CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[ULTRA BEST]Kisah Aku dan Mistik II : Cerita Pendek PAGES 65 KISAH 76

miftahuljannah posted on 2-1-2014 06:45 PM
Hehe. Nak kongsi pengalaman la jugak wpun x seram mana.

Dulu masa study sebilik dengan 2 org k ...

Klu tidur sorang sorang harus seram tu... hehehe

Actually benda tu kita kena berani... ye dak...

@yong posted on 2-1-2014 06:32 PM
Btol ka la kan..klau tak mcm mna ular nak panjat pkok..lpa plak aku..hehe

Terbang kot... eh melalut jauh dah ni... hehehe

Back to the topic... malam ni try nak update story. ... hehehe

Syumaimah posted on 2-1-2014 06:57 PM
Terbang kot... eh melalut jauh dah ni... hehehe

Back to the topic... malam ni try nak update st ...

Update bnyak2 tau syu..aku dok buka forum ni 3 4 kali tp smua tak ada update lg..mgkin smua pakat cuti2 lg kot..

@yong posted on 2-1-2014 06:59 PM
Update bnyak2 tau syu..aku dok buka forum ni 3 4 kali tp smua tak ada update lg..mgkin smua pakat  ...

Biasak le cuti cuti...

Citer aku dah x de seram mana dah pun... sipi sipi je... tapi aku nak update gak... hahaha

Syumaimah posted on 2-1-2014 07:04 PM
Biasak le cuti cuti...

Citer aku dah x de seram mana dah pun... sipi sipi je... tapi aku nak up ...

Silala update.. sronok baca walaupun semenjak dua menjak nie boleh pulak rasa seram tdo tutup lampu lepas khatam crita2 tt. Hehehe

Syumaimah posted on 2-1-2014 07:04 PM
Biasak le cuti cuti...

Citer aku dah x de seram mana dah pun... sipi sipi je... tapi aku nak up ...

Tak perlu terlalu seram, yang penting elemen ibrah yang terkandung di dalamnya. Dengan cara ini, bukan sahaja manusia memperoleh manfaat malah golongan jin juga. Mereka sentiasa bersama kita dalam forum sebegini.

Follow Us
coway_daddy posted on 2-1-2014 09:10 PM
Tak perlu terlalu seram, yang penting elemen ibrah yang terkandung di dalamnya. Dengan cara ini, b ...

Mereke tue merujuk kepada jin ka? Huhu.. jin pun berforum jugak ya..

Kisah 13

Hantu Bajang

Kalau sesape yg duk area perak utara mungkin tau la kot hantu bajang ni... tapi aku tak pernah amik tau pun... cuam dengar dengar dari mak mak sedara aku bergossip pasal hantu bajang nih... tapi aku hanya dengar angin lalu je la...aku tak nak takutkan diri aku sendiri.... hehehe

Dab ada part yg aku susah nak terima bila depa duk kata nenek aku sakit lumpuh sbb kena kacau dgn hantu bajang...

Lagi pun aku pernah sorang sorang jalan kat kampung aku tu jam 10 malam. Amik angin sambil nikmati keindahan malam sambil di temani deruan air di parit... kampung nenek aku ni sebijik dalam citer Nur Kasih tu... so korang boleh bayangkan lah bertapa damainya...

Malam tu dekat setengah jam jugak la aku jalan jalan di tali air sorang diri... duduk tepi tali air sambil tenguk air mengalir... ada jugak bunyi "kecebur" tapi aku anggap tu hanyalah bunyi ikan melompat keriangan... hehehe

Puas lepak tepi tali air aku balik ke rumah nenek, tu pun sebab aku terkejut bila semak tepi aku bergoyang goyang... aku tak fikir benda mistik pun... maybe burung ke, tupai ke... aku lebih suka fikir logik sebelun aku fikir tu angkara makhluk tu... tu yg sampai 3 tahun baru tau ada benda suka aku... hehehe

Jadi bila depa duk citer pasal hantu bajang ni, aku susah nak percaya... sampai la satu malam tu aku terkena... hehehe

Aku balik ke kampung nenek bersama suami dan sedara mara aku. Konvoi.... perjalanan hampir 6 jam amat meletihkan aku...

Sampai umah nenek jam 2 pagi... aku yang dah mengantuk giler ni terus mmerebahkan diri di tilam tanpa buat adab adab tidur...

Kami tidur di ruang tamu beramai ramai... maka bergelimpangan lah kami sekeluarga...

Sebelah kanan aku, suami. Sebelah kiri pulak sedara pompuan aku dan atas kepala pulak nenek aku (tidur atas katil)

Dalam aku baru lelap tu... tiba tiba kejang... mcm kena tindih... aku budget ni mestu sbb letih sgt sampai kejang... tapi tekaan aku meleset bila aku dengar bunyi tapak kaki kuat menghentak lantai rumah... bergegar aku rasa.... aku kaget... jeling suami di sebelah.... lena je... jeling sedara di sebelah... pun lena.. eh aku ni kena tindih ni (dah lama x kena)...

Aku cuba bergerak... nak sentuh suami tapi x mampu... bunyu tapak kaki menghentak lantai makin kuat... makin mendekati aku...

Aku cuba gerakkan kepala tapi x boleh... aku jeling dgn ekor mata...

Rasa nak luruh jantung aku apabila aku menangkap objek yg makin mendekati aku... kelihatan sepasang kaki besar dan tinggi melepasi atap rumah sedang menghentak lantai menuju ke arah aku perlahan lahan...

Aku takut sgt sgt... tapi aku x boleh nak buat apa... hanya pasrah menanti kaki tu mendekati aku...

Last last aku jerit sekuat hati... ARGHHHHHHH.... tak sangka jeritan tu terzahir di alam nyata sehingga mengejutkan suami dan sedara aku di sebelah...

Bila dengar aku nenjerit, sedara aku bingkas bangun dan lari ke arah sedara mara yg lain... suami aku bangun dan goyang goyang badan aku... baru lah aku boleh gerakkan badan...

Oleh kerana kuatnya jeritan aku, beberapa sedara mara terjaga dan bergegas ke arah aku... tanya "kenapa...kenapa"...

Aku lemah dan takut sampai tak boleh nak cakap... suami aku dah faham (bukan sehari dua dia hidup dgn aku kan... hehehe)...

Suami amik kain selimut dan kibas tilam tempat aku baring sebanyak tiga kali sambil baca "lahaulawalaquwwata illa billah hil a'li yil a'zim" sebanyak tiga kali (petua nak elak kena tindih dan antara adab adab tidur)

Aku kembali baring... begitu juga sedara mara yg lain... alhamdulillah aku lena jugak....

Esoknya.... bila bangun, seme pakat tunggu nak tahu cerita aku malam tadi... hampeh... hehehe

Aku pun citer la... bla bla bla... dah abih aku story, makcik aku cakap "tu la hantu bajang klu hang nak tau"... aku "er... ye ke"....

Makcik aku menyampuk lg "hang ni mcm pak ngah la.. mudah kena... pak ngah hang ari tu kena rasuk sampai terangkat angkat dia...bla bla bla"... aku dengarkan je..

Tu le pengalaman aku... Last edited by Syumaimah on 2-1-2014 09:47 PM

Rate

1

coway_daddy posted on 2-1-2014 09:10 PM
Tak perlu terlalu seram, yang penting elemen ibrah yang terkandung di dalamnya. Dengan cara ini, b ...

Ya... tepat sekali... hehehe

miftahuljannah posted on 2-1-2014 09:26 PM
Mereke tue merujuk kepada jin ka? Huhu.. jin pun berforum jugak ya..

Kali pertama dengar jin berforum? Saya pernah masuk ke alam mereka (jin), mereka jauh lebih canggih daripada kita. Tak perlu taip di keyboard @ keypad, mereka dah lama guna satu teknik lebih kurang seperti yang kita sebut "telepati" di sini. Last edited by coway_daddy on 2-1-2014 09:56 PM

coway_daddy posted on 2-1-2014 09:54 PM
Kali pertama dengar jin berforum? Saya pernah masuk ke alam mereka (jin), mereka jauh lebih canggi ...

Ya. Nie kali pertama. Dulu pernahla jugak ada seorang pakcik yang bercerita pasal alam lain nie dan turunkan beberapa amalan. Sebab masa tue dia jumpa saya dalam keadaan tengah mencari arah katanya. Tapi sebab akal logik saya susah nak terima jadinya sy x amal pun. Huhuhu..  

Syumaimah posted on 2-1-2014 09:39 PM
Kisah 13

Hantu Bajang

Mana-mana "hantu" pada dasarnya hanyalah jin yang menyerupa pelbagai bentuk, kemudian rebranding nama masing-masing supaya nampak ada keunikan tersendiri di situ. Bajang termasuk dalam kategori ifrit seperti hantu raya juga, sejenis jin yang susuk tubuh kebiasaannya agak tinggi dan besar. Jin ini suatu ketika dulu sering jadi belaan orang tertentu di kampung-kampung dan di kawasan pedalaman. Jin ini ada kelemahannya, saya akan kongsikan nanti.

coway_daddy posted on 2-1-2014 10:23 PM
Mana-mana "hantu" pada dasarnya hanyalah jin yang menyerupa pelbagai bentuk, kemudian rebranding n ...

Oh begitu...

Ya ya makcik cakap ni hantu yg orang bela... tak sangka lak sy terpilih utj jumpa... uhukkkkk... scary meh...

Sila sila... saya menantikan perkongsian tuan...

Cuma apa yg boleh sy katakan benda ni nak kita leka dan ralit dgn dia sampai kita lupa kuasa dan afa'al ALLAH taala...

Moga kita semua dilindungi dari fitnah ini... amin...

Syumaimah posted on 2-1-2014 09:39 PM
Kisah 13

Hantu Bajang

Aku dok kat perak utara...aku penah dgr jga pasl hantu bajang ni..kalau tak silap aku cik jang ni ada adik beradik kot..lg banyk adik beradik dia..lg teruk org tu kena kacau..klau tak silap aku..cik jang ni ada yg sampai 9 beradik kot..betul ke tak aku pun tak tau la...
P/s..aku gna cik jang sbb aku tkut nak sebut nma penuh...hehehe

@yong posted on 2-1-2014 10:39 PM
Aku dok kat perak utara...aku penah dgr jga pasl hantu bajang ni..kalau tak silap aku cik jang ni  ...

Oh gitu ke... x penah dengar lak sbb bila makcik makcik aku bergosip pasal cik jang ni aku tak dengar sgt... sebab aku ni bukan jenis berani sgt... hehehe

@yong posted on 2-1-2014 10:39 PM
Aku dok kat perak utara...aku penah dgr jga pasl hantu bajang ni..kalau tak silap aku cik jang ni  ...

Jin juga seperti kita. Mereka berkahwin, berkeluarga dan beranak-pinak. Tentang bilangan adik-beradik jin ini pula, saya nafikan ia sebagai fakta. Adalah mustahil jika jin mempunyai bilangan adik-beradik sebegitu kecil. Paling tidak berpuluh-puluh, jikapun tidak beratus-ratus atau beribu-ribu. Last edited by coway_daddy on 2-1-2014 10:48 PM

Syumaimah posted on 2-1-2014 10:44 PM
Oh gitu ke... x penah dengar lak sbb bila makcik makcik aku bergosip pasal cik jang ni aku tak den ...

Sama la dgn aku...cuma aku penah dgr mak aku crita msa mak abah g nak ngurut tangan abah aku kat sorang tukang urut ni..ada 1pasangan tu yg p berubat..mak aku ckap bini dia kna kacau dengan cik jang 3 beradik..masa yg mengubat tu mak aku crita punya la sush nak halau...da kluarkan 1 msuk yg lain plak..last2 mak abah aku tak tggu da trus balik je..tkut sbb cik jang tu kata dia nak blik tumpang motor..da la masa tu memang parents aku g naik motor je..seram aku dgr mcm tu..

Bagus lah petua adab2 nak tido tu sbb aku selalu juga kena tindih.

Maksudnya sambil kibas selimut sambil baca lah ye?

Syumaimah posted on 2-1-2014 10:38 PM
Oh begitu...

Ya ya makcik cakap ni hantu yg orang bela... tak sangka lak sy terpilih utj jumpa. ...

Saya perhatikan jika zikrullah sentiasa bergema dalam hati, agak sukar jin mahu menembusi "bebola aura' yang terhasil oleh zikrullah itu tadi. Malah, sihir seperti santau pun akan terpelanting jauh sebaik sahaja mencecah bahagian dinding luar bebola tersebut.

coway_daddy posted on 2-1-2014 10:46 PM
Jin juga seperti kita. Mereka berkahwin, berkeluarga dan beranak-pinak. Tentang bilangan adik-bera ...

Ntah la sy pun dgr dr mulut org je...mgkin yg dikatakan adik beradik tu..bilangan cik jang yg dibela org tuan dia kot..mungkin maksudnya mcam tu..sy pun tau bilangan jin2 ni bukannya sedikit..en coway pun lebih arif tntang alam jin ni dr sy..