CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pailang

Pesawat MAS masuk ke dunia 4 dimensi

ilahkhatibrani posted on 25-3-2014 11:56 AM
As salam...Pink...

KOmen yg seperti ini selalunya ilah hanya kongsi dengan yg rapat sahaja..maa ...

pernah terbaca beberape org yg ada anugerah ckp mcm ilah... sedey nya... mcm uolss da taw dowang mmg da x de...

As salam...Pink...

KOmen yg seperti ini selalunya ilah hanya kongsi dengan yg rapat sahaja..maa ...

ilah cerita mcm ni pon buat saya menitik air mata...x dpt dibayangkan ya Allah...

Innalillah..terase sebak sgt dada nie..apapun takziah buat semua keluarga mangsa..

~Andainya aku hilang dimatamu~
~Ingatku dalam doamu~

ya Allah... sedihnya rasa bila baca komen ilah...

moga mereka tenang disana..

innalillah... al-fatihah..

Ilah tu yg ader blog tu ke.... .??

~~banyak sngt peristiwa yang berlaku d dunia sakng yang sgt memberi kesan pada aku~~x hbis dengan kes mesir, syiria, africa, kes dalaman di malaysia, mh 370,~~

Follow Us
melihatkan keadaan lautan hindi tu pon aku dh rasa cuak..mcm mna la mreka thempas disitu, huhu

As salam...Pink...

mcm mna keadaan mreka depa ilah?
ya Allah..sayu sgt rasa neh

USTAZ DARUL MANZIL MIMPI PESAWAT MH370?
Assalamualaikum.. Semalam, saya tidak bercadang kemana-mana ekoran seharian menahan sakit akibat gout. Sekitar jam 11 malam, sahabat lama saya (Fadli) datang ke rumah bersama adiknya. Tujuan mereka datang adalah kerana pinta saya ikhtiarkan mengubati Pak Cik mereka yang mengalami masalah sihir.
Kalau orang lain memang saya akan menolak. Tapi bila mengenangkan si Fadli ni kawan lama saya sejak dari darjah 1 dan kami pernah susah-senang bersama ketika bujang dulu, maka saya terima perlawaannya. Diringkaskan cerita, saya pulang ke rumah jam 3:10 pagi.
Lapar pulak perut saya bila sampai di rumah. Maka saya ajak isteri menemani saya makan di luar, di restauran yang hanya 2 kilometer dari kediaman kami. Sekitar jam 4 pagi, kami sudah ada di rumah. Mungkin kerana terlampau penat, saya terus lena sebaik saja kepala menghempas bantal.
Sebelum tidur, memang saya selalu bacakan Al-Kautsar 11 kali dan kemudian nyatakan seperti ini, “Ya Allah, kalau ada sesuatu untukku / pesakitku / penyakitku / apa saja, kau tunjukkanlah.” Entah kenapa malam tu saya terniat MH37O……
Saya melihat 2 pesawat terbang di udara. Sebuah adalah MH370 dan saiz kapal yang satu lagi lebih kecil berbanding MH370 tetapi bukan jenis kapal terbang tempur. Kapal terbang yang satu lagi itu juga bukan jenis pesawat komersial. Pada pendapat saya yang tidak arif tentang model kapal terbang, saya andaikan itu adalah pesawat persendirian.
Kedua-dua kapal itu terbang rendah di persisiran pantai yang kedudukan geografinya berbatu-batu besar. Saya kira pantai sebegitu bukan destinasi pelancongan kerana persisirannya membahaya untuk didiami..
Saya kemudian diperlihatkan suasana yang berlaku dalam kapal terbang MH370. Dari ruang penumpang, saya lihat masing-masing cemas di tempat duduk masing-masing. Melilau saya berjalan di dalamnya mencari krew penerbangan. Rupanya pramugari dan pramugara duduk di ruang belakang dan ruang depan berdekatan almari simpanan makanan. Ada dua bayi yang saya lihat menangis sambil ditenangkan ibu masing-masing. Mereka seolah-olah diberi amaran untuk tidak beralih dari tempat duduk. Wajah mereka ketakutan sama sekali.
Saya berjalan menuju ke ruang kemudi. Memang pelik bila saya lihat Kapten kapal dan pembantunya berhempas pulas menekan suis-suis yang ada dan cuba memusing stereng kawalan. Sepertinya, kapal terbang itu dikawal secara auto. Cemas wajah kedua-dua juruterbang tersebut.
Tiba-tiba, saya rasakan kapal terbang itu melencong ke kiri dan naik tinggi secara mendadak. Berhempas pulas Kapten cuba mengawal stereng pandu namun tiada apa-apa kesan. Tidak semena-mena kapal itu turun menjunam, kemudian terbang stabil membelah lautan. Saya terdengar suara di corong radio.
“You don’t ever try to change the route. There are no chance to turn back to your country. We control everything, we knew what you done inside”
Pemandangan saya ditarik keluar dari luar kapal terbang MH370. Saya seperti terbang di awan-awangan melihat kedua-dua pesawat di permukaan lautan yang saya tidak tahu namanya. Tiba-tiba, saya lihat pesawat yang satu lagi melepaskan sesuatu ke depan yang kemudian turun menjunam ke air sehala laluan MH370.
Kemudian, ruang air yang ditimpa ‘benda’ itu membuahkan letupan yang amat besar. Kapal terbang MH370 kemudian melalui ruang tersebut dan disedut ke dalam air dari ekor pesawat. Kelihatan ruang air di bawahnya berputar. Kapal terbang MH370 menjunam ke dalam air dari bahagian ekornya. Beberapa kali ia berpusing sebelum hilang dari pandangan.
Pesawat yang satu lagi melencongkan arahnya ke kiri dan terbang membelah awan. Saya masih di situ, memerhati kejadian yang tak pernah saya lihat dalam hidup. Sebaik saja air pusaran hilang, saya lihat dua serpihan besi terapung-apung di permukaan air. Serpihan itu terumbang ambing mengikut gelombang ombak yang ganas.
Saya tidak tahu apa yang berlaku pada nasib penumpang di dalam MH370.. Menitis air mata bila melihat kejadian itu. Tiba-tiba saya tersedar dari tidur… Termenung saya memikirkan mimpi yang dialami.
Saya berharap itu semua hanyalah mainan tidur dan sangat-sangat berharap kesemua penumpang di dalam MH370 masih hidup.. Sama-samalah kita berdoa akan keselamatan mereka.. Amin. – USTAZ DARUL MANZIL

kalau betul la... sedey betull.. ada baby lagi tuh

shida81 posted on 25-3-2014 05:05 PM
USTAZ DARUL MANZIL MIMPI PESAWAT MH370?
Assalamualaikum.. Semalam, saya tidak bercadang kemana-mana ...

Ada baca kat thread sblh, ntah napa aku mcm terkesan dgn mimpi ustaz ni... Lautan hindi nmpk kena dgn ciri2 yg ustaz tu nmpk dlm mimpi tu, laut yg ganas...

Sedihnya... Hanya Allah yg Maha Mengetahui ...

As salam...Pink...

Assalam.. lama betul tak tegur sapa ngan ilah.. ilah pun tak ingat dah saya kot.. hehe
komen ilah tu..  hmm tak tau la.. mungkin saya terlalu read between the lines..
huhu apapun Alfatihah untuk semua mangsa yg beragama Islam...
Last edited by manganini on 25-3-2014 09:58 PM

olivegal posted on 25-3-2014 01:26 PM
Ilah tu yg ader blog tu ke.... .??

tak la olive..
ilah ni ilahkhatibrani..

ciklah/clah/fadhillah yg kat blog "disebalik tabir misteri" tu nickname cari dia ciklahcute. tapi dia dah tak masuk forum dah rasanya..

tapi kenapa aku terasa mcm ada persamaan jek komen ilah dan ciklah.. tak tau la.. mungkin aku terlalu banyak berfikir je kot.. sila abaikan huhu

hakikat nya plane ni dah terbang ke zaman dulu......

Thanks ilah sbb komen...sedihnya.. ;(

Jom sedekahkan bacaan AlFatihah kepada arwah ibu bapa kita nenek atuk saudara Islam kita yang telah pergi,kepada.mangsa beragama Islam MH370,dan kepada mangsa kekejaman Israel di Syria dan Palestin..

Semoga Al Fatihah kita kalau dikumpul kumpul dapat jadi cahaya..jadi pembuka kepada mereka..amin..

clah wat sambungan lg

utk hari yg kedua ini, clah tanya samada clah perlu amalkan seperti ari pertama atau samada perlu tambahan atau mana2 pengurangan.
jawapan:sama tapi perlu ada tambahan surah al-Baqarah.
clah:nak baca sama dgn utk pesakit fadhilah atau kena baca dari awal.
jawapan:baca dari awal. baca bbrapa muka suratpun asal fadhilah rajin.
clah jg disuruh masuk dlm lingkungan pkl 4.30pagi. mrk semua gembira dan sedang menunggu kedatangan clah.

clah habiskan selawat 1K, 100x selawat Fath, 100x fatihah, al-Baqarah 1-57 dan anNas cuma dapat 100x. selesai, clah lakukan secara kasyaf, nak tau samada apa yg clah buat diterima. alhamdulillah. tapi clah disuruh azan sekali sebelum masuk(lakukan solat tahajjud).

selepas azan sekali, clah terus lakukan solat tahajjud. kali ini selepas baca surah al-ikhlas, clah baca surah al-ghasyiah utk rakaat pertama dan kedua.
masa masuk ke kabin, clah ucapkan apa yg perlu clah ucapkan spt ari pertama.
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM. ALLAH YANG TELAH DAN SENTIASA MEMBERI RAHMAT KEPADA KAMU SEMUA TELAH MENYELAMATKAN KAMU SEMUA DARI BALA BENCANA INI.

Kali ini clah mohon kepada Allah agar Allah memberi kepada mrk semua hidayah, dan kemudahan2 lain. *alangkah bagusnya kalu mrk dapat mendengar kisah Rasulullah saw. habis aje clah sebut, clah nmpak cahaya yg terang.

selepas solat, sekali lagi clah lakukan kasyaf.
jawapan:azan yg clah laungkan tadi, Allah telah merdukan. jadi yg mrk dengar adalah kemerduan azan oleh seorg waliyullah pompuan.(sebenarnya suara clah terketar2 dan tak merdupun, dan clah bukan waliyullah). kenapa pentingnya azan tersebut?
utk memberi cahya hidayah kepada hati2 mrk2 yg masih belum mendapat hidayah. clah nampak cahya mcm kerlipan bintang2. *mengenai apa yg clah mntk tadi, Rasulullah saw sdri yg menaungi mrk dgn cahaya baginda. (Subhanallah).

clah tanya kenapa kena baca tu semua(bacaan sblm mulakan solat tahajjud).
jawapan:itu hanyalah adap utk masuk ke tempat yg bersih.
dan clah jg diberitahu kalu clah abiskan 1000x surah anNas, insyaa Allah akan ilang semua was2 clah. selain itu clah jg tanya kat mana mrk di tempatkan.

jawapannya ialah border vietnam china.

http://dzilah11.blogspot.com/

mereka yang ada kasyaf ni berat ye dugaan. kalau i dapat melihat sebegitu pasti kesedihan di hati tak tertanggung rasanya..

bertabah ya @ilahkhatibrani , pasti sentiasa terbayang-bayang di fikiran..
redha sahajalah kerana kita hamba-Nya memang tak terdaya melakukan apa-apa..
terima kasih kerana sudi berkongsi dengan kami di sini..

olivegal posted on 25-3-2014 05:48 PM
Ada baca kat thread sblh, ntah napa aku mcm terkesan dgn mimpi ustaz ni... Lautan hindi nmpk kena  ...

pernah terbaca a few ppl pun mimpi mcm ustaz nie..... rasenya mcm betul je... sedey betul bila kenangkan budak2 dlm flight.... ak lebihrela dgr kapal tu kn hijact and pax selamat....

joey_mcintrye posted on 16-3-2014 08:36 PM
Kat CI tu ckp tak serupa bikin...marah org berpolitaik kat sana...tp sengaja pulak post benda poli ...

setuju sekali..bila kak timah buat keluar satu link blog pasal alam2 ghaib ni,
dengan tergamaknya dia, tanpa adab pula dikatanya kak timah perlu sembah berhala dulu
baru boleh percaya pada cerita2 karut alam ghaib bagai..

missayeen posted on 26-3-2014 08:33 AM
Jom sedekahkan bacaan AlFatihah kepada arwah ibu bapa kita nenek atuk saudara Islam kita yang telah  ...

plus yg kat mesir jugak.. 529 org dihukum bunuh.. lagi kejam dan lagi ramai dari mangsa mh370 ni.. tapi tak ramai yg kisah..
dunia dah makin hampir ke penghujung..