CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

magpie5672 posted on 3-3-2014 09:19 PM
Syumaimah... awat sikit ngat hampa update hari niii...
Slow kali ni.... tak banyak macam besa...
...

Haha... sori la magpie. .. kat tempat aku nih dah kat 2 bulan tak hujan.... otak aku pun cam dah kering.. hehe... nih pun dah berbesen aku minum ayak... haus sgt.... ALLAHHHHHH

Nanti la bila ok sket aku update cam dedulu na... insyaALLAH

sham-xv1986 posted on 3-3-2014 07:58 PM
Hehehehe
Hahahaha

bila nak update rumah ko pulak, sham?

Syumaimah posted on 31-12-2013 04:05 PM
Kisah 10

Kak Ponti

tak penah dgr pulak pakai spenda terbalik elak santau....tp belah2 gopeng, grik, kuala kangsar dgn tepeng memang kuat santau sbb ada mahagurunya...aku dulu keje kat tepeng susah hati jugak time org lepas santau ni...tp ada jugak la belajar sikit2 petua nak elaknya...tp yg pelik tak penah dgr pulak kedai cina kena santau selalu mesti jadi kat kedai mkn org kita....pi la santau george bush ka, ariel sharon ka, obama ka ada gak faedahnya...

Syu...bukan kat tempat kau je tak ujan. kebanyakan negeri dah berbulan tak ujan...
kesian sangat  pesawah2 kat Kedah tu. bendang depa kering kontang sampai merekah tanah...
aku rasa dah patut mesjid2 wat solat mintak hujan turun. ni dah kategori kemarau dah ni...

Syumaimah posted on 3-3-2014 09:44 PM
Haha... sori la magpie. .. kat tempat aku nih dah kat 2 bulan tak hujan.... otak aku pun cam dah k ...

Uih hampa jgn ingat hampa jaa naaa.. kami pon kat loqstaq tak hujam.. dah la umah kami takdak aircond
Tapi Alhamdulillah kot2 area umah kami bendang berayaq lagi.. n ada dah masak... sesetengah tempat tu,
Dah amik pon padi.. cuma
Masalahnya banyak kejadian kawasan belukaq terbakaq.. tanah terbiaq tepi balai bomba
Kot aloq semadom pon terbakaq...
Haghu gak...
Ya Allah semoga kami sentiasa dalam limpah rahmat mu...
Turunkanlah hujan ya Allah...
Ada orang kata petua tak mau panaih buat mcm kat mekah..
Kalau panas cakap alhamdulillah ya Allah, sejuknya...
In sya Allah, sejuk..

garyura posted on 3-3-2014 09:52 PM
tak penah dgr pulak pakai spenda terbalik elak santau....tp belah2 gopeng, grik, kuala kangsar dgn ...

Haha.. entah la adik aku cakap gitu... eh ko kongsi la petua tak nak kena santau.... yang aku tau makan minum ikut sunnah...

tu ar.... dah la kampung aku tuh tepeng tuh..

Follow Us
starcity posted on 3-3-2014 10:02 PM
Syu...bukan kat tempat kau je tak ujan. kebanyakan negeri dah berbulan tak ujan...
kesian sangat  p ...

Tu ler.. kena buat solat hajat dah nih... panas tul kan.. suara aku pun nak hilang nih... huhu....

magpie5672 posted on 3-3-2014 11:00 PM
Uih hampa jgn ingat hampa jaa naaa.. kami pon kat loqstaq tak hujam.. dah la umah kami takdak airc ...

Sian ampa na... kedah memang panas ler... aku pi kedah rasa panas je sbb tu lelaki kedah ramai yg gelap. .. haha

tapi aku suka kedah... makanan dia murah...

semalam kat kampung aku nih pun ada belukar terbakar... bomba datang gak la

Alahai sayang... ingat ada lgi sambungn..

sellie003 posted on 4-3-2014 01:05 PM
Alahai sayang... ingat ada lgi sambungn..

Hehe... sori ek.... nanti aku sambung petang nih.. insyaALLAH Last edited by Syumaimah on 4-3-2014 01:16 PM

Syumaimah posted on 4-3-2014 01:15 PM
Hehe... sori ek.... nanti aku sambung sket lagi.... taip guna smartphone je so terbatas sket

ok...sabar menanti...

mggu ni keje byk, kene ot blik mlm. so sdg mengelak dr msk mps ni. tp ari ni cm memanggil2 lak, rupenye ade cite br hehehe.. suspen gak tp xsabo nk tggu smbgn nye..

Tak tau la boleh ke tak update petang nih... otak bersimpang siur dgn masalah aku kat board peribadi tuh....

aku cuba ek demi korang.... ceeeeeeewah... haha

Sambungan kisah 62

Alhamdulillah masalah aku dah nampak jalan dia wp blum settle sepenuhnya. ... doakan ek agar settle dgn baik...

okeh berbalik pada citer nih.... malam tu malam last depa kat rumah tu... sok tengahhari depa akan gerak ke rumah lain pulak...

Malam tu memasing dah melekat cam kembaq tak seiras... kemana je melekat bertiga.... hatta ke bilik ayaq... tapi time masuk toilet tu sesorang le... tu pun siap panggil "uuuu ada orang ke kat luar"... haha.... taktik cam besa aku buat time dyk asrama dlu (amaran: dilarang bercakap ketika di dalam tandas apatah lagi meludah noooo)

Malam tu lepas je solat isyak depa prepare nak tido dan cam besa la klu nak tido kena kosongkan pundi kencing dlu kan... karang nak terkucil memalam susah la...

cam besa gak depa ke bilik air berderet cam ketapi... kali nih kak Shima kat belakang dan kepala dia kak Liya yang agak berani tuh...

Masa turun tangga dan berjalan pelan ke bilik air tu, kak shima perasan ada kelibat belakang dia.... kat pintu dapur tu.... sedang tercegat pandang depa bertiga yg jalan cam ketapi...

kak shima nih gatal lak nak menoleh... bila toleh.... terbentang depan mata dia pandangan yang tak berapa best... ada satu makhluk besar hitam legam (berbulu kot) berdiri tengah tengah pintu sambil cekak pinggang dan pandang depa..

Time nih kak shima dah kaku dah tak leh nak cakap dah... takut sangat sampai jadi kelu... dia cuma mampu cuit kak fidah depan dia...

kak fidah bila dah kena cuit terus toleh kak shima tanya "awat?"... kak shima tak leh nak cakap dah just tunjuk belakang je...bila kak fidah pandang belakang bersama dgn kak liya, apalagi terpancul la jeritan maha dahsyat dari depa berdua...

Mencicit lari ke dalam bilik air... kunci pintu dan duduk menahan gigil. .. kak shima dah nak nangis dah..

lama gak la depa dalam bilik air tu... tapi tak kan nak tido dalam bilik air kan... mau kecut kaki... depa berani kan diri jenguk luar dan tenguk kot kot ada lagi ke tak makhluk aneh tu... tak de...

apalagi nih peluang baik. ... sepantas pantasnya depa lari keluar bilik air menuju ke bilik tido... masuk je, kunci pintu dan berkelubung dalam selimut sambil baca apa yang patut. ..

Lepas tu plak, atas bumbung bunyi tapak kaki berjalan... siap hentak hentak lagi... lagi la depa menggigil... time nih tak call lagi pun somi memasing... tabah tuh... klu aku la kompom aku ajak somi aku tido sama dah.. haha

syukur la tak lama bunyi tu... baru la redha dan akhirnya depa tertido dalam ketakutan. .. sian

soknya masa nak balik depa diam tak cakap pa pun kat penjaga rumah nih... nak jaga hati kot...

Tapi sebelum depa bertolak penjaga tu sempat la cakap "minta maaf banyak banyak la susahkan kakak kakak seme"... macam tau tau je depa kena kacau..

depa senyum je lah dan masuk keta.. dalam keta tu barulah depa buka citer kat somi memasing...

Depa citer kat aku, depa syak penjaga tu memang tau depa kena kacau tapi dia nak suh kawan kawan aku nih 'halau' benda tu ... yeala masa keluar masturat nih kan kita perbanyakkan ibadah, solat malam dan zikir so benda tu akan takut dan akan tinggalkan rumah tuh...

walalhualam..

itu dulu ler citer aku kali nih.. ada masa aku share lagi na

Moga terhibur Last edited by Syumaimah on 4-3-2014 08:14 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 4-3-2014 12:10 PM
Haha.. entah la adik aku cakap gitu... eh ko kongsi la petua tak nak kena santau.... yang aku tau  ...

petua elak santau yg sempat aku belajar dulu

1) sebelum mkn rasa lelangit sambil selawat kalau rasa geli semacam tu tanda ada santau

2) pegang gelas air dgn jari kelengkeng kat bawah...pastu baca apatah aku lupa...selawat kot...then rasa kalau air sejuk bawah dia jd panas...kalau air panas bawah dia rasa sejuk...tu tanda ada santau

3) perhatikan air minuman...kalau takde bayang2 kat dlm air tu tanda ada santau...(tp kalo air kopi mcmana??)

4) kalau mkn jgn duduk dlm kedudukan ikut arah angin sbb org lepas santau ikut arah angin...(ni la sbb aku selalu mkn kfc dgn kxtxaw doli tepeng je kalo time org menyantau...kan dorg ada pintu otomatik jd angin takleh masuk hehehe)

5) bos aku penah kena santau angin...dia pesan kalau nak gi keje kena ikut banyak jalan/laluan...jgn guna satu laluan je...takut kalo org dengki boleh buat kat kita melalui angin....

yg aku ingat tu je la....tp kadang2 lupa jugak nak buat...selalunya bila nak keluar rumah baca doa sbg pelindung diri....masa aku dok tepeng aku selalu hati2 bulan 3, 5, 8 dgn 11...tu time org lepas santau ikut bulan graduation dorg...santau ni dorg kena lepas setahun sekurangnya sekali..kalo tak dia makan diri...bulan2 ni aku tensen pasal byk kedai yg tutup...tak silap aku tahun 2005@2006 sampai masuk paper byk kedai kat kuala kangsar terpaksa tutup pasal santau ni....org tempatan tak berani mkn kat kedai....

Rate

1

Syumaimah posted on 4-3-2014 12:10 PM
Haha.. entah la adik aku cakap gitu... eh ko kongsi la petua tak nak kena santau.... yang aku tau  ...

lupa nak tanya tepeng kg ko kat mane?

garyura posted on 4-3-2014 11:24 PM
lupa nak tanya tepeng kg ko kat mane?

Bagan Serai... ko plak tepeng kat mana? Last edited by Syumaimah on 4-3-2014 11:28 PM

garyura posted on 4-3-2014 11:13 PM
petua elak santau yg sempat aku belajar dulu

1) sebelum mkn rasa lelangit sambil selawat kalau  ...

Wahhhh... aku suka aku suka.... momod sila bagi tacang kat garyura nih.. hehe

boleh praktik nih... tengkiu tengkiu... kena
take note la bulan bulan tu....

dilarang bercakap ketika di dalam tandas apatah lagi meludah

nape ek....tlg bg pencerahan

Syumaimah posted on 25-1-2014 05:01 PM
Kisah 35

Kisah ni berlaku kat aku masa aku masih di U. Kalau ikutkan masa ni aku kena gangguan j ...

mak saya pernah jd cam awak...
tapi bukan selalu la, kadang2 je...
dia mimpi orang yg dah lama meninggal...
katanya dorang datang melawat anak cucu yg masih hidup..
saya ada gak tanya, betul ke? kot2 cuma mainan tido kan..

kesahihannya, wallahualam saya sendiri tak tau..
tapi saya pernah tanya kawan n baca kat mana nth (lama dah)...
kalau orang yg meninggal tu muncul dlm mimpi tp
dia tak berkata2, tu roh arwah yg dtg melawat...
kalau orang tu bercakap, tu sebenarnya jelmaan syaitan
nak cuba sesatkan kita...