CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
hmmm... makhluk ape yg ganggu dorang...

patut la gegeh gila si tuco nih susun kerusi byk2..org lain yg arahkan rupanyer huhuhu

Uncle Taxi: Dik, sume sekali rm87.60
Tuco: Jap yer uncle, amik duit kat mak..

demm..naik taxi smpi dkat rm 90...baik dia naik firefly ke malindo air..

jauh bnor ke umah dia tu?

@leenaz  ko kena vacuum hari-hari la nampaknya... bila umah bersih baru la JC rajin masuk lepak2..baring2..guling2.. kehkehkeh

besttt
nak sambungan lagiiiii

twins posted on 31-3-2014 02:52 PM
@leenaz  ko kena vacuum hari-hari la nampaknya... bila umah bersih baru la JC rajin masuk lepak2..ba ...

upah je pembantu rumah yg pakai jam tu

Follow Us
TITLE: VISITORS [8]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [7]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. 2-3 kucing berlari, mana nak same si kucing belang, kalau nak tau ape previous story, silelah bace page belakang2.. Sekian.. Baideway, Cerita Remy nie sambung dari #1231, VISITORS [4], page 50 [click here]..  

[THAT PICTURE]
Remy yg menarik2 hingus beliau mendapat permerhatian gemuruh dari para pengujung masjid kolej nye.. Ade yg tertanye2 sendirian, ade yg berdiri tegak tanda penghormatan kemungkinan Remy berasa sedih setelah di friendzonekan oleh mane2 awek, ade yg berbisik2 gossip mengenai kemungkinan Remy sudah mengandung dan memikirkan untuk kahwin lari.. Tapi setelah sekian lama berhingusan (read:nangis), xde sorang pun yg berani bertanye kepada Remy kenape die berkeadaan demikian.. Maybe buruk benar keadaan Remy or zaman sekarang orang lebih suka mengambil gambar orang menangis dari meredakan keadaan.. Jadik kawan2, marilah kite same2 mengelakkan diri dari menjadi insan yg suke mengviralkan gambar orang lain.. Jadiklah insan yg suka mengviralkan gambar diri sendiri seperti Sharifah Sakinah..

Setelah sekian lame Remy tersedu sedan.. Dua bayang2 lembaga pun menghampiri Remy..

Suara: Anakanda, mengapakah anakanda menangis, anakanda..

Remy yg putus harapan terhadap kehidupan terus meraung apabila di console oleh seorang yg prihatin terhadap nasib diri nya..

Remy: Puuu... Puuuu.. Puuuu.. Snooorrtrttt~~~ Pupupupupupupuuuu (cakap dalam bahase menangis sambil menarik2 hingus)
Suara: Anakanda, cakaplah dalam bahasa yg boleh ayahanda fahami..
Remy: Puuu puuu puuu puuu...

PELEPAAAAPPPP !!! (sfx: lempangan padu hinggap ke arah pipi Remy)

Remy yg terkujat terus memandang ke arah dua lembaga tersebut.. X lain dan x bukan, DC dan Tok Guru.. Perlahan2 DC menyangkung disebelah Remy sambil memeluk badan beliau.. Remy yg berasa warm dalam dakapan DC pun meneruskan tersedu sedan, mungkin menangis kerana mengenangkan nasibnya yg malang or maybe menangis akibat kesakitan yg dialaminye ketika di tampar.. Tiba2 DC mengeluarkan hand phone di dalam poket baju melayu beliau dan mengambil gambar selfie antara beliau dan Remy..

Remy: Woi!! Agak insensitive jugak perangai ko nie DC!!
DC: Dah, dah, jom gerak, nak start aktiviti nie.. Malam nie ade aktiviti praktikal mandi jenazah..  
Tok Guru: Wakakakaka, buruk bebenor nye ko nangis dalam mesjid nie.. Jom la woi..

Remy cube menerangkan ape yg berlaku terhadap dirinya tapi akibat perangai umpama kokedai "kawan2" baik beliau, die x sempat menceritakan ape2 kepada DC dan Tok Guru ketika di dalam masjid.. Setelah Remy diseret dari kedua2 belah kakinya sejauh 300 meter, mereka pun sampailah dihadapan dewan aktiviti pengurusan jenazah.. Remy terus menceritakan ape yg berlaku terhadap dirinya..

Remy: So? Korang paham x cite aku?
DC: Hmmm.. Let me summarize, Tuco baring dalam bilik ko, then die call ko, then ko lari keluar bilik.. Then, Tuco kat dalam bilik and call ko serentak?
Remy: Err.. Mcm tue lah cite nye... Aku takut lah DC..
DC: Hmmm.. X logik!! Not Relevant!! Reject!!

[THE FAST AND FURIOUS]

Amat dan Emma yg berada berdekatan terdengar cerite Remy terus join perbualan tue.. Tiba2 Tok Guru mencelah..

Tok Guru: Heh!! Tue pun ko takut!!! Manusia jenis ape ko nie??

Terus Tok Guru berjalan laju pergi dari dewan..

DC: (jerit) Tok Guru!! Nak pegi mane? Aktiviti dah nak start nie ??
Tok Guru: (jerit dari jauh) Korang tunggu, biar aku ajar makhluk x berfaedah tersebut..
Remy: Bagus Tok Guru!! Bagus!! Ajar die!!! Terajang je makhluk tersebut!! Zass Zaass kan aje tempurung lutut beliau tanpa belas kasihan!! Go Tok Guru!! Gambatte-kudasai!! Fighting!!

Tok Guru memandang Remy, DC, Amat dan Emma sambil mengangkat jari ibu beliau (read: isyarat Good!!) sambil tersenyum.. Remy lega, puas hati beliau.. Padan muke ko entiti x berfaedah, Tok Guru dah mula marah dengan perangai korang.. Mesti die jampi korang dengan ayat2 power die sampai korang muntah darah mcm kene santau..

MWAHAHAHAHAHAAHA!!!!
MWAHAHAHAHAHAAHA!!!!
MWAHAHAHAHAHAAHA!!!!       

Begitulah gelak Remy di hadapan 3 sahabat beliau menunjukkan rase puas hati terhadap perilaku Tok Guru yg bakal membuli entiti tersebut secara total.. 15 minit menunggu, tiada kelibat Tok Guru.. Tiba2 handphone mereka berbunyik serentak.. Sebuah message yg sama di mass message-kan oleh Tok Guru kepada mereka yg berbunyik..

Harap Maaf, Mak aku panggil balik rumah.. Aku kene balik.. BaiBai..
Sorry lah pasal aktiviti..
P/S: Aku bukan takut kat entiti yg kacau Remy tue, tapi dah mak aku panggil balik,
nak buat mcm mane.. XD XD (read: emoticon Tok Guru)

Rupe2nye, Tok Guru dah kat dalam teksi on the way balik rumahnye sambil menjerit kepada pakcik teksi "SETEPON DEKAS!! SETEPON DEKAS!!" (read: step on the gas).. Meluncur lajulah kereta berwarna merah putih pada malam2 buta menuju ke Kuala Lumpur..

[THAT SELFIE]
Remy terus mengangkat tangannya untuk menghempas hand phone kesayangan beliau.. Tapi perbuatan itu terhenti apabila satu lagi SMS masuk ke dalam hand phone beliau berbunyik..

Remy, aku demam panas.. Sekarang dekat ICU..

Tercengang2 Remy membaca message tersebut.. Di lihatnye name sender telefon tersebut.. Ta-wau-sin-wau (read: Tuco).. Terus muka Remy putih seperti kapas.. Melihatkan keadaan Remy yg seperti x pandai bernafas tue, Amat menegur beliau..

Amat: Kenape Remy? Sape message ko ?
Remy: (gigil) Tuco message aku..
Amat: So what ? Ape yg menakutkan sangat..

Remy terduduk di atas jalan tar.. Tangannye masih mengigil2 lagi selepas mengenangkan yg handphone Tuco ada dalam bilik, mcm mane Tuco boleh message beliau sedangkan Tuco sebenarnye ade kat rumah.. Remy terus tergagap2.. Hilang lagi semangat Remy untuk hidup malam tue buat kali ke 17.. Remy kemudiannye mengalami kes gigilan yg dasyat dan terpakse di tenangkan oleh DC, Amat dan Emma..

Selepas keadaan kembali tenang dan Remy mula mendapat rentak.. Die terus menekan name "Ibumu, Ibumu jua" (read: mak Tuco)..

Remy: Hello..
Mak Tuco: Assalamualaikum, Remy ke tue? (note: Mak Tuco simpan nombor Remy in case of emergency, so, die tau Remy yg call)
Remy: Yes Mak Cik, Saya Remy makcik.. Anak Pak Cik Ishak tue.. Boleh cakap dengan Tuco x makcik? Thank you makcik..  
Mak Tuco: Tuco kene demam panas la dalam ICU, sekarang mak cik kat hospital.. Nanti kalau dah OK, mak cik message kamu..
Remy: Mak Cik!! One more question.. Mak Cik ade ambik phone Tuco dekat kolej x ?
Mak Tuco: Huh? X de pulak, kenape? Phone die ila...

PELEPAPPPPP (sfx: Bunyik Remy menghempas phone beliau di jalan tar or cubaab Remy meletak hand phone seperti phone rumah)

Serentak dengan tue, Remy terus mengalami seizure yg teruk sehinggakan DC terpaksa membangunkan Remy dgn bantuan air (read: menjirus air bertubi2 ke kepala Remy).. Remy yg tersedar terus duduk antara dua sujud sambil menadah tangannya ke langit.. Die pun menjerit berkali2..

Remy: Ya Allah!! Ape lah dosa hamba mu ini!!! Aku berdosa!! Aku berdosa!! Ya Hanana!! Ya Hanana!!

PELEPAPPPPPP!!! (sfx: pipi Remy dilempang lagi oleh DC)

DC: Woi!! Ape kene dengan ko nie Remy? Drama x ingat dari tadi!!

Remy yg terjelepuk di atas jalan tar sambil semakin ramai yg kerumun ke arah beliau yg rata2nya adalah peserta aktiviti tersebut.. Ade yg menunjukkan perasaan simpati.. Ade yg menutupkan mulut tanda x percaya dengan ape yg dilihat and ada juga yg memengang phone sambil mencuri2 snap beberapa gambar Remy yg sedang duduk antara dua sujud di atas jalan tar.. Gambar Remy di kemudian harinya di caption kan di viralkan di Instagram "SELAMATKAN PALESTINE" mendapat sambutan agak hangat dikalangan rakan2 kolej beliau.. Tiba2 Remy berdiri tegak sambil mata beliau bersinar2 seolah2 nekad dgn keputusan yg dibuatnye..

Remy: DC!! Jom ikut aku balik bilik!! Now!!

Terperanjat beberapa orang peserta aktiviti akibat perlakuan Remy.. Ade yg terkebelakang.. Ade yg terjerit kecil..

DC: Eyhhh!! Apsal aku nak ikut ko balik bilik? Ade aktiviti nie!!
Remy: Aku nak check phone Tuco..
DC: Err.. Ko balik bilik soranglah.. Ade aktiviti nak buat nie.. Sape nak handle?

Remy yg putus harapan pun mendegar satu suara dari kalangan penonton..

Suara: Aku temankan ko..

Suara tue pada beliau merupakan suara penyelamat yg paling indah pernah die dengar seumur hidup beliau.. Die pun melihat kepada tuan punya suara tersebut... Amatollah rupenye..

Remy: Teettt!!! Reject!!
Amat: Weyh, apsal plak? Aku dah abis baik hati nie nak temankan ko..
Remy: Ko pompuan, mane bole naik bilik aku.. So, next.. Ade sesape yg lain nak amik alih tempat Amat?

Setelah 30 minit keadaan sunyi sepi (read: xde sape yg nak ikut Remy).. Maka, die dan Amat pun berjalanlah ke dorm lelaki untuk menyiasat phone Tuco

[THAT PHONE]
Kolej Remy nie, antara dorm lelaki dan dorm pompuan, basically, xde pagar and stuff, just ade guard je yg monitor kalau2 ade lahabau2 yg cube menyamar jantina cube panjat naik dorm jantina berlawanan.. To be honest, aku pun x tau mcm mane derang kawal kalau2 ade curik masuk dorm pompuan or lelaki.. Nanti aku re-confirm dengan adik aku..

So, dengan perenggan di atas, Amat pun terpakse menunggu di kawasan agak jauh dari dorm Remy.. Suasana dorm Remy pada hemat Remy sunyi sepi mase tue.. Walaupun jam baru menunjukkan pukul 9 atau 10 malam, keadaannye berbeza dengan hari2 biasa.. Mungkin hujung minggu, ramai yg pura2 outing tapi balik ke rumah.. Or ramai yg lepak die perpustakawan, or mungkin jugak suasana berkenaan nak dikenakan dengan mood Remy yg pada ketika itu dalam keadaan anker-ness.

Selangkah demi selangkah Remy naik tangga ke tingkat biliknye.. Sampai didepan pintu bilik, kesepian malam terpecah dek kerana bunyik degupan jantung Remy yg berirama bak kompang pengatin baru.. Otak Remy berkecamuk seperti silat pancaragam dihadapan pengatin yg di buat oleh pesilat x bertauliah.. Pendek kate, Remy yg pada luarannya diam seperti air sungai tetapi dalamannya gegak gempita umpama majlis perkahwinan 3 hari 3 malam..

Remy pun menendang pintu bilik nya..

KEDEGANGGGGG!!!! (sfx: pintu bilik Remy di tendang)

X terbukak.. Remy kecewa.. Die pun memasukkan kunci biliknya dan dipulas tombol pintu bilik beliau.. Terbukak luas pintu bilik Remy.. Berpinar2 pandangan mata Remy melihat keadaan bilik beliau yg gelap.. Mungkin kerana tiada apa yg berlaku dan Remy such a drama king.. Die berpinar2 tanpa sebab yg munasabah..

Digagahkan kaki masuk ke dalam biliknya.. Remy yg menahan napas melangkah masuk ke bilik tersebut memikirkan kalau die menahan napas mungkin tiada entiti yg berani mengacau beliau.. Remy pun mengeluarkan handphone beliau dan mendail no phone Tuco.. Di yakin dan pasti bahawa hand phone Tuco di letakkan di atas katil semalam.. So, hand phone tu akan berada di situ..

Tapi malang sekali, x ternampak cahaya phone dalam gelap tue yg terdapat hanyalah suara manja akak operator mengata handphone Tuco xdapat reach.. Remy berpatah balik ke pintu bilik untuk hidupkan suiz lampu sambil memaki hamun diri sendiri dalam hati kerana tidak membuat bende nie dari mula2 masuk bilik.. Keadaan biliknya masih lagi seperti yg ditinggalkan tadi.. Tiada ape yg berubah.. Cuma phone Tuco je yg xde di atas katil.. Die pun mula mengeledah seluruh biliknya, and akhirnya jumpe phone Tuco di dalam drawer tersusun kemas phone tersebut disebelah power bank..

Remy menyentap phone tersebut dan power bank.. Terus die belari2 keluar dari bilik sepantas kilat sambil menyucuk2 lubang phone tersebut dengan power bank (read: battery phone Tuco dah kong).. Kelajuan larian Remy yg disifatkan oleh orang2 yg melihat beliau berjaya meninggalkan beberapa after image (read: lari terlampau laju sampai bayang2 Remy x sempat hilang) membawa Remy kepada Amat..

[THAT REMY]
Tercungap2 Remy sambil memegang phone Tuco yg tengah charge pakai power bank di tangannya.. Amat melihat Remy kelam kabut tue automatically kelam kabut bejemaah bersama.. Amat pun menyuruh Remy on phone Tuco.. Remy yg masih mengigil ketakutan tanpa sebab on phone Tuco untuk check sent item kalau2 ade sape2 yg sent message kat phone diie gune phone tersebut..

On je phone Tuco, Remy terus bediri kaku di hadapan Amat.. Tanpa bercakap sepatah, tanpa bergerak selangkah, yg ada hanyalah muka pucat Remy memandang screen phone Tuco.. Amat yg terkejut dengan perilaku Remy terus mendekatkan diri dengan Remy sambil menjenguk curi screen Tuco..

Amat: Ape yg ko terkejut sangat nie Remy..
Remy: (gigil) Wallpaper Tuco..

Amat merenung balik wallpaper Tuco..

Amat: Eyh, gambar orang terbaring atas lantai dengan roti dan air kotak je.. Ape yg special ?

Amat tenung balik wallpaper Tuco..

Amat: Eyh... Orang nie mcm ko la Remy.. Dekat luar cermin bilik ko mcm ade orang lah..

Belum sempat Amat menghabiskan huraiannya, dari jauh dah terdengar suara raungan Remy berlari2 ke arah pintu masuk kolej..

Remy: Tuco dah balik mase nie!! Sape yg amik gambar nie!!
Remy: Bilik aku tingkat 2 wooooooo!! Mane boleh berdiri luar tingkap!!!
Remy: Huwwaaaaa!!! HUWWWAAAAAAAAAAAAA!!! Hazabnye kehidupan!!!

Amat pun mengejar Remy sambil berpikir kerasukan ape lah yg menimpa kawan beliau pada malam tersebut.. Malam yg sunyi sepi bergema dengan laungan Remy di seluruh kampus..

Meanwhile, at dewan.. DC dan Emma gigih membaca guideline mandi mayat selepas Tok Guru harapan mereka dah balik dan xde sape yg bole buat sesi praktikal mandi jenazah..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Gambar Remy menangis sambil berselfie bersama DC dalam masjid kolej jadik latest viral dekat Instagram dengan hashtag #budaklelakikolejpregnant.. Pengajarannya, kalau takut penampakan mambang kalau.. Jangan nangis kat public, nangis kat public toilet mungkin di maapkan..

test sticky page.. huh, x berjaye.. Manage tue sebenarnye report.. Sorry guys.. Last edited by JokesCop on 1-4-2014 06:58 AM

wahhhhhh...terbaekkkk!!! jap2 aku musykil nih..camne sebenarnyer sebutan nama tuco tuh? sbb ko eja dlm jawi ta wau sin wau.. tuso?

#budaklelakikolejpegnant#....muahahaha... banyak la ko punya pegnant JC ooiiii....

Hahaha. Pecah perut weyh pg2 nie.

hahahaha
tahniah JC
sebab menbuatkan aku disoal oleh bos masa morning meeting
gelak mcm org histeria...dah la meeting pasal mh 370 lak tu
ni semua gara2 remy tendang pintu tp x terbuka...hahahahahahaha

jc oooo jcccccc...........tulih la serius sketttttt...........ni buat mama gelak macam siamang jaaaaaaa, cerita hantu apa niiii

hashtag #tensibacaciterJC  -> huhu...nak nangis
hashtag #Citerbanyakbunga -> Cepat la sambung..uwaa....

Remy pun menendang pintu bilik nya..

KEDEGANGGGGG!!!! (sfx: pintu bilik Remy di tendang)

X terbukak..
Remy kecewa.. Die pun memasukkan kunci biliknya dan dipulas tombol pintu bilik beliau.. Terbukak luas pintu bilik Remy.. Berpinar2 pandangan mata Remy melihat keadaan bilik beliau yg gelap.. Mungkin kerana tiada apa yg berlaku dan Remy such a drama king.. Die berpinar2 tanpa sebab yg munasabah..

Aku tergelak guling2 di situ

kne baca balik part awal2.. da konpius name.. remy tuco.. DC..

im lost!! tapi layan je la....

Aper la yg jd kat sham ek...mn la dia pegi
Last bc entiti yg nyamar jd sham ngaku 'aku bukan sham' kt tuco kat semak blakang asrama
Bc citer remy ngan tuco pun punyer la lama

i like la ur story! orang lain belajar dalam kelas aku dok ngadap fon baca cita hantu.. gelak sorang2 siap.. dah sama2 naik hantu.. kipidap hokay!

semakin misteri... dan yg paling misteri, i x perlu, selak citer part 4 sbb mmg ingat pun.. punya lama x msuk benang nih...