CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29720|Reply: 196

[TvN] Reply 1994

Profile
  • Drama: Reply 1994
  • Revised romanization: Eungdabhara 1994
  • Hangul: 응답하라 1994
  • Director: Shin Won-Ho
  • Writer: Lee Woo-Jung
  • Network: tvN
  • Episodes: 20
  • Release Date: October 18 - December 21, 2013
  • Runtime: Fri & Sat 20:50
  • Language: Korean
  • Country: South Korea
PlotThrough the characters, drama series follows various cultural events in 1994, including the emergence of Kpop group "Seo Taiji and Boys" and the Korean Basketball League.

Notes
  • First reading script reading took place on July 19, 2013 at CJ E&M Center in Sangamdong, Seoul, South Korea. It took about 3 hours to read through the first 5 episodes of the drama series.
  • Filming for the series begins late July, 2013.
  • Related titles:
    • Reply 1997 | Eungdabhara 1997 (tvN / 2012)
    • Reply 1994 | Eungdabhara 1994 (tvN / 2013)

Cast

Go Ara Sung Dong-Il Lee Il-Hwa Jung Woo Yoo Yeon-Seok
Sung Na-Jung Sung Dong-Il Lee Il-Hwa Sseureki Chilbongi

Kim Sung-Kyun Son Ho-Jun Baro Min Do-Hee
Samchunpo Haetae Binggeure Jo Yoon-Jin
Additional Cast Members:
  • Yeon Jun-Suk - Kim Dong-Woo (ep.9 - Binggeure's younger brother)

DateEpisodeSubtitlesAverage Rating (%)Peak (%)
2013-10-1801Seoul Person2.63.8
2013-10-1902We Are All Unacquainted People2.33.2
2013-10-2503A New Generation's Love3.03.8
2013-10-2604Lie4.25.6
2013-11-0105Words I Cannot Bear to Say4.75.8
2013-11-0206Introduction to Gift-Giving5.86.9
2013-11-0807That Year's Summer6.27.3
2013-11-0908A Moment's Decision Can Affect Your Entire Life7.18.6
2013-11-1509So, What I Want to Say Is...8.19.8
2013-11-1610This Might Be the Last Time8.810.0
2013-11-2311The Only Way to End a One-Sided Love9.310.6
2013-11-2912---
2013-11-3013---
2013-12-0614---
2013-12-0715---
2013-12-1316---
2013-12-1417---
2013-12-2018---
2013-12-2119---
Average
--
Rating was very pretty good for cenel tv berbayar..

10% rating tv berbayar = ~20-25% dlm mainstream tv yg tidak berbayar (SBS, KBS & MBC)

Last edited by dauswq on 25-11-2013 11:12 PM

'Reply 1994' Star Go Ara Gaining Attention On Her Past and Present Photos            
                                                By Staff Writer  |                                                  November 23, 2013 03:09 PM EST

Recently, Go Ara is gaining so much attention because of her past photos. Her teenage years show her as a beautiful lady blooming into what she is now today.

The actress is receiving so much attention and love for her character as Na Jung on the hit tvN's drama 'Reply 1994'. She's one of the youngest and fastest rising star with beauty and talent. Go Ara was spotted and cast by SM Entertainment way back in 2003 at her young age of 13. She was so good that the agency decided for her to debut that same year in the drama 'Banolin 1' that exhibited her skill as an actress.

Like Us on Facebook

To even see the difference of Go Ara's before and after photo, a collage was shared showing her teens to 20s. Even though it was taken in different periods, the actress seems to have that consistent beauty that is unchanging. From wearing a school uniform to a more feminine outfit she still can attract the spotlight.

Meanwhile, Go Ara is now on tvN's 'Reply 1994', showing every Friday and Saturdays in Korea primetime.  

memandangkan tak de org bukak thread drama ni, aku bukak jelar..
drama katenye kesinambungan drama reply 1997 disiarkan tahun lepas..

skrg dh berapa epi agaknya?
any forumer yg sudah tgk drama ni? how the phase plot going?

@mafilee @nzhass79
Last edited by dauswq on 25-11-2013 11:12 PM

dauswq posted on 25-11-2013 11:08 PM
drama katenye kesinambungan drama  ...

Iouls tengok... sedap jugak kalau nak dibandingkan dari Heir (just my 2cent)

Kesinambungan? bukan, tapi stil guna concept flash back. Agenda sama saje, teka Heroin end up dengan sapa.

Citer ni berkisar pasal sekumpulan budak u yg sewa bilik kat asrama milik mak bapak Najeong@NJ. NJ ade hati pada abang angkat dia tapi dalam masa yg sama NJ disukai oleh Chilbong.

Stakat ni masih berteka-teki siapa sebenarnya husband Najeong. Suspek utama adalah Trash (Abang Angkat) dan jugak Chilbongie (student yg tumpang asrama). Calon lain adalah Haitai, seorang lelaki yg berambut pelik. Abang angkat masih x jawab lagi confession Najeong, rasenya sebab keliru samaada perasaan dia pada NJ just as Bro-sis or more. Chilbong pulak makin berani nak pursue NJ.

Clue setakat ni

Chocolate Milk dalamk fridge - Abang Trash
Ayah NJ kata menantu x kacak - Haitai
Hubby's name is Kim Jaejoon - Xsure siapa... tapi kalau x silap family nama Chilbong is KIM

Tapi banyak yg speku Chilbong sebab he's the perfect boyfriend type.

Another speculation is Trash Oppa is GAY... and he's swayed by Binggurae

Rate

1

dauswq posted on 25-11-2013 11:08 PM
drama katenye kesinambungan drama  ...

sekarang dh episode 11, sb minggu lepas ada MAMA jdnya cuma tayang satu episode je...

pendapat aku untuk drama ni ... mula - mula drama ni tak menarik perhatian aku pun ..sb cinemtography mcm sgt lame..pelakon - pelakon tak terkenal lepas tu heroin Go Ara ada history berlakon kayu kayan dan Jung woo pelakon fav aku kat soon shin berlakon jd abang kpd Go Ara rs berkecai jantung aku..aku pun drop drama ni drpd list aku...

Tapi kawan aku yg tgk drama ni dulu calling2 aku ckp sbnrnya Jung woo tu abang angkat Go Ara dan dia sgt lovey dovey la kan..terpaksa la aku menerjunkan diri aku utk tgk satu episode .. dan satu episode pertama cukup untuk impress aku untuk tengok episode yg seterusnya dan aku bole ckp jalan cerita dia tak cliche mcm drama2 lain yg sedang ditayangkan sekarang ni..ehem..ehem.heirs, pretty man dan sewaktu dengannya.. tak do lelaki hensem bangat, lelaki kaya sangat...semuanya adalah biasa - biasa saja...kehidupan orang biasa...kalau korg nk tgk kehidupan rakyat marhaen korea zmn 1994 drama ni potray dengan baik kehidupannya..aku tak tgk lg 1997 so aku tak tau persamaan antara 2 drama ni..

sinopsis cite ni untuk siapa yg tak tgk lagi aku bg secara ringkas :-

Berkisarkan kehidupan dalam boarding house dekat seoul yg dimiliki oleh pasangan suami isteri yg berpindah daripada masan dan ada seorang anak perempuan yg dilakonkan Go Ara sbg Na jung. Diaorg ada juga seorang anak lelaki abang kepada Na Jung tp dah selamat jadi arwah dan abang na jung ni ada kawan lelaki yg sekarang ni tinggal dgn keluarga diaorg dan diaorg semua panggil dia trash/Sseuregi. Kehadiran trash dalam kehidupan diorg sbnrnya macam mengisi kekosongan yang ditinggalkan anak lelaki keluarga ni. sb tu awal2 drama ni korg rs trash dgn na jung ni mcm adik beradik tp as story goes on jgn culture shock plak klu trash ni caring lain macam dekat na jung...krn caring semacam trash oppa ni menyebabkan Na jung jatuh cinta dgn trash oppa..tp sb selama ni hubungan bro n sis mcm dh cop kat hubungan diorg menyebabkan trash oppa ni teragak - agak nk menerima cinta na jung..

Lepas tu ada beberapa watak yg lain yg tinggal dalam rumah tu, 3 daripadanya satu course dgn Na Jung amik course kejuruteraan Komputer iaitu Haitai, Samcheonpo dgn Yoo Jin dan sorang lagi Binggeure ni amik course medic sama mcm trash tp dia junior dan dia ada sepupu kt seoul diaorg panggil chilbong yg selalu melepak kat boarding house tu juga.

Setiap watak dalam drama ni lain2 dan korg akan suka each of them tanpa rasa bias sb diorg sgt unik dan likeable. Siapa sangka samcheonpo yg umur sbnrnya 34 tahun bole berlakon jd budak 18 tahun yg sgt innocent comel..dan yoo jin yg tak padan dgn badan kecik tapi garang nk mampuih. Pastu kita ada haitai yg kononnya playboy tapi hampeh but at the same time sgt tinggi setiakawannya. Watak Binggeure walaupun selalu senyum tp aku rasa ramai yg bole relate dgn dia , sb dia mencari arah tuju hidup dia... pada umur mcm dia ramai yg tak pasti masa depan apa yg menanti diorg dan apa mereka patut buat dgn hidup diorg ni la tujuan watak Binggeuredi buat..Chilbong sekarang ni paling disukai la kan sb sgt caring, loving, baik dan sportman orangnya mmg lengkap ciri2 idaman wanita la kan..dan chilbong ni antara rival trash oppa yg plg sengit la kan sb dia pun suka na jung dan dh confess kat na jung pun..oppa klu tak confess skrg mungkin cinta na jung hny akan jd history je..

Ke mana arah jalan cite ni nk pegi ialah mencari siapa yg bakal jd suami na jung..pada episode sekarang candidatenya Trash, chilbong dgn haetai sb Binggeure ni lebih menjurus kpd suka kat trash oppa bkn suka kat Na jung..nmpk mcm simple kan tp as the story goes on ada byk cerita yg di kupas pasal hidup bkn pasal percintaan saja tu yg aku suka kt cite ni.

Rate

1

Follow Us
azimodin posted on 26-11-2013 02:34 PM
Iouls tengok... sedap jugak kalau nak dibandingkan dari Heir (just my 2cent)

Kesinambungan? buk ...

keep on watching

aku kena tgg seru dulu, baru nak tgk dr mula

tgk rating citer ni ok gak. Tp aku x tgk pun cite reply 1997. Rasanya cite ni lebey kurang cite I love Romance kot. sbb ade 2 cite...Jln cite lebih kurang sama cuma pelakon berbeza.

dauswq posted on 27-11-2013 11:24 AM
keep on watching

seru apa yg ko tunggu..tak kan tunggu moon chae won jd cameo baru nk tgk...tak mungkin ...

dauswq posted on 27-11-2013 11:24 AM
keep on watching

dicadangkan agar menonton bila finale nanti. Download semua pastu tengok secara marathon.

jangan jadi cam iouls, ibarat arnab kelaparan. Asyik refresh streaming sites, mengharap episode yg ade subs. Kadang2 tengok raw je.

mafilee posted on 27-11-2013 11:47 AM
seru apa yg ko tunggu..tak kan tunggu moon chae won jd cameo baru nk tgk...tak mungkin ...

santek avatar . Berbunga hati tengok sampah kacak

azimodin posted on 27-11-2013 11:55 AM
dicadangkan agar menonton bila finale nanti. Download semua pastu tengok secara marathon.

janga ...

hahahaha..arnab kelaparan..tak bole blah..
tp betul gak aku pun mcm tu...asyik refresh website tunggu sub..klu tak pun pegi tgk tumblr tgk preview2 gif yg diorg buat..mcm stalker x de keje lain..

honestly bagi aku cite ni lagi best dari reply 1997...

and cite ni still confius sape yg jadi husband najung..kalau reply 1997 aku dah boleh agak awal2

first time aku boleh terime go ara berlakon

aku baru tengok ep 1 jek.. tak sambung2 lagi sampai hari ni..  ok jugak, cuma tak berapa minat pelakon so takde pemangkin gitu.. lagipun konsep sama je dgn reply 97..

cite ni sambungan reply 97 ke camane? tengok mak n bapak tu sama je dgn mak bapak shi won reply 97.. tapi dlm 97 bapak nya tu keje coach baseball, dlm ni bukak asrama lak.. takde kaitan eh?

manganini posted on 27-11-2013 12:25 PM
aku baru tengok ep 1 jek.. tak sambung2 lagi sampai hari ni..  ok jugak, cuma tak berapa minat pelak ...

takde kaitan langsung...tapi watak song dong il @ ayah die jadi coach baseball gak dlm ni..

for me cite ni fun..sebab die cerita pasal orang2 kebanyakan macam aku ni..takde cite pasal orang kaya ke..orang glamer sangat2 ke..

azimodin posted on 27-11-2013 11:56 AM
santek avatar . Berbunga hati tengok sampah kacak

satu ayat ko tu ada ayat positif dgn negative hahahaha...sampah kacak...bkn gila kacak dah..dh up jd sampah kacak..gara - gara trash oppa..

couple paling comel

dalam cite ni Samchunpo lagi muda dari yoonjin

sukebintang posted on 27-11-2013 12:24 PM
honestly bagi aku cite ni lagi best dari reply 1997...

and cite ni still confius sape yg jadi hus ...

betul - betul ni first time aku bole terima go ara berlakon...mmg sungguh - sungguh punya lakonan dr dia..tak de la kayu kayan sgt..

manganini posted on 27-11-2013 12:25 PM
aku baru tengok ep 1 jek.. tak sambung2 lagi sampai hari ni..  ok jugak, cuma tak berapa minat pelak ...

aku tak tau ada kaitan ke tak sb aku 1997 pun tak tgk..ngehehe..tp manganini ko mmg kena tgk sb character tu slowly developing pada episode2 seterusnya..walaupun diorg tak terkenal tp diorg berlakon bagus..memandangkan selera ko ngn aku lebey kurang je tak seperti @parasitology jd aku rasa ko akan suka tgk drama ni..kuikui..nk seru gak nama para - para..

sukebintang posted on 27-11-2013 12:32 PM
couple paling comel

beetul2 aku pun suka couple ni walaupun in reality samcheonpo tua 14 tahun dr yoo jin..tp diorg berdua sesuai sgt...kelakar betul...