CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
I like ♥♡♥

slownya ko update kebelakangan ni ye jc... sibuk nau gamoknye...

seminggu aku tak masuk forum baru satu cerita ko update...

aku dok ingat teruk la aku nk kena ligan thread hang...

hurmmmmm....

Aku suke cite JC pasal twist dia len macam. X mcm cite hantu yg biasa kt tgk or dgr. Mcm cte ospital tu. Tetibe wak mujib yg bukan org.

clarizsa posted on 5-3-2014 10:04 PM
1. Ahmad Remy a.k.a Remy
2. Abdullah a.k.a Tuco
3. Amatollah a.k.a Amat

Hehehe, sedikit penerangan dari aku..

Derang kenal budak yg gangster mcm lelaki tue, tapi name betul x tau sape.. Derang selame nie dok gelar2 je.. Ala, mcm kite mase kecik2 dulu, selalu panggil Pak Guard sekolah Pak Cik je, tapi x tau pun name sebenar die Ibrahim Richard Bin Abdul Ghayyum..

Chef Johari Edrus a.k.a Detektif Conan a.k.a DC dalam cerite aku..

tepek sikit muke Chef Johari Edrus..

JokesCop posted on 6-3-2014 02:05 AM
Hehehe, sedikit penerangan dari aku..

Derang kenal budak yg gangster mcm lelaki tue, tapi name ...

eh.. tt reply... hehehe...

sori i konpius.. DC yg wat kertas keje..

malunyaa x fokus msa baca cerita tt...

ampunn.. huhu..

jefrilza posted on 5-3-2014 11:05 PM
slownya ko update kebelakangan ni ye jc... sibuk nau gamoknye...

seminggu aku tak masuk forum bar ...

Busy sangat.. Kejenye, life, game, anime, manga, youtube, nak catch up new trending lagi.. Research purpose la katekan..

Setakat nie baru je abiskan breaking bad.. So ade la sikit mase terluang.. Nak juggle sume bende susah..
So, diharap korang terus menyokong SMTBL and thanks sebab selalu menunggu dengan sabar. (read: mane yg x menyabar tue pun thanks gak)
And aku nak full blast this series pun kadang2 terkantul2, kadang2 satu hari dapat tulis suku je, or kadang2 2-3 baris dek sebab busy..

To be honest, aku x buat sanity check lansung kat VISITORS (read: proof reading, double check ayat2 yg bole mengkonfiuskan reader) akibat terlampau busy and hopefully korang boleh terime dengan seadanya..

Mane2 soalan yg aku x sempat nak reply tue, sorry again.. Aku busy, wife aku busy, anak aku yg dah nak 2 tahun tue lagi busy mengacau aku dengan wife aku.. So, mane yg sempat tue, sempatlah, mane yg x sempat tue, korang imagine jelah jawapan mane yg korang rase tue lah jawapan die.. MWAHAHAHAHA~

Dari Meja Pengarang,
JC

Follow Us
clarizsa posted on 6-3-2014 02:10 AM
eh.. tt reply... hehehe...

sori i konpius.. DC yg wat kertas keje..

Mcm post yg kat atas nie, maybe xsempat buat sanity check, so banyak kelemahan cerite.. Next post aku akan lebih berhati2..

Thanks sebab remind..

JokesCop posted on 6-3-2014 02:16 AM
Mcm post yg kat atas nie, maybe xsempat buat sanity check, so banyak kelemahan cerite.. Next post  ...

eh bukan... i yg salah.. pening2 masa baca.. i sndri yg x phm, bkn salah tt..

sori ye tt.. thanx sudi reply n update..

(*^﹏^*)

twins posted on 4-3-2014 02:19 PM
memang nak kena budak JC ni tau...haaaa... pura-pura salah rumah pulak... kalau camni kaka twins p ...

ni betul2 hardcore
siap guling2

JokesCop posted on 5-3-2014 06:40 AM
TITLE: VISITORS [3]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [2]

finally ada update
lepas kena ceramah dgn bos
(read:buat piket bunyi hon dgn cabin crew kat opis)

mmg terbaik kali ini
aku rasa aku suka watak emma
pendiam je ckp bila perlu
mcm aku

keledekbakar posted on 5-3-2014 09:49 PM
JC ko punya U tu Uni**n ke? Kalo btol,U ko tu memang angker..

uniten seram ke?
aku malam2 jalan kaki je dr hostel member aku ke parking kereta lalu tangki air

TITLE: VISITORS [4]
LAIN2: conts VISITORS [3]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Kejelepak kejelepuk, Remy pengsan atas lantai.. Apekah nasib Kem mereka? Adakah akan menerima nasib yg sama seperti titlenye, iaitu jenazah?

[PANIC AT THE COLLEGE]
Siang berganti malam, malam berganti siang.. Begitulah perumpamaan masa dimane Remy terbongkang di atas lantai akibat penangan kes malam tadi.. Berdiri di pintu biliknye adalah DC yg dalam kepale otak nak dihamunnye Remy sebab x angkat phone call yg maybe dah 200 kali missed call dari pagi.. Tapi niat DC dibatalkan dek kerana keadaan Remy yg dah macam orang kene belasah dan ditinggalkan kesepian di atas lantai..

DC: Remy!! Remy!! WOI, bangun.. (goyang2 badan Remy)

Remy yg mamai pun mengosok2an matenye dan memandang DC kebingungan.. Remy yg ternampak DC, terus peluk DC and menjerit2..

Remy: DC!! DC!! Mate merah!! Tingkap!! Tuco, berselubung.. WARGHHH!! WARGHH!!
DC: Hoi!! Bertenang (sambil menolak badan Remy dan mengelap hingus dibajunye).. Ape bende ko merepek nie? Tuco mane?

Remy pun menunjuk ke arah katil Tuco.. Tapi yg ade di atas katil Tuco hanyelah sekeping tilam dan bantal dan selimut yg berlipat kemas.. Tuco ataupun seekor kambing yg posing seperti Kate Winslet dalam cite titanic tidaklah kelihatan di atasnye sama sekali.. Belum pun sempat Remy menghabiskan kebingungannye.. DC terus bercakap..

DC: Ko tau x? Ade emergency.. Sham masuk hospital..
Remy: Hah!?? Masuk hospital?? Apsal??
DC: Demam panas die makin teruk sampai meracau2.. Doktor kate, sebab suhu tinggi sangat, kene masuk wad kecemasan..

Remy terus bangun dan cube mencapai phonenye.. Di tekan2 keypad phonenye mendail2 sesuatu.. Diletakkan phone di telinganye..

DC: Ko call sape ?
Remy: Sham la, nak tanye die mcm mane..
DC: (Tepuk dahi) Woi Hamlau!! Budak tue dah kat dalam ICU, nak jawap phone mcm mane?
Remy: Err.. Betul gak.. So, kite nak buat ape nie?
DC: Siap cepat, kem arinie start siang.. Xkan nak cancel.. Budak dah xde nie.. Tuco mane ? Aku call xdapat2..
Remy: Mane aku tau.. Jap aku call..

Remy pun terus mendail nombor Tuco.. And beberapa saat selepas tue, laci meja study bergegar2.. Phone Tuco vibrate kat dalam laci menandakan die tinggal phone kat dalam tue.. Remy pun bukak laci and tengok 99 miss call yg tertera di screen handset Tuco..

Remy: Huh? Mane Tuco? Semalam elok je atas katil.. Die keluar makan kut..
DC: Takper la, nanti kite carik, cepat lah weyh, lagi 20 minit kite kene ade kat dewan nie..

[COUNTING DAYS]
Di sebabkan hari nie hari sabtu and kem bolehlah di buat pada sebelah siang sebab x menganggu ape2 aktiviti class or sports.. Mcm biase, Tok Guru yg x tahu ape2 pasal kes yg menimpa kawan2 Remy terus memberikan taklimat dengan bersemangat sambil DC sibuk menyusun kertas2 yg pada hemat Remy die lansung x paham ape yg DC buat.. Remy pulak, x dapat focus sepenuhnye dengan ape yg berlaku.. Yerlah, si Sham masuk hospital and Tuco x muncul2 lagi.. Maybe akibat pergaduhan kecik die dengan Tuco semalam, buat budak tue merajuk and lari dari kolej.. Ataupun, Tuco pengsan kat mane2 otw balik bilik akibat disumpah oleh Remy di dalam hati.. Tapi Remy memang yakin die nampak Tuco dalam bilik tue malam tadi..  

Tengah Remy sibuk berpikir pada bende yg xde kaitan dgn kem.. Tibe2 die disapa Amat..

Amat: Woi!! ko berangan ape? Cepatlah masukkan kertas nie dalam file.. Nak kasik participant nie..
Remy: Hurm.. Amat, ko ingat x ko cakap dengan aku yg perangai Sham dengan Tuco pelik semalam?
Amat: (sambil tangan umpama mesin memasukkan kertas dalam file) Bende nie perasaan aku je, aku sorang je kut..
Remy: Cite je lah..

/* Story Amat */
Disebabkan Amat dan Emma ditugaskan sebagai receptionist or dengan bahasa eloknye oleh DC pegawai tadbir bahagian pendaftaran dan pengurusan peserta (read: PTBPDP) mereka dikehendaki untuk hadir awal.. So dalam sibuk si Amat dan Emma mengemas2 meja.. Tuco muncul and duduk tengok derang..

Amat: Weyh, awal ko sampai.. Tolong angkat meja registration nie..

Tuco yg biasenye akan membalas dengan..

Tuco: Heh? Apsal aku nak tolong ko ? Dapat duit ke ?

or paling2 cikai pun..

Tuco: Bukan ko belajar kung fu ke ? x kan angkat meja pun x kuat..

Die terus mengangkat meja dan menyusun meja di hadapan pintu dewan.. And yg lebih memelikkan Amat lagi, Tuco stack lagi satu meja kat atas meja yg lagi satu..

Amat: Woi gile!! Apsal ko letak meja atas meja nie.. Mcm mane kitorang nak buat keje..

Tuco yg mcm terperasan dengan kesalahan beliau, dengan pantas menurunkan meja and die pun duduk di atas meja sambil termenung panjang..

Amat: Weyh.. Ko nie kenape? Nak kate awek lari, aku sure ko xde awek lagi..
Tuco: Aku rase berat lah..
Amat: Huh? Berat ape ?
Tuco: Bahu aku nie, rase berat sangat lah Amat..

Then, tibe2 Emma berjalan ke arah Tuco and tepuk bahu Tuco.. and, first dialog Emma dalam cerite nie..

Emma: Berat lagi x ?

Tuco terus pandang Emma sambil membulatkan mate die.. Then, die pun geleng kepale (read: tanda x berat lagi) dan terus lari dari dewan tue.. Lepas tue derang x nampak pun Tuco sampailah die muncul balik dengan Remy sambil tergelak2 mcm xde ape2 yg berlaku.. Disebabkan Tuco bukanlah orang sentiasa waras, so Amat pun ambik keputusan x ambik port pun pasal Tuco..

/* End of Story Amat */

Amat: So, mane Tuco?
Remy: Aku pun xsure lah, dengan Sham masuk hospital, Tuco entah hilang ke mane.. Aku pun x tau ape dah jadik..
Amat: Sham tue susun kerusi mcm nak rak sampai demam ke ? HAHAHAHAHAHA!!! (sambil berdiri atas kerusi)

Akibat perbuatan x senonoh Amat tue, DC mula memberi renungan tajam kearah derang.. Yer la, dah la orang sibuk dengar taklimat.. Derang sibuk bergelak ketawa pulak.. Kang x pasal2 mandi jenazah yg di schedule kan pada sebelah malam akan menggunakan real life prop pulak.. So, bagi mengelakkan kejadian jenayah berlaku.. Remy dan Amat pun terus menyambung kerja..

Remy: (bisik) Pasal Sham, nantilah aku bagitau..

Then, lepas habis sesi siang kem akan bersambung pada malam harinye.. Maybe akibat terlalu busy, Remy terlupe nak bagitau Amat pasal Sham and terus balik sebab ade gap antara sesi petang dan sesi malam.. Dalam gap 3 jam lebih antara pukul 5-8.30 tue si Remy pun ambik keputusan untuk cari Tuco.. Remy pun baliklah ke bilik nye semula.. Sampai je kat bilik, Remy nampak pemandangan yg same mcm malam semalam.. Tuco ade kat atas katil berselubung dengan selimut..

[THE PHONE CALL]
Masuk je Remy dalam bilik, air kotak dan roti still bersepah2 lagi kat atas lantai.. Sambil mengutip2 roti dan air kotak, Remy pun start bersembang dengan Tuco yg tengah berselubung..

Remy: Tuco.. Mane ko pegi? Susah la, kat dewan xde orang ko tau x ?
Tuco: ... (Senyap)
Remy: Weyh, ko ok ke ? Sham kene demam panas masuk spital ko tau x ? Ko kene demam jugak ke ?
Tuco: ... (Senyap)
Remy: Hewlowwww~~ Ko Tuco ke Emma kat bawah selimut tue? Cube la bercakap skit..

Then, lepas je Remy cakap mcm tue, tetibe meja study derang bergegar (read: bunyik vibrate phone).. Remy pun buat senyap je la and terus mengemas bilik derang.. Lepas agak lame phone tue berbunyik.. Remy sound Tuco..

Remy: Woi, phone ko tue ? Angkatlah.. Mane tau emergency ke ape ke..

Tuco senyap jugak and Remy sound sekali lagi..

Remy: Woi, ko emo kenape nie? Angkatlah phone tue..
Tuco: Angkatlah..
Remy: Heh.. Boleh pun cakap, aku ingat dah bisu dek sebab asyik berselubung mcm mesin jahit kat rumah aku..

Remy pun bukak laci meja and ambik phone Tuco.. Die tengok dekat screen tue keluar name "Ibuku Ibuku jua"..

Remy: Weyh.. Mak ko ler.. Nah..

Remy pun pegi sebelah Tuco dan letak phone tue dekat kepale die sambil die duduk kat hujung kaki Tuco.. Maybe nak tengok Tuco angkat phone tue or Remy cube bermanja2 dengan Tuco di atas katil, hanya Remy yg tau.. Lepas beberapa second, phone tue padam..

Remy: Woi!! Mak ko telipon ko x angkat.. Anak durhaka nie name nye.. Abis la ko, jap lagi jumpe mak ko, die lempang ko sampai leper..

Then, handphone Remy pulak berbunyik.. Die angkat and keluar name "Ibumu Ibumu Jua"..

Remy: Mak ko dah call aku dah.. Masaklah ko~~ Makan ubat~~ (Terus Remy angkat phone)

Remy: Yellow Mak Cik, anak Mak Cik ade nie.. Die x nak angkat phone.. Sengugut kenape entah..
Suare: Remy.. Weyh, aku nie la, Tuco.. Aku dah balik rumah.. Ade problem sikitlah.. Ko check-kan phone aku kat dalam drawer bilik? Aku x tau aku letak kat mane..
Suare: Hello.. Hello.. Remy, Remy.. Kenape ko diam ?

ZASSDD LLISSS TISS LISS KEDEGANG PUNG LISS PANGG !!! (sfx: bunyik bising and bunyik barang2 berlanggar2 )

Suare: Hello.. Remy.. Yellowwww~~~ Yellowww~~~ Nie Remy ke Emma nie? Cakap la weyh!!!
Remy: (suare tercungap2 sambil teresak2) Woooooooooo... Sape dalam bilik tue Woooooooooooo~~~

Rupenye, Remy dah berlari keluar dari biliknye sepantas angin sambil memegang phone dan berlinangan air mate menuju ke masjid yg berdekatan.. Tuco yg rupenye dah selamat sampai ke rumahnye and makhluk berselubung dalam bilik Remy tue masih menjadi misteri sape kah gerangannye..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Remy duduk di masjid dari pukul 6 lebey sampailah ke lepas isyak sambil mengigil2 membaca al-quran, solat, doa selepas solat dan mendengar tazkirah maghrib.. Next Episode.. Mcm mane Tuco boleh balik ke rumah...

wahhhhh.... ada update....

TQ JC...TQ JC... TQ JC....

JokesCop posted on 6-3-2014 07:21 AM

omaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.............sapekah ittewwwwwwwwwwwwwwwww

Sambung lagi,sambung lagi.....

yeaayyyy.... masuk2 jer pepagi tengok2 dah ada hupdet...  agaknya anak JC tolong taipkan kot...

Terbaik bro....
♡♥♡

leenaz posted on 6-3-2014 03:05 AM
uniten seram ke?
aku malam2 jalan kaki je dr hostel member aku ke parking kereta lalu tangki air
...

boleh tahan gak la uniten.. lagi-lagi kat kawasan Institut Latihan untuk staff TNB tu.. gile seram! mana-mana staff yang kene pergi course kat situ sure tak mau duduk dalam tu... sekeri!

JokesCop posted on 6-3-2014 07:21 AM

hahahaha
sound effect bunyi langgar barang tu
macam perlanggaran light saber la

keledekbakar posted on 6-3-2014 09:33 AM
boleh tahan gak la uniten.. lagi-lagi kat kawasan Institut Latihan untuk staff TNB tu.. gile seram ...

aisehh
member semua dah grad
kalau x bole laa g tinjau kawasan dgn derang
sebab derang ni
kalau setan duk sebelah derang pun

manusia ckp semua setan
dah xde beza