CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

Syumaimah posted on 1-1-2014 01:07 PM
Sorang sorang? Mak aih... scary nya...

Ko ni memang jenis berani la kan... klu aku la sampai su ...

Aku trpaksa jd berani..tak kan aku nak biar ank ular tu dlm umah plak..buatnya dia menyelinap msuk dlm bilik ke lg susah..ank ular senduk tu...da berapa kli da aku kena mcm tu..jdnya aku mmg kna buat berani la..

Citer pasal ular ni teringat pulak pengalaman seram tapi bukan mistik yg aku alami masa sekolah menengah...

Umah mak aku ni mmg ular suka masuk. Biasala umah kampung...

Haritu ayah aku suh aku pi buat air teh, dia nak minum. Aku pun pi la ke dapur. Nak jerang air. Tak sempat jerang air pun, bila kucing aku si cindai bunyi GRRRRRRR dgn bulunya tegak dan duk pandang bawah kabinet dapur.

Masa tu pulak aku berdiri betul betul kat kabinet dapur dan kaki aku masuk sket ke bawah kabinet (pangjang umur aku.. alhamdulillah)...

Aku dengar bunyi berdesir tapi tak suspek pun ular sbb aku ni jenis spesis lambat bagi respon... lambat nak faham...

Aku pelik la... apa benda la yg bunyi tu... si cindai dah mencanak dah lari ketakutan...

Aku tak de la intai bawah kabinet tu sbb rendah... aku rasa macam dengar bawah kabinet... aku ketuk la kabinet tu sekuat hati guna cerek...

Sekali bunyi berdesir kuat sangat... aku terkejut terus lintang pukang lari sampai ke tanah aku lari dgn pegang cerek air..... tangga pun aku tak sempat nak turun siap lompat terus... menggigil tak yah cakap la... hahahaha

Ayah aku hairan, gi kat aku tanya "apahal marathon tengahhari buta"... aku citer la bunyi desir kuat kat bawah kabinet... bla... bla...

Ayah aku gi tengok. Memang sah cik senduk kat bawah tu dah siap kembang kan leher dia... ayah aku halau dan bunuh...

Syukur sgt cik senduk tu tak patuk kaki aku walhal kaki aku dah depan dia... alhamdulillah. .. Last edited by Syumaimah on 1-1-2014 01:19 PM

@yong posted on 1-1-2014 01:12 PM
Aku trpaksa jd berani..tak kan aku nak biar ank ular tu dlm umah plak..buatnya dia menyelinap msuk ...

Oh patut la ko berani sbb dah beberapa kali kena..

Hehehe

Syumaimah posted on 1-1-2014 01:22 PM
Oh patut la ko berani sbb dah beberapa kali kena..

Hehehe

Berani tak berani jga la...sbb lpas tu aku jd lembut lutut..ketar 1 badan sbb takut..smpai aku duduk ats kerusi tak bergerak da lpas tu..dgn buluh kat tangan..mak aku pun pelik tgk..hahaha

@yong posted on 1-1-2014 01:41 PM
Berani tak berani jga la...sbb lpas tu aku jd lembut lutut..ketar 1 badan sbb takut..smpai aku dud ...

Tu baru anak ular ye dak... klu mak ular ke bapak ular ke, tak tau la... hihihihi...

Syumaimah posted on 1-1-2014 01:42 PM
Tu baru anak ular ye dak... klu mak ular ke bapak ular ke, tak tau la... hihihihi...

Klau mak bapak ular aku lari kluar umah pggil bomba la..takdanya aku nak tggu jga dlm umah..buat naya je..hehehe

Follow Us
Syumaimah posted on 1-1-2014 10:49 AM
Yep... lepas je aku sembuh sepenuhnya, aku terus dinikahkan dgn pilihan ustaz aku...

Doakan  ...

Alhamdulillah. Dah berteman la ni ya. Semuga rumahtangga korang sentiasa dalam suasana ketenangan, keberkatan & mendapat redhaNya.
Semuga dikurniakan anak2 yg soleh & solehah. Amin..

Syumaimah posted on 1-1-2014 10:34 AM
Kisah 12

Ular Hitam a.k.a encik Jin ngendap aku mandi (again??)

Teknik yang suami Syumaimah guna tu betul, ikut sunnah Rasulullah. Terbaik!

coway_daddy posted on 1-1-2014 11:07 PM
Teknik yang suami Syumaimah guna tu betul, ikut sunnah Rasulullah. Terbaik!

Benar sekali... setiap yang Rasulullah ajar mesti ada kebaikannya...

Dalam sunnah ada kejayaan... sejauh mana kita amal agama sejauh itulah kejayaan kita di dunia dan di akhirat... mudah mudahan...

Syumaimah posted on 1-1-2014 11:17 PM
Benar sekali... setiap yang Rasulullah ajar mesti ada kebaikannya...

Dalam sunnah ada kejayaan ...

Pasal ofis tu dah ok ke? Eloknya ambil langkah penyelesaian total, pindahkan mereka melalui rundingan dan tolak ansur. Selagi dunia kita dan mereka bertembung, pasti ada sedikit sebanyak konflik. Ini yang kita mahu elakkan.

@yong posted on 1-1-2014 01:54 PM
Klau mak bapak ular aku lari kluar umah pggil bomba la..takdanya aku nak tggu jga dlm umah..buat n ...

Hahaha..confirmnye lari kluar terus kalau tunggu jugak memang cari penyakit la namanya tu :lol
btw nak tanya la ular bole panjat dinding x?pastu landing baik punya kat tepi siling rumah

Syumaimah posted on 1-1-2014 01:16 PM
Citer pasal ular ni teringat pulak pengalaman seram tapi bukan mistik yg aku alami masa sekolah mene ...

Nasib baik laa xkena patuk kan.padahal kaki memang da betul2 depan ular.ngeri betul laa...

Pehhhh.... busy giler arini... sampai ketar kaki aku duk kawat ke hulu ke hilir....

Aha syukur umur panjang... aku dua kali selamat dari maut... kali kedua lemas kat sungai...

Semoga panjang la umur aku hendaknya... amin

coway_daddy posted on 1-1-2014 11:39 PM
Pasal ofis tu dah ok ke? Eloknya ambil langkah penyelesaian total, pindahkan mereka melalui rundin ...

Hmmmm.... macam tu gak le... tapi tak seteruk dulu la... cuma nak stay back sorg sorg tu kena fikir berjuta kali la... hehehehe

Saya tak reti nak runding runding ni... risau kot silap runding lagi teruk... hehehe...

Dia tak menayangkan dirinya kat saya pun dah cukup syukur... uhukkkk

izzarishaiqal posted on 2-1-2014 01:00 AM
Hahaha..confirmnye lari kluar terus kalau tunggu jugak memang cari penyakit la namanya tu :lol
bt ...

Hahahaha...bab yg pnjat dinding tu tak tau la plak..klau ular pokok bleh la kot memanjat..cer tnya pakar2 ular...

Syumaimah posted on 28-12-2013 07:51 AM
Aku ni penakut jugak tp klu berdepan dgn org yg lebih penakut dr aku maka aku kena jd berani... kl ...

Haha.. kann.. biasanya bila bdepan dengan org penakut nie automatik kita jadi berani walhal xlah brani sangat pun. Huhu

@yong posted on 2-1-2014 01:42 PM
Hahahaha...bab yg pnjat dinding tu tak tau la plak..klau ular pokok bleh la kot memanjat..cer tnya ...

Boleh kot sebab aku pernah tengok tp tembok dia panjat tu tak tinggi mana la...

Kat opis aku ni dua tiga kali gak la ular masuk... seb anak ular je... haish... ngeri

miftahuljannah posted on 2-1-2014 06:20 PM
Haha.. kann.. biasanya bila bdepan dengan org penakut nie automatik kita jadi berani walhal xlah b ...

Hehehe... semestinya... nanti dua dua terjerit jerit... dua dua panik... so kita la kena berlagak berani wp hakikatnya penakut jugak...

Syumaimah posted on 2-1-2014 06:22 PM
Boleh kot sebab aku pernah tengok tp tembok dia panjat tu tak tinggi mana la...

Kat opis aku ni ...

Btol ka la kan..klau tak mcm mna ular nak panjat pkok..lpa plak aku..hehe

Syumaimah posted on 2-1-2014 06:24 PM
Hehehe... semestinya... nanti dua dua terjerit jerit... dua dua panik... so kita la kena berlagak  ...

Hehe. Nak kongsi pengalaman la jugak wpun x seram mana.

Dulu masa study sebilik dengan 2 org kawan. Dapat master room so katil kami susun rapat2 n katil sy plg tengah. Masa tengah tdo terasa katil sy begoyang.. bangunla tgk kalau2 kawan sy yg usik tp tgk dorang lena jak tdo.

Then sambungla tdo.. katil terasa bgoyang lagi. Huhu. Tengok kiri kanan depan xda jugak apa2..geram punya pasal sbb kena ganggu tdo tetiba jd brani.. sy cakapla 'janganlah ganggu.. aku nak tdo nie.. ngantok'... herannya lepas tue xda gangguan dah. Haha. Paham bahasa pulak..

Hehe.. tue jakla pun pengalaman.