CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

Official AC Gath (Ahad 9/3/2014: Laporan pg. 4)

ichi posted on 11-3-2014 10:09 PM
tak sangke pulak @makdik2301 awal2 dah wat repot.. padahal dia la plg malas nak karang2 ni.....
o ...

dalam puji sempat ko kena kan aku ek ichi..

azie.dz posted on 11-3-2014 10:19 PM
dalam puji sempat ko kena kan aku ek ichi..

hihihihi bukan selalu nak kena kan ko........

dauswq posted on 10-3-2014 01:05 AM
Laporan AC Gathering

saja jah men-tag aku kan....hehe
2 org jah laki? bestnya kan dikelilingi bunga-bungaan
tgk gambar tetiba jer teringin nak mkn seoul garden lak..hehehe

parasitology posted on 12-3-2014 12:47 PM
tgk ...

tmbh kau, mesti dh cukup 3 laki kan?

dauswq posted on 12-3-2014 01:19 PM

haah...boleh la laga2 pipi

mmg warga bod neh pompuan je kan semua...mcm mana ko dgn teky bleh sesat layan drama korea ni

parasitology posted on 12-3-2014 01:24 PM
haah...boleh la laga2 pipi

mmg warga bod neh pompuan je kan semua...mcm mana ko dgn teky bl ...

teky tu fans k pop , tp tgk gak drama korea sket2...
aku ni plak fans tegar kdrama...aruslah tersesak nafas terhimpit kaedahnye

Follow Us
dauswq posted on 12-3-2014 01:28 PM
teky tu fans k pop , tp tgk gak drama korea sket2...
aku ni plak fans tegar kdrama...aruslah ters ...

teky fans kpop...dia suka grup apa weh hahaahah

parasitology posted on 12-3-2014 12:47 PM
tgk ...

paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...i mish yewwww..

meh la dtg sini..kita jumpa2 meh ahaks

azie.dz posted on 12-3-2014 01:35 PM
paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...i mish yewwww..

meh la dtg sini..kita jumpa2 meh ahaks

mish yew tew
haha...nanti2 jumpak ek

parasitology posted on 12-3-2014 01:40 PM
mish yew tew
haha...nanti2 jumpak ek

suka sgt bg icon tu taw...

bila bila..eh eh eksaited plak

azie.dz posted on 12-3-2014 01:43 PM
suka sgt bg icon tu taw...

bila bila..eh eh eksaited plak

bila? bila ada jodoh bertemu jua

parasitology posted on 12-3-2014 01:47 PM
bila? bila ada jodoh bertemu jua

curlasttt ayat ko kan paraaaaaaa

dauswq posted on 12-3-2014 01:19 PM

motip ko nangis daus..patut ko gembira kan

report ~~

jauh perjalanan dr perak ni dtg nk bergathering yang asalnye plan nk jmpe ngn @makdik2301 , @ichi , @azie.dz and si @ismaha yang lagi jauh turunnye dari penang tu...

awal2 segan gila rasa nk jmpe... kekekkee.. tp gagahkan jgk sbb nk jgk rasa kenal ngn korang2 ni..
da kawan dkt dua tahun pakai jari je sembang.. tingin gak nk smbang pakai mulut lak..

tq azie for ur hospitality
tq jgk kt ichi..mkdik n is.. heee.. nnt ade mse kite jmpe lg okey

hr sbtu kitrg ber pre gath ke zoo.. kekonon nk tgk girin ngn tiger.. tp... hampa sbb haiwan smua tgh x byk n x menarik sgt la.. huhuhu..

hr ahad plk ade gath ngn porumer2 bod ni dkt sg paradigm..

kol 1130.. kitrg berlima smpi.. azie..ichi..is n makdik.. pastu sblm smpi kt sg.. jmpe ngn @intan_smsb ..
pastu.. br la gerak ke SG..

smpi sg.. ade daus.. k.bel.. JC.. linome and mafilee...

slma ni sllu dok main kuiz ngn @mafilee ... wlpn pestime jmpe... rasa cm ok je masuk bersmbng2...
tq mafilee bagi mask.. nnt pasni kalo jmpe lg.. harus la muke aku berubah jd comey cm org korea da pasni..

tq gak kat k.bel and daus ats hdiah sticky notes LSG n keychain TOP itu

dah intro2 kat depan muka pntu SG tu.. akhirnye kitrg pon masuk la dlm tu..
cari meja.. duduk.. smbng2 ngn porumer2 lain...

g amik mkanan.. makan smbl sembang2... pastu.. bgn.. amik air plak.. pastu makan lg.. sembang lg..... pastu bangun.. amik air lg.. pastu makan lg.. sembang lg.. bertukar2 tmpat dok nyembng.. dr belah kanan ke belah kiri.. dr depan ke blkng.... pastu.. amik eskrem.. pastu.. g toilet.. pastu smbung.. makan lg..

smpi la sudahnye kene sound ngn pacik tu sbyk dua kali.. huhuhu.. ape la pkcik ni...
x nk kecoh2 makan kt uma aje...

tepat kol empt.. acara gmbr2... pas abis gmbr.. pecah.. ade grup smbng lepak lg..
and ade grup yang gerak balik..

grup kitrg yang dlm ondwy nk gerak balik ni pon... smpt lg menyggah tgkp gmbr kt tgh2 mall tu..

papepun.. tq dkt semua2...
n seronok kenal korang2 semua ni...

Rate

1

YoonArang posted on 13-3-2014 10:52 AM
report ~~

jauh perjalanan dr perak ni dtg nk bergathering yang asalnye plan nk jmpe ngn @makdik23 ...

no problemo yoon...harap jgn serik dtg umah aku ek..

Pagi - pagi aku bangun solat subuh ingatkan lepas tu nk beradu balik, memandangkan daus kat nk jumpa kul
11:30am macam masih awal lagi..tapi hati aku ni dup dap dup dap tak sedap hati nebes sungguh rasanya..so
sementara nak menghabiskan waktu aku pun layan drama korea dulu sambil2 nangis dan gelak sorang2..bole
plak episode ugly alert aku layan pagi tu episode yg sedih..touching plak pagi2 nih..

Tengah best melayan perasaan bertangis - tangisan aku tgk jam dah kul 10 pagi , OMG aku belum mandi
lagi..aku terlupa plak paradigm mall tu bukan sebelah umah aku..jalan nk pi paradigm tu tak tentu masa
sesaknya kalau aku keluar lambat konpem tersekat nanti..so dengan terkocoh - kocohnya pun menyiapkan diri
aku dengan tak sempat nk sarapan tepat kul 10:45 pagi aku pun gerak dr rumah sambil membaca allahumma
yassir wala tu'assir dan set GPS aku ke paradigm mall almaklumla aku tak pernah pi paradigm mall ni first
time nk jejakkan kaki..semoga jalan aku di permudahkan..elok lepas toll sunway aku tgk jalan clear je lega ranya...

aku sampai paradigm mall dlm kul 11:15pg, alhamdulillah parking byk lg masa aku sampai bole parking depan lift.
Bila dah masuk paradigm tu perkara pertama kena la cari lokasi Seoul Garden tu dulu kan..aku pun pi
pusing - pusing cari sampaila aku rasa perasaan nebes nk jumpa korg dh hilang perasaan nebes sesat plak yg datang..
dalam aku pusing2 cari tu aku nmpk la kaunter pertanyaan sib baik ada abang yang bole tahan hensem kat
tgh2 kaunter aku pun tanya jalan nk pi seoul garden dia kata kat pintu depan ni je jalan keluar sebelah
kiri gitu la arahan dia dalam masa yg sama aku pun mesej daus tanya dia dah sampai ke belum . daus balas dia kata ada kat depan SG
aku pun cepat2 la jalan mengikut arahan abang td tepat sekali direction yang abang tu bagi sampai la aku kat depan SG tapi aku x nmpk kelibat daus pun..

Dalam aku duk ngintai2 kat dalam SG tu kot2 klu daus dah masuk dulu tiba2 dari jauh aku nmpk daus tgh jalan menuju ke SG laaa rupanya dia pun baru sampai..aku pun lambai la kat dia mcm la dah kenal lama sedangkan nmpk gmbr dia kt FB je pun..sib baik daus letak gmbr dia kat FB klu tak ke payah mcm mana nk kenal dia takkan nk suruh dia pegang bunga ros plak kan..sbg tanda tu dia almaklumla tak pernah jumpa..

Daus dgn ramahnya pun bertegur sapa la dgn aku. Sib baikla daus ni ramah orangnya tidakla aku berasa begitu awkward.
Aku suh daus buat reservation dulu dia kata segan nk tunggu kak bel gamaknya..tak sangka penyegan juga bos aku ni...
Dalam tgh berbual - bual tu kak bel pun sampai dgn anak dia bella. Datang dgn beg Super JUnior gamaknya mcm baru balik dr konsert SUJU gitu. Rupa - rupanya dalam beg suju tu ada hadiah pemenang dan juga AJK. Kemudian borak - borak ngan kak bel plak..kak bel pun sempoi ja rupanya umah dia dekat ngn umah aku terus aku offer dia klu dia nk balik ngn aku .. dia pun ok ja..

kemudian dari jauh aku nmpk kelibat azie tgh ngintai2 port kami dan dgn excitednya aku pun melambai - lambai kat dia suh datang kat kami. Bila dia sampai terus la sesi berkenalan dan berlaga - laga pipi. Masa tu kat belakang dia ada is, ichi, makdik, arang dgn intan. Amik turn la berlaga - laga pipi , belum sampai 5 minit sesi berkenalan masing2 dah keluar taring dan skill membahan orang. Aku paling tak boleh blah untuk azie la kan dia dah la add aku kat FB siap like gambar aku lagi bole dia tanya daus siapa aku..ni mmg makcik nk sentap 7 keturunan..sampai hati betul kan azie..
is plak asik tanya knp aku tak bawa YD..dia igt YD tu nk bayar murah..hehehe...aku igt ichi nk bawa gary sekali haromm bayang topi gary pun tak dak..

lepas tu dah mula ramai org datang, senior - senior kami yg mmg dah saling mengenali mmg pantas je meloloskan diri ke dalam SG kami pun just follow the flow membontoti diorg ke dalam SG..aku yg mmg sedia segan ni terus duduk kat hujung sekali aku mmg dah aim spot tu awal2 lagi..Azie dan is sprt dah janji awal2 lagi duduk semeja aku kemudian makdik , arang , ichi dan intan join meja tu sekali. Masa ni la nk berkenalan secara rapat ngn diorg tanya pasal kerja dan life diorg. tapi diorg mmg layan je tak de cover2 dah..konon - konon nebes hampeh tak dok bayang nebes pun ..masing2 mmg ting tong habis dah..gelak mmg tak igt dunia ok..

lepas dah buat pembayaran kat daus masing2 terus pi amik makanan aku yg belum sarapan ni pun apa lg takkan melepaskan peluang ni nama pun buffet rambang mata nk pilih makanan. Disebabkan ramai yg dh amik ayam aku pun pilih daging dan aku amik salad sekali. Dah alang buat pemanggangan daging mesti la nk buat wrap ala2 samgyeopsal tp guna ayam ngn daging la kan..almaklum la bahan asal iaitu pork haroommm di mkn...belum sempat wrap pertama masuk mulut aku , masuk mulut is dulu kemudian ada la permintaaan dari ahli2 yg lain aku rs masa aku bungkus ayam byk2 tu mcm ahjumma pun ada gak..tp diorg mmg sempoi dan happening. Sambil2 mkn sambil tu juga mulut bergosip punya la havoc sampai kena sound ngn pakcik berbaju merah kerana menggangu ketenteraman dia sekeluarga tgh mkn. Aku rs lain kali buat gathering dlm bilik karaoke la plak..nk bergosip ke nk melalak ke tak de org kisah..

Walaupun dah kena tegur tp sesi bergosip tetap diteruskan dgn Daus pun join group kami utk bergosip tp tak lama la kan almaklumla dia kan penganjur kena la dia bertukar - tukar meja. Kemuadian JC pun join group kami bergosip mcm2 cite pun kluar la kan bila senior bertemu junior..pakcik berbaju merah masih tak puas hati ngn kami sb meja kami still bising menganggu ketenteraman tp takkan dia nk sound kami lagi dah pasrah pakcik tu pun blah..

Daus kata kul 4pm nk amik gmbr ramai2 so sementara tunggu yg lain2 selesai makan almaklumla ada few senior baru sampai utk melahap jdnya aku pi solat dulu ngn daus..

Kemudian sesi bergambar pun bermula ceruk mana je la yg kami tak bergambar sib baik tak naik gila glamor amik gmbr atas pentas street dance battle..klu tak mau juga kami menari poco - poco atas pentas tu..

dah habis sesi bergambar semua org bergerak mengikut hala tuju masing2 , senior pi starbuck sambung melepak..yg junior pun nk balik dah ke kampung halaman masing2..aku plak yg baru first time jejak kaki kat paradigm ni nak la gak tawaf paradigm ni ada apa la yg best kat sini..so aku pun ikut geng azie yg nk bergerak balik..sambil jln balik pun still bole sambung gosip lg..aku yg first time jumpa diorg ni nk juga la gambar kenang - kenangan dgn diorg aku igt barang sekeping dua cukup la tp disebabkan keslamberan diorg2 ni agak berkeping - keping dan dan berbagai posing juga la amik tgh2 mall tu kan..mengalahkan tourist ok...aku rs tourist pun tak sejakun kita org .. muka masing2 mmg gaya "ada kami kesah"

lepas dah berpuas bergambar arang dah nk kena balik sangat mak dia dh tunggu , makdik , ichi, azie ngn is pun kena gerak la kan..tinggal aku sorg2 ronda paradigm mall tu. kebetulan tgh jalan2 aku nmpk ada satu kedai ni org beratur panjang so aku pun ikut beratur sekali rupanya kedai jual makanan berasaskan soya aku pun try beli ice cream soya sedap gak aku tgk jam dh kul 6pm sb aku dh janji nk balik ngn kak bel so aku pun patah balik pi cr kak bel kat starbuck sambil tunggu kak bel habis borak aku pun borak ngn linome rupanya budak upm so berborakla pasal serdang apa yg best kat serdang.

tepat kul 6:30pm semua org pun nk mengundurkan diri pulang ke pangkalan masing2.

Pada aku ni pengalaman yang tak dapat aku lupakan, selama ni hanya bertegur sapa di alam maya je bila jumpa betul2 kat luar tak sangka perangai masing2 sama je kat alam maya mmg cool gila..

so lepas ni bole gath main bowling atau karaoke la plak yer..

Rate

1

mafilee posted on 13-3-2014 02:09 PM
Pagi - pagi aku bangun solat subuh ingatkan lepas tu nk beradu balik, memandangkan daus kat nk jumpa ...

lenkali suh daus pgg bunga cenggini

~ laporan dr is - ajk B&B~

Kita mula kan dgn bismillahhirrahmanirahim,

Ada kes PADA 7hb...., pengajaran sgt.......

PADA 8hb tu sama jer citer dgn geng makcik2tu.... lagipun mcm dah bnyk depa ni bocorkan rahsia   ~rahsia korg is simpan kejab2 tau ~
bila dikenal... oooo ni la yoonSARANG , dan ooooo ni la azie.dz , makdik ngn ichi.... korg dua neh .

Maaf yek pada yang tak boleh hadir tarikh 9hb tu.... tarikh tu is yg pilih , mod daus nk tarikh dr org jauh kan.... , korg org KL bila2 boleh ber-gath lagi kan kan ,

PADA 9hb ritue cariforum bt gath kat SG, PM.... kali pertama is hadir dgn berniat "sahaja is menyapot cariforum demi-kerana ajk B&B" .... plus nk collect rantai ft island dr momod... tp ...... {padahl boleh jer beli sendiri kan , cuma nya perasan dpt hadiah tu lain la , bersyukur ok dpt yong & hong tu pun
}

Lebih kurang jam 11.30 dh masuk dlm PM... ronda cari ladies dulu naaa ..... settle dah ....kuar jumpa lah si intan bling bling..... yg sebelum neh serasa is tak pernah meng-reply post dia pun , sokmo nampk dia lepak dalam rumah RM jah....., is SR jah dlm rumah RM tu, kita tgk tv jah....malu nak sampuk depa2 neh ber-online kan RM , sambil kenl2 ngn intan tu..... ronda cari SG dlm PM tu..... is ikut jah depa2 neh sbb is harom tak tau kat mana kan .

Sebelum nak sampai SG tu debaran dlm hati kemain kan.... mcm nak jumpa bakal pak mertua , nak-nak lak is di-apit kejab si ichi ngn makdik kiri kanan..... , lagi la terasa mcm pakinsn , yoon ngn intan kat belkang kami..... sian jugk depa 2....

Dah sampai depan SG tu nampak la 3org....salah sorg mod daus lah..... yg neh kenl sbb azie punya pasl , bila dh tgk 3 org je kan tak de nya nk berpanjangan pakinsn tu sbb tgk 3 org je kan...apala sgt 3 org je... is bajek belasan2 org dah depn SG, itu yg jd pakinsn kejab .

Mula2 is tempuh salam n laga2 pipi ngn awek sorang neh kan........dan terdetik dlm hati is... ni sapa ni ekk , dah habis awek tu salam n laga2 pipi ngn makcik2 ni...si makcik azie kuarkan ayat yg bikin awek ni neh sentap 7 keturunan , maka saat & tika itu lah is baru tau itulah YONG DO , is tak bajek tu yong do sbb is bajek dia senior2 la kan...
tgk dr segi keramahn dia ngn mod daus & k.bel ...... lagi pun jem otak is neh tak leh nak translate sapa di kala depan is neh , pastu datg la JC ngn Lin0me .....

Masuk lah is dlm SG tu tercari2 pot meja..... dan tika itu dengar lah jeritan dr azie pot meja belakng yg cun.....cun la sbb boleh menjoyah lebih kan...,
is masuk lambt sbb terasik2 bork ngn si intan kat luar....

Daus ngn k.bel jalan kan peranan ah long kejab ... makcik2 ichi,yoon,makdik,azie,intan laju jah g amek makann..... dah settel bayo is ajak yong do g amek makann..... si yong do neh malu2 lak...skali ajak tak jaln..... aishhhh , org nak qempang ckit je baru tu , 3 kali ajak baru yong do ON .

Sembang + makn,..... makan + sembang...... pastu nampak la senior2 masuk ckit.... ckit.... ckit.... , untungnya meja belakng neh kan.... bila masuk tu tau lah..... oooo yg ni ka.... oooo yg tu ka..... oooo ok ok take note.....

Rehat kejab sbb penuh dah perut kan..... masa neh la si JC dapt ke meja belakng , JC yaa.... " i lap u ", info dr ko memg sgt best..... bersemangat giler kita yg dgr neh plus penuh tekun ,
Pastu tu tgh rancak borak tu mod daus potong kejab yg kata linome nk dtg USM, penang...... singgah nak makn mee udang kot kan kat sg. 2 tu , lupa dah is , tp hari selasa tu kan is tak ada kat area2 citue....ampun lin0me , lenkali turun penang rojer is ekk ... insya allah ada jodoh boleh la kita ber-mee udangkan .

Tiba jam 4 petg... kene blah la sbb dah cukup time..... kejab jah masa berlalu.... dan keje part time pun tak jd jugak pada hari itu , azie yaaa
kat luar SG bergambo sekajb..... nak gerak balik konon nya lah tp tersadai tgh2 PM kejab.... bergambar lagi
aishhh...best nya bila igt2 balk jumpa korg semua , kalu bt video kan leh hadap bnyk2 kali,

kalu guna video dlm otak neh cepat je terhakisnya dr simpann ........

akir laporan ni......terima kasih momod daus n momod k.bel sbb bt gath pada tarikh tu
terima kasih pada senior2 yg sudi hadir
terima kasih pada geng makcik2 ~makcik yoon, makcik ichi, makcik makdik,makcik azie~ gath hari sabtu tu ,

atas segalanya yg korang dah bersusah dan berpayah sbb is , nah amek sorg satu tau

terima kasih Yong Do yaaa sbb hadir & is dapat hadiah mask bg 2nd pemenang ost....,
is tau ko mesti tak caya kan namgil rupa gitue ...ko deaabaakkk Yong Do
terima kasih intan......., ko memg cun

Kita akiri ngn lafaz alhamdulilllah
sekian dr is
hari ni birthday appa
Last edited by ismaha on 13-3-2014 08:29 PM

Rate

1

ismaha posted on 13-3-2014 04:41 PM
~ laporan dr is - ajk B&B~

Kita mula kan dgn bismillahhirrahmanirahim,

curlast report ko ekkkk..mcik pon macik la..ko macik is kannnn