat pipi bawah mata, bintik2 hitam kat hidung dan paling teruk bintik hitam kat bawah hidung mcm misai..
Bila aku tanya kakak aku, dia pun menyesal. Bahkan kawan dia di office pun mcm tu, tumbuh hitam2 mcm misai du bawah hidung..

But, now kakak aku tengah try kurin skincare. Baru 4 hari. Wallahuallam. Harap jeragat dia hilang mcm aku.

izwan1105 replied at 28-1-2015 12:16 AM
Salam,
Demiallah bukan niat nak kondem tabita, but fikir logik wahai umat islamku..
1. Fikir akan ...

nak tanya, baper lama produk kurin ni bertindak balas kat kulit yer... carly mmg x pakai produk kupas2 kulit ni walaupun ramai kekawan yg suruh pakai... risau gak kan nanti dah tua kulit dah la kedut... tambah lg dgn effect kosmetik ni... lg la kan... kalau ada cucu plak.. takut depa nk dekat... mcm kaka u baper lama amik masa nk pulihkan kulit?? mcm carly nk ilangkan jeragat kecik2 ni akibat dari x pakai sunblock...  

Merbahaya betul produk Tabita ni eh...

Follow Us
12
Return to list New