CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

Syumaimah posted on 8-3-2014 02:24 PM
Bila ingat pesanan rakan forumer supaya jgn tolong bawak atau tolong cari perawat supaya aku yg dah  ...

Assalamualaikum, terima kasih syumaimah sbb update citer... menarik sangat..
Berkenaan azan oleh abg ipar awak tu, saya rasa ia disebablan keikhlasan hati dia. Pengalaman saya ketika sakit dan sampai sekarang pon, seandainya saya mendengar bacaan doa or bacaan quran yang dicacakannoleh org yang ikhlas dan bersih hatinya, memang akan bergetar hati dan badan saya.

Pada dua tahun lepas, saya seperti biasa ,masuk kelas. Pelajar2 akan memulakan kelas dengan bacaan doa. Sebelum in saya tak rasa apa2 pon. Tapi hari tu sebaik seorangpelajar saya mula mengetuai bacaan doa, terus saya hangin satu hadan. Siap jerit, "aaaaaaa.... panaih panaih" peliknya saya tak rasa pamas pon. Then saya terus berlari pergi dari aitu. Huhu sian budak2, hari tu diorang tak dapat belajar. So, pada pendapat saya, keikhlasan seseorang itu boleh menjadi senjata ampuh buat makhluk2 jahat. Semakin tinggi keikhlasan dia, makin ampuh la doa dia.. mmmmm saya rasa makhluk tu, saja nak test abg ipar awak.. selalunya kalau dia tgk ada org ikhlas mcmtu mulalah depa nak try test. Bukankah iblis dah ckp kat baginda Rasulullah, dia tak dapat tewaskan org yg ikhlas..

Syu, kalau awak nak tolong adik ipaq awak, tolong saja... makhluk takleh mudarat kan kita... kalau niat ikhlas, in sya Allah awak sentiasa dalam lindumgan Nya. Kalau semua oramg pikiaq mcmtu, seolah olah Allah tak berkuasa apa pun. Sedangkan Allah maha berkuasa dalam segala sesuatu, kalau berbuat kebaikan akan memusaratkankita, maknanya Allah zalimlah. Janganlah berfikir begitu. 1 kebaikan yang kita buat dengannpenuh keokhlasan, bergandamlagi kebaikan Allah akan bagi pada kita. Jangan risau.
Wallahu aa'lam bissowaab...
Justnmy 2 centa..

syafiq79 posted on 8-3-2014 03:21 PM
Akk rsa baik syu tlg sorg...sian plak adk ipar syu..

Tu ler kak, perasaan nak tolong tu banyak sbb pelik naw feel adik ipar sy tuh... takut bini melampau lampau... masa mula kawin dlu dia ada gak melawan tp nih dah jadi pak turut. ..

Apapun tq kak atas nasihat tu... tapi sy kena bersedia la kot kena serang dgn wife dia... manalah tau wife dia tertau... haha...

Bedah.Cun posted on 9-3-2014 02:53 AM
best wei citer korg!! i suke!!!

Tengkiu tengkiu... hehe

magpie5672 posted on 9-3-2014 08:11 AM
Berkenaan azan oleh  ...

Itulah... mungkin dia ikhlas... klu ikhlas nih, baca bismillah pun setan....so kena check balik la ikhlas tu... tak kata orang lain, diri sendirik le nih... huhu

betul tu magpie, ALLAH berkuasa makhluk tak berkuasa... koi sebenarnya lebih kepada malas nak campur urusan orang tp bab nih kena campur kot rasanya... camput senyap senyap...

okeh magpie nanti aku kontek kenalan aku tuh dan mintak dia scan dlu ler.... moga dipermudahkan. ..

tq atad nasihat ko tu ek.... mabeles.....

magpie5672 posted on 9-3-2014 08:11 AM
Berkenaan azan oleh  ...

Magpie nih cikgu ke?

cikterbang posted on 8-3-2014 03:32 PM
aku nak cerita juga. seram kisah-kisah belakang nuh, tak sanggup nak baca. tapi, aku ceritakan kisah ...

Secret admirer ko kot... hehe...

Follow Us
Syumaimah posted on 9-3-2014 09:13 AM
Secret admirer ko kot... hehe...

sorok gak weh, ada secret admirer ni..tp kalau jenis yg cenggitu tu, tak po lah..seram~~~

Syumaimah posted on 9-3-2014 09:11 AM
Magpie nih cikgu ke?

Peace nowar

Kisah 65

Kali nih aku nak share pengalaman somi aku dgn satu restoran femes kat area subang... restoran mana biarlah rahsia... hehe

Semalam aku turun KL dgn somi atas urusan penting gak ler.. cam besa la jarak dari umah aku ke KL boleh tahan jauhnya so macam macam citer la keluar... dari isu rumahtangga kami yg sedang mencecah kelopak kelopak indah ke 6 tahun (haha) hingga lah ke isu politik n semasa... selalunya aku tukang dengaq je lah...

Mula mula citer pasal isu isteri mandrem somi sampai jadi cam org vodoh... somi aku siap sempat cakap "kalau orang jaga solat, insyaALLAH susah nak kena".. pastu meleret ke isu makan kat restoran yg ada pakai ilmu utk tarik kastemer...

Somi aku (Sham) pun ada la citer pasal saru restoran ni yg femes kat subang... kalau ikutkan makanan dia tak best mana pun tapi orang memang ramai giler.. Begini citernya

Sham keja kat area subang time tuh... time nih dia bujang lagi tapi dah dekat nak kawin dgn seorang gadis cun yg baik (akulah.... haha)

Rumah dia plak area area subang tu... boleh dikatakan dia penah gak la lepak minum minum kat satu restoran nih dan  la lunch situ... tapi yg peliknya makanan situ x de sedap mana pun.. biasa je cuma orang tu mak aih ramai lah.... tapi Sham sangka baik je lah...

satu hari, Sham nih plan nak melepak sambil minum dgn kawan dia yg kategori ustaz... jadi Sham nih plan nak ajak makan kat restoran tu ler...

Sham bawak ustaz tu naik motor menuju ke restoran tu... sampai je, dia park motor dan nak ke restoran tu lah... tiba tiba kawan dia tu tarik tangan Sham dan cakap "makan tempat lain la... jom" dgn muka semacam..

Sham pelik gak la tapi menurut je... so dia pi kedai lain dan ustaz tu x de la membantah.. masuk dan order je makanan... sambil sambil tu Sham korek korek gak lak apsal ustaz tu x nak makan kedai td walhal org ramai giler...

ustaz tu pun buka citer "kedai tu pakai pelaris tak elok... aku nampak sekor kongkang besar tengah pijak pijak makanan kastemer yg ada atas meja tu"....

Aaaaaaa.... terkedu Sham... patutlah dia cam pelik je, lauk x best mana pun tp orang ramai giler.... sempat dia tepuk dahi
sebab dia dah pun rasa makanan perasa kaki kongkang tuh... huhu... sejak tu hagham dia nak masuk restoran tu..

tamat citer Sham....

aku mintak dia tunjukkan kedai tu, dia tunjukkan... memang ramai giler la orang... walhal tempat dia terceruk... tak strategik pun... tapi aku tak nampak la apa apa kat situ.... tak nampak pun kongkang ke apa sbb aku bukan kasyaf... hehe

tu je ler citer aku kali nih... so berhati hati la masa nak pilih restoran na... silap aribulan ada perasa lain.... huhu Last edited by Syumaimah on 9-3-2014 09:42 PM

Rate

1

Syumaimah posted on 9-3-2014 09:36 PM
Kisah 65

Kali nih aku nak share pengalaman somi aku dgn satu restoran femes kat area subang... re ...

As Salam Syu, leh pm kiter nama kedai tu? Bukan apa, mana lah tahu, yang mana kite leh elak, kita elak. Takut terpengaruh singgah kedai tu gak huhu..Leh ya syu pmkan.

serikandi_gurl posted on 10-3-2014 10:01 AM
As Salam Syu, leh pm kiter nama kedai tu? Bukan apa, mana lah tahu, yang mana kite leh elak, kita  ...

Nama kedai aku x tau... tapi lokasi dia aku tau la.... nanti aku tanya somi aku dlu nama kedai tu... insyaALLAH aku pm ko na

Syumaimah posted on 10-3-2014 10:47 AM
Nama kedai aku x tau... tapi lokasi dia aku tau la.... nanti aku tanya somi aku dlu nama kedai tu. ...

Ok Syu   TQ. Kite tunggu syu pm nanti

serikandi_gurl posted on 10-3-2014 10:50 AM
Ok Syu   TQ. Kite tunggu syu pm nanti

Okeh.. insyaALLAH tp malam sket la aku pm sbb somi aku malam baru balik keja... huhu

Syumaimah posted on 9-3-2014 07:36 PM
Kisah 65

Kali nih aku nak share pengalaman somi aku dgn satu restoran femes kat area subang... re ...

kasyaf ek nama dia...
bestkan kalo leh nmpk2 ni...
slmt drp mkn benda2 koto ni...

Syumaimah posted on 9-3-2014 09:36 PM
Kisah 65

alamakkk... restoran apa tu kt subang... akak duk & bekerja kt subang lerrrrr... ni yg x best nih...

**psstt..pssttt.. boleh tau restoran apa?? heeheehee... (bisik jer kt tinge akak nih... ) Last edited by Shahreen74 on 11-3-2014 08:49 AM

fifie_olin posted on 11-3-2014 08:06 AM
kasyaf ek nama dia...
bestkan kalo leh nmpk2 ni...
slmt drp mkn benda2 koto ni...

Ya... kasyaf...

Sesetengah orang dia x nampak tapi dia boleh rasa. Macam rasa tak sedap ke makan kat situ atau rasa nak muntah ke atau rasa makanan tu busuk ke....

Wallahualam Last edited by Syumaimah on 11-3-2014 01:03 PM

Shahreen74 posted on 11-3-2014 08:47 AM
alamakkk... restoran apa tu kt subang... akak duk & bekerja kt subang lerrrrr... ni yg x best ni ...

Haha... boleh kak... nanti ai bisik kat telinga u eh.... malam tadi ai lupa nak tanya nama kedai tu sbb ai syok sgt layan citer The Conjuring.... huhu

cite psl restoran/tmpt mkn ni biase. kat 1 tmpt femes kat port klang blah2 sungai sna ade. msk cincai je, mahai kemain tp org mmg ramai. 1 ari 2 ayah mmbr ni g sna dgn ustaz yg femes gak (kalo ckp sure sume org kenai), ustaz 2 ckp die nmpk toyol tgh kencingkan mknn customer kat situ.. lepas dgr terus ktrg xpenah g situ lg. sblm ni ktrg penah buka pose ramai2 kat situ.. maka nye kami pun dh rase ayaq kencin toyol tu huhuhu

sesukaje posted on 11-3-2014 01:18 PM
cite psl restoran/tmpt mkn ni biase. kat 1 tmpt femes kat port klang blah2 sungai sna ade. msk cinca ...

Eeeeeuuuuuwwwwww... air kencing toyol tu...

apsal la merepek je depa nih... tak takut mati ke

emmm.. tak boleh ke ustad2 yg tau tu g terus tegur mereka? sekurang2nya tau la dorang ni takut ke apa ke... at least dorang tau la, ada yg tau dorang pakai pelaris... sebb kita dah tau kan.. bila x bgtau org lain tu x rasa bersalah ke? makan makanan yg ada kencing org najis 'mende' tu.. eeeiii...