CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
JokesCop posted on 19-3-2014 06:07 PM
Brilliant!! So, maybe dalam kegelapan yg melanda malaysia, bolehlah kalau aku nyalakan sebatang ma ...

Teruskan menyinari hati kami dengan lilin mu agar keresahan didada ini terhenti buT seketika... teruskan leluconmu JC

hehe, keep up TT, seronok membaca...x tahan nak jadi SR...

JokesCop posted on 19-3-2014 06:07 PM
Brilliant!! So, maybe dalam kegelapan yg melanda malaysia, bolehlah kalau aku nyalakan sebatang ma ...

aku terkesima dgn metafora ko JC
betul2 memberi impak
pada aku kat opis dikala pukul 1 pagi ni
maklum laa...lampu dah padam nak tido

TITLE: VISITORS [5]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [4]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Tuco dah balik ke rumah and yg kat atas katil Tuco tue makhluk ape jadah..

[DIALOGUE]
/* Story Tuco */
Lepas balik dari solat jumaat, Tuco pun singgahlah ke bilik Sham sebab ingat nak ke dewan dgn Sham memandangkan die dan Sham ditugaskan untuk keje2 pemunggahan prop dan barang2.. Sampai je di bilik Sham, Sham tengah berselubung atas katil sambil mengigil2.. Pendapat Tuco yg ingat Sham sebenarnye tengah belakon sebab nak ponteng keje pun terus naik ke atas kawannye sambil dikuda kepangkan Sham secara maksimum..

Tuco: Dah, dah, cepat siap, nak pegi dewan nie.. Nak angkut prop..
Sham: Aku x brape larat la nak bangun, ko pegi je la dewan dulu..  
Tuco: Xkan aku nak pegi dewan sorang2 banyak woo barang2 nak bawak..
Sham: Ko pegi dewan dulu, nanti aku datang..

Tuco pun pegang dahi Sham, memang panas, mcm nak melecur tangan die..

Tuco: Woi!! Panas gle weyh dahi ko nie.. Jom pi klinik..
Sham: Aku x larat la nak bangun, ko pegi je la klinik dulu..
Tuco: Kalau aku yg pegi buat ape ? Ko yg demam.. Bukan aku..
Sham: Ko pegi klinik dulu, nanti aku datang..

Pening kepale Tuco dengan ayat Sham yg berulang2..

Tuco: Sham.. kunci store prop ko letak mane?
Sham: Aku x brape larat la nak bangun, ko pegi je la prop dulu..  
Tuco: Ape ko merepek nie?  
Sham: Ko pegi prop dulu, nanti aku datang..

Sah budak Sham nie memang demam teruk.. Tuco pun mengambil keputusan untuk mengangkut Sham untuk ke klinik kolej.. Sampai je kat klinik, lepas dah amik nombor bagai, sampaila giliran Tuco bawak Sham masuk berjumpe dengan doktor..

Doktor: Nie sakit ape nie ?
Sham: Aku x brape larat la nak bangun, ko pegi je la sakit dulu..
Tuco: Ko merepek ape nie? Doktor tanye ko sakit ape?
Sham: Ko pegi Doktor dulu, nanti sakit datang..
Doktor: Dengan ayat tadi, saya menyimpukan, kawan awak nie demam..

And lepas dah check up and amik ubat.. Tuco sekali lagi mengangkut Sham balik ke bilik dan dibagi makan ubat dan diselubungkan balik kawannye yg dah mcm robot rosak dok ulang ayat same je..

Tuco: Weyh, aku pegi dulu la.. Lepas abis aktiviti nanti aku datang balik..
Sham: Aku x brape larat la nak bangun, ko pegi je la..
Tuco: SHTAPPPPPPPPP!!!!

Tuco pun pergi ke salah satu store room di kolej beliau untuk mengambil prop2 yg perlu dibawa ke dewan..

[HAND CONTROLLER]
Sampai je kat dalam store, Tuco pun mencari2 kotak untuk memasukkan barang2 prop berupa patung 2-3 bijik, baldi, gayung dan beberapa peralatan kecik.. Prinsip Tuco biar ape pun jadik, one trip je diperlukan untuk angkat sume barang. Die pun masukkan lah barang ke dalam kotak sambil memijak2 barang2 tersebut supaya lebih banyak barang yg boleh masuk.. Lepas berpuas hati dengan sardin ciptaan beliau, Tuco pun mengangkat kotak yg penuh disumbatnye barang2 prop tue.. Suddenly, Tuco terdengar bunyik klik and lampu dalam bilik store pun terpadam, automatically terlepaslah kotak dari tangannye dan berteraburlah beberapa barang ke atas lantai.. Bergelaplah Tuco sekejap dalam bilik store tue.. Nasib baik ade sedikit cahaya dari tingkap and pintu, so Tuco yg still meng-adjust penglihatannye dengan keadaan yg gelap dengan bantuan cahaya yg samar2.. Sambil menunduk dan meraba2 lantai untuk mengangkat barang2 yg berterabur..

Dalam teraba2 tue, tiba2 Tuco terpegang satu object yg agak lembut dan berupa jari-jemari.. Berderau darah Tuco akibat bile die tengok ape yg dikutipnye tue adalah pergelangan tangan.. Cepat2 Tuco tarik tangan die tapi die teringat yg antara barang prop tue ade 3 bijik patung yg akan dijadikkan jenazah.. Sambil tersenyum2 malu akibat perasaan cuak sendiri, die pun ambik balik tangan tersebut dan letak di atas timbunan barang dalam kotak tue.. Die pun berjalan keluar dari store room tue and disebabkan cahaya, maka Tuco pun dapatlah nampak ape yg ade didalam kotak tersebut.. Memang sebijik tangan pun yg di letakkan di atas tue.. And lepas Tuco letak kotak tue di atas lantai.. Die pun pusing ke belakang untuk menutup pintu store..

BAMMMMMM!!!! (sfx: jantung Tuco jatuh)

Didalam bilik stor, Tuco nampak ade seorang pakcik tua yg berjanggut panjang berpakaian kurta arab berwarna putih tengah berdiri tegak memandang nye.. Tuco tanpa berpikir panjang, terus menghempas pintu stor tersebut dan cepat2 angkat kotak and blah dari tempat kejadian.. Stor tue pun die xsempat nak kunci, keadaan Tuco yg berlari selaju motorboat ke dewan sambil air mate bergenang2 di kelopak matenye (read: takut sampai nangis)..

Sampai je kat dewan.. Tuco pun nampak Amat dan Emma dah ade dalam dewan sambil mengemas2 material untuk aktiviti, die pun bawaklah kotak tue ke bahagian belakang dewan sambil menarik2 hingus yg keluar dari hidungnye tersedu sedan(read: nangis kalau, hingus keluar).. Pale otaknye still memikirkan bala jenis ape yg menimpa die kat stor tadi.. Bahagian belakang dewan nie agak tersorok sikit and banyak kerusi dan meja dewan simpan kat situ, so, Tuco pun terpaksa buat keje berseorangan sambil xteman oleh sape2.. Tapi, bukan tue yg Tuco tengah risaukan.. Dalam kepale otak die still lagi teringat pakcik yg bername Pak Takuya (read: MBLBNS) nak dengan diri beliau..  

Tuco yg dalam ke galauan kritikal nie x dapat nak bagitau sape2 disebabkan mahkluk yg ade kat situ hanyalah Amat dan Emma, kalau x kene gelak sakan dengan Amat, mestilah die bakal menerima penumbuk Amat kalau bercakap bukan2.. Nak di contactnye Remy, handphone plak x bawak sebab die memang x bawak handphone kalau pegi semayang jumaat, and lepas solat, terus ke rumah Sham, so x sempatlah die amik handphonenye di dalam bilik.. So, Tuco pun senyap je lah sepanjang die unpack prop2 tue di dalam dewan dan, dan, dan...

KEDEBAMMMM!!! (sfx: jantung Tuco jatuh kali ke dua)

Tangan yg die angkat tadi xde di dalam kotak.. Pemikiran Tuco semakin kusut, masaklah die nak menjawap pulak dengan DC and Remy kalau di tanye apsal patung tue xde tangan and akan disuruhnye die balik ke stor angker-ness tue sebab nak kene amik balik tangan tue.. Berpeluh2 Tuco memikirkan nasib yg bakal menimpa diri nya.. Xnak die berjumpe dengan Pak Takuya tue lagi.. Die lagi sanggup melayan meracau Sham 200 kali dari berjumpe semula Pak Takuya tue.. Sambil kusut tue, Tuco pun unpack la semua barang and sampailah ke patung yg patut di unpack nye..

Patung pertama: Semua bahagian badan complete
Patung kedua: Semua bahagian badan complete
Patung ketiga: Pun semua bahagian badan complete

Yipiyayeee!!! (sfx: jantung Tuco yg menjerit kegembiraan)

Semua bahagian badan patung complete.. So die x perlulah kembali ke stor untuk mengutip balik tangan yg hilang tue..

Tuco: (dalam hati) water menet.. (read: wait a minute)

Tuco kelam kabut memeriksa ketiga2 patung tersebut.. Memang semua patung complete, xde bahagian badan pun tertinggal, dari pangkal kepala botak patung tersebut, sampailah ke jari kaki kelingking.. Semua nye complete.. Di periksa pulak tangan patung2 tersebut, attached.. Ditariknye tangan patung tersebut.. X boleh keluar, mean x mungkin tangan patung tue boleh di cabut.. Darah Tuco terus naik balik selepas membuat full body check up ke atas patung2 tersebut.. Mcm mane bole ade tangan tercabut sedangkan tangan patung2 tue x bole tercabut.. Tangan ape yg Tuco kutip tue kalau bukan tangan patung tersebut..

[IMAGINATION]
Tuco yg separa panik tue terus mengeledah kotak untuk mencari tangan yg dikutipnye tadi.. Abis diselongkar kotak tue sampai terkoyak2 dikejekan.. Tuco still x dapat menerime kenyataan yg die sedang melalui pengalaman ankerr.. No!! No!! Nehi!! Tidak!! Nope!! Ie!! Lak!! Nein!! Begitulah ratib Tuco dalam kepale otak beliau.. Die dah serik kene ganguan dah.. Tapi jangankan tangan, mentadak mentadu pun x dapat dijumpai di dalam kotak tue.. Tuco 100% sure yg dalam perjalanan tadi memang xde ape2 yg jatuh.. So, impossible tangan tue jatuh.. Berpeluh2 Tuco carik kat dalam kotak tue.. Then, die pun terduduk di atas lantai kepenatan, kebingungan lepas ape yg di carik nye x jumpe..

Die pun berpaling ke arah pintu and tercongok Sham berdiri di depan pintu.. Tuco yg terperanjat dengan kehadiran Sham terus bercakap ke arahnye dengan separa menjerit..

Tuco: Woi!! Dah sihat ke?

Then, lepas je Tuco cakap mcm tue, terus Sham berjalan dari pintu ke arah ruang depan dewan..  Tuco terus bangun and pergi ke pintu untuk memanggil Sham untuk di adukan tentang segala permasalahan die, Pak Takuya, tangan ajaib, dan lain2 peristiwa yg bersangkut paut dengan masa depan Tuco.. Tuco terus menjenguk ke luar pintu and keadaan di luar stor dewan tue lenggang.. Jangankan Sham, angin dan habuk pun xde.. Mase nie, Tuco rase badan die mcm berat sangat, mungkin sebab permasalahan yg menimpa diri beliau, mungkin keadaan bengong yg dilalui beliau pada hari itu.. Hanya Tuco yg tahu..

Tuco yg merasa lemah longlai, terus mengagahkan diri berjalan ke depan dewan and duduk untuk mengambil sedikit angin.. Mase nie lah, Amat datang ke arah Tuco mintak tolong Tuco untuk mengangkat meja.. Disebabkan pemikirannye yg tengah kacau bilau, Tuco xsedar ape yg dilakukan.. Dunia dirasekan mcm diawang2an, mcm di alam mimpi.. Tuco sedar ape yg die buat, tapi badannye mcm x nak mendengar arahan ape yg otaknye suruh.. Sampailah satu keadaan Emma menepuk bahu Tuco..

Emma: Berat lagi x ?

Tuco terus pandang Emma sambil membulatkan mate die.. Terlihatlah dek Tuco satu lembaga besar di belakang Emma, or yg lebih tepatnye di panggil Pak Takuya.. Pak Takuya yg sedang memandang tajam ke arah Tuco dari belakang Emma membuatkan Tuco terkedu and kaget.. Tuco yg xdapat menerima ape yg matenye nampak pada petang2 hari di mane matahari tengah lagi terpacak di tepi padang, Tuco terus mengeleng2kan kepala dan berlari dari arah dewan dan kawannye yg ankerr tue sambil mate die sekali lagi bergenang2 memikirkan nasib hidupnye pada hari tue..

Pak Takuya jahat!! Mane bole keluar mase petang hari!! Pak Takuya x ikut protokol!! Pak Takuya pondan!! Ayat2 protes dari Tuco didalam hatinye mungkin tidak didengari oleh Pak Takuya, tapi cukup untuk meredakan sikit ketakutan dalam hati Tuco.. Pak Takuya jahat!!!

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Next Episode.. Mcm mane Tuco boleh balik rumah.. Aftermath same mcm episode sebelum nie.. MWAHAHAHAHA~

Last edited by JokesCop on 20-3-2014 03:58 PM

"Tuco yg merasa lemah longlai, terus mengagahkan diri berjalan ke depan dewan and duduk untuk mengambil sedikit angin.. Mase nie lah, Amat datang ke arah Sham mintak tolong Tuco untuk mengangkat meja.. Disebabkan pemikirannye yg tengah kacau bilau, Tuco xsedar ape yg dilakukan.. Dunia dirasekan mcm diawang2an, mcm di alam mimpi.. Tuco sedar ape yg die buat, tapi badannye mcm x nak mendengar arahan ape yg otaknye suruh.. Sampailah satu keadaan Emma menepuk bahu Tuco.. "

errrr....tt..amat dtg kat sham ke kat tuco? sebab tadi kate sham ilang lepas tuco tegur dia tuh.. kekompiusan disitu.. hihihihi

yeayyyy.... dah ada hupdet..  ... sib baik TT cepat2 buang sawang dalam rumah dia...meh nanti kaka tolong mop kan sama ekkk.... leenaz @leenaz  boleh tolong vacuum....   

Follow Us
pak takuya tu sapa?
a)wali
b)penunggu
c)setan
d)jin jahat

Sham bukan ke demam?
sila terangkan secara teori, pekejadahnya dia bley bangun? adakah itu bukan dia? adakah dia jelmaan semata mata? atau tindakbalas ubat klinik yg telah membangunkan dia secara drastik?

(25 markah)

sham yg sihat walafiat kt dewan tu bkn sham sebenar ke?
aiyok !!!

siri yg si tuco ni mmg agak pening sket nak hadam...sebab ceritanye ke depan, reverse balik...ke depan...pastu ke belakang balik...penelitian sgt penting dlm bace cerita kali ni......tapi yg pasti...kesian kat tuco....Pak Takuya tak ikut protocol, pak takuya pondan!!  hahahaha

darthery posted on 18-2-2014 01:49 PM
adeh... aku memang join prince net dlu...aibob pon ada... ko pun join prince ka? lol

aibob??

korang uniten kahh????

afira posted on 20-3-2014 08:07 AM
"Tuco yg merasa lemah longlai, terus mengagahkan diri berjalan ke depan dewan and duduk untuk mengam ...

MWAHAHAHAHA!! Patutnye Tuco, bukan Sham, kehadiran genius membuatkan aku edit cite aku..

Thanks

great... dh update... thanx...

TITLE: VISITORS [6]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [5]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Jauhhhh ku berlari, panjatkan panji ge-mi-lang~~ kibarrr-kan sayap ke-me-nangan~ Begitulah lagu yg keluar sambil Tuco berlari2 berlinangan air mata..

[I'M GOING HOME]
/* Story Tuco */
Tuco terus belari2 umpama Hafiz selepas di tampar oleh bapaknye dalam lagu awan nano.. Dengan tangan dan kaki yg tergapai2 sambil rambut di kibar angin.. Titis2 air mata keluar melawan arus arah pelarian Tuco.. Pak Takuya jahat!! Pak Takuya nakal!! Ombak jahat!! Ombak gulingkan badan saya!! Begitulah perasaan Tuco yg penuh kehampaan terhadap dirinya pada hari tersebut.. Hajat di hati, mau je Tuco terus berlari hingga sampai ke rumah kampungnye..

Peristiwa misteri yg mengikut Tuco pada hari tue seolah2 tiada penghujung apabila Tuco tiba di depan gate dan 2 lembaga keluar dari sebuah pondok..

Lembaga: Nak pegi mane?

Mengigil2 Tuco sambil cube merempuh lembaga tersebut untuk keluar dari kolej nye.. Rupe2nye lembaga tersebut adalah Pak Guard dan Mak Guard kolej Tuco yg tidak membenarkan mana2 pelajar keluar di luar masa outing..

Pak Guard: You shall not pass!!
Tuco: Tapi pak cik, saya kene kacau dengan antuu.. Saya nak balik!!
Pak Guard: Ade surat kebenaran dari dekan x ?
Tuco: Xde pak cik.. Saya kene kacau!! Saya nak balik!!
Pak Guard: You shall not pass!!!
Tuco: Tapi...
Pak Guard: NO!! One does not simply walk tru college!!!
Tuco: Saya kene kacau!! Saya nak balik!!
Mak Guard: (suare annoying) Dik, hahkak bukan x nak kasik keluar, tapi setakat minggu nie, dah 15 orang cakap die kene kacau dengan hantu, 3 orang cakap kene sampuk, 2 orang menyamar mayat kat depan pondok guard (read: protes baring atas jalan nak balik rumah) dan sorang student yg hahkak nampak mcm kakinye x jejak tanah cakap di hantu.. Tapi, sume kami reject sebab xde surat dekan.. Dengan itu, hahkak rase baik ko pi mintak kebenaran dulu yer.. Hahkak siap call taxi lagi suruh die hantar ko balik..

Akibat dari beberapa siri kekasaran Pak Guard seperti memeluk2 badan Tuco dan cuba menjatuhkan Tuco ke jalan tar.. Tuco terpaksa akur dan redha dgn keadaan semasa dan pergilah beliau ke pejabat dekan untuk memohon surat kebenaran.. Tapi sebelum tue.. Tuco perlu memikirkan alasan selain kene kacau hantu untuk berdiplomasi dgn Dekan.. Bukan senang nak mintak surat pelepasan nak balik mase bukan waktu balik..

[I'M ALL ALONE]
Sebelum pergi ke arah Pejabat Dekan, Tuco membuat satu lencongan ke arah dewan makan dulu sebab die terpikir satu idea yg bernas untuk keluar dari kolej beliau.. Sambil memuji2 diri sendiri kerana kehandalan memikirkan idea yg bernas.. Tuco berjalan ke dewan makan.. Sampai je didewan makan, Tuco terus membeli sebijik karipap berharga 30sen dan dengan modal yg kecik tue plan Tuco untuk menipu dekannye akan terlaksana.. Tuco kagum dengan diri sendiri kerana berjaye memikirkan sebijik idea bernas pada mase dibuli oleh entiti misteri..

Tuco pun teruslah ke Pejabat Dekan dan sampai je kat dalam makcik receptionist yg urat muka nye putus 18 bahagian (read: x pernah senyum sewaktu bertugas) menyambut beliau, Tuco pun membuat muke kerek (read: yerla, kenelah kerek dgn org urat putus, dipanggil common ethical behaviour)..

Tuco: (Kerek) Nak surat keluar kolej, Heh~
Mak Cik: (Masam) Nak buat ape ?
Tuco: (Kerek) Kapal terbang kertas la, x kan la nak nak isi form tue sebab nak keluar kolej plak, Heh~

Mak Cik yg memanjangkan muncung-an mautnye terus menekan2 butang mouse.. Dan dengan ajaibnye tanpa di sentuh selain mousenye, printer dibelakang makcik tue memuntahkan sekeping kertas A4 yg bertajuk "Borang Pelepasan Kolej".. Then, selepas borang itu keluar, makcik recept tue pun masih lagi menekan2 butang mouse beliau sambil menaip2 sesuatu di depan komputer nye.. Kemudian die bangun dan keluar dari opisnye..

5 minit berlalu.. Kelibat mak cik receptionist x kelihatan..
10 minit berlalu.. Tuco dah mula duduk di kerusi..
15 minit berlalu.. Tuco menaikkan kakinye di atas meja..
20 minit berlalu.. Tuco dah terbaring mengelupur di atas lantai sambil menyamar ikan duyung..

Then, Tuco pun mula bersila sambil membaca mantera sumpah seranah beliau.. Then, makcik urat tue masuk dan duduk di hadapan komputer sambil membawa secawan kopi..

5 minit berlalu.. Makcik menekan2 mouse..
10 minit berlalu.. Makcik korek hidung sambil menekan2 mouse..
12 minit berlalu.. Tuco bangun..

Tuco: (Kerek) Makcik mane borang?

Makcik receptionist pun tanpa bangun dari kerusi terus mencapai kertas yg termuntahkan oleh printer 30 minit tadi dan kasik kat Tuco..

Tuco: (panas) Pen?

Makcik tengok muke Tuco dan terus kasik pen berwarna merah..

Tuco: Pen kaler lain xde ke ?

Makcik recept diam sambil terus menekan2 mouse..

Tuco: Woi Hamlau!! Pen kaler lain xde ke!!
Mak Cik: Jage sikit mulut yer!! Mintak baik2 x bole ke? Budak2 zaman sekarang memang biadap!!

Mak Cik tue terus mecampak pen ke arah Tuco.. Tuco yg malas nak bertekak dgn makcik tue terus isi details dalam borang tue and submit..

BORANG KELUAR KOLEJ
Name: Abdullah a.k.a Tuco
Sebab Keluar Kolej: Demam dan nak balik rumah

Makcik terus bangun and masuk ke dalam bilik belakang.. Inilah mase Tuco menjalankan aktiviti bernas yg beliau fikirkan sejak tadi.. Tuco mengeluarkan karipap yg dibelinya di dewan makan tadi yg berbungkus didalam beg plastik.. Masih panas walaupun setelah sekain lame mengadap gelagat makcik putus urat.. Petanda baik buat Tuco.. Di keluarkan karipap tue dan ditekapkan di atas dahi beliau sekuat hati.. Mengelupur kejap Tuco dengan perubahan suhu mendadak didahinye..

5 minit kemudian, makcik putus urat pun keluar sambil membawa satu abang yg bukan dekan.. Tuco yg dahinya merah akibat karipanas (read: karipap panas) cube berlagak cool sedangkan dahinya dah rase nak meletup..

Tuco: Mane dekan ?
Abg: Dekan dah balik kampung, die cuti hari nie? Aku yg cop ko punye borang..
Tuco: Huh ?
Abg: Demam ke? Occay..
(Abg tue pun cop borang Tuco tanpa banyak soal)
Tuco: Err bang, x nak check ke suhu dahi saya nie? Panas nie? Saya demam nie..
Abg: Huh? Kenape nak check ? Aku bukan doktor.. Pi la klinik.. Jaga diri.. Papai!!
(Abg tue pun hulur kertas borang kat Tuco)

Tuco yg berasa kecewa dgn Abang tersebut yg x nak check dahinya yg separa melecur pun berlalu pergi.. Nampaknye, haritue, jangankan mambang, Abang admin pun x ikut protokol.. Sebelum Tuco melangkah keluar dari pejabat dekan, die terdengar suara abang tersebut..

Abg: Kak Ros, ko makan epok2 ke? Bau karipap..
Mak Cik: Heh!! Hidung aku tersumbat hari nie..

[I'M HAPPY AND GOT SUNSHINE]
Tuco yg hatinye mempunyai perasaan bercampur baur antara suka dan duka pun melangkah keluar dari dewan.. Misi nya mendapatkan kelulusan untuk pulang kerumah sudah selesai.. Namun, misinya menipu dekan tak kesampaian.. Ibarat menang pertandingan masterchef tetapi terkerat jari semasa memotong bawang, bitter victory bak kate pakcik2 yg melepak di kedai ko di waktu senja..

Tuco pun terus melangkah kakinye menuju ke bilik untuk kemas semua baju2 dan barang2 untuk di-pack dan dibawa balik ke rumah.. Lagipun, die nak call bapaknye untuk ambik die pulang ke rumah.. Sampai je dekat bawah dorm.. Tuco ternampak satu manusia yg dikenalinye sedang menunggu di gazebo berdekata..

Tuco: Sham.. Eyh, ko dah sihat ke ? Ko buat ape kat sini?

Sham pun bangun dan berjalan ke belakang dorm.. Belakang dorm Tuco nie penuh dengan semak samun dan sedikit berbukit.. Tuco yg risau dgn perangai Sham yg tadinye demam panas and meracau2 terus ikut kawan die tue.. Yer la, orang tengah demam, pikiran pun x menentu.. Kang di tidur nye dalam semak tue, sape yg nak jumpe plak..

Sampai je kat belakang dorm, Tuco nampak Sham tengah mencangkung disebelah pokok yg besarnye 2 peluk orang dewasa atau 4 peluk kanak2 kecik.. Tapi kalau kanak2 kecik tue besar die mcm Michael Jordan, mungkin 1 setengah peluk je.. Tuco dah agak, Sham nie mesti tengah biol..

Tuco: Sham!! Ko buat ape kat sini, banyak nyamuk woo.. Ko x takut kene menegitis ke ?
Sham: Tuco.. (suare Sham pada masa nie agak kecik dan mendayu2)
Tuco: Ape ?
Sham: Aku nak bagitau ko satu rahsia..
Tuco: Ape die ?
Sham: Lepas aku bagitau nie, ko kene senyum.. Janji?
Tuco: Huh? Senyum? Ape bende rahsia tue?
Sham: Ko janji dulu..

Tuco yg lebih memikirkan keselamatan dirinya dan Sham dari kene menegitis tue pun melakukan aksi berjanji..

Tuco: OK OK, aku senyum.. Ko terberak dalam seluar ke Sham?
Sham geleng2 kepale..
Sham: Sebenarnye.. Aku bukan Sham..

Serentak dengan tue, terus Tuco dengar bunyik mcm ade ular berdesing kat dalam semak.. Tuco mengarahkan muke ke arah Sham.. Sham yg tadinye tengah duduk mencangkung kini sedang berdiri tegak dan mukanye putih pucat mcm sebijik mayat.. Mata Sham membesar dan membesar sambil menyeringai senyum ke arah Tuco..

Sham: Senyum ?

Tuco yg x dapat berpikiran secara waras terus merasakan dirinya seperti diawang2an (read: nak pengsan).. Tuco cube melepaskan segala2 nya (read: mukadimah nak jatuh terjelepuk dan pengsan selama boleh).. Tapi, kakinye kejang dan badannye umpama bergerak sendiri.. Mukanye terasa kebas dan herot mcm dilanda angin ahmar.. And Tuco yakin, mimik mukanya memang tengah tersenyum..

Serentak dengan tue, Tuco nampak mcm cahaya keluar dari pokok tersebut dan berduyun2 orang atau mungkin mambang keluar dari dahan tersebut berpusu2 ke arah Tuco.. Tuco bagai diheret oleh sekumpulan mahkluk aneh tue dan badannya melayang2 menuju ke dewan sambil mukanya masih lagi maintain senyum seperti baru menyaksikan cerita Shin Chan or kucing menari ballet di internet..

Destinasi yg di tuju oleh Tuco dan makhluk2 tersebut adalah dewan dimana aktiviti Mandi Jenazah akan diadakan..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Next Episode.. Mcm mane Tuco boleh balik rumah, ape jadik kat dewan mase malam tue..

aish!!...
makin skeri plak kisah ni...
x sabar tgu sambungan

waaahhh... ari sabtu ade update...

suka suka suka... thanx tt..

Cayalah JC dh update story. Selepas hari2 di selubungi misteri MH 370, spekulasi, teori, ramalan dan tok moh dgn crocodile slap & coconut shake. Release tension skit baca story ko JC.

I loike.... mmg skeri pon... dolu2 masa i study kat shah alam, i selalu jugak pegi kolej tu... lepak kat umah kakak kawan i sbb kitorang sengkek.. dapat makan free... ngeh2.. umah technician nama M ...

twins posted on 20-3-2014 09:04 AM
yeayyyy.... dah ada hupdet..  ... sib baik TT cepat2 buang sawang dalam rumah dia...meh nanti kaka t ...

wahhhhh
masa xde hapdet
semua pakat2 nak merusuh

bila bak vacuum
aku sorg2 je ni
mana yg lain...

Maafkan kami penunggu gua.
Lambat sikit sampai.
Meh sini vakum tu,tolong bersihkan habuk n sampah dalam ni.

Thank you TT.
Bertambah indah dunia dengan update darimu.

Semoga segara MH370 ditemui

leenaz posted on 22-3-2014 04:33 PM
wahhhhh
masa xde hapdet
semua pakat2 nak merusuh

Kemas-kemas semua...habuk sawang daki kasi clear...cat baru sikit bg meriah lebih...

Kikiki...