CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asampodeh

“Kemenangan Sekarang Kurang Kemanisannya” – Pak Nil

ehhh... I dun see the issue~

Apa yang dia ckp tue ada betul jugak TAPI dah awards tue based on fan votes, harus la sape yg banyak fans/ ada fanclub/ ada sponsor etc yang akan menang. Semua org/public/fans pon tau tue, even artis yg menang pon tau dia menang sbb byk melabur/fans. Penganjur nak untung, artis nak glamer. supply & demand ada disitu. Penganjur untung RM, artis untung bajet glamer...
Manis @ tak tue terpulang la pada yg menang. Maybe artis tue fikir, I byk melabur, so I ptt menang or Fans aku ramai kott, harus la aku menang. So, dia happy menang mcm tue, nak buat camner~
kalau nak ckp vote tue bukan dari peminat setia, sedikit salah kot statement tue. Peminat tak setia ni mcm y'all ni la yg minat tp haroommm nk menyumbang ke artis tue. Fans yg cukup fanatik/setia je yg gigih nk join fanclub semua nie~ pastu nk join fanclub harus la berbayar/ada fee kan? Setia la tue. Sanggup melabur duit tuk certain artis. *based on own experience join fanclub*

Bab2 voting nie ssh nak control. Even MTV votes tue pon xblh nk buat 1 fan 1 vote. The most yg derang boleh buat 1 vote/hr or something mcm tue... Dgn penganjur Malaysia yg tak berapa berduit nie, gigih ke derang nak set up system yg boleh detect IP address etc (in case of online voting)?

Lagipun kan ada anugerah yang solely based on juri profesional jugak. Cuma bagus la bab transparency sistem juri tue dibangkitkan.

aku setuju ckp pak nil..

paling teruk klu retis bagi habuan utk vote dorng secara pukal.. itu yg tk adil..

even ak menyampah tgok pangai bapok nie..
tapi aku setuju ayat die tue..
mang xrelevan da ABPBH nie !! hohoho !!

scrocth posted on 21-2-2014 07:16 PM
kan? i rs sejak kemunculan reality tv shows laa yg menjahanamkan industri seni tanah air. Antara k ...

Af la punca...

garyura posted on 22-2-2014 03:40 PM
aku rasa dlm byk2 penyanyi aku puas ati apis je yg nampak ada bakat lebih baik dari org lain...juara ...

juara lagu mmg dah tak mcm dulu.. sendu gler..

lagu2 tak mengujakan pun... sedih sgt

Follow Us
chenta_dewi posted on 21-2-2014 09:41 AM
memang la vote tu dari fans...xkan la dr haters...walaupun aku bkn fan zizan tp tak patut la paknil  ...

x faham ke penerangan pak nil ni..

“Saya rasa berlaku perubahan dalam sistem penjurian yang membabitkan undian peminat. Kalau dulu tidak ada kelab-kelab peminat atau orang-orang perseorangan yang sanggup berkempen untuk mengaut undian untuk artis-artis kesayangan mereka. Sebaliknya, artis-artis mendapat undian daripada peminat yang betul-betul setia.

dia maksudkan mmg dulu dan sekarang yg undi adalah peminat..dulu2 undian dari peminat yg betul2 setia dan ikhlas dan benar2 fanatik dgn retis tu... tp berbeza dgn undian peminat sekarang yg dtg dari kelab peminat..mereka DIBAYAR untuk mengundi...tu sebab terlalu byk undian dtg dari orang yg sama...

setuju dgn pak nil...***bukan fans or karatzz pak Nil..bukan fans memana retis pon....

tripple_M posted on 22-2-2014 08:56 PM
dah tua krepot nak sentap2..sedaq lah dah tua paknil ooii

komen kamu tak padan dengan profile pic...

**bukan fans or karatzz retis malaysia..cuma nk perubahan saje dlm industri seni msia..

aunty_alonso posted on 26-2-2014 01:00 PM
komen kamu tak padan dengan profile pic...

**bukan fans or karatzz retis malaysia..cum ...

yeke xpdan ngn profil pic??
kdg2 saje tinjau2 kat gusip..nak taw gak pkembngan ekekekek..
mn bole boh kita boh..huhuh

Sejak dari dulu lagik mmg undian peminat boleh vote bebanyak....kat US...people choice award pun sama.
Macammana nak pastikan artis tak vote diri sendiri....takkan nak mintak proof IC plak kot...

Masalahnya adalah sebab sudah tidak ramai yang undi/hantar borang.....jadi fan club / undi diri sendiri nie mmg akan menampakkan impak yang besar..

Kalau dulu...mungkin boleh sampai 500,000 undian....jadi kalau undi sendiri + fanclub sampai 20,000 pun, baru 4%

Sekrang, kalau jumlah undi pon mungkin cecah 100,000 saja, jadi kalau 20,000 dr diri sendiri dah capai 20%...