CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
bagi den, ben affleck adalah tak hensem..

jadi.......

JC X ENSEM JC X ENSEM JC X ENSEM JC X ENSEM JC X ENSEM JC X ENSEM

hihihi...

Aiseymen.. korang merusuh tak ajak aku.

Ke mana JC menghilang?

Antara teori konspirasi popular,

A- JC hampir2 mengupdate, tapi tak jadi.

B- JC sentap, aktiviti rusuhan di luar kawalan beliau.      Kesannya kucing jiran JC kemurungan selama 3 hari.

C- JC mendalami ilmu menghilangkan diri dari forum.

D- Korang reka lah sendiri, tak pasal2 nanti aku kena penampor boye dari JC pulak.

Adoi....jc jejalan lg ka?

kau punya 'short story' memang tak boleh belah betul la JC .... baru 2 line dah The End...

jc..mna kau..hupdate weyyy...rindu nak baca

Kamon kamon kamon kamon...
Mana hapdets nieh..
Hujan2 ni shiok layan angker..

ps: lebat tol ujan tmpt ai sini

Follow Us
silent reader waiting new hapdate...

TITLE: VISITORS [11]
TEMPAT: Sebuah Kolej di Selatan Tanah Air
LAIN2: conts VISITORS [10]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Flashback kejadian moutain, Remy masih lagi berlari2 sambil dikejar Amat sepanjang episode lepas.. Pak Takuya memunculkan diri kepada Emma..

[EMMA THE RADICALS]

Masuk je balik dalam khemah beliau, bermacam2 bende dipikirkan Emma pasal Pak Takuya, kenape die ade disebelah khemah beliau? mengendap ke? kebetulan ke? Kenape Pak Takuya naik di atas White Bengal Tiger? Die xde duit nak beli jeep ke? Kenape Pak Takuya tue seorang pakcik, bukan seorang pemuda yg tampan seperti Amitabachan? Pendek kate, beribu2 soalan bermain di minda.. Tapi satu soalan je yg x bermain di minda Emma dalam ketika ini.. Kenape die sorang je nampak Pak Takuya tapi yg lain x nampak? Dan kenape Emma x takut dengan kelibat Pak Takuya walaupun bagi sesetengah orang termasuklah penulis cerita ini, penampakan mahluk yg menaiki seekor harimau mampu membuatkan penulis mengeletar2 di atas tanah selaju 120km/j (read:seizure yg dasyat) ataupun bagi sesetengah orang mungkin adegan lebih kritikal seperti, papah-lempang-jirus (read: teknik mengejut orang pengsan) or adegan bukak-basuh-sidai (read: tercirit maksimum) berlaku..

Kenape begitu yer kawan2? Kenape Emma tidak terkejut? Emma nie kalau kite teliti dari segi penceritaan aku, die memang merupakan watak yg pendiam, penenung dan bercakap bile perlu.. Bukan sebab naturenya begitu, mengikut laporan reporter2 gossip (read: kawan Emma), mase kat sekolah menengah, Emma merupakan kanak2 yg periang, suke buat bising, suke panjat pokok, main longkang, terjun sungai (read: ayat stended actress yg mengaku tomboy mase kecik2) dan paling keypoint sekali adalah, seorang yg mulutnya celupar.. Ape2 je yg lalu di depan matanya samada bernyawa atau tidak, akan diceluparkan tanpa belas kasihan.. Contohnya, Emma ternampak seekor budak jatuh terlentang di corridor, diceluparkan budak tue sehabis baik, ayat2 popularnya adalah "BWAHAHAHAHAAHA~~ sayang tanah, baring baringkan" or "Malang tidak berbau, tapi die berbunyik".. Contoh ke dua, kalau Emma lalu dikawasan yg sunyi dan sepi, die akan mula membaca mentera sesuka hati seperti "Setan, Setan, Setan, Engkau Sha eeeii tan jongang".. Hebat yer perilaku Emma nie kawan2..

Hinggalah pada satu malam yg hening, di rumah Emma, berlaku satu kejadian mistik ngeri dimana Abang Emma dirasuk oleh sejenis mahluk yg tidak diketahui punca nya.. Disebabkan abah Emma luas ilmunya pasal perkara mistik (read: or sikit, aku x tahu), abah Emma pun ber DIY lah mengubati Abang nya.. Then, berlakulah aksi suare keras, melompat2, baring terlentang, berpeluh2 dan sebagainya.. Aksi normal apabila berlaku kerasukanlah.. Sampai satu tahap, berlaku aksi soal jawap antara Abang Emma yg di rasuk dengan abahnya.. Dialognye maybe berbunyik seperti di bawah, tapi aku sure x seperti di bawah..

Abg Emma: Aku bukan Abg Emma!! Aku kene rasuk!! Warghh!! Warghh!!
Abah: Sape name ko?
Abg Emma: Name aku Yussof!!

Emma yg berada berdekatan terus mencelah dengan jayanya..

Emma: Name ko Yussof? Yussof Taiyubb ke ? Bwahahahahaha!!

Lepas di belasah oleh beberapa adik-beradik Emma dan Ibu nya, Emma bangun untuk melihat sambungan sesi soal jawap antara abahnya dan Abg Emma..

Abah: Aku nak ko keluar dari badan anak aku nie.. Ko bukan sini, you are not belonging here?
Abg Emma: Ape? Not belonging? Ape pakcik cakap nie?
Abah: You, my son!! Out of the gutter ball!!
Abg Emma: Ape pakcik cakap nie? Saye pening la.. Saya x tahan duduk dalam badan nie.. Saya nak keluar..
Abah: Get out!! Beladipul!!
Abg Emma: Ye, ye, disebabkan bahasa english pakcik yg melampau benaknye, saya keluar sekarang.. Bye Bye~~

Then, hampir 5 minit keadaan rumah sunyi sepi selepas abang si Emma terjelepuk di atas lantai.. Semua x tau nak cakap ape.. X dapat nak dipastikan samada bende tue keluar ke idak dari badan abangnya..

[EMMA THE PRODIGAL]

Disebabkan perangai Emma yg super periang or bahasa manisnye hyper.. Di pun memecahkan ais (read: ice breaking) kesepian didalam rumahnye..

Emma: Dah keluar ke ? X nampak pun die keluar?
Ibu: Emma!! Syhhhh~~ (isyarat senyap)
Emma: Biase kalau dah keluar bukan nampak asap ke? cahaya ke? nie yilek yilek je..

Emma berjalan ke arah abangnya yg terjelepuk sambil mencangkung dan mencuit..

Emma: Ngah, Ngah~~ (read: pangilan abangnya), ko anak Pak Taiyyub ke angah aku nie?

Xde respon dari abangnye.. Abah Emma dah start bangun nak tarik Emma dari tempat kejadian.. Tapi, Emma dah mulakan aktiviti celupar level 2 beliau..

Emma: (sepak2 angahnye).. Helloooo.. Helloooo.. Bole cakap dengan Yussoff!! Ko kat mane? X nampak pun..

Then, tiba2 suasana seram melanda kesemua orang dalam rumah tue.. Bulu roma, bulu rambut, bulu kaki, bulu telinga semuanya bagai menyayikan lagu negaraku (read: berdiri tegak).. Tapi keadaan ini hanya berlaku pada suku sakat Emma je.. Dari Abah, Ibu, adik beradik, hinggalah kucing Emma terdiam sambil memandang Emma.. Emma yg boleh di kategorikan sebagai buang tebiat, memulakan aktiviti celupar level 3..

Emma: (goncang2 angahnye).. Wuiiii~~ Wuii~~~ Yussoff, ko bohong ke ape ke? Usopp oiii Usoppp, balik ghumah dah ke??

Emma yg sibuk mengeletek2 ketiak abangnya tiba2 terdiam.. Terus die terpandang sesusuk tubuh betul2 berdiri dibawah ruang pintu antara ruang tamu dengan dapur.. Entiti tue bak cerita Emma, sangat tinggi, tinggi sampai terpaksa membongkokan badannya sebab tinggi yg amat.. Mata yg kecik yg tidak masuk dgn bentuk hidung dan mulutnya yg besar mcm pelepah kelapa, rambutnya pulak ada 12 helai (read: jangan tanye aku kenape Emma kira, die cerite mcm tue).. Lantas menjadikan mahkluk tersebut diberi markah "hodoh secara total" oleh Emma.. Mungkin disebabkan tahap hodoh yg melepasi index yg dibenarkan NGO, Emma terus mengalami seizure yg agak hebat sambil berbuih2 mulut beliau..

Emma hanya sedar 2 hari kemudian di atas katil hospital bukan dikejutkan oleh Ibu, Abah atau Angahnya, tapi dikejutkan oleh makhluk yg berpusu2 keluar masuk hospital.. Tapi, uniknya, mahkluk2 yg berpusu2 keluar masuk hospital nie, bukan sahaja berjalan melalu hall pintu, mereka juga berjalan melalui dinding, tingkap, langsir dan jugak di atas kepala Emma.. Dengan ini, Emma menyimpulkan bahawa akibat keceluparan beliau, Emma bukan sahaja bole melihat Yussoff Taiyyub, tapi, jiran, makcik, pakcik, ayah, kucing, kura-kura, octopus dan jugak kaum2 yg sewaktu dengan Yussoff (read: hijab terbukak la kekdahnye).. Akibat penemuan baru dari diri Emma, beliau pengsan selama 3 jam, then bukak mate, ade lagi, pengsan lagi, bukak-pengsan, bukak-pengsan.. Arikiannye, perkara yg berulang2 kali terjadi menjadikan Emma kekal dengan ability barunya, iaitu buleh ternampak entiti selama2nya..

Effect dari penemuan nie, Emma mula menghidap penyakit kemurungan, maybe menyesal dengan keceluparannya, maybe die takut nak bukak mulut sebab takut bende tue masuk dalam mulut die or clasiccal case, die x nak bercakap sebab takut entiti x berpekdah tue ingat die bercakap dgn mereka.. Effect lain pula menjadikan Emma lebih gemar tenung screen hand phone beliau sebab x nak tengok keadaan sekeliling, earphone pula digunakan untuk mengelakkan bunyik2 pelik memasuki lubang telinga beliau ketika bende2 tersebut lalu lalang..

Bukannye Emma x nak berubat, tapi puas di pergi ke mane2 bomoh berdekatan dan berjauhan, bende tue ilang 2-3 hari je, paling hebat pun ade seorang dukun yg mengelar dirinya sediri Tok Durian (note: or Tok Manggis, adik aku lupe) yg menggunakan approach mandi air limau nipis dan ais selama 3 malam jumaat dapat menghilangkan penampakan dalam masa seminggu.. Then, di suatu petang Khamis yg hening, berbuih2 mulut Emma lepas nampak budak kecik xde kepala tengah terbaring bawah meja makan rumah beliau..

[EMMA THE NEVERENDING]

So, selepas kesimpulan panjang jela seperti diatas, dapatlah kite ketahui, kenape Emma x terkejut dengan kelibat Pak Takuya disebelah khemahnya dan kenape sikap Emma menjadi begitu pendiam, mungkin setelah lebih 5 tahun melihat bende2 mcm nie, Emma dah terlebih immune.. Maybe jugak, pengalaman mengajar Emma serba sedikit pasal mahkluk2 nie, and sedikit demi sedikit die pickup cara2 deal ganguan makhluk halus or pendamping or sesetengah orang panggil mahkluk xde pekdah..

Perkara seperti Pak Takuya atau kolej yg penuh dgn pendatang asing x pernah mengundahkan hati Emma, mungkin.. Tapi mengikut pendapat Emma, x pernah berlaku perkara yg baik kalau terlalu banyak bende nie bertandang ke satu tempat.. Aku x jelas ape maksudnye, kalau dalam satu2 masa tue bole nampak satu je entiti x berfaedah aku rase dah terlalu banyak.. Kalau nampak 2, it over the roof la kan, maksudnya huru hara la kan.. Kalau lebih dari 2 maksudnya aku x kan berada kat tempat tersebut..

So, sambung cerita, puas Emma memikirkan barang ape yg Pak Takuya nak dari peserta kem tersebut, ape bentuknya, ape namenye, ape implikasinya terhadap kehidupan Pak Takuya kalau barang tue xde? Emma yg makin gelisah, x dapat melelapkan mata beliau.. Sampailah satu ketika, Emma bangun dan berjalan keluar dari khemah.. Then disusurinya track hiking hinggalah sampai ke satu kawasan yg dipenuhi pokok menjalar.. Disebelah batu sebesar badan Andre the Giant, berdiri Pak Takuya sambil merenung tajam ke arah Emma..

Emma: Pak Takuya nak ape ? (read: aku rase Emma panggil Pak Takuya, tapi for story sake)
Pak Takuya: Korang semua, kurang ajar!! Aku x relakan barang aku diambik!! Ini tanah aku, segala daun, segala batu, segala pasik, hak aku!! (read: cara cakap bahasa klasik or class6 bak kate pakcik jual ABC kat sungai congkak)
Emma: Ape barang nye? Siape yg ambik?

Pak Takuya hilang, angin malam menderu2 kian sejuk menusuk2 tubuh Emma.. Pada Emma, selagi bende nie x settle, selagi tue Pak Takuya akan mengacau kehidupan beliau.. Emma pun terus berjalan di trail hiking menuju pulak ke satu kawasan yg dipenuhu semak samun.. Berpuluh2 mata aneh memandang beliau, tetapi tidak dihiraukan, die ingin berjumpe Pak Takuya.. Then, Emma tiba semula di kawasan batu Andre the Giant.. And, terpancul perkataan besar di skrin TV anda..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Sementara di khemah, peserta yg bergelimpangan masih lagi memujuk hati untuk meneruskan kem esok walaupun di ganggu gugat.. Bukan senang nak plan aktiviti hiking nie.. Penaung2 bermesyuarat dan peserta2 yg cuba meredakan keadaan..

Pergh watak utama i.e. Emma telah memunculkan diri.

JokesCop posted on 6-5-2014 01:51 AM

Wow i like.... nak lagi... nak lagi...

pergh... suspen juge....

hmmm
hmmmm
hmmmmmmmmm
hmmmmmmm

Wow! JC yang sebenar sudah kembali...
dalam beberapa episod lepas bel dpt rasa kehilangan sst dlm tulisan ko JC
and this episod baru betul2 roh kau ada dlm tulisan kau...
keep it up ya bro!

kuang ajaqqqq...mama ya ya la baca...sekali menatang ni yg keluaq

And, terpancul perkataan besar di skrin TV anda..

TU BI KON TI NUW~~

sambungg cepatttttttttttttttttttttttttttttttttttt

beldandy posted on 6-5-2014 10:01 AM
Wow! JC yang sebenar sudah kembali...
dalam beberapa episod lepas bel dpt rasa kehilangan sst dlm ...

Bwahahahahaha, roh ade dalam tulisan.. I loike.. Maybe next story aku buat roh aku huru harakan lagi cerita nie..

Nice abbreviation..

JokesCop posted on 6-5-2014 03:40 PM
Bwahahahahaha, roh ade dalam tulisan.. I loike.. Maybe next story aku buat roh aku huru harakan la ...

muahahahaha...
ye la..meaning ada jiwa dlm penulisan tu
sbb tu kadang2 kita baca sst takde feeling...bland gitu
bel notice beberapa episod lepas ko macam lost skit...mungkin tak focus kut
anyway, am glad that ur back!

Yeah! Jc is back! Terbai yob! Bukn pakci yusuf okeh. Kikiki.

Thanks JC

wow best!
tp bce sekejap je dah abes

TITLE: VISITORS [12]
LAIN2: conts VISITORS [11]

[QUICK RECAP]
Previously on VISITORS.. Flashback kejadian moutain, Remy masih lagi berlari2 sambil dikejar Amat sepanjang episode lepas.. Dua kali Emma berpusing2 di tempat yg sama iaitu batu Andre the Giant..

[ROCK BOTTOM]

Emma terase pelik sebab die seolah2 berpusing ditempat yg same banyak kali, bukan 2 kali je die jumpe batu tue balik, 4-5 kali berpusing2 tapi batu yg tinggi jugak die nampak, samada Emma mmg teruk skil navigation nye or Pak Takuya mempermainkannye.. Sampailah ke pusingan yg ke berape entah, Pak Takuya sekali lagi muncul sambil merenung Emma..

Emma yg sikit pun x menunjukkan rase goyah, terus berjalan melintasi Pak Takuya.. Konsep yg Emma cube tunjukkan disini adalah, kalau die kene kacau, die buat degil.. Dah Pak Takuya cube nak sesatkan die dalam hutan rimba tue, die buat degil je la, jalan je, x yah mintak bantuan pun kat orang tua laknat tue (read: bak kate Emma).. Aku kalau, dah peluk dah kaki Pak Takuya dah nangis2 suruh dipulangkan ke tempat asalku.. Kalau bole, suruh je die antar balik rumah terus, safe duit transpotation.. Tapi Emma bukan aku, sebab tue kut die dapat kelebihan sendiri.. Maybe Pak Takuya hairan or bengang or asyik asyik asyik, die pun menegur Emma..

Pak Takuya: Emma!! Kamu nak ke mana?

Ekceli, Pak Takuya tahu nama Emma, tapi sebab nak maintain macho (read: maybe bagi Emma, maintain ayu), die buat dek je..

Emma: Carik jalan keluar la, nak pegi mane lagi?
Pak Takuya: Pulangkan barang aku!! Kurang ajar!! Kurang ajar!!

Ekceli, Pak Takuya banyak kali sebut perkataan kurang ajar.. So, aku just tambah je kat sume ayat die, senang..

Emma: Dah pakcik x kasik saya keluar, mcm mane saye nak carik?

Puffff.. Pak Takuya hilang, maybe die pun terpikir kalau Emma keep sesat, mcm mane nak carik barang die.. Benak sungguh Pak Takuya yer kawan2.. Serentak dengan tue, keadaan sekeliling Emma terus berubah.. Batu Andre the Giant tue xde lagi depan mate beliau.. Di depan Emma adalah gaung yg curam, bak pantun dua rangkap on the fly aku.. Selangkah je lagi, menemui ilahi..

Emma x puas hati, terus die balik ke kem die balik.. Tapi, Pak Takuya yg x cukup2 menyusahkan Emma meletakkan Emma di tempat yg agak jauh dari kem mereka.. Maka berjalanlah Emma hampir 30 minit di tengah2 malam untuk balik.. Nasib baik ada trail, kalau idak, sesat sampai ke Gunung Everest agaknye Emma nie..

[GROSS DOMESTIC PRODUCT]

Sampai kat kem, Emma nampak manusia still bergelimpangan lagi kat luar, disebabkan Emma x tahu mcm mane nak buat annoucement yg ade budak dah amik barang, die pun tarik satu kakak fasi untuk buat pengumuman.. Then, kakak tue pun beritaulah abang fasi, and abang fasi tue beritahulah kepada ketua gembala kem.. Aku x pasti motif ape aku tulis mcm nie, tangan bergerak sendiri menaip.. BWAHAHAHAHAHAHAHA~~~

Ketua Kem: Sape2 yg ade ambik barang2 kat mane2, silelah kembalikan barang2 tersebut.. Tuan gunung dah marah!!
Seluruh Kem: (Senyap~~)

Ketua Kem: Di ulangi, sape2!! sape2!! ambik barang kat atas gunung, letak balik esok!!
Seluruh Kem: (Senyap~~)

Tiba2 ade seorang budak perempuan chinese look angkat tangan..

Ketua Kem: Ya? KaMu ade amik ke? barang ape?
*PCL: Yes, saya ada amik ini batu, warna biru.. barang nie ke?

Batu biru tue memang cantik, die lutsinar boleh tembus ke belakang.. Kalau letak atas tangan memang bole nampak tapak tangan.. Then, mase semua orang membelek2 batu biru tue, tiba2 2-3 orang lagi angkat tangan and bagik kat ketua kem batu yg sama tapi berlainan warna, merah dan hijau..

Ketua Kem: Haih la korang nie.. Boleh x jangan ambik bende2 pelik dalam gunung nie.. Dah, semua kumpul kat sini..

Rupa2nya, ramai yg ambik batu cantik tue sebab nak buat kenang2an.. Bile batu2 dah dikumpul, tiba2 angin menderu2 bertiup kencang selama 10 saat dan berhenti.. Suasana terus sepi kat kem tersebut.. Ade yg dah bertempiaran lari ke khemah, ade yg bersembunyi di belakang pokok.. Remy, Tuco dan Sham memulakan tabiat kebiasaan derang dgn belari2 menuju ke pintu gerbang kem sambil dikejar beberapa oran fasi yg cuba memujuk mereka balik ke tapak kem..   

Lepas tue, hari2 yg lain berlaku mcm biasa, xde penampakan yg significant berlaku, cume ada budak ternampak lipan sebesar kucing dan beberapa ekor semut sebesar lipas.. In which, perkara biasa je.. Derang yg seronok hiking (read: seronok ke hiking? Aku x pernah pegi.. so xtau), terlupa peristiwa malam tue..

/* End of Story Emma */

[NIGHT OF THE DIAMONDS]

DC: Eyhhhhhhhhhh~~ Ade ke cite nie? Aku x tau pun..
Emma: Err, DC.. Ade la, 2nd day jadik, satu kem kelam kabut..
DC: Err.. Aku tido dalam khemah, xsedar ape jadik, patutlah pagi2 aku tgk Remy, Tuco and Sham berpeluk2an antara satu same lain.. Aku ingat derang gei.. Rupenye bukan ek?

Then, DC pun meluru masuk ke dalam dewan and keluar semula dengan memegang satu bende..

DC: Nie ke batu yg derang cakap?

Sambil menunjuk sebijik batu yg berbentuk bulat tapi berwarna batu (read: bukan lutsinar and stuff), sizenye mcm sekeping syiling 50 sen lame..

Emma: Eyhhhhhh, apsal ade lagi batu nie? Kenape DC x pulang malam tue?
DC: Mane aku tau kene pulang, masa bawak balik aritue, batu nie warna hijau muda, sekarang dah luntur..

Then, tengah Emma dan DC rancak berbual, tiba2 satu lembaga yg sangat pantas berlari laju melintasi mereka..

Lembaga: APE DOSA AKU!! APE DOSAKU!! YA ALLAHHHHHHHHH!! YA ALLAHHH!!! AMPUNILAH DOSA2KU YG LAWWLOOOOO~~

Terperanjat DC dan Emma, dibelakang lembaga tue kelibat Amat sambil tercungap2 berlari..

Amat: (tercungap2) Humang haih, x larat aku nak kejar budak Remy nie lah..

DC pun terus pass buku panduan mandi jenazah kat Amat and mengejar Remy yg sedang meroyan di seluruh kampus.. Puas dikejarnye Remy kehulu kehilir yg menambahkan lagi perasaan panic di kalangan peserta aktiviti.. Ade yg join DC mengejar Remy, ade yg memeluk2 tiang atau rakan, ade yg tergelak2 menyaksikan  petunjukkan synchronize marathon, x kurang pula yg balik selepas menyaksikan aktiviti x berfaedah..

Setelah direjam oleh batu gunung, Remy berjaya ditangkap dan ditenangkan.. Sambil tangannya menunjuk2 gambar didalam phone beliau.. Tapi malang sekali, jangankan gambar, wallpaper ataupun video.. memory card Remy clean, xde sebutir gambar pun dalam phone Remy.. While application2 lain sume intact, tapi bukti gambar tue x dapat ditunjukkan.. Pak Takuya delete agaknye, x tau lah den.. Tapi Amat dan Remy beria2 cakap ade gambar tue..

Then, derang pun memapah Remy untuk berjalan ke arah dewan untuk meletakkan beliau didalam dewan, dari baring kat tengah jalan tar, baik baring kat dewan, xde la sakit badan sangat, sampai je kat dewan, keadaan makin huru hara, serangan histeria yg berlaku di kem gunung tempoh hari berlaku pulak ke dewan bermula dengan adegan seorang budak pompuan yg berdiri tegak seperti roket mahu berlepas ke langit sambil menjerit sekuat hati..

MWAHRRRRRRGGGGGHHHH (sfx: jerit sekuat hati)

X sampai seminit lepas tue, 2-3 budak pulak membuat aksi yg same, yg lebih memeningkan, beberapa lelaki yg tidak dirasuk histeria turut same menjerit2 akibat panik.. Dalam keadaan yg kelam kabut Emma hilang dari pandangan.. So, orang yg diharapkan bole menyelesaikan masalah xde, bertambah la lagi huru hara keadaan.. Remy yg pengsan tiba2 sedar dan dalam keadaan pengawalan panik secara automatically oleh badannya, die mengambil baldi yg di isi air untuk memandikan prop jenazah, die terus menjirus air tue kearah budak perempuan yg pertama berdiri..

Fiuuuuuuuu~~ (sfx: Budak tue jatuh ke tanah)

Terjelepuk budak tue sambil memberhentikan jeritannya sambil mengeletar2 di atas jalan tar, mata orang keliling yg masing2 bersinar selepas melihat taktik Remy menjadik, terus meluru2 lari ke arah tasik sambil mengangkat baldi kosong untuk diisikan air.. Malam bersejarah tue, ramai pelajar perempuan dan 2-3 orang pelajar lelaki bermandikan air tasik.. Masing2 menjerit2 sambil membawa baldi ke hulu ke hili umpama kebakaran berlaku kat dewan..

WXP 1: Panggil Ustaz!!! Mayday!! Mayday!! Panggil Ustaz..
DC: Ustaz sume xde, keluar dengan family malam sabtu nie!!
WXP 1: Da Hell!!! Panggil sape2 yg tau pengurusan bende nie, xkan nak jirus mcm bunga mcm nie je??

[SAVIOUR'S DESCENDANT]

Dalam ke samaran malam, bayang2 hitam 2-3 orang pelajar yg memakai kurta arab membawa kayu sambil berlari2 menuju ke arah dewan.. Pemuda2 yg segak bergaya tue digambarkan seperti kedatangan bani tamim menaiki kuda dari arah timur memukul musuh2 dengan kemenangan total.. Sampai je di mangsa histeria pertama, di tekap muka perempuan tue dan dibaringkan di atas tanah, sambil dibacakan sesuatu dan dihembuskan ke ubun2 kepala nya.. Settle~~ Dari mengigil2 sawan, terus tenang seperti tidur..

Bangun kembali pemuda tersebut dan di tekapnya telapak tangan ke arah mangsa no. 2, dibuat aksi sama - Settle, ke-3 - Settle, sampai lah mangsa yg terakhir.. Semua settle.. Keadaan kembali tenang seperti sedia kala.. Memang mcm warrior kedatangan mereka..

DC: Ape dah jadik nie? Sape korang nie?
Pemuda 1: Name aku Junior..
DC: Junior?
Pemuda 1: Mujib Junior.
DC: Heh? Apsal korang ade kat sini..
Mujib Jr.: Kitorang tengah meronda2 kawasan kolej, then terdengar korang jerit2, kitorang datang la..
Remy: Apsal korang ronda2? Apsal korang bawak kayu?
Mujib Jr.: Owh, nak carik orang buat maksiat..

Selepas aksi menepuk dahi beramai2 ke atas perbuatan Mujib Jr., yer la budak2 baru nak up, keje nak belasah kaple mengedate je kan.. So after everything sort off, and sume peserta yg terkena histeria tue di kejut dan disidai (read: dikeringkan)..

Amat: Mane Emma?

BAMMMMMMMMMMMMM!!! (sfx: bunyik yg kuat)  

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
no aftermath this episode..

[LEGEND]
PCL = Perempuan Chinese Look.