CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wannoorazlina

Cerita Abang Lori Dan Abang Bas

tgk avatar TT pon dah seram...hahahaha

Budakgraphic.....ko jgn macam2....aku keje kuala kubu bharu ni...tapi tak penah lagi la ikut laluan bukit fraser tu...sbb bukit fraser mmg terkenal dgn keangkerannye...rumah rehat risda kat bukit fraser tu....punye la dasat...org tgk semayang...bile rukuk tu, antu tu intai muke org yg tgh rukuk tu...ni kwn mak aku kena....terus pack baju balik KL ari tu jugak...hari same chick in, check out ari tu jugak!! huhuhu

siape_aku posted on 6-12-2013 02:19 PM
tgk avatar TT pon dah seram...hahahaha

Budakgraphic.....ko jgn macam2....aku keje kuala kubu bhar ...

haiiipppp...jgn le tgk avatar teman
kalau aku terjumpa muka cam avatar aku ni tgh2 mlm, aku pon terkincit
nak2 lak dtg depan sengih gitu..mao le berbuih hijau mulut aku

jefrilza posted on 5-12-2013 09:13 PM
barannya ko smpai benda tu pun takut... hakhakhak...

Huhuhu, aku rasa bukan sebab baran aku kot? Mayb sebab mak aku baca ayat kursi, tu yg dia seram agaknya... Hahaha...

kukukatablog posted on 5-12-2013 10:00 PM
aku baru balik kelmarin raub ker camaron malam2 ikut situ, naib baik x jad apa2, tapi jalan kat si ...

Ngahaha, kalau ko nak rasa thrill, ko lalu jalan sana around pukul 2-3 am... Time tu mmg happy hour bagi makhluk2 tersebut... Hehehe...

epalgebuu posted on 6-12-2013 08:07 AM
mak ko lak  ape reaksinya? semangat lak aku nk tau kan

Reaksi mak aku? hahaha, dah namanya pun org lama, dia cool je ar... Cuma dia byk suruh aku cool down ar... Hehehe...

suebb posted on 5-12-2013 10:41 PM
nak story gakla dulu sy keja gan bas tp bkn drebar bas sy crew dlm bas selalu borak gan abg2 drebar. ...

kalau tanya geng2 motor, highway pedas linggi ni memang bahaya & dinasihatkan kalau mat2 motor, jangan main kat lane kanan..penah dengar 1 kes ni, tapi rasanya tak ramai yang tau..ada 1 group konvoi moto kapcai..diorang da nasihat da lalu highway pedas-linggi tu, jangan dok main lane kanan. yang konvoi tu ada la dalam 9-10 motor.

da lama2 tu, salah sorang marshall check yang 1 moto hilang. so diorang patah balik sebab risau2 kalau ada rider yang down tapi tak perasan. yang terkejutnya masa diorang patah balik, diorang jumpa motor tu, dengan double-stand nye, moto tak bercala, tapi.....rider yang duk atas moto tu, kepala dia terpusing ke belakang.

polis pon ada turun dalam kejadian ni, tapi memang pelik camne boleh jadi camtu. kes ni agak terpencil dan tak ramai yang tau, sama macam kes yang jangan pandang belakang at highway karak tu.

Rate

1

Follow Us
angahsmart posted on 10-12-2013 10:40 AM
kalau tanya geng2 motor, highway pedas linggi ni memang bahaya & dinasihatkan kalau mat2 motor, ja ...

ape maksudnya tu? xpaham..
dia da mati ke? hantu ke? helmet terpusing ke?

sereeeeemm

epalgebuu posted on 10-12-2013 11:22 AM
ape maksudnya tu? xpaham..
dia da mati ke? hantu ke? helmet terpusing ke?

yup, mati..badan ke depan, tapi kepala 180 darjah ke belakang..moto memang takde kesan2 calar (tak eksiden), baju pon takde rabak pape..entah makhluk ape yang wat kepala dia camtu

angahsmart posted on 10-12-2013 11:50 AM
yup, mati..badan ke depan, tapi kepala 180 darjah ke belakang..moto memang takde kesan2 calar (tak ...

kesiannye.. ada jugak sampai jadi camtu ek.. igtkan benda tu selalu kacau2 camtu je

kalau tanya geng2 motor, highway pedas linggi ni memang bahaya & dinasihatkan kalau mat2 motor, ja ...

walaweiii ni mmg seram..kepala berpusing.adehh

en tt sy nk nyampuk sikit ni pengalaman sy sendiri selama bkja d atas jlnraya kl-spore,dsara-penang tp sy bkn drebar..
trip sy selalunya ptg jam 6.45 dan akn smpi spore dlm jam 12mlm mcm tu,kta org akn berhenti rehat kat pagoh..
ada satu hr tu dlm jam 10 -11 mlm lbh krg waktu tu bas kta org sdg mendaki bkt pagoh ,sy waktu tu duduk borak gan driver tah mcm mana sy pandang sebelah kiri bas ada sebuah pajero sama2 bersaing dgn bas yg sy keja..sy pandang tmpt ddk blkg pajero tu sy nmpk ada sorg pempuan duduk mcm pangku baby,sy fikit mgln wife drebar pajero tu,tp lps lama sy perati mcm lain plk perempuan yg duduk belakang tu,sy x puas hati sy bediri d pintu bas dan merenung kat perempuan tu nk tahu x apa yg jd...
perempuan tu melekat kat cerminduduk belakang pajero tu smbl pandang sy..ms tu sy cabut blk duduk sebelah drebar..

Rate

1

lane belah kanan? lane laju tu..
ada ker konvoi lalu lane kanan?
moto kapcai pulak tu..

ngeri jer kisah.. dah siap double stand yg tak boleh tahan..
bila punya citer tu?

Last edited by capiloton on 10-12-2013 03:10 PM

suebb posted on 10-12-2013 01:01 PM
en tt sy nk nyampuk sikit ni pengalaman sy sendiri selama bkja d atas jlnraya kl-spore,dsara-penang  ...

Cerita ni agak seram...

mati la yek.. kepala terpusing ke belakang ke... eeee... ngerinya

capiloton posted on 10-12-2013 03:08 PM
lane belah kanan? lane laju tu..
ada ker konvoi lalu lane kanan?
moto kapcai pulak tu..

kisah ni aku dengar daripada budak2 group motor LC. diorang main lane kanan sebab time tu malam. tak tau plak konvoi dari mana ke mana. hahaha kata nye cerita2 daripada otai2 motor dulu

angahsmart posted on 10-12-2013 03:58 PM
kisah ni aku dengar daripada budak2 group motor LC. diorang main lane kanan sebab time tu malam. t ...

ntah apa la cerita sebenar yang terjadi kat rider tu kan....

mesti dia dah masuk ke alam lain tu kan...

alhamdulillah aku selalu travel malam walau ke mana2 sekali pun.. tak pernah kena ganggu.. aku ikut petua bapak aku yang dulunya seorang drebar hantar2 barang ni sekarang dah pencen dah... dia tak pernah kena kacau.. dia kata sepanjang dia memandu tu dia akan berzikir tanpa henti sehingga sampai ke destinasi..

dan aku pun amalkan benda yang sama.. alhamdulillah memang perjalanan pun lancar..

aku pun nak story gak la..haha..
mak aku org kelantan..dah lama kiteorg xbalik sane..sejak2 arwah atok meninggal..bape taun dah xbalik..
cite ni dah lama la..mebi last yr or last 2 yrs..camtu la kot..akak aku keja kat tganu masa tu..nurse..
mak aku ikut akak aku p tganu, jalang2 kate nye..alang2 kat tganu akak aku bawak la mak aku jenguk kg die..kelate..

sian mak aku rindu kelate..ble tiba masa mak aku kena balik sini balik..akak aku mintak aku naik bas jemput mak aku..xkan mak aku nak balik sesorang..mak aku dah tua..so aku pun balik dgn bas ke kelate,nk jemput mak aku la ni..n balik kl pun dgn bas jugak la..masa balik dari kelate ke kl..masa ni week day taw..memang xda org even lam bas pun..bas 2 tingkat..kat bawah bape org je..kat ats pun byk seat 0..
gerak malam..sampai kat area bukit bas mati..smua terjaga..

korang bayangkan xda sebijik keta pun lalu..masa tu lam kul 1-2 camtu kot rasa nye..driver bas pun kluar check ape yg patot..yg heran nye mna pegi bas2 lain..nape xlalu lagi..ade la sorang 2 dak laki turun teman driver bas check bas..tiba2 sekali aku tgk smua dak laki yg turun tu smua berlari masuk bas..yg tggl driver bas je 2org kat lua..

tgk kedaan camtu aku pun cuak jugak la..mak aku kat sebelah duk baca ayt2 dah..
pastu c driver adoii mulut cabul tul..mebi die dah biase kot..die melaung kuat2 taw..
'oii pontianak, udah2 la tahan bas nye..cuba kesian sikit penumpang lam bas ni..ade nak keja esk, dah2 la org nak tumpang lalu je kot'..lebih kurang camtu la dialog die..
aku dgr driver ckp macam tu lagi la seriau..aku tgk kiri kanan memang bukit..

driver try start tpi still xidup lagi..lps tu c driver ni sambil gelak ni taw die cakap 'kalo ko nak kluar,kluar la cepat,nak main pulak'..lebih kurang camtu la..ala driver pun aku rasa saje nk tjk poyo kot sbb mula2 aku tgk die mcm menggatal..nak tjk hebat lettew..lps tu xlama bas bole hidup..n trs kn perjalanan smua xtdo ni taw..aku tgk kiri kanan mata celik je smua..tkt lettew..hahaha..

pastu masa lepas tol gombak..dah masuk sel, sembang la dgn gegel kat sebelah,,upe sebaya aku je..org kelate la..duk sembang knape ek dak laki lari baik bas tdi..pastu die cakap tadi kan bas mati kat bukit 7..area tmpat yg bas excident mati putus kepala area tmpat bas kite mati td la..trs aku seriau..aku pun balik gugel apa tu bukit 7 mcm yg gegel tu cakap..ee skeri nye..nak taw gugel la sendiri!!

Rate

1

nordiana87 posted on 10-12-2013 05:08 PM
aku pun nak story gak la..haha..
mak aku org kelantan..dah lama kiteorg xbalik sane..sejak2 arwah a ...

aku rasa driver tu bukan poyo tp dia kena buat2 berani
yela, semua dh takut..kalau dia pon takut jgk, makin sakan la cik pon tu nyakat
pastu benda2 gini memang kita kena sergah dia..mcm marah..
bagi dia takut..kalau x, dia dok ingat kita takut kat dia..