CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
JokesCop posted on 24-4-2014 05:21 PM
Amacam kawan2? Seronok xbercuti? Anda pergi ke tempat2 yg berfaedah seperti mezium negara, istana ne ...

percutian aku cuma melayari blog2 dan website yg buat kain rentang
tgh teliti yg mana boleh bg diskaun 90% utk sepanduk rusuhan

TITLE: VISITORS [10]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [9]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Flashback kejadian moutain, Remy masih lagi berlari2 sambil dikejar Amat sepanjang episode lepas..

[MOUNTAINOUS]
/* Story Emma */

Camping sudah masuk ke malam ke dua, penat pada siang hari naik turun gunung terasa oleh kebanyakan peserta..

Malam tue Emma rase semacam, mcm nak demam.. Kepala pening, badannye sejuk tiba2, rase loya dan mual.. Nak kate pregnant, agak impossible, sebab die banyak menghabiskan masa dengan ponsel (read: phone cell or cell phone) beliau daripada mana2 lelaki.. Melainkan ada apps yg bole membuatkan seseorang wanita pregnant telah di cipta, so, preggy adalah out of question.. Bengang betul Emma, baru hari permulaan hiking dah demam.. Emma satu khemah dengan 2 orang akak luar kolej yg entah kemane dari petang x masuk2 khemah.. So, Emma mengambil keputusan untuk bermain handphone dalam khemah sebelum tido..

Tengah2 sibuk meng-occupy-kan diri, tiba2 Emma ternampak mcm ade satu mahkluk yg berlalu laju disebelah khemahnye (read: nampak bayang2 dari dalam khemah).. Mcm biaselah, Emma buat dek je, kawasan camping kan, maybe ramai yg berlalu lalang disebelah khemah.. Selepas bayang2 tue makin kerap mundar mandir di sebelah khemah Emma, Emma pun mula rase rimas dan risau.. Rimas sebab die x dapat tumpukan perhatian terhadap ponsel beliau, risau kalau2 yg lalu lalang tue adalah pervert yg cube mengintai dirinya, kalau pervet mungkin tidak berbahaya sangat kerana die didalam sleeping bag, kalau perompak mcm mane? Kalau militan mcm mane? Kalau bas yg lalu lalang? Seribu satu persoalan dalam diri Emma.. Then, suddenly, bayang2 tue berhenti betul2 ditepi khemah Emma (read: sebelah tempat beliau baring).. Tergamam Emma dengan susuk tubuh bayang2 tersebut..

Mengikut bentuk gelap disebalik khemah Emma (read: bayang2), bentuk tue bukanlah seperti orang, so pervert, perompak ataupun militan boleh di cross.. Bentuk tue jugak tidaklah sebesar kenderaan, jadi bas adalah out of the question.. Bayang2 tue seperti seekor kucing, tapi agak besar dari kucing biase, lebih besar dari anjing, lebih besar dari orang merangkak, lebih besar dari sebijik motosikat, tetapi lebih kecil dari sebuah bas.. Dengan kate lain, mengikut bentuk bayang2 tersebut, Emma simpulkan bahawa mahkluk yg berdiri di belakang khemah beliau adalah seekor harimau..

Meronta2 kejap Emma didalam sleeping bag beliau sebelum berjaya keluar sepenuhnya dan menuju ke luar khemah.. Sampai je di luar di palingkan kepala beliau ke tempat lembaga tersebut menunggunya.. BAMMMMMM!!!! White Bengal Tiger ya'all (read: Harimau Bengal Putih), sangat besar, sangat gah dan majestik berdirinya harimau tersebut sambil matanya tepat memandang Emma..

Seperti terpukau, jangankan nak bergerak, nak betulkan balik badan beliau kerana hanya kepalanya yg dipalingkan pun Emma x mampu.. Dalam kepala beliau bukan hanya maut difikirkannya, tetapi, maut sambil tidak dijumpai turut serta menerjah2 otak Emma.. Tapi, belum habis terkaget dengan seekor harimau itu, ternampak pulak pemandangan yg pada Emma, adik aku (read: si penceritakisah nie) dan aku (read: si penambah rencah) amatlah tidak logik..

[ROLLING INTO DEEP]
Di atas White Bengal Tiger tersebut berdiri(read: bukan menunggang, bukan merangkak, yes, die berdiri) seorang pakcik berjangut dua gengam yg lebih macho dan majestik dari haiwan yg hampir pupus dan tidak wujud dihutan nusantara.. Motif pakcik berjanggut tue menampakkan diri nya ke arah Emma sambil berposing seperti model itu masih tidak jelas.. Then, sepantas kilat harimau tersebut melompat ke atas kepala Emma sambil berlari selaju angin ke arah tempat berkumpul peserta2 hiking yg sedang menikmati makan malam.. Lebih mengejutkan, pakcik yg mungkin lebih setengah abad berjaya mengawal balance di atas harimau yg berlari kencang..

Harimau yg meluru di tengah2 para peserta hiking ghaib bersama2 angin malam yg menderu kencang.. Mungkin disebabkah tourqe harimau tersebut yg terlalu laju, atau hari nak hujan, atau angin di atas gunung memang kuat.. Habis terbang semua pingan2, gelas2 dan beberapa periuk terbalik.. Fortunately, masing2 memakai outfit hiking yg berupa seluar track, kalau x, akan kelihatan beberapa marilyn monroe di tengah2 gunung..

Then, Emma terperasan, seorang gadis mula berdiri tegak dan memandang ke arah langit.. Belum pun sempat Emma digest ape yg berlaku, gadis tersebut mula menjerit..

Gadis: Warghhhhhhh!!! Warghhhhhhhhh!!!

Then, dalam keadaan yg kelam kabut tue, dua orang gadis pulak mengelupur di atas tanah sambil meracau2.. Tak sempat Emma hendak hilang kaget nya, dua hingga 3 orang lagi meracau2 sambil ade yg memeluk rakan2nya, ade yg berguling2 di atas batu.. Suasana campsite tersebut kacau bilau sekelip mata selepas kehilangan Pak Cik misteri menaiki harimau yg segak bergaya tersebut.. Beberapa lelaki yg nak menunjuk macho mula cuba mengawal keadaan.. Kelihatan beberapa manusia yg tidak dipastikan samada dirasuk atau memang kelam kabut berlari ke sana kesini.. Dengar beberapa jeritan meminta tolong atau suara nangis teresak2.. Emma just memerhatikan dari jauh, xdapat berbuat apa2..

Emma cuba masuk ke khemah untuk mencari apa2 bahan yg sesuai utk keadaan tersebut.. Masuk Emma ke dalam khemah dah tercapai beberapa alatan yg difikirnya boleh membantu seperti, sekeping yassin, tasbih dan 2 bijik telekung.. Keluar je Emma balik dari khemah, ternampak kelibat pak cik penungang harimau atau senang dipanggil Pak Takuya (read: Pak cik yg sama dgn yg dinampak oleh Tuco).. Die berdiri tegak memeluk diri sambil memandang ke arah manusia2 yg sedang huru hara akibat perbuatan beliau melanggar mereka dengan White Bengal Tiger..

Then, mungkin tersedar Emma perasan dgn kehadirannya.. Die pun bertanya..

Pak Takuya: Khamu!! Bharhang khami sudah diahmbil, pulhangkhan!!

note: Ekceli, Emma cakap Pak Takuya cakap bahasa melayu klasik, tapi aku xtau mcm mane bahasa melayu klasik tue, tambah "h" je kut sebelum huruf "a"..

Emma terketar, boleh bercakap rupenye pak cik x semenggah nie.. Emma yg naif pun menjawap kembali..

Emma: Saye tak tau barang ape.. barang ape?
Pak Takuya: Pulhangkan!!

Beberapa kali Emma cuba menerankan kepada Pak Takuya yg die xtau ape barang yg dah diambil, bentuknya mcm mane? bernilai ke idak? Ponsel Motorola bateri 3 kilo ke (read: hand phone zaman dulu2)? Xde idea, Emma terus menerus bertekak dengan Pak Takuya untuk menyatakan die x tahu ape2 pasal barang yg diambil.. Then, suddenly..

KEDEBUSSSS!!!!

[STARTER PACK]
Emma berasa air jatuh ke atas kepala beliau membasahi hampir seluruh badan beliau.. Terasa sejuk malam masuk mencanak2 ke dalam tulang2 beliau.. Emma pun toleh ke belakang, kelihatan Sham sedang memegang baldi sambil menunjukkan muka cuak beliau..

Emma: Ko buat ape?

Sham melangkah 2 tapak kebelakang..

Sham: Dah sedar ke? Ko kene sampuk ke?

Rupe2nye, dibelakang Sham terlihat beberapa Ahli2 bomba terjun  (read: pengangkat air) sedang menghurung baldi air kehulu ke hilir sambil menjirus ke semua participant yg dirasuk atau separa sedar..  

Emma: X kene sampuk pun..
(sambil sedikit mengigil kerana kesejukan)
Sham: Owh, yeker, sorry.. Ko cakap sorang2.. Aku ingat ko kene sampuk..

Belum sempat Emma nak memberitahu tentang Pak Cik Takuya, Sham dah berlari ke denai berdekatan menceduk air untuk dihurungnya kesana dan kesini.. Emma terus mencari2 mana Pak Takuya pergi, ternyata, Pak Takuya pun merupakan typical makhluk entiti yg suka menghilangkan diri sesuka hati..

Emma terus berlari ke arah peserta2 yg x tentu hala untuk dibaling alatan2 yg dikutip didalam khemah tadi.. Ternyata tindakan Emma tidak efektif, dan tiada yg betul2 sembuh.. Kegalauan di tapak camping tue berlaku hampir sejam dan keadaan beransur tenang apabila ahli2 bomba terjun mengambil keputusan untuk menjadik Bilal terjun (read: azan beramai2)..

Malam tue, ramai yg tidur bergelimpangan di dalam sleeping bag di luar khemah kerana bimbang ape2 perkara pelik yg akan terjadik.. Tapi, Emma mengambil keputusan untuk tidur dikhemahnya sahaja..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
So, flashback mase camping plak.. Panjang lagi cerita nie pegi nie.. Mwahahahaha~

Heh, X broadcast cite kat atas nie..

first to reply
yeay

Aku dah totally lost out of storyline dah..tak tahu mana hujung mana pangkal..mana dulu mana kedian..

Tapi layankan jela..

Follow Us
leenaz posted on 25-4-2014 08:13 AM
first to reply
yeay

YEAYYYY   TAPI TAK YEAYYY.....
YEAYY SEBAB DAH SAMBUNG....
TAK YEAYYY SEBAB TENGAH SYOK2 BACA TETIBA TUBIKONTINIUD PULAK...
WAAAARRRRGGGGHHHHHHHHHH  (tak payah tunggu pokcik tokuya pun dah boleh meroyannn.....)

yg current story pon aku dah kompius, JC flashback lagi kebelakang.....makin kompius...

akhir nye....

kene start bace balik dari episod 1.................

Sufeenan posted on 25-4-2014 09:16 AM
Aku dah totally lost out of storyline dah..tak tahu mana hujung mana pangkal..mana dulu mana kedian. ...

sama la aku pon lost..tp watak2 dalam tu dah rapat dlm diri aku ni..so aku layan je

kembangkembung posted on 25-4-2014 11:36 AM
sama la aku pon lost..tp watak2 dalam tu dah rapat dlm diri aku ni..so aku layan je

Okela tu..

Aku..dgn watak2 skali aku dah blur..
Sape sham..sape emma..dan nama-nama jantan tu sume abeh ttukar takir dah jalan cerita..

I'm lost

Sufeenan posted on 25-4-2014 12:29 PM
Okela tu..

Aku..dgn watak2 skali aku dah blur..

Watak bebudak 5 eko tu la...yg wat group pengurusan jenazah tu......remy....tuco....sham.....emma....amat..ngan dc

Ehhhh jc..... dlm citer tu ko ader ckp pasal tukang pencerita tu adik ko ek??.......
Yg mn 1 adik ko?
Remy ek adik ko?

seeri_7843 posted on 25-4-2014 02:34 PM
Ehhhh jc..... dlm citer tu ko ader ckp pasal tukang pencerita tu adik ko ek??.......
Yg mn 1 adik k ...

Adik aku yg tukang pencerita kat aku, xde kene mengena dgn ini story..

JokesCop posted on 25-4-2014 03:15 PM
Adik aku yg tukang pencerita kat aku, xde kene mengena dgn ini story..

Oooo.... takde ek.....
Tp tahap cerita cam korang berdua yg mengalami ini cerite....hahaha

seeri_7843 posted on 25-4-2014 03:43 PM
Oooo.... takde ek.....
Tp tahap cerita cam korang berdua yg mengalami ini cerite....hahaha

Sebab tue update seminggu sekali, korek punye pasal.. Hahaha

@JokesCop eh aku ta pasan pon ko ckp ini ceriter adik ko...  bukan ke ini cerita kawan ko.. bersangkutan dgn kisah kursus mandi jenazah.. ko biar betol nii...ko ni meyamar ek...

Dah ada update. Thank u jc.
Cerita2 ko mmg superb lah. Jgn lupe sambung cecepat.

Aku masih di dlm radar story JC... aku selamat.. x perlu beklog blk.. :lol