CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

cat_miow posted on 23-2-2014 09:09 AM
tu sahaja kisah yang pernah cat alami seumur hidup... terima kasih TT sebb sudi izikan cerita cat ka ...

Sama sama.... kisah yg menarik... aku seriau bab nangis berjemaah tu... huhu...

Jika ada lagi sila kongsi dgn kami kat sini

Syumaimah posted on 23-2-2014 09:23 AM
Sama sama.... kisah yg menarik... aku seriau bab nangis berjemaah tu... huhu...

Jika ada lagi s ...

tu la... peristiwa tu memng kukuh terpahat di sanubari... cewah.....

tu la cat tak nak cerita malam tadi.. takut ada yg menangis pula malam2
biar rumah lain2 rasa seriau tu mmg msh ada kalau ingat2 balik...

hai kak syu..saya sr je sebelum ni..sedih sgt bile akak crite pasal ayah ngan emak akak.. Meleleh2 jadinye..

nedcherry posted on 23-2-2014 04:05 PM
hai kak syu..saya sr je sebelum ni..sedih sgt bile akak crite pasal ayah ngan emak akak.. Meleleh2 j ...

Hai... tengkiu sudi singgah...

nah tisu..... hehe

Tengkiu momod @medangmru bagi aku tacang Last edited by Syumaimah on 23-2-2014 06:58 PM

Syumaimah posted on 23-2-2014 06:56 PM
Tengkiu momod @medangmru bagi aku tacang

Sesama......

Follow Us
Kisah 60...

Eh dah 60 dah ek.. kuikuikui.. sempat dak sampai episod 100.... heh

okeh kisah kali ni aku nak share pengalaman mistik yg tak berapa nak seram aku zezaman kanak kanak dlu.... bukan pe tadi duk tengok bebudak berlari lari depan umah aku so tetiba teringat kisah lama... longggggg time a go bebeh

Masa kejadian nih umur aku baru 7 tahun dan mak ayah aku menyewa di satu rumah kampung lain daerah... jauh gak le dari kampung aku yg jadi port bunian tu... dalam 5 jam gak la...

time nih adik beradik aku seme kanak kanak lagi melainkan kak long yg dah remaja sunti.. Shah time nih dalam umur 3 ke empat tahun la... Yon lak masih dalam perut mak aku.... 7 bulan. .. adik bongsu aku tuh tak dak lagi la.. kat alam roh lagik kot....

umah mak aku nih biasakla umah kampung.... umah orang susah susah.... bilik pun ada 3 je... plus satu bilik yg mak aku spare utk dia bersalin kelak... oh ya umah aku nih bertangga la... bawah umah lak ada reban itik....

seingat aku la selama duk umah nih penah berlaku kejadian misteri kat Shah..... nak kata mistik tu aku x pasti tapi
agak pelik la.....

Kisahnya begini, malam tu time pas maghrib.... aku dan kakak kakak aku sibuk la mandi dan dipaksa solat oleh mak aku... ayah lak baru balik keja.... biasa la keja kilang kan... Masa tengah kalut kalut tu tetiba seme orang perasan Shah x de....

kami seme cuak sket dan cari Shah dalam
rumah.... puas kami cari tak jugak jumpa... dalam bilik, bawah katil, kat dapur, kat tandas.... seme dah cari tapi x jumpa.... sampai dalam almari pun cari tapi x de nampak batang hidung Shah....

mak aku dah start nak nangis, ayah aku dah gelabah.... kami nih lagi la.... muka pucat giler.... nak kata Shah tak balik lagi dari merayau x logik sebab aku nampak dia balik, pi mandi dan duk dengan kami tadi sebelum hilang...

Last sekali ayah aku nak try cari kat bawah rumah... mana tau kot kot dia ada bawah rumah ke...

sebenarnya masa kami tengah ligat cari tadi tu kami perasan bunyi itik riuh giler bawah rumah tu.... macam ada benda kacau itik itik tu....

Ayah aku capai lampu suluh dan start suluh bawah rumah kat kandang itik tu... ayah aku terkejut bila nampak kelibat Shah tengah berdiri tegak je dalam kandang itik tu.... tak bergerak... mata dia terbuntang ke atas.... gigi dia ketap rapat. ..

ayah aku menjerit panggil mak.... terus ayah masuk bawah rumah dan peluk Shah yg masih terkaku dan mata terbuntang... masa ayah peluk tu pun Shah masih kaku tak bergerak....

ayah bawak naik atas rumah dan baringkan Shah.... mak aku goyang goyang badan Shah tapi masih macam tu...

ayah amik air, baca apa yang patut dan sapu ke muka Shah.... baru lah Shah tersedar dan menangis.... sampai mak aku kena pujuk Shah...

Kami seme nak tau apa sebenarnya berlaku kat Shah....

Bila Shah dah reda, dia pun citer dalam bahasa pelat tapi kami faham la....

Shah cakap masa kami sibuk sibuk tu dia bangun dan ke bilik kosong yg mak aku prepare utk bersalin nanti... bilik tu pulak ada satu lubang khas untuk dia buang air kecik bila dah bersalin nnt...

Jadi masa Shah ke bilik tu nak amik layang layang dia, tiba tiba dia terjatuh dalam lubang tu... dia pun tak sedar macam mana dia boleh terjatuh....

ada sket luka kat peha dia sebab time tu dia vogel.... baru pas mandi.... masa jatuh tu Shah nak jerit panggil mak aku tapi dia nampak ada pompuan yang tak berapa nak cun pegang tangan dia (Shah cakap ada kakak muka buruk pegang dia... huhu).... tu dia terkejut dan terkaku sambil terbuntang mata dia tuh....

Dan masa jatuh tu Shah jatuh berdiri bukan terduduk sebab pungkoq dia tak kotor pun... dia pun cakap dia jatuh berdiri masa tu... tapi jenuh gak la nak faham ayat dia... huhu

Ekceli Shah nih dari kecik lagi boleh nampak benda pelik pelik.... tapi x de la selalu dia nampak... ada time time la...

itu je la kisah aku kali nih... tak seram mana pun cuma misteri sket la... huhu

Last edited by Syumaimah on 23-2-2014 08:39 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 22-2-2014 12:09 PM
Exactly. .....

tengkiu starcity ko tolong detailkan lagi...

Aku tak tau detail sangat pasal CVT ni. tapi sepupu aku memang dia amik kursus CVT kat Shah Alam.
Apa yg sepupu aku pernah terangkan kat aku dulu, warna diri kita ni ada 2. Warna luaran & warna dalaman.
Nak tau apa warna diri kita, tu kena gi kat mana2 cawangan CVT utk di diagnosiskan oleh ahli CVT.

Selalunya dorang akan diagnosis kan apa warna luaran & dalaman kita & juga check setiap point tenaga dalam badan kita untuk kesan masalah kesihatan yg kita hadapi/bakal hadapi.
Dorang punya mandi ais lagi bagus sebab disertakan dengan bahan2 yg ada getaran tenaga untuk pulihkan bahagian badan yg bermasalah.
Aku pernah tanya sorang ustaz pasal kaedah rawatan CVT. Dia kata apa2 jenis perubatan pun yg melibatkan sains, dibolehkan. Yg tak dibolehkan tu kalau ada unsur2 bantuan jin etc.

Syumaimah posted on 21-2-2014 02:02 PM
Ya ranting dari pokok nona...

Aku tertukar dgn satu ranting yg selalu hafiz quran tulis sbg pe ...

kira ranting kayu nona nih pelbagai gunalah yea...?... nnt nak cuba carik kat pokok nona tuh kot2 ada kat kg...harap2 ada ler pokok nona tuh...

sellie003 posted on 24-2-2014 09:02 AM
kira ranting kayu nona nih pelbagai gunalah yea...?... nnt nak cuba carik kat pokok nona tuh kot2  ...

Tp ko jangan la praktis ketukan tu kat ko or kat sape sape... sebab ketukan dia ada cara... hehe

kang jadi kes dera lak.. haha

Sebut pasal kaedah rawatan ketuk2 guna kayu tu, kan pernah keluar kat paper Metro pasal 2 orang adik beradik perempuan gi wat rawatan ketuk2 kayu tu sampai lebam2 badan dorang. Aku pun tak tau la sejauh mana keberkesanan kaedah ketuk2 badan dengan kayu nak suruh jin keluar dari tubuh. Kekadang mcm tak lojik pun ya. tapi mungkin ada kedahnya kot

Syumaimah posted on 24-2-2014 09:15 AM
Tp ko jangan la praktis ketukan tu kat ko or kat sape sape... sebab ketukan dia ada cara... hehe
...

ada pantang yea...huhu...

sellie003 posted on 24-2-2014 10:27 AM
ada pantang yea...huhu...

Bukan pantang.... ada cara nak ketuk... hehe

starcity posted on 24-2-2014 09:44 AM
Sebut pasal kaedah rawatan ketuk2 guna kayu tu, kan pernah keluar kat paper Metro pasal 2 orang adik ...

Banyak pendapat la pasal kaedah nih... ada yg setuju ada yg tak...

Dia ketuk slow je tapi 'berisi'... kalau ada jin maka akan sakit dan lebam... klu x de jin maka x rasa apa pun... aku na citer lebih pun aku bukan ahli....
just share je jenis jenis rawatan..

selebihnya rujuk blog pusat rawatan tu sendiri...

logik atau tak benda x nampak nih x leh guna akal.... ada hujah depa sebenarnya tp tu la aku bukan ahli.. sekadar share pengalaman aku

wallahualam Last edited by Syumaimah on 24-2-2014 10:46 AM

Syumaimah posted on 22-2-2014 08:55 PM
Sambungan Kisah 59

Ekceli aaa kisah kali nih x de la seram mana pun... sipi sipi je... cuma aku n ...

mcm tau jer pertubuhan apa ni..hhihhi

Syumaimah posted on 22-2-2014 09:53 PM
Bila dah jadi cam tu aku dibawa kawan aku ke pusat rawatan tu... time nih aku sedar tapi cam tak leh ...

pasal kapal terbang hilang tu, sy pernah baca kisahnya dalam forum ni...kes berlaku di sabah or sarawak

starcity posted on 23-2-2014 08:57 PM
Aku tak tau detail sangat pasal CVT ni. tapi sepupu aku memang dia amik kursus CVT kat Shah Alam.
...

CVT yg kt Shah Alam tu kt area mne? boleh berubat gak ke kt sana?

babypurple posted on 24-2-2014 12:27 PM
mcm tau jer pertubuhan apa ni..hhihhi

Shhhhhhhh..... diam diam je tau... haha

Syumaimah posted on 24-2-2014 01:11 PM
Shhhhhhhh..... diam diam je tau... haha

hahah...famos amos gak pertubuhan ni dulu2...

nak try la mandi ais....