CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ohsemmm

Vitamin/Supplement yang WAJIB korang ada!

takkan sebab vitamin kot?
peliks pulak
kalo amik vitamin, make sure bukan yang sintetik tau

darwisharwen posted on 16-2-2014 03:03 AM
aku makan vit b kompleks ngan habbatus sauda, kalau rasa nak demam br haku ambik vit c yg 1000mg tu. ...

habbatus sauda tu ko amik yg pil ke ko kunyah yg bijik2 ori tu?

biggirlduncry posted on 18-2-2014 03:12 PM
habbatus sauda tu ko amik yg pil ke ko kunyah yg bijik2 ori tu?

haku makan pil dalam blister pack, yang ada minyak kat dlm tu. Dolu2 diorang ada jual pil dalam botol, murah sikit tapi asyik takde stok je manjang, aku dah terbiasa makan yg ni. Yg biji2k ori tu ada kawan haku cerita dia pernah try, beli dr student mesir katanya tp haku tak pernah jumpa pulak. ok ke yg biji2 tu? nanti kena tanya kat kakak jual produk herba dkt rumah haku ni.

darwisharwen posted on 19-2-2014 12:55 AM
haku makan pil dalam blister pack, yang ada minyak kat dlm tu. Dolu2 diorang ada jual pil dalam bo ...

dulu aku mmg kunyah jer bijik2 ni... memula rasa pelik... lelama rasa syiok lak..
mak ku beli kat mekah masa haji
tapi pas tu ada org kata tak bagus makan kunyah gitu bijiknya tak hancur betul
so aku stop la mengunyah
ni aku nak try yg capsule minyak tu pulak..

org dulu2 mkn camner ek? aku rasa kunyah jer dok?

ohsemmm posted on 18-2-2014 12:14 PM
amboi2...notty ye baby.
elok jugak jumpa pakar pemakanan tu, at least kita tau apa & quantity mak ...

tu la dia dlm perut nie..kumain lg...harap2 nanti dah jumpa pakar leh la tambahkan pengetahuan kita kan...tq ye

biggirlduncry posted on 19-2-2014 09:12 AM
dulu aku mmg kunyah jer bijik2 ni... memula rasa pelik... lelama rasa syiok lak..
mak ku beli kat ...

org dolu2 bijik je kut, tak tau la pulak kalau baraka dah ada. haku mula2 kenal pun dr pil baraka ni la. memang fofular la di dikalangan yg baru2 balik umrah/haji. versi minyak dalam kapsul ni seingat haku mcm baru 3/4 tahun rasanya. haku pun mula2 dengar pasal versi minyak ni dr akak2 ofis lama, ada yang duk citer dia tak tahan aircon, sejuk, lepas tu mcm2 la akak2 ni gebang makan itu ini sampai la sorang akak ni siap keluarkan botol dr handbag. haku pulak gatal2 tanya apa beza dgn yg pil. dia cakap pati minyak ni betul2 habbatus sauda je , mcm olive oil tu la tak campur apa2, kilang pun guna cold press ape tah..haku pun tak paham , tp habis aku pun terorder sekali dr dia.  cuma haku rasa lepas amalkan dah nak masuk bertaun rasa bertenaga gitu, mood pun stable sikit takda la nak moody2 manjang. syukur sesangat. mak aku pulak makan sebotol lepas tu terus stop, dah masuk zaman2 opah2 ni makan mcm2 la pil doktor dengan cucuk perut nyer lagi. cumanya habbatus sauda ni haku mampu sebijik 2 je sehari, kalau over, memang boleh terasa haba bila sendawa, vitamin b haku amik 3 bijik sehari. kalau ada stok vit d kat dapur, haku tolong habiskan jugak.

lepaih tu aku discover kawan haku yang bawak balik satu botol minyak dr mekah mcm air zam2 tu, minum pakai sudu, tp tak tau la pulak kat mana aku nak carik kat sini, nak order kat org balik umrah kang muncung pulak amik kuota dia .

Follow Us
ohsemmm posted on 18-2-2014 12:14 PM
amboi2...notty ye baby.
elok jugak jumpa pakar pemakanan tu, at least kita tau apa & quantity mak ...

Aku br blk jumpa pakar pemakanan... Doctor ckp mungkin aku asyik muntah2 coz baby dlm perut nak vit segar bukan jenis yg sintetik... N doctor ckp mungkin coz aku seblm mengandung jenis yg mkn supliment... Jd bl biasa mkn bdn dah bergantung pd supliment n merosakkan sistem dlm bdn aku sendiri... Jd doctor pakar ckp biasa kalo org yg jenis mkn supliment setiap hari bl mengandung akan jd prob mcm aku. Baby sendiri reject nak kan sumber vit yg segar... So doctor cdgkan aku try mkn iberet folix. Tumbuk hancur2 tabur atas sayur2 an yg aku mkn coz hb aku semakin rendah selain lebihkan mkn buah2an n susu... Doctor ckp mkn je apa2 buah2an yg aku leh mkn tanpa muntah... Lega x kn paksa mkn makanan yg x blh mkn... Skrg ni aku tgh cuba minum air kurma cina + limau purut coz doctor kata dia salah satu vit c fresh tuk bdn kita... Harus try kalo x ok x pe... Tp lps bersalin leh try yg ni gak coz doctor ckp td bgs tuk kulit... Hehehe

sy mkn GLA shaklee n VIT E hovid..
kedua2 nye mampu milik...kih kih kih...
mkn GLA untk betoikan hormon,coz msalah period...

asben sy..sy bg Zinc shaklee n VIT E hovid...

Rate

1

poyohabis posted on 20-2-2014 10:35 AM
Aku br blk jumpa pakar pemakanan... Doctor ckp mungkin aku asyik muntah2 coz baby dlm perut nak vi ...

itulah bahayanya kalauu vitamin sintetik...
seems hang kena makan raw food lah..
pasal hb rendah tu, boleh makan ikan bilis, kerang not so recommended sebab senang kena poisoning
buah delima pun elok jugak...tapi jangan makan sedebuk gitu, makan sebutir2...boleh ilangkan loya jugak

ohsemmm posted on 20-2-2014 03:34 PM
itulah bahayanya kalauu vitamin sintetik...
seems hang kena makan raw food lah..
pasal hb rendah ...

Tu la pasalnya... Lps ni no more vit supliment la br ku tahu kesannya....merana bdn dibuatnya... Lg takut perkembangan baby terjejas... Doctor srh aku tiap2 hari mkn telur separuh msk skrg ni katanya coz tu pon bgs tuk org mengandung lupakan kolestrol dl... Apa yg terbaik ikut je kan...

shaklee, alfalfa, lecithin, lax ...terbaekkkk

Rate

1

Mkn hb,vit c must daily

Rate

1

Aku br blk jumpa pakar pemakanan... Doctor ckp mungkin aku asyik muntah2 coz baby dlm perut nak vi ...

ko mgandung??ambik vitamin apa??ada sesetengah vitamin c boleh buat gugur..

adoi awak..ada sesetengah vitamin c yg jual dkt pharmacy boleh buat baby gugur..jgn makan sebarangan la..selalunya vitamin c yg murah..sbb vitamin c mahal ada bioflavanoid..vitamin c dgn bioflavanoid baru boleh makan..act kte rasa vitamin tu mcm natural kn??sbenarnya tak..vitamin c synthesize dr chemical je..atau bacteria..vitamin c sendiri ada byk jenis..kalau doctor bagi vitamin..and dia tahu awak mgandung tak pe..tp kte takut yg awak beli sndiri dkt farmasi tu..kalau awk tak refer dkt pharmacist takut awk beli yg jenis boleh buat baby gugur..kalau awk beli vitamin c dgn zinc pon tak baik untuk baby..nasihat sy kt sini kt semua org jgn pandai2 makan tanpa tanya dkt doctor atau pharmacy..even benda simple mcm vitamin c ada byk sgt jenis..

harap ramai kt sini ambik iktibar dr kisah @poyohabis mmg btl kalau badan bgantung dkt vitamin.immune system akn caca merba..vitamin bukan makanan ruji..kalau sihat..fit tak payah vitamin2 bagai..cukup makanan seimbang..unless ada concerns tertentu..

tinker_bell posted on 20-2-2014 11:42 PM
harap ramai kt sini ambik iktibar dr kisah @poyohabis mmg btl kalau badan bgantung dkt vitamin.immun ...

baru semangat nak makan vitamin and all the supplement...
bace ni jadi takot plak nak makan...
dilemaaaaa

green0 posted on 21-2-2014 03:32 AM
d ...

kalau org yg benar2 sihat..normal..fit..tak perlukn supplement pon..yg plg penting jg makan..sparuh pinggan sayur..suku pinggan protein..suku pinggan carbo..minum air kosong and semangkuk buah before makan..and sentiasa selang protein..tiap2 minggu mesti makan ayam..telur..ikan..red meat..seafood..scr bgilir2..buat jadual mkanan..catat apa yg dimakan..

sayur dan buah pon kena selang seli..dlm seminggu make sure semua warna pelangi dah makan untuk buah and sayur..plg byk ptt warna merah mcm tomato..lepas tu oren..kuning..hijau..biru/ungu..biru ungu plg sikit la..insyallah kalau makan sihat tak perlukn supplement2 ni..tgk org america telan supplement hari2..ikut kajian kt america tu lebih sparuh rkyat dia ambik supplement hari2 tanpa fail..tp byk pyakit2 kn..bbnding mcm org itali..dorang jg pmakanan..tp tak ambik supplement..and dorang jugak kategori makanan tsihat kt dunia..dgn antara mnusia tsihat didunia..nk ikut american way yg tak jg makan..tp pentingkn supplement??atau org itali/jepun/korea yg tlampau jg pmakanan..and dorang pon antara org tsihat didunia..america lgsg tak masuk list la..

Rate

1

tinker_bell posted on 20-2-2014 11:36 PM
adoi awak..ada sesetengah vitamin c yg jual dkt pharmacy boleh buat baby gugur..jgn makan sebarang ...

sy dah mengandung 6 bulan..atas nasihat doc pakar dia yg bg vit nie jenis yg kunyah punya..doc bagi sikit vit c dia nak tengok sy leh makan ke tak...tp doc suruh makan sekali gan iberet...semalam makan pening pala makan iberet..start malam start muntah2 sampai kuar darah semua...pg nie tak mkn pon lg iberet n vit c...ingat nak try mlm kang sebelum tido....

mmg bdn sy dah tak boleh mkn supliment coz dah bergantung pd supliment lebih 20 tahun...kata apa sahaja bermula dr shaklee sampai ke segala mak nenek kat farmasi semua sy dah makan...bila mengandung doc pakar sendiri ckp tu sebab mereka yg pakar2 tak bg org ramai ambik supliment setiap hari...ambik bila perlu jer...n doc pon ada ckp kalo ms mengandung kita ambik supliment mcm yg ramai jual skrg nie shaklee...ms mengandung kita ambik 1000mg setiap supliment baby dlm perut kita nanti bila kuar pon dah bergantung pd supliment tu gak..kene gak masukkan kat baby 1000mg supliment setiap hari...sy ada gak tanya produk skrg yg kata boleh banyakkan susu..menurut doc pakar kalo nak banyakkan susu bdn si ibu kene kerap mkn benda2 berkhasiat n lebihkan makan sup2 seperti sup ayam,sup sayur dan selalula menetekkan anak...coz dengan memberi susu bdn kat anak memang automatik susu kita jd banyak...

jadi lebih baik bergantung pd makanan yg fresh...so pd sy start ari nie sy akan try minum air kurma cina yg direndam gan air panas dan bila nak minum perahkan limau kasturi..doc kata nie bgs tuk vit c n sejukkan bdn selain blh cantikkan kulit baby...sumber fresh mcm nie mungkin badan sy n baby leh terima...

bukan tujuan sy nak menyalahkan supliment tp betul gak apa doc pakar kata... bila setiap hari kita mkn supliment tak kira la calsium magnesium,b-complex,al-fafa atau pelbagai lagi..mmg bdn kita dpt supliment tu tp mcm mn dgn nutrien yg lain..terlebih alfafa mengakibatkan kita kurang yg lain...so tuk langkah keselamatan skrg nie sy kn try mkn yg bukan sintetik...

Rate

1

green0 posted on 21-2-2014 03:32 AM
d ...

kalo blm try supliment baik jgn cuba...cuba makan ikut piramid pemakanan...coz dengan makan lebih sayur2an n buah2an pon bgs tuk bdn kita...sumber yg dtg tu pon lebih segar dr supliment coz supliment nie pon ada expired date...so semestinya dah ada bahan pengawet kan...nie pd sy lar...lps apa yg sy kene amat2 menyesal skrg nie..mengandung nak mkn supliment semua tak dpt...sian kat baby dlm perut takut kekurangan zat tp mmg dah kurang zat pon coz hb semakin jatuh dan tak nak naik2...nie la yg mslah besar gan saya skrg nie....

doublestemcell kategori mana plak?