CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syafiq79

[BEST]Pengalaman kerja sebagai receptionist di hotel perak

HAnaNAjima posted on 28-11-2013 03:08 PM
ni ke yg satu kepala rm1800???cantikkkknyeeeee

yeke harganya mcm tu? iols x sure la sbb tak sampai lagi kt sini..mahal giler sampai rm1800 per head..

zennaya posted on 28-11-2013 04:48 PM
sampai ke hari ni aku terpikir, apa yang buatkan kami gatal2 macam kena miang buluh tu? Dua malam la ...

ntah2 katil tu ada pijat kot? ada kesan merah2 x kt badan ko dgn kakak ko..? klu takde kena kencing dek hantu la kot..

myakayina posted on 28-11-2013 05:01 PM
ntah2 katil tu ada pijat kot?  ada kesan merah2 x kt badan ko dgn kakak ko..? klu takde kena  ...

mama baru nak kata benda yg sama!!!

lagi satu............cukup meluattttttttttttttt kalo katil mengadap cermin gedabak besaqqqqq....sbb cousin (stewardess)penah nightstop Beijing, dia bagitau apa tau....satu hari tu depa pi tour kat Great Wall, balik petang tu, dia lepas mandi semua, nak sikat rambut, nah hang, detu siap pakai cheongsam kaler merah menyala, rambut selit sebelah macam Nora Danish suka buat tu, dok senyum simpul kot dalam cermin tu, sekali dia pusing tak dak apa pun di belakang tapi amoi tu dok ada dalam cermin!!!

syafiq79 posted on 27-11-2013 03:47 PM
yg ni mmg seram...time ni aku rasa tensen sesgt dh ngn bnda ni

msa ni cuti sekolah...member aku a ...

ini la hubby kita kan....depa ingat kita sesaja buat macam tu....kalau jadi kat depa masa tu baru tau!!!

syafiq79 posted on 27-11-2013 03:47 PM
yg ni mmg seram...time ni aku rasa tensen sesgt dh ngn bnda ni

msa ni cuti sekolah...member aku a ...

Mmmm... TT.. citer ko mmg best.. tapi satu yg ko kena perbaiki.. ayat-ayat SMS ko neh wat haku tensen nk hadam balek.. apa yg ko taip dan maksudkan... Potong stim gakla bila ngah syok2 baca ayat kot ada yg tk brapa nk faham...

Haku tkan bagi tacang utk posting neh... Hope ko edit balek... Bukan membuli.. tpi teruk sgt ayat2 SMS.. sayangla citer best..tpi nan hado sebab ayat SMS terlampau...  

*bukit merah neh..penah tido msa gi kursus dulu..so far tkder yg seram2.. tpi.. mmg nmpak seram malam2 tmpat neh.. **

mamaezah posted on 29-11-2013 08:45 AM

tu diaaa.. hantu cheongsam dah mai..

Follow Us
myakayina posted on 29-11-2013 09:41 AM
tu diaaa.. hantu cheongsam dah mai..

betui ka antu ? lawanya ...

ocho posted on 29-11-2013 10:32 AM
betui ka antu ? lawanya ...

betul la, hantu amoi kena bunuh..

momod bg tacang...tima kasih

aduh tt.. citer best tp bahasa sms tu yg x tahan tu..
lg satu byk sgt typo.. penat nak mengagak apa perkataan sebenar tt nak tulis.

pegi bukit merah september 2013, time bukan cuti.. sunyiiii jer... xde kena kacau tapi best la taman tema tu sikit aje org.. yg geramnya ada budak sekolah curi p3lampung dan aku dapat tangkap.. hehe tuje la hantunyaaa

myakayina posted on 28-11-2013 04:58 PM
yeke harganya mcm tu? iols x sure la sbb tak sampai lagi kt sini..mahal giler sampai rm1800 per he ...

itu la pasal....ble pk2 blik...cm x berbaloi la...heheheheh

myakayina posted on 28-11-2013 05:01 PM
ntah2 katil tu ada pijat kot?  ada kesan merah2 x kt badan ko dgn kakak ko..? klu takde kena  ...

takde apa2 pon. Bangun pagi tu cek jugak, takde kesan merah pon. Aku dan kakak aku dah puas mengemas cadar tu, bawak keluar, siap kebas2 lagik.. Takde jumpa pepijat atau serangga kecik2. Tapi still miang lagik nak tido  2 malam tu. Kalau betol hantu kencing, memang first time terkena tido hotel macam tu. Tapi pikir2 semula, naseb baik tak kena gangguan yang extreme,just kena biasa2 je. Lepas ni kalau nak tido hotel, kena pilih level yang ramai orang dan selalu guna. Tobatla x nak tido level yg sunyi sepi dan jarang orang guna.

mamaezah posted on 29-11-2013 08:45 AM

tu la mama. Kalau tido kat hotel, memang berebut saya ngan kakak saya taknak tido depan cermin besar. Pernah jugak tido satu hotel,katil saya betol2 mengadap cermin. Saya pulak malas nak tutup cermin, sepanjang malam takboleh nak tido, rasa cam ada sesuatu tengah tengok kita tido. Mungkin perasaan saya saja, tapi lepas subuh, baru dapat tido. Tensen betol. Sejak tu, kalau tido mana2 hotel, saya seboleh2nya panjat meja,panjat kerusi amik kain batik or towel ikat kat 4 penjuru cermin supaya tak nampak langsung cermin tu. Saya dan kakak saya ni penakut sikit (banyak kot ) Tapi kebanyakan hotel suka benor design bilik hotel diorang, katil letak depan cermin. Tak suka betol hotel macam tu. Tapi ada satu hotel menepati taste saya tak suka tido katil depan cermin, kat Kuala Terengganu. Nama hotel tu Hotel Grand Puteri. Memang best, cermin besar dia kat tepi bilik air. Tak mengadap katil. Depan katil kita just tv. Ok dan best hotel tu.

@BabyYsha  thanks becoz bagi kredit untuk citer saya yang tak seberapa tu Last edited by zennaya on 30-11-2013 08:30 AM

Comments

samer2... :D  Post time 2-12-2013 02:01 PM

cloudy_83 posted on 23-11-2013 08:20 AM
hmm.. seram lah sampai mimpi2..
biasa kalau masuk hotel hubby i akan azan 4 penjuru.. tapi ta ...

x ada tips pun...cuma sy slalu bc ayat qursi n alfatihah n berdoa x kene kaco...tp kene gak...dh nasib...mulut jgn celupardan ckp beso...tu je...tp kalu dh takdir nk kene...kene gak

ada 1 cite ni...ada guest ni col reception nk tuko blk...aku ckp x bole tuko sbbfully booked....guest ni bole turun jmp aku...igat dia nk mare aku sbb dia kuar lift cam cemas je...lift ni depan kaunter reception...so bila lift ni bukak nmpk le muke guest ni mmg cemas giler...dtg2 terus tepuk kaunter tanya kat aku "xkan x blk yg kosong lg kot....awak check kat sys tem awak tu"aku pun check le...disebabkan sore guest ni kuat mcm nk gado...security ni kuar le tgk...takut ada org ngamuk kat depan kaunter....sambil aku tgk kat system tu security ni ngn baik ati tanya le pasaipa en nk tuko blk...guest tu ckp " blk tu ada org kaco...aku dgr terus aku tanya guest tu dia kaco mcm ne....guest tu ckp le...dia main tutup lampu...main ketuk2 pintu...aku dgr aku senyum le...terus dia mare aku ...yg awak senyum nape...awak pedajal sy ye...sy dtg cni nk hanimoon...ganggu mood sy nk berhanimoon ngn wife sy...time aku rsa nk gelak je...tp takut kene mare lg...mmg salah aku le g senyum plak...org tgh takut..tiba2 pintu lift terbukak...dan outomatiknya aku pandang le kat lift tu...aku nmpk cam ada kelibat kuat dr lift tu...aku diamkan aje...pastu security tu nk blah le...aku soh dia temankan aku...akursa seram plak...aku ckp le ngn guest tu mmg x blk kosong...dia wat hal kat c2 bising2 plak...aku rsa meluat sgt ngn dia...aku g blkg...aku gomel sorg kat blkg...aku ckp pttle benda tu kaco dia nk beromen dh pagai cam hampagas mmg kene le...msk x bg salam mcm tu le...aku g blkg nk col hotel nk gtau mslh aku...ingat nk campak guest ni kat hotel bg blk yg angker lg..nasib baik ada...aku pakat ngn manager reservation tuk bg blk yg angker coz guest ni x berbudi bhs lnsg...aku ngn manager resevation ni mmg ngam...aku kuar aku gtau aku dh book blk hotel...bilik studio tuk dia...dia tanya rega bape...aku kata le foc...coz aku tranfer dia ke sana...dia terus blah naik bilik...ngn x tima kasih ke apa ke...blah mcm tu je...
dia blah aku pun lari le kebilik security nk tanya dorg ada nmpk x apa yg aku nampak...dorg kata nampak...
aku rsa legatp ada sorg pcik ni ckp le jgn lega sgt...takut dia munculkan diri kang...tetiba bellman aku dr dok luar terus msk dlm sambil panggil nama aku....aku kuar le dr blk security tu...aku tanya kat dia nape...

lupa nk cite security aku ni bangla...dia pun ckp le...kaka sy nmpk antu kaka...dia mare kaka sbb bg guest tu blk lain...aku tanya bangla tu mana u tau dia mare kaka...sbb sy nmpk muke dia mcm marah...pas abis bangla tu ckp ...aku terasa cam ada org tarik rmbt aku...rmbt aku paqnjang...disebabkan aku bru wat rebonding so aku x sanggulkan rambt aku..mmg skt odh kene tarik rambut...aku kalih keblkg nk tgk sape yg tarik rambut aku...aku tgk x sape pun...tp yg bangla tu cam dh cuak je aku tgk muka dia...aku tanya nape u pandang kaka mcm tu...kaka jgn toleh blkg..aku tanya nape x bole toleh blkg...msa tu aku dh takut sesgt...rsa cam nk lari...tp nk lari kemana....aku takut aku lari kang dia jelma kat dpn...x sanggup aku wooo...

security terus dtg kat aku tarik aku...dia ckp ngn aku  g msk bilik security...ada pcik sorg ni pndai gak bab benda mcm ni...dia bc le apa yg patut dan hembus kat aku...pastu aku terdgr benda mengilai....tetiba aje aku nangis...x tau nape aku nangis...tp yg pasti aku rsa seram sesgt....rsa nk resign gak mlm tu...aku nangis sungguh..pacik tu ckp le...bnda tu nk kwn ngn aku...akuterus ckp x mau le sy nk kwn ngn makhluk mcm tu...pacik tu ckp le sebab kat aku dh ada bnda tu lama dr aku kecik lg...pakcik tu kata saka...terus segala bulu roma aku tegak... Last edited by syafiq79 on 30-11-2013 03:12 PM

.aku tnyn dia mana towel yg ko bwk td...dia kata dia cmpk kat muke pocong tu...aku rsa cam nk gelak ..

aku pun tergelak sambil tersedak2 minum teh pepagi ni... seramnya tempat keje ko ni.... superman pun org jakun nak tgk...

syafiq79 posted on 21-11-2013 04:14 PM
lupa aku nk cite kat resot ni ada 3 apartment...2 apartment ni buruk yg lg 1 ni cntk...aku kene trns ...

yg kau ckp tempat yang 'keras' ni dekat dgn theme park tu ke?
ni office adik ipar aku baru je gi smlm...tido kat situ...
nasib dia tak jadi pergi sb anak dia tak sihat

syafiq79 posted on 30-11-2013 03:02 PM
ada 1 cite ni...ada guest ni col reception nk tuko blk...aku ckp x bole tuko sbbfully booked....gues ...

patut le kaka selalu kena...hehehe..

kaka itu macam...kena kasi ubat la...

so skrg mcm mana....dah berubat ke belum?
atau masih lagi kena sakat2, sejak dah benti...