CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

Gigih pulak aku update... hehehe... tengah duk ingat baik aku update...

Kisah 16

Opis lama aku....

Lepas aku grad aku keja kat satu opis ni... opis ni milij org melayu... opis biasa biasa je... masa kejadian ni berlaku, aku masih dalam rawatan dgn Darus syifa... masa ni aku baru kenal Ustaz Man (rujuk thread pertama aku utk mengetahui siapakah ustaz man... heh)

Aku keja kat kompeni swasta yg baru nak naik... aku pulak kena handlw bahagian yg boleh tahan sibuknya tapi x de la sesibuk pak pak menteri...

Kat opis ni seme melayu... ada la sorang ustaz yg tua jauh dr aku... aku respek kat ustaz ni sbb dia baik dan selalu ubatkan org yg sakit macam aku... aku bg nama dia Ustaz K la ek... macam Datuk K pulak... hehehe

Satu hari tu, ustaz K dtg ke meja aku nak tanya pasal kerja... sembang punya sembang... ustaz K ada la citer yg dia ada rawat org... so aku mintak dia scan aku (dia x tau pun aku ni ada gangguan time tu)... aku duk kat kerusi. ... Ustaz K berdiri kat belakang aku dan tangan dia di letakkan atas kepala aku tapi tidak bersentuhan... Dia baca baca something. ... aku x dengar sgt...

Siap scan, dia duduk depan aku dan pandang aku, serius... Dia tanya "awak ada belajar ilmu apa apa ke?".... aku terkejut dgn soalan dia tp aku cover keterkejutan aku tuh dan gelak sambil menjawab "ilmu apa maksud ustaz? Ilmu hisab tu ada la... heheheh"....

Ustaz K masih serius dan menyambung "tak... betul betul nih... awak ada pakai ilmu pape ke nih... sbb sy cuba masukkan beberapa ayat dr ubun ubun awak macam susah sket nak masuk"....

Aku terdiam dan pandang dia lalu menjawab "ilmu tu x de la ustaz cuma utk pengetahuan ustaz sy dah lama alami gangguan.... bla bla bla (aku citer kes aku di Thread pertama aku tu"....

Ustaz K mengangguk kepalanya tanda faham...

Abih situ....

Kes lain pulak... sebenaqnya aku memanh suka bersembang dgn ustaz K sbb dia baik serta tak gatey (hehehe) dan dia byk ilmu tentang alam mistik ni... aku pulak tengah nak lawan sakit aku tu... so byk jugak la yg ustaz K ajar aku antaranya beberapa doa dan zikir yg hingga ke hari ini aku amal.... alhamdulillah....

Satu hari tu ustaz K cerita kat aku dan sorg lg kwn aku tentang sorang pesakit yg datang kat dia... pesakit ni pompuan.... free hair... memang cun giler la.. dengan body yg cantik dan wajah yg jelita... kalau lelaki tgk mesti cair lah (korang pun mesti cair klu tengokkan.... hehehe)

Tapi masa pompuan ni datang jumpa dia, muka dia sedih sgt... ustaz k pelik la... cantik jelita camni pun sedih je... hehehe

Ustaz K tanya nape datang jumpa dia. Pompuan tu cerita la yg dia tengah susah hati sgt sgt... Dia ada pakai 7 susuk emas sebab dia nak tambat hati pakwe dia yg kaya raya tuh... tapi sejak dia pakai susuk tu dia macam kena kacau pulak dgn benda tu dan berniat nak buang susuk tuh dan dia dah insaf...

Tapi masalahnya bomoh yg masukkan susuk tu dah meninggal. ... rumit gak la kes dia ni... dia dah buntu so dia jumpa ustaz K..

Aku menyampuk "haaaa.... ustaz tolong la buang susuk kat dia tu.... sian dia"

Ustaz K jawab "agak agak la Mai weh... susuk tu dia pasang kat tempat sulit... ana pulak kalau nak buang susuk kena pegang tempat tu... eh tak mau ana... tu dah macam menjerat leher sendiri dah tu"

Aku ternganga dengar ustaz K cakap... rupa rupanya pompuan tu pakai susuk tu kat muka dia dua, bahagian tut atas dua, tut satu dan tut belakang dua... betul jugak cakap ustaz K tuh... tak kan dia nak sentuh tempat tempat tu... wp utk merawat baik elakkan... alim macam mana pun dia tetap lelaki...

Aku tanya ustaz K lagi "abih... pompuan tu ustaz buat cane?"

"Ana suh dia pi cari orang lain... tak sanggup ana" sambung ustaz K

Aku hanya mampu sengih je la... sian pulak pompuan tu... sebab tu sebelum nak pasang susuk kena pk masak masak.... semoga dia dpt buang susuk dia tu... amin...

Bersambung.... Last edited by Syumaimah on 6-1-2014 08:44 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 6-1-2014 08:38 PM
Gigih pulak aku update... hehehe... tengah duk ingat baik aku update...

Kisah 16

Hahahhahah......ada tptkene sensor dgn tutttt........menarik citer nik

ThousandSwords posted on 6-1-2014 06:36 PM
Btol..stuju..nakal budk kg ok..psl kalo pa pe report cpt smpai kt parent.
Terer mende TT.. Dh skol ...

Boleh la sket sket... biasak la zaman tu mana ada permainan sgt...

kodokbawang posted on 6-1-2014 09:38 PM
Hahahhahah......ada tptkene sensor dgn tutttt........menarik citer nik

Hahahaha... aku segan nak sebut. ... korang faham faham la ek... tu le susah jugak jadi perawat ni yek... banyak godaan pulakkk

apa maksud ust tu bila dia kata ''sy cuba masukkan ayat dari ubun2''...dia ada berubat awk gk ke

mrs_smith posted on 7-1-2014 06:14 AM
apa maksud ust tu bila dia kata ''sy cuba masukkan ayat dari ubun2''...dia ada berubat awk gk ke

Tak lah... dia scan je... bnyak cara nak scan... antaranya masukkan ayat ayat quran melalui ubun ubun... kalau org tu bebas dr sesuatu maka mudah la nak masuk kan klu org tu ada sesuatu mcm ada gangguan ke, amal ilmu ke atau ada saka ke so payah la sket nak masuk kan... so ustaz tu tau la kita ni bebas atau ada sesuatu

Actually dah dua kali sy jumpa ustaz scan guna cara macam ni...

Wallahualam

Follow Us
Citer pasal susuk ni aku pernah jumpa org pakai susuk... susuk biasa je... perghhhhh memang cun giler la... walhal dia ni x de la lawa sgt tp muka dia memang berseri... sampai aku yg pompuan ni pun tak puas memandang.... cantik sgt.... dia sendiri yg mengaku pakai susuk...

Beberapa tahun kemudian aku jumpa dia lagi tp dia dah buang susuk tu... sebab dia takut klu  mati x sempat buang.... kali ni aku tenguk muka dia dah tak cun dah.... hehehe Last edited by Syumaimah on 7-1-2014 06:27 AM

Sambungan opis lama aku part 2 : aku bersilat malam buta

Opis aku tu sebenarnya angker tp aku tak tau la bos aku tu sedar ke tak atau dia buat buat x sedar... keangkeran opis aku disahkan oleh ustaz K....

Setakat ni tak de la teruk agt gangguan yg jadi kat aku... kat org lain aku x tau...

Opis ni dua tingkat... staff duk tingkat atas dan tingkat bawah pulak stor n kaunter. ...

Biasanya time aku melepak aka tidur kat surau tu aku just kena tindih dan rasa macam ada benda du main main depan muka aku... bila buka mata x de... selalunya klu kena camtu aku blah je lah... x sanggup amij risiko dgn keadaan aku yg dln rawatan masa tu...

Satu petang,  lepas opis hours aku gi lepak bilik akuantan merangkap kawan aku merangkap tukang antar aku balik... staff lain pas opos hours terus balik umah... aku lak selalu balik terus tp aritu kwn aku tu byk keja nak settle so kena stay back...

Masa tengah lepak bilik dia tu, aku rasa ngantuk sgt... dan aku terus rebahkan badan di kusyen. ... kawan aku masa tu baru turun bawah, buat keja kat bawah...

Dapat rebahkan badan yg tengah letih memang nikmat tak terkata... nak nak aku ni kaki tidur... hehehe

Aku sempat lena sekejap bila tidur aku terganggu dengan bunyi riuh rendah di luar bilik... bunyi orang mengemas ruang tamu opis, bunyi org jalan mundar mandir dari pantrt ke ruang tamu opis... bunyi tu bising macam ada kenduri lah...

Aku cuba bertahan wp hati bengang... yeala aku ni memang pantang tidur aku dikacau... silap aribulan aku boleh jd singa... hehehe

Makin aku sabar makin menjadi jadi riun rendah tu... aku membebel bebel dalam hati "apa depa ni, bising sgt... buat kenduri ke apa. Klu bersembang x reti langsung pelahan... siap la dep, sekoq sekoq aku sound jap lg"...

Aku bingkas bangun dgn perasan bengang nak pi sound sorang sorang budak opis yg buat bising... aku keluar je bilik, aku dah get ready nak sound "wei... korang ni....". Ayat aku x sempat abih bila aku tengok kat luar bilik tu lengang... sunyi sepi...

Aku blur kejap sambil garu garu kepala...."mana depa ni... kejap je hilang... tadi kemain riuh rendah".... aku x perasan lg...

Lepas tu baru aku teringat, mana ada org kat opis tu... tinggal aku dgn kwn aku tu je... bila dah perasan ada benda lain yg kacau terys berdiri bulu bulu kat badan aku nih... alamak time ni la dia nak berdiri....

Kelam kabut aku capai handbag dan turun bawah... punyala kalut aku lari sampai aku nak tergolek kat tangga opis... huhuhu.... wp selalu jugak kena sakat tp aku tetap rasa takut... uhukkk

Sampai tingkat bawah aku duduk kat kerusi sambil tercungap cungap... kawan aku terkejut tgk aku dan tanya kenapa?... aku malas nak cerita so aku sengih je la... dia pun tgh busy so malas kacau...

Tak lama kemudian kami pun balik

Hari lain..... minggu tu aku direct kena stay back opis bersama beberapa budak opis... nak siapkan kerja sbb ada event besar besaran under company...

Boleh dikatakan setiap malam balik jam 11 malam... letih x yah cakap la...

Takut tu takut tp still kena hadap... cuma syukur x de pape. ..

Lepas event aku demam teruk. ... suara aku hilang, jadi garau mcm lelaki... sampai aku call bos pun bos ingat lelaki mana call dia... hehehe... nazak suara aku time tu...

Aku MC beberapa hari... malam tu aku demam teruk di rumah sewa... aku menggigil.... memang tak larat sgt... housemate ramai lepak kat hall... tinggal aku n sorang roommate dlm bilik...

Tengah aku baring x larat dan roommate tgh baca majalah, tiba tiba aku melompat dari tilam dan bersilat (hehehee).... aku bersilat dan bersilat... hiyyah.. hiyyah...siap ada bunga bunga lg tu.. kawan aku kaget terus lari ke hall bgtau housemate lain...

Kemudian aku kembali baring... sekali lg aku bangun bersilat... aku pun x tau la camne langkah silat aku... sumbang kot sbb aku x pandai silat cuma penah belajar kecik kecik dlu...

Housemate dah panik dan menggigil... masing masing tercegat tgk aku bersilat.... seme takut nak masuk dekat...

Lepas tu aku kembali baring... sekali lagi aku bangun bersilat... masa tu aku sedar tak sedar sgt la... mcm mamai mamai cuma aku rasa nak sgt bersilat. .. perasaan nak bersilat tu membuak buak....mcm naik syeikh la... tu yg aku bangun bantai bersilat... macam tak leh kontrol diri...

Last sekali depa call ustaz Man (depa tau kes aku tu)... ustaz man x leh datang abb outstation so dia hantaq kawan dia utk handle aku...

Kawan ustaz man dtg... aku masih lagi bersilat... dia picit kepala aku kuat dan aku menjerit sekuat hati dan rebah... keletihan. ..

Bila aku dah longlai, ustaz tu tekan belakang aku (kedudukan aku meniarap)... sakit x leh nak cakap la... terjerit jerit aku tahan sakit...

Dia baca beberapa ayat dah hembus kat muka... aku dah tak larat sgt dah... dia bagi aku minum air dan aku terus tidur...

Ustaz tu suh aku rehat lama sket kat umah... jgn gi opis buat sementara waktu. ..

Last sekali aku resign sbb aku tak daya nak hadap gangguan kat opis... dah la dgn aku dah ada, nnt x pasal pasal bertambah lg pulak yg ikut aku... huhuhu

Aku berehat kat umah sambil teruskan rawatan... tak lama kemudian aku dpt keja baru... alhamdulillah sini ok tapi umah sewa aku tu pulak ada benda... sakit tul jiwa aku nih...

Ada masa aku citer.... Last edited by Syumaimah on 7-1-2014 04:19 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 7-1-2014 06:26 AM
Citer pasal susuk ni aku pernah jumpa org pakai susuk... susuk biasa je... perghhhhh memang cun gile ...

Ada jga sedara aku yg pakai susuk ni tp tak tau la betul ke tak..sbb adik dia yg cerita..tp yg peliknya aku tgk makcik tu tak cantik lngsung muka mcam makcik2 la..iye la org pakai susuk mesti la cntikkan ...ke aku sja yg tak nmpak 'kecantikan' dia tu

@yong posted on 7-1-2014 04:53 PM
Ada jga sedara aku yg pakai susuk ni tp tak tau la betul ke tak..sbb adik dia yg cerita..tp yg pel ...

Oh gitu ke... aku lak nampak cantik sgt... dia x de lawa sgt pun tp berseri je muka dia

Syumaimah posted on 7-1-2014 05:07 PM
Oh gitu ke... aku lak nampak cantik sgt... dia x de lawa sgt pun tp berseri je muka dia

Iye ke...mesti smua org tgk jeles kan..muka berseri2 ja..

@yong posted on 7-1-2014 05:10 PM
Iye ke...mesti smua org tgk jeles kan..muka berseri2 ja..

Ye kot... hehehe

Kisah 17

Ada orang bagi salam jam 3 pagi

Lepas aku berenti keja kat opis lama tu, aku dpt keja kat satu kompani milik org melayu gak... aku menyewa rumah sewa dua tingkat dgn beberapa org rakan... rumah bujang adat la mana ada perabut bagai... ada toto jerk...

aku sebenarnya tak berapa suka naik tingkat atas... tak tau la bila naik tingkat atas, meremang je bulu roma... tapi takat tu je lah... rumah aku ni corner lot...

satu hari tu hari ahad... cam biasa la klu ahad. Seme budak budak rumah outing... ada yg dating, ada yg gi shopping... tak terkecuali aku... tp aku z berdating sbb x de marka... hehehe... just lepak dgn Nurul dan Yan je...

Puas lepak dgn depa aku balik... sampai rumah dekat maghrib... time sampai tu aku orang pertama sampai... so aku buka pintu dan siap siap nak solat kat tingkat bawah...

aku solat... tengah solat tu, aku dengar bunyi bising kat tingkat atas. Macam orang alihkan perabut... aku solat pun tak khusyuk sbb duk fikir sape la yg pindah perabut malam malam buta... dah tak de hari siang ke... aku terfikir gak, tingkat atas mana ada perabut... toto dan almari kain je la... ni macam bunyi meja kerusi di tarik... sretttt. ... sretttt. .. aku tak de la rasa seram sgt sbb aku fikir bunyi dari jiran sebelah...

akhirnya aku berjaya abihkan tiga rakaat solat maghrib. .. aku lipat telekung dan lepak sambil tunggu kawan kawan..

tak lama kemudian depa balik... aku sembang sembang dgn depa dan aku tercerita kes aku dengar tadi "jiran sebelah ni malam malam buta pun alih perabut... tensen aku"...

Kawan kawan pandang aku pelik dan ada sorang tu cakap "ko biar betul... sebelah kan x de orang... rumah kosong"...

Aku terkedu "aaaa?"... tetiba pulak rasa seram...

Hari lain... Malam tu Nurul tumpang tido umah aku... kami tido kat ruang tamu tingkat bawah... kengkawan lain tidur di tingkat atas... sebenarnya malam tu layan citer so terus tido depan tv...

jam tiga pagi aku terjaga bila aku rasa nak pi tandas... aku bangun pelahan lahan supaya Nurul tak terjaga... aku buka lampu dapur je... settle hajat aku pi sinki basuh tangan... sinki tu sebelah tingkap. ..

tengah duk basuh tangan tu, aku dengar dari tingkap tu suara pompuan bagi salam "Assalamualaikum"... aku pasti aku tak silap dengar... aku apalagi terus pecut lari ke ruang tamu sampai aku tersadung Nurul... rebah atas dia... Nurul terjaga dan duk tanya kenapa aku lari macam nampak hantu...

muka pucat biasak la, badan dah menggigil macam kena demam kura kura... mau tak menggigil, jam tiga pagi orang bagi salam kat dapur...

aku citer kat Nurul apa yg berlaku... dia cuak... kami mendiamkan diri dalam gelap sambil telinga tegak duk nak dengar klu bunyi pape... Nurul bisik kat aku "pintu pagar ko kunci tak?"... aku jawab "dah...."...

Lima minit kami duduk dalam gelap sambil menahan takut, tetiba aku dengar bunyi tapak kaki berjalan macam seret selipar.... pelahan... mundar mandir tepi rumah kami... sretttt. ....sretttt. ..

aku rasa nak gugur jantung. ... peluh menitik laju... nurul pun sama... kami berpelukan. ... aku rasa macam nak menjerit dan lari ke atas tapi rasa takut menyebabkan kaki aku terpaku kat situ...

bunyi selipar diseret masih lagu kedengaran. .... aku dah kumat kamit baca apa yg patut... jangan la dia masuk rumah kami... aku tak leh nak bayang... nurul danaku hampir nangis dah... bunyi tu masih lagi kedengaran...

Dekat sepuluh minit bunyi tu hilang... kami masih lagi duduk terdiam kat situ... bika dah rasa benda tu tak ada... kami cepat cepat naik tidur dalam bilik...

cukup la pengalaman tu buat aku serik tidur kat ruang tamu...

Rate

1

Syumaimah posted on 7-1-2014 06:47 PM
Kisah 17

Ada orang bagi salam jam 3 pagi

'pompuan' tu bg salam sekali je ye....ermmm sah la 'benda' tuuu
dia buat rondaan mlm la tu...sukarelawan la katakan...

fifie_olin posted on 8-1-2014 11:34 AM
'pompuan' tu bg salam sekali je ye....ermmm sah la 'benda' tuuu
dia buat rondaan mlm la tu. ...

Ye... sekali je... merdu la tuk suara dia... suara tu dengar macam tepi telinga aku je...

Klu nak ronda malam malam buta ronda je lah x yah la bg salam... hehehe

Syumaimah posted on 8-1-2014 10:39 AM
Ye... sekali je... merdu la tuk suara dia... suara tu dengar macam tepi telinga aku je...

Klu  ...

dh tu tekak haus penat meronda...nk tumpang minum kopi umah ko la tuh...
apsal ko x jwb je slm dia...tgk respon dia camne lak

fifie_olin posted on 8-1-2014 01:15 PM
dh tu tekak haus penat meronda...nk tumpang minum kopi umah ko la tuh...
apsal ko x jwb je slm  ...

Setahu aku la kan... klu benda tu bg salam x leh jawab nnt dia ngikut kita... wallahualam

Lgpun tengah takut x sempat dah nak jawab... huhuhu

Kat umah ni pun penah aku dengar...

Masa tu aku kat bilik air... dengar kat beranda suara suami aku panggil "Mai...Mai".... aku kelam kabut pi buka pintu ingat dia dah balik.. sekali x de siapa pun... motor dia pun x de... tp sbb petang so tak de la takut sgt kan...

Macih momod santeira bg aku tacang

Syumaimah posted on 8-1-2014 12:38 PM
Kat umah ni pun penah aku dengar...

Masa tu aku kat bilik air... dengar kat beranda suara suami a ...

kebetulan sama lak....
tp somi aku x pggl aku...
just aku mcm terdgr bunyi motor dia...bila buka pintu xde pon....
dh byk kali jd mcm ni...rupanya moto jiran blakang...hampess je kan