CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
Dendam kesumat betul Prebet Mujib, tembak orang dengan AA gun.

JokesCop posted on 23-2-2014 07:05 PM
Ekceli, disebabkan korang slalu buli diriku ini dgn mengatakan aku xhensem, aku amik keputusan untuk ...

woi kengkawan
dah ada sneak preview
mari kita sapu sawang kat rumah ni

ui seramnya ayat ni ......"Walaupun aku bukan manusia!! Aku akan mempertahankan negara aku ini!!" Jerit Neng Rubiah sambil berterbangan diangkasa.. Hilaiannya membuatkan beberapa kepala askar jepun terputus dengan sendiri..

cayalah JC....teruskan...hg jgn la tamatkan siri ni, biaq siri ni jadi lagend kat bod niiii

Huhuhu... aku teruja btol nk tau sapa itu neng rubiah
Adekah dia setaraf dgn antu mak limah?

JokesCop posted on 23-2-2014 07:05 PM
Ekceli, disebabkan korang slalu buli diriku ini dgn mengatakan aku xhensem, aku amik keputusan untuk ...

batteries not included ni pengaruh nigahiga ka cena? hahahaha. TT suka tengok supernatural ka, sebab ada nama abang cass

schizo7xscream posted on 24-2-2014 06:13 PM
batteries not included ni pengaruh nigahiga ka cena? hahahaha. TT suka tengok supernatural ka, seb ...

Ekceli mase buat cite tue, aku tgh layan Supernatural, so Casstiel bermain di ingatan, skrg tgh layan breakin bad, so maybe heisenberg plak akan keluar, who knows..

Follow Us
JokesCop posted on 24-2-2014 10:16 PM
Ekceli mase buat cite tue, aku tgh layan Supernatural, so Casstiel bermain di ingatan, skrg tgh la ...

so ko nak update atau x ni???   

JC TAK ENSEM !!!

JC TAK ENSEM !!!

JC TAK ENSEM !!!

aiiiiisshhhhhhh..... takde update lagi....kamben pak cik kordi btol laaaaaa

mari merusuh!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!
JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!
JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

oi ni nak marah ni, snek prebiu dah keluaq , movie belum lagi...ni saja nak suh org hijack laaa woiii..!!!
nanti Mod kata kita spam, tapi betui dia ni bagi kita naik darah!!! janji pelesu jaaa

JokesCop posted on 24-2-2014 10:16 PM
Ekceli mase buat cite tue, aku tgh layan Supernatural, so Casstiel bermain di ingatan, skrg tgh la ...

yesss dah agakkk! bertambah geli hati dok bayang abang cass dalam cerita tu betui2 pakai trenchcoat, hahahaha. nanti next cerita selitkan jesse pinkman pls. yeah mr white! yeah science!

Hahahaha, aku tau korg mengamuk, aku tertido smalam.. Mase mintak maap dah abis.. Aku update mlm nie, 1st thing..

Jc jc jc.....malam nie jgn tertido lg.......

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

JC TAK ENSEM!!!!!!!!!!!

Nie si leenaz la nie bawak bad influence kat budak2 nie.. Dah jadik bersih 8.0 dah benang aku..

Tipah tertipu tipu tertipah, hapdet takdak lg. JC secara tak sengaja ko ter troll kitorang. Saya bagi 4 bintang.

TITLE: VISITORS
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: Lepas berbulan2 berjalan merentasi pergunungan, banjaran, sungai, laut dan pondok2 usang rumah Pak Hamid. Aku berjaye menjejak satu kisah fresh dan terbaru yg jadik pada tahun 2013. Disebabkan cerite nie lah aku mengalami kesusahan tiap kali memulakan menaip (read: bohong je, aku banyak keje sebenarnye, tapi for ankerrness sake.. layan je la).. So, without further ado.. I present, VISITORS

[PILOT]
Remy yg merupekan remaja yg bercita-cita tinggi untuk menjadi seorang yg berjaya berusaha dgn bersungguh2 untuk mengejar cita2nya. Tapi selepas hidup didunia selama 19 tahun, Remy didalam dilema bile website kemasukan universiti tempatan x lansung menawarkan course untuk menjadi ape yg beliau hendakkan. Jurutera, IT, Akauntan, Opis Lady, Pertanian, Perhotelan, Doktor.. Tapi, course yg dicari xde termasuk lansung dalam list tersebut.

Remy kusut, diusap rambutnye ke belakang bertubi2.. Peluh mula membasahi dahi beliau.. Terngiang2 ayat dari ayah beliau..

/* flashback */
Ayah Remy: My Son.. you can be everything you want in this world..
Remy: Betul ke ayah? Kalau Remy nak jadik mcm ayah boleh?
Ayah Remy: Yes my son, it's your choice..
Remy: Ayah keje ape, boleh x cite sikit dengan Remy?
Ayah Remy: Ayah keje kat bawah laut, ade mcm2 sea creature yg cantik2 kat dasar laut tue..
Remy: Mcm best je ayah, ade ape kat bawah laut tue?
Ayah Remy: Ade ikan, ade starfish, ade mcm2 lah..
Remy: Ade restaurant kat bawah laut x ayah ?
Ayah Remy: Tak banyak, tapi ade, the view is amazing!!
Remy: Ade rumah2 untuk creature2 bawah laut x ?
Ayah Remy: Yes, every creature has it own home..
Remy: Remy rase, Remy tau dah nak jadik ape..
/* end of flashback */

So, Remy pun berazam menjadi spongebob.. Hampir sume baju didalam almari die berwarna putih dan tie merah.. Seluar pendek coklat merupekan seluar favourite beliau.. Makanan kegemaran beliau adalah gulai nenas.. Pendek kate, diusahakan sehabis mungkin untuk menjadik ape yg dicita2kan.. Tapi, apakan daya, kite hanya merancang, tuhan jua yg menentukan..

[MOMENT LIKE THIS]
Tengah Remy sibuk klik disane dan disini di website kemasukan Universiti Awam.. Suddenly, pintu bilik beliau disepak dengan sekuat hati.. Kelibat rakan baiknya Tuco masuk dengan nafas yg tercungap2..

Tuco: Remy!!! Remy!!! Kite ade masalah besar nie!!
Remy: Hisk!! Apsal terjerit2 nie Tuco? Aku ade masalah yg lagi besar nie.. Course yg aku nak, x offer mane2 Universiti nie!!
Tuco: Pale hotak ko!! Aku baru balik dari opis Dekan!! Jangankan nak masuk Universiti, nak lepas kolej nie pun x bole!!
Remy: Heh?? Apsal??
Tuco: Ko tau x yg bulan lepas kite pi hiking dengan kolej lain kat gunung seminggu tue ?
Remy: Hehehehe, good time bro..
Tuco: Rupe2nye, program tue bukan atas mane2 club, tue program sendiri.. So, attendance x bole waive.. Kite x cukup kredit nak grad!!
Remy: DAHELL!!!!!

Remy pun join Tuco berlari2 di dalam bilik Remy sambil berkeadaan panik.. Lepas 2 jam berpusing2 di dalam bilik, mereka mengambil keputusan untuk keluar pulak bilik dan terus berlari ke opis dekan yg terletak hampir 1km dari asrama mereka.. Disepaknye pintu bilik dekan, terperanjat dekan tue dek perilaku Remy.. Remy terus menjerit sekuat hati beliau..

Remy: En. Dekan!! Mintap maap, saye x sempat break!! Tersepak pintu bilik Encik!!

Dekan yg memandang ke arah Remy mcm kecik besar kecik besar, menyuruh Remy dan Tuco yg berpeluh2 duduk. Remy terus menceritakan masalah derang yg ditipu join hiking oleh individu yg mengaku club tersebut dibawah seliaan pihak kolej.. Lepas berdiplomasi selama hampir 1 jam, Remy dan Tuco keluar dari bilik Dekan dengan muke pucat.. Kate dua yg diberi Dekan terpahat di kepale derang..

En. Dekan: Okeyh, saya maapkan awak semua.. Tapi dengan syarat, awak mesti buat proposal aktiviti so boleh cover missing attendance, panggil sume student yg join aktiviti hiking tue jadik fasi and buat aktiviti mase weekend.. Saya x nak awak ganggu waktu kelas.. Paham ??  

So, Remy pun tengok di atas notice board name2 student yg join aktiviti hiking haram tue.. Ade total 6 name dari kolej derang yg terlibat semuanya termasuk Remy dan Tuco.. Ditenung list2 wanted tersebut..

1. Ahmad Remy a.k.a Remy
2. Abdullah a.k.a Tuco
3. Amatollah a.k.a Amat
4. Hisham Daniel a.k.a Sham
5. Emma
6. Chef Johari Edrus a.k.a Detektif Conan

Tuco: First, kite kene carik budak2 nie Remy.. Semester end tinggal 3 bulan lagi nie.. kene cepat!!

Remy pun bersetuju dan sesi mencari orang2 tersebut dimulakan tanpa membuang mase..

[HUNTER GAME]
Disebabkan Remy dan Tuco kenal dengan Sham dan Emma, maka pencarian bermula dengan derang. Sape yg x kenal budak 2 ekor tue, dalam kolej, deranglah couple paling hot.. Bukan sebab aksi romatik yg derang buat, tapi aksi ponteng kuliah yg agak ekstrem dari mereka berdua, pantang ade chance nak ponteng, abis dilibas service kuda peluang tersebut.. Derang nie bukanlah couple lovey dovey pun, tapi perangai derang yg agak same (read: ponteng kuliah), so, dengan automatically-nye mereka dinobatkan couple ter-legend.. Padahal derang berbual satu same lain pun jarang2, maybe sebab 2-2 legend, so kenallah satu same lain..

Pencarian Sham bukanlah satu masalah, sebab die lelaki and bilik pun satu floor dengan Remy dan Tuco, maka bilik Hishamlah tempat first yg derang tuju..

KNOCK KNOCK!! (sfx: pintu diketuk)

Sham: (serak) Masuk..

Remy dan Tuco pun masuklah ke dalam bilik and ternampak Hisham tengah berselubung sambil mengigil2..

Remy: Sham, ko demam ke ?

Sham terus bangun dan cabut koyok dikepalenye..

Sham: Ler, korang ke ? Aku ingat Warden tadi.. Nak ape ?

Lepas Remy dan Tuco explain semua bende kat Sham, perasaan cuak merasuk diri beliau dan bersetuju jadik fasi untuk membuat aktiviti kolej..

Remy: Sham, ko ade nombor Emma kan, bak sini, aku nak carik die.
Sham: Heh? Aku xde nombor die, tapi aku tau kat mane die slalu lepak..

Sambil mereka menuju ke tempat Emma lepak, derang pun melalui kantin dan ternampak DC (read: Detektif Conan) tgh melantak kat kantin.. Terus Remy approach and menerangkan ape yg tengah jadik..

DC: Hurm, apsal aku kene join aktiviti korang pulak ? Malas la..
Remy: Ko paham x ? Kite dalam masalah nak grad nie.. Ko x nak grad ke?
DC: Eyhhh (read: bunyik hidung penyet Detektif Conan), apsal aku nak susah payah.. Jap lagi mesti grad punye.. Lagipun, aku xde mase lah nak join sume bende nie..

Lepas nego and nego dengan DC, DC tetap x nak join aktiviti tersebut. Akibat dek hasutan yg melampau dan beberapa siri ugutan nak rembat ayam goreng DC dari Remy dan Tuco, DC mengenakan satu syarat.. Die akan choose aktiviti bile sume parti dah berkumpul.. So, sebab nak grad and Remy sendiri xde idea nak buat aktiviti ape, so, tawaran DC merupekan win-win situation untuk derang..

[WOMEN OF TOMORROW]
Lepas sesi nego dengan DC, Remy, Sham and Tuco terus pergi ke port yg selalu dilepak oleh Emma.. Sampailah mereka dibangunan yg seumur hidup Remy dan Tuco x pernah jejak sepanjang mereka berada di kolej tersebut..

Sham: Hah, Emma mesti tengah lepak belakang tue..
Remy and Tuco: Ape name tempat nie ? Aku x pernah pegi pun..
Sham: Entahlah, aku pun x pernah datang sini.. Aku dengar ramai orang panggil bagunan nie perpustakawan (read: library)
Tuco: Huh? Tempat ape perpustakawan nie?
Sham: Mcm tempat ade banyak buku lah, then orang datang nak lepak dalam air-cond..
Remy: Bagus ek perpustakawan nie.. Nanti senang aku datanglah..

Sampai je di belakang building perpustakawan tue, derang ternampak satu manusia berhood kuning sedang duduk sambil tunduk memandang handphone.. Tahap focus manusia tersebut yg mencapai level Kirin, x sedar lansung ade 3 lelaki berhingus mendekatinya..

Sham: Emma!!!

Diam..

Sham: Emma!!!

Emma x begerak..

Tuco: Mati kut budak nie..
Sham pun mengambil ranting kayu dan di cucuknye bahu Emma, terus Emma memandang ke arah mereka bertiga..

Emma: .... (read: senyap)
Sham: Emma, kitorang nak buat aktiviti sebab nak grad nie.. Ko nak join x?

Emma geleng kepale..

Sham: Err.. Kalau x buat nie, nanti x bole grad..
Emma: (pandang Remy dan Tuco) ... (read: senyap lagi)
Sham: Bole ponteng kelas aku rase..

Emma terus mengangguk.. Then, lepas bertukar2 no. telefon.. Derang pun terus berbincang untuk mencari individu terakhir yg hendak dijadikan group mereka, Amatollah.. Emma yg mengenali Amatollah terus memberitahu lokasi kelas Amat.. Lepas dapat infomation tue, terus derang bergegas nak ke destinasi.. Sebelum bergerak, sempat jugak Remy memandang ke Emma and berbisik..

Remy: Cantik hood, aku suke warna kuning..
Emma: .... (sambil memandang Remy)

Lepas beberapa minit berjalan, mereka sampailah disatu dewan.. Lepas di check2 ke dalam dewan tue, seperti yg dijangkakan, derang x dapat mengenal pasti yg mane satu Amat.. Disebabkan mase nak start class nak tiba and lecturer dah mule datang, Remy terpakse menebalkan muka dan menjerit di hadapan lebih 100 orang student..

Remy: Amatollah!!!! Sape Amatollah!!!

Semua mate tertumpu ke arah Remy.. Sham dan Tuco dah mule melangkah 2 tapak kebelakang menyembunyikan diri di luar pintu.. Remy jerit lagi..

Remy: Amatollah!!!! Sape Amatollah!!! Bapak ko carik!! Ade emergency!!! Kusta ko dah melarat katenye!!

Then, tetibe satu object yg dikenal pasti sebagai pembaris besi melayang melintasi kepala Remy.. Terbeliak mate Remy, Sham dan Tuco memandang individu yg membaling tersebut..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
So, peristiwa mistiknye mane?? Hurm.. Pilot baru kak/bang.. Slow2 la dulu amik mood..

Terima kasih atas cerita yang baru.
Tapi cepat2 sambung ye.
Takut2 rusuhan makin ganas

Hahaha.. Dramatic gila padahal nak cari geng buat aktiviti je. Takde angker pun!!!!!