CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3751|Reply: 9

Cara Nak Hilangkan Gelap di Bahagian T- zone Muka

Hai Sume..

kat cni aku ada satu masalah ni.. kenapa bahgian T - Zone muka aku makin gelap? dengan eyebag lagi.. xsekata tone kulit aku..
ni aku wat kronologi skit pasal skincare yg aku guna..

1) TIme zaman sekolah sampai la umo aku 24 taun aku pkai Fair & Lovely je
2) bila da masuk 25 kulit aku start berubah.. naik jeragat skit.. pastu eyebag teruk..  aku pon pkai la set NUTOX.
3) Disebabkan aku nk kawen aku pon g la wat pakej facial kat Mayfair .. ada la pkai produk dia mcm untuk eyebag problem, scrub peeling dia dengan cleansing milk dia..

tp masalahnya.. kulit muka aku cam sama jeeeee xde berubah ponn.. ye aku tau perubahan hormon.. tp camne nk buat ni? da la aku  nk kawen bulan depan

salam,

bulan depan nak kawin ek? alahai..siannya TT
kalau muka TT takde jerawat, cume masalah gelap tu je..apa kate TT pakai trial set D'nars skincare tu..murah je..RM59.90 (sabun beras, sabun collagen, krim siang, krim malam). Saya pun pakai set tu...kesan seawal 8 hari...muka jadi best..bersih, kurg berminyak...tapi saya tak jual..sy beli ngan opismate saya...cube TT search je penjual online..banyak je bersepah...

EmbunSiang posted on 6-12-2013 09:37 AM
salam,

bulan depan nak kawin ek? alahai..siannya TT

boleh caya ke? skang kan bnyak sgt skincare yg camni.. aku ni da la kurang nk percaya sgt..
jerawat xde.. tp tu la masalah kegelapan ni ha

epalgebuu posted on 6-12-2013 10:46 AM
boleh caya ke? skang kan bnyak sgt skincare yg camni.. aku ni da la kurang nk percaya sgt..
je ...

hmm...terpulang lah pd TT
sekarang sy pakai produk ni..almost semua opismate melayu kat dept saye pakai Dnars ni..Alhamdulillah ok, xde pulak kesan negatif..kesan pencerahan seawal 8 hari tu sy alami sendiri...cuma jgn skip pakai magic nite cream...mmg magic bile bangun muka best je...
pencuci muka dia hanyalah sabun beras je..Insha Allah xde kesan negatif...
saya bukan penjual dnars ni...but sharing is caring....

EmbunSiang posted on 6-12-2013 10:11 AM
hmm...terpulang lah pd TT
sekarang sy pakai produk ni..almost semua opismate melayu kat dept saye ...

yee sharing is caring.. terimakasih untuk itu

aku baru je tanye blogger sorang ni kat google.. dia tanya2 pastu dia kata set trial rm 87.80.. awat jadi mahal laks
dia nk kencing aku ape

epalgebuu posted on 6-12-2013 11:18 AM
yee sharing is caring.. terimakasih untuk itu

aku baru je tanye blogger sorang ni kat google..  ...

oii...apsal mahal laks....sah2 lah trial set tu ade tulis kat kotak 59.90...
TT kat mane ni...takpun beli jelah ngan opismate sy...dia kat ampang, kitaorg opis kat USJ...kalau nak sy PM kan no tepon dia...
trial set tu sabun beras, sabun kollagen, krim siang..krim malam (4 bende)....

Follow Us
my advice to tuan tanah .. please keep to your current regime .. bukan apa, sebulan bknlah jangka waktu yg selamat utk mencuba produk baru & expect miracle to happen. utk betul2 skin react ambil masa sebab cycle utk skin kita ada setiap 28hari .. so, please don't take any chances!!

be safe & don't jeopardize your skin dgn product yg bagi fast result.

airisa posted on 6-12-2013 11:36 AM
my advice to tuan tanah .. please keep to your current regime .. bukan apa, sebulan bknlah jangka wa ...

hmm itu laa

sebenarnya da banyak invest dkat Mayfair tu.. pkai skincare dia.. tp mcm lmbt skit kesan dia.. tu yg mcm down sikit.. dalam masa yg sama takut jugak nk try yg lain sbb masa da suntuk sgt.. kang jahanam kulit muka aku.. tp huwaaaaaaaaaaaaaaaa cmne ni kak.. stress la
Last edited by epalgebuu on 6-12-2013 11:55 AM

epalgebuu posted on 6-12-2013 11:53 AM
hmm itu laa

sebenarnya da banyak invest dkat Mayfair tu.. pkai skincare dia.. tp mcm lmbt sk ...

minum air byk & makan buah ... pastikan ke toilet mcm biasa, kalau kurang ke toilet, akan sebabkan toksin dlm badan & galakkan jerawat esp area bawah mulut.

Tido cukup & jgn dok stress ... tu lagi jadi hormon kacau bilau. routine cuci & rawat muka ikut dgn sebaiknya .. insya Allah, u'll be fine

airisa posted on 6-12-2013 01:39 PM
minum air byk & makan buah ... pastikan ke toilet mcm biasa, kalau kurang ke toilet, akan sebabkan ...

terima kasih untuk nasihat