CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[TvN] Reply 1994

azimodin posted on 2-1-2014 06:45 PM
Bayangkan ade plestik besar muncul kat depan rumah ko malam ni... rupenye ada sampah paling kacak  ...

yer dia mmg layak menang utk kbs award tu kerana watak dia sbg bread man yg kelakar lg comeil dlm soon shin menyebabkan aku kenal dia dan kerana sampah kacak di reply 1994 aku jatuh cinta ngn dia...oppa yaaaaa....

dauswq posted on 2-1-2014 12:11 PM
@thafly
hantarlah review satu...

alahaiii..fly xreti sgt nak review la daus..

thafly posted on 3-1-2014 04:41 PM
alahaiii..fly xreti sgt nak review la daus..

review ringkas pun tak per...
tak perlu details sgt...review perlu byk nak masukkan dlm award minggu depan...l

Tutorial: http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=769814&pid=55091833&fromuid=1148231
Cth: http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=729340&pid=53566764&fromuid=1148231

jom

takde review laa sebab aku team chilbong dan dia tak dpt najung.
tp klu nak dibandingkan, aku lebih suka reply 1997..
mcm cinta pertama kan.. mana boleh lupa.

zehra2 posted on 3-1-2014 11:24 PM
takde review laa sebab aku team chilbong dan dia tak dpt najung.
tp klu nak dibandingkan, aku leb ...

ooo camtu zehra boleh bg review ikut pendapat dr team chilbong tu..apa yg zehra rase dr sisi tersebut...
kiteorg terbuka menerima review yg negatif utk menimbangtara pencalonan dlm award later on...
lagipun ni baru first time zehra nak review kan, why not?

dauswq posted on 29-12-2013 08:26 PM
aku rase aku tak leh kejar abiskan drama ni semata2 nak bg review...

keh keh

Follow Us
dauswq posted on 3-1-2014 11:29 PM
ooo camtu zehra boleh bg review ikut pendapat dr team chilbong tu..apa yg zehra rase dr sisi terse ...

sekolah dah buka.. tak berapa ada masa laaa..
tp kalau ada pencalonan utk watak pompuan terbaik, kita vote Go Ara

@mafilee , pasni bertapak kat benang drama mana pulak?

azimodin posted on 6-1-2014 11:53 AM
@mafilee , pasni bertapak kat benang drama mana pulak?

ko rindu ngn aku ke?? hahahaha...
masih belum ada drama lg yg aku tonton buat masa ini..
reply 1994 ni yg last aku tonton setiap minggu selalunya aku download bila drama habis pastu aku maraton tgk..
dlm list aku skg ni pm and i dgn miss koreea..
ko plak tgh tgk drama apa skg ni..

gambar sampah kacak last..

tak nampak sangat macam tahun 90an.. nampak macam tahun awal 2000 fail lah..

mafilee posted on 6-1-2014 04:01 AM
ko rindu ngn aku ke??  hahahaha...
masih belum ada drama lg yg aku tonton buat masa ini..
r ...

Haip.. tukar abatar nampaknye. Aku pon jatuh tangga tengok Young-do

dh abis tgk citer ni...
memandangkan drama ni tak masuk utk pertimbangan award 2013 akn diumumkan bulan depan (maybe klu rmi review , boleh push out utk this year 2014 punya award), so aku review ringkas jek

story ( 7.7/10)
slice of life type of story...
idea ttg sekumpulan anak2 kg stay together dlm rumah asrama mmg cantik...how each of them try to adapt with different culture...sesetengah mmg culture shock spt sung jeon dan ade yg tak dpt lagi adjust ascent diorg di persekitaran bndr seoul...
cuma cerita ni agak slow pacing..
tak boleh tgk rush...cerita santai yg hanya tgk seminggu dlm 2-3 episod gtuh...
cerita ni silih berganti antara adegan perjumpaan semula 2013, adegan kahwin 2002 dan adegan duduk serumah 1994-2002
suka tgk bagaimana perangai  each of them berubah to be btter person terutamanya yoo jin, sung gyun, hwatai, binggare...
yoo jin dr perangai suka buat hal sendiri, dh jadi lebih confident utk berborak ngan kwn sendiri
sung gyun - dr perangai tak mau kongsi brg sendiri & suka memaksa, akhirnya jd considerate person
hwatai -dr perangai gila seks, dh mula berubah utk berterus terang ngan awek lama...
binggare - dr pemalu, jadi confident sket...
trash oppa aku rase tak nmpk dia berubah sgt, sama gak itu chilbong...
tp aku suka tgk hubungan keakraban mereka bersahabat...
mcmn yoo jin/sung gyun cuba tepon na jeong/chilbong bila dpt tau bangunan tu runtuh...how they try to contact each other by mail bila berjauhan..
cuma aku terkesan sket bila masing2 lupa janji utk bersama-sama malam 31 Dec 1999, yg hanya ada - chilbong & na jeong...tht shows how hubungan long-distance yg dibiarkan tanpa ada contact menyebabkan masing2 lupa kwn sendiri...
lagi satu, aku suka tgk isu2 yg dikupaskan dr 1994 ke 2002...psl fenomena seo tai ji, bangunan runtuh, economy downturn on 1997, generasi IT bertukar tangan dr pager kepada handphone...mengimbau sgt memori indah sesiapa yg berada dlm zmn tu...
& i can get yoon jin punya frust bila seo tai ji oppa dia mau bersara...
komen aku psl cinta tiga segi antara na jeong-trash-chilbong tak berapa menyerlah...mungkin writer patut perkembangkan lagi kupasan bagaimana cinta yg berputik dr hubungan adik-beradik berangkat ni boleh menjadi taboo & sehingga boleh menjijak ke pelamin...watak trash agak adorable pd permulaan, tp mula rase benci plak bila dia mcm sengaja biarkan hubungan cintanya na jeong pergi mcm tu saje ats dasar terlalu sibuk...sib baik dia insaf & berjaya buatkan hati na jeong berbunga balik...ini pentingkan balancekan kerjaya dan perhubungan dalam kehidupan seharian...

agak kesian sket ngan wtk chilbong mcm tak diperkembangkan...tp disebabkan acting yoo yeon suk very thp amateur, jadi mcm tak kesah pun dia tak dpt na jeong..

memorable scenes:
bagi aku memorable scenes byk pada perangai gila2 bapa na jeong dlm cerita ni..
scene plg aku suka...
epi 3 - masa bapa na jeong nak terberak dlm kereta tercari2 simpang jalan nak ke tandas
epi ke berapa , tak igt - masing2 tak perasan baju sedondon yg dipakai yoo jin-sung gyun yg mana mereka declare diri sbg kapel kemudiannya

lakonan (8.5/10)
bg aku go ahra dan pak cik sung dong il deserve the nomination for best actress & best supporting actor respectively...watak diorg hidup hasil dr kegilaan diorg dlm drama ni...
jung woo, min do hee & makcik lee il hwa pun delivered their best acting
sung joon (hwatai), ...(sung gyun )just okay...in fact aku suka ngan watak hwatai dlm drama ni, cuma actingnya tak berapa menguji sgt ...
baro & yoo yeon suk perlu berkerja keras utk memantapkan skill lakonan...baru thp amateur lagi ni hehe

aspek teknikal(7/10)
aku rase terlalu longgar sgt directing skill smpi hampir scene yg tak perlu bubuh nak muatkan sekali dlm satu epi..
pacing pun agak slow...aku tak rasa story patut kena blame alone hehe...
ade bbrp latar tak berapa kena ngan suanana 20 tahun lepas....mungkin patut limit ke tempat2 tertentu
mekap pelakon pun tak "dituakan" memandangkan masing2 dh berusia 40 thn..mcm tak logik nampak ayah na jeong masih lagik rmbt hitam wlpn dh berusia 70 thn, dia dye rambutkah?

ost (4.9/5)
i enjoyed ke semua ost dlm drama ni...suka ngan pemilihan lagu2 lama yg dimasukkan dlm drama ni...sometimes lagu2 lama mengembalikan semangat retro 90-an...
lagu menjadi feveret
1. to you - sung si kyung
2. farewell to myself - diamond

tontonan semula (1.5/5)
i wish kalau director buat cerita ni lebih fast-pacing...

@mafilee  @parasitology , @rukiaichigo

TOTAL = 7.4/10

Last edited by dauswq on 15-1-2014 02:06 AM

azimodin posted on 9-1-2014 10:36 AM
Haip.. tukar abatar nampaknye. Aku pon jatuh tangga tengok Young-do

Jatuh kejap la..nnt aku bangun balik...memandangkan bulan ni masih x ada yg menarik perhatian ......aku masih terlangkup belum bangun lagi drpd kegilaan Yong Do....

agak kesian sket ngan wtk chilbong mcm tak diperkembangkan...tp disebabkan acting yoo yeon suk very thp amateur, jadi mcm tak kesah pun dia tak dpt na jeong..

yg ni mmg setuju sangat la..aku rasa watak chilbong tak berkembang sehinggakan aku tak kisah walaupun dia tak dapat najung..tp walau bagaimanapun disebabkan writer terlalu fokus kepada watak - watak yg lain aku kesian bg pihak chilbong sb watak dia terabai..aku tak rasa tough competition between trash dgn chilbong utk dapatkan najung...watak chilbong ada potensi utk berkembang menjadi lebih baik mcm mn writer buat utk watak yoojin dan samcheonpo tp mgkn 21 episode tak cukup utk kembang semua watak...

daripada segi jalan cerita mmg agak slow aku tak nafikan tapi aku suka pace ni sb dia maintain the nostalgic feeling...klu dia buat laju sangat aku takut kita tak nmpk perubahan drpd tahun ke tahun....drpd tahun 1994 - 2013 ... tp yg diorg mainly cover 1994 - 2002 lepas tu terus jump 2013..

kalau orang tanya kenapa kena tengok reply 1994 aku boleh jawab kekuatan pada watak dan pelakon - pelakonnya...setiap karakter di olah dgn unik termasuk ibu bapanya...klu korg dh bosan tgk org berlakon kayu kayan they shud watch this drama aku rs semua pelakon sangat santai dan selamba bawa watak diorg...dan jalan cerita yang tak perlu ada org jahat yg gila kuasa..gila harta mahupun gila berebut perempuan...drama yg biasa tp ada tarikan yg tersendiri...

dapat tacang tak klu review pendek mcm ni @dauswq Last edited by mafilee on 15-1-2014 09:23 AM

Rate

1

mafilee posted on 15-1-2014 01:06 AM
Jatuh kejap la..nnt aku bangun balik...memandangkan bulan ni masih x ada yg menarik perhatian .... ...

Skrg iouls berehat jap tengok Kdrama. Busy nak kawen le katekan.

Yg sempat menatap sambil buat goodie-bag hanyelah Ariana Rose sahaja. Boleh la rembes2 tengok Keith Foo. Tapi x la sehebat rembesan menghadap Haitai, Sampah Kacak dan Youngdo. Uri (anak PM citer Prime Minister & I) pon kacak juga tapi xleh teruja banyak2 sebab underage

azimodin posted on 15-1-2014 10:29 AM
Skrg iouls berehat jap tengok Kdrama. Busy nak kawen le katekan.

Yg sempat menatap sambil buat  ...

hahaha...bahaya underage...buat anak ikan pun tak layak lg tu...

imagine weih klu org yg datang kutip sampah depan umah aku dtg mcm ni..

mau aku tunggu depan umah hari - hari...

mafilee posted on 15-1-2014 06:29 AM
hahaha...bahaya underage...buat anak ikan pun tak layak lg tu...

imagine weih klu org yg datang ...

Kau tunguu? Kalau aku terus masukkan diri dalam plestik sampah... dengan harapan abang sampah kacak yg kutip.

azimodin posted on 15-1-2014 04:48 PM
Kau tunguu? Kalau aku terus masukkan diri dalam plestik sampah... dengan harapan abang sampah kaca ...

klu abg sampah kacak yg kutip haruslahhhh...tp klu abg bangla yg kutip nangis...

dauswq posted on 15-1-2014 01:53 AM
dh abis tgk citer ni...
memandangkan drama ni tak masuk utk pertimbangan award 2013  ...

kejap kejap. naper ko tagged aku ek? aku blur di situ. haha
btw, aku x mula tgk lg citer ni. ntah biler nak mula tgk xtau la.

rukiaichigo posted on 16-1-2014 05:28 PM
kejap kejap. naper ko tagged aku ek? aku blur di situ. haha
btw, aku x mula tgk lg citer ni. ntah ...

la aku silap tag...
patut aku tag @thafly wakakaka
mianhe...

alang2 tu kau tgk lah drama ni..
aku rasa drama ni tak se-cliche drama korea yg ade skrg...