CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
zakutaki91 posted on 9-4-2014 04:12 PM
Da boleh start mogok ke belum?

alamak
selama ni xde org mogok
selalu buat rusuhan je

leenaz posted on 9-4-2014 04:14 PM
alamak
selama ni xde org mogok
selalu buat rusuhan je

Alamak. Dua perkara yg berbeza ek? Kupikirkan sama. Ok2. Tukar soalan.

Da boleh buat rusuhan?

warghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....................mana sambungan cite ni?..
warghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....................histeria aku camni....
warghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...........................

aku cuma harap TUCO tak mati.

Dari cara cerita ni, macam gangguan hebat sampai TUCO masuk ICU.

Huhuhu..

Remy anak Pak Ishak ya..... Wakakakaka.

zakutaki91 posted on 9-4-2014 05:57 PM
Alamak. Dua perkara yg berbeza ek? Kupikirkan sama. Ok2. Tukar soalan.

Da boleh buat rusuhan?

tunggu kaka @twins siap sepanduk dulu

Follow Us
Assalamualaikum dan Hai Kawan2, apa khabar? Anda sihat? Anda dah makan? Anda dah di pujuk oleh kekasih anda? Nampak x aku concern dengan well being anda? Itu menunjukkan aku adalah seorang yg berhati mula sebab ambik berat kepada pembaca2..

Soooooo, disebabkan aku amik berat, harap korang sume xmerusuh sangat sebab hanya 1 update disajikan utk minggu nie.. MWAHAHAHAHAHA~~

Aku try memperbanyakkan update untuk next week.. hontou ni gomenasai

TITLE: VISITORS [9]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [8]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Remy masih lagi berlari, berlari untuk menyelamatkan dirinya dari hari2 puaka yg menlanda diri beliau.. Tapi kali nie, Amat join beliau.. Die tidaklah berasa kesorangan..   

[THE QUESTION]
DC dan Emma yg gigih membaca manual di dewan sambil terkial2 sambil mengawal keadaan yg super kelam kabut di dewan.. Dari 5 org yg patut menjadi fasi dan seorang Tok Guru yg sepatutnya mempunyai kemahiran menjirus patung secara efisien (read: mandi jenazah), tinggallah kepala program and manusia yg paling senyap dalam dunia..

Dalam hati DC x abis2 memaki hamun Remy dan Amat yg telah meninggalkan tugas lebih lame dari jangkaan.. Janji 10 minit, nie dah nak masuk minit ke 30, jangankan batang idung Remy, perut beliau juga tidak kelihatan di Dubai ataupun Karachi..

DC ternampak Emma mula keresahan.. Sekejap berdiri disebelah peserta, sekejap masuk dalam dewan sambil mengangkat kotak2 yg berisi barang, di letakkan di sebelah prop, sekejap lagi di angkat balik kotak2 tersebut dan di masukkan ke dalam.. Pendek kate, terserlah kegemuruhan Emma pada malam tue..

DC: Emma, apsal ko ni ? Mcm ade yg x kene je..
Emma: DC.. DC ingat x mase kat kem gunung aritue?

DC mengerutkan dahinya, tanda mengigati sesuatu..

/* story DC */

Dalam dunia nie ada bermacam2 manusia, dalam bermacam2 manusia ada bermacam2 pegangan, ade yg percaye tuhan yg satu, tuhan yg beranak pinak.. Ade manusia yg percaya bahawa membunuh haiwan tue kejam dan memakan daging haiwan tue merupakan kekejaman terhadap haiwan.. DC plak merupakan seorang manusia yg tidak percaya kepada aktiviti senaman.. So, untuk nampak beliau di aktiviti kem gunung merupakan sesuatu yg amatlah pelik.. Tahap kepelikan perangai DC nie sangatlah tinggi sehingga disifatkan oleh ibu bapa dan beberapa rakan DC "buang tebiat", "matahari keluar dari barat", "umpama pitoplakton bersimbiosis dengan si kominolumbus" dan "Starbuck".. (read: perenggan cubaan aku menambahkan character count.. tee hee~)

Tapi bagi DC, ini tidaklah pelik kerana walaupun pegangan beliau (read: anti-exercise) mewajibkan penganutnya untuk tidak mengikuti ape2 aktiviti sukan, tapi kerana seorang wanita yg DC dengan kerasnya melarang namanya atau wataknya disebut dalam cerita nie, tapi for storyline sake, kite namekan crush DC nie Aileen je la yer..

Hari pertama, DC merasakan pendakian amatlah susah, dada nya semput mungkin terperanjat dengan tuannya yg tiba2 mengambil keputusan untuk membakar lemak2 tepu.. 5 minit perjalanan dari parking bas ke pintu gerbang gunung tersebut je membuatkan peluh DC turun berjurai2.. 5 minit kemudian, DC dah mula rase nak pitam.. 5 minit, DC kelihatan sedang dipapah oleh Remy dan Tuco akibat pengsan.. 5 minit selepas itu, semua berkerumun melihat 3 orang budak lelaki sedang terbaring di atas lantai sambil dikipas2 oleh beberapa local tracker.. Tersenyum2 semua orang melihat DC, Remy dan Tuco yg bergelimpangan x sampai 30 minit perjalanan bermula, termasuklah bidadari impian DC, Aileen..

Berbaloi.. Itulah, ayat yg keluar dari DC yg berkeadaan separa sedar setelah melihat Aileen tersenyum ke arah beliau.. DC mmg tunggang terbalik hidupnya akibat Aileen..

/* end of story DC */

Emma: Hmm, bukan yg tue lah DC, yg jadik malam tue..
DC: Hurmmmmm... (kerut lagi dahi)

[IS THIS STORY]

/* story DC II */

Malam tue, setelah melalui neraka dunia, DC yg kepenatan dan x larat untuk meneruskan perjalanan terlentang di atas batu, di salah sebuah tapak camping.. Sambil napasnya tercungap2 dan beg camping yg masih berada di belakang badannya, DC perlahan2 memandang ke langit malam yg di penuhi bintang.. Sekali sekala, terdapat beberapa biji shooting star melintas (read: xde pun ekceli, just mood romantic je..)

Tibe2 die terdengar suara gelak2kan kecik sambil suara berbual2 di bahagian bawah batu.. Di tolehnya kepala sambil masih lagi terlentang.. Dilihatnya Aileen sedang berbual dengan rakannya sambil tersenyum2..

Aileen: First time, Aileen tengok orang jalan x sampai 10 minit pengsan..
Kawan2: Kan, Kan, Kan.. lawak la..
Aileen: Cute je tengok derang terbaring2 atas jalan kan..  
Kawan2: Kan, Kan, Kan.. lawak la..
Aileen dan kawan2nya: Hehehehehehe..

Aileen ingat aku lawak? Aileen suke dengan aku ke? Aku bace dalam majalah FHM, perempuan suke lelaki kelakar.. Aku kelakarlah kan.. Begitulah pemikiran DC sambil tersenyum2..  

/* end of story DC II */

Emma: DC, shtaapp!! Maksud Emma, cite yg kecoh malam tue la..
DC: Errr... Owh, yg nie ke ?

/* story DC III */

Lepas DC dijumpai dengan hidungnya berlumuran darah sambil tersenyum terbaring di atas batu keseorangan dan dimarah bertubi2 oleh Remy, Tuco dan Sham kerana x tolong derang lansung memasang khemah.. Mereka pun bersiap2 untuk tidur.. DC yg x boleh tidur mungkin kerana masih memikirkan cinta hati beliau atau kehidaran nyamuk yg banyak pun duduk diluar khemah sambil bermain2 dengan handset beliau..

Jam masih menunjukkan pukul 12, tapi keadaan kem amatlah sunyi sepi, hanya beberapa orang masih berbual2 sambil menghisap rokok, yg lain, masing2 tengah tido ataupun melayan perasaan di dalam khemah.. Tengah2 sibuk melayan handphone beliau sambil anak mata terkadang2 menjeling ke khemah Aileen, tiba2 die terasa khemah beliau bergegar.. Terkejut Tuco, terbangun die..

Tuco pun keluar dari khemah xberbaju sambil memegang sehelai kain..

DC: Apsal Tuco ?
Tuco: Ssshhh..

Tuco terus berjalan ke dalam hutan.. 10 minit, 20 minit, 30 minit DC menanti, kelibat Tuco x lansung kelihatan balik semula ke khemah.. DC mula panic.. Die pun berlari masuk ke dalam khemah sambil mengejutkan Remy dan Sham..

DC: Remy.. Remy.. Sham!! Shamm!!

Terjalu2 budak2 tue sambil mengelap beberapa air liur yg menitis ke atas lantai khemah..

Sham: Kenape DC ?
DC: Tuco hilang, die masuk hutan, x balik dah 30 minit dah nie..
Remy: Biar je la DC, esok die balik la tue.. Aku nak tidor nie..
DC: Ni bukan dorm kolej woi!! Kalau die sesat mcm mane? Sape nak bertanggung jawap?

Maka mereka berempat pun tergaru2 kepala, badan dan bahagian belakang badan ke bawah mencari Tuco.. Sampai je di tepi pokok besar yg xdapat dipastikan ape namanya, masing2 ternampak Tuco sedang terbaring.. sambil memeluk tangannya sendiri (read: mungkin kerana sejuk).. Derang yg masih lagi blur tentang ape yg berlaku, terus mendekati Tuco mengerak2 badan Tuco.. Terpancullah ayat yg x mungkin dilupakan DC, Remy dan Sham selagi derang masih bernapas..

Tuco: Fabulous!!

/* end of story DC III */

[STILL FAR FROM END?]

DC terguling2 di atas tanah sambil memegang pundi kencing beliau bagi mengelakkan berlakunye sesi terkucil akibat gelak yg melampau..

DC: Die sleep walking and mengigau2 mase kem.. Bwahahahahaha!!
Emma: Err, DC, bukan pasal tue la!! Pasal bende lain..
DC: Bwahahahaha~ Dah la tidur x pakai baju.. Menangis aku ketawa.. Bwahahahaha~~

Emma menunggu DC bertenang akibat gelakan rasblasa beliau (read: gelakan rasukan ablasa) dan terus cakap..

Emma: Cite yg pasal seluruh kem kene kacau tue DC x ingat ke?
DC: Hurmm.. Owhh, pasal tue ke? Baru aku ingat..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Next Episode, sorry again 1 update in 1 week..

Last edited by JokesCop on 24-4-2014 09:30 PM

JokesCop posted on 11-4-2014 04:37 AM
Assalamualaikum dan Hai Kawan2, apa khabar? Anda sihat? Anda dah makan? Anda dah di pujuk oleh kekas ...

first komen!!!!
terbwahahahahahahahha

laaaa
DC ni anut ajaran anti-exercise rupanya
aku ingatkan bila dia suka camping dalam hutan
dia mmg seorang pecinta alam (read suka aktiviti hutan/panjat gunung)

leenaz posted on 11-4-2014 12:52 AM
tunggu kaka @twins siap sepanduk dulu

Dah siap calling2. Skang update 1 minggu 1 citer. Apa nak jd, jd lah. Rusuhan tetap akan dijalan kan. Muahahaha

Isk2x geram tul citer tak habis..Mencik..mencik!! Isk byk sangat la melankolia huhu....Cepat sambung!!!

zakutaki91 posted on 11-4-2014 08:15 AM
Dah siap calling2. Skang update 1 minggu 1 citer. Apa nak jd, jd lah. Rusuhan tetap akan dijalan k ...

nak jadi presiden kelab rusuhan JC x?

baru nak syok... sekali adeh~~~~~

tetibe je rase, kelab rusuhan boleh terima ahli lagi tak??

hihi...

~~SR menumpang lalu~~

nasib baik tokey kedai print sepanduk tu mc seminggu sebab terkena cherry-berry... tak sempat nak siapkan sepanduk tu...kalau tidak memang habis la ko JC ...  

hmm....mcm tgh makan nasi, tetiba pinggan terbalik......

anyway, gaya penulisan TT sejibik dgn gaya light novel jepun...syabas......

best betol citer kau JC,,,aku suka!!

Aku pun ingat nak join wat rusuhan gak la .....

Sbb nye LEBIH ramai org wt rusuhan.....mesti jc LEBIH mengambil berat......
Hihihi

DC kejut sham n remy... tp mereka berempat tergaru garu mncari tuco...

sape sorg lagi?

thanx tt sbb update.. nmpk slalu kt bod CI... huhu

clarizsa posted on 12-4-2014 01:41 AM

sape sorg lagi?

dia cari idea tu
board CI kat macam2 ragam

SyaAnis posted on 11-4-2014 09:22 AM
baru nak syok... sekali adeh~~~~~

tetibe je rase, kelab rusuhan boleh terima ahli lagi tak??

Sukacita & sukati dimaklumkan keahlian kelab rusuhan JC masih available dan kekoshengan.

Kepada sesiapa yg berminat jangan shy shy cat, sila calonkan diri anda sendiri nak jawatan apa.

Dari AMT KRJC:
(Ahli Mesyuarat Tingkap Kelab Rusuhan JC)

clarizsa posted on 12-4-2014 01:41 AM

sape sorg lagi?

lagi sorang tu JC laaa...  dah la TAK ENSEM ... tergaru-garu pulak... wargghhkakakaka.....laaaarrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....