CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gusikuberdarah

Nasib Serumah Dengan Students

Pmpuan jenis apala dpa ni. Hg sula ja

juboqlembu posted on 13-6-2014 05:10 PM
Pmpuan jenis apala dpa ni. Hg sula ja

hihi..xkuasa nk sula anak orang

Iols dulu masa bujang duduk berdua je ngan housemate Iols. Dah housemate Iols tu pulak Iols kenal masa belajar kat universiti dulu.
Aman damai je duduk berdua dlm satu rumah sbb Iols mmg tak suka ramai2 ni sbb tkut nnt tak ngam, payah.
Housemate Iols pulak jenis busy memanjang, keja dia mmg asek outstaion aje. Weekend pun jarang ada kt rumah.
So mcm Iols duduk sorang je lah kt rumah bujang tu. Hehe. Senang, tak sakit kepala. Yeayyy! Aman damai! Ngeee~

kakakmanis posted on 18-6-2014 09:19 PM
Iols dulu masa bujang duduk berdua je ngan housemate Iols. Dah housemate Iols tu pulak Iols kenal ma ...

skrg pon aku dh pindah cmtu gak..dok berdua tp jarang2 jumpa..mmg aman tenteram pon..jalan2 dlm umah smbil bugil2 pon boleh..

gusikuberdarah posted on 18-6-2014 11:01 PM
skrg pon aku dh pindah cmtu gak..dok berdua tp jarang2 jumpa..mmg aman tenteram pon..jalan2 dlm um ...

Kannn. Best giler kot. Iols mmg tak suka menyewa ramai2 sbb crowded sgt.
Rumah Iols dulu ada tiga bilik tp kitorang dok berdua je. Bilik lg satu kosong kitorang buat bilik tamu, senang if parents/family kitorang datang.
Pernah beberapa kali kawan Iols out station smpai sebulan. Perghhh, heaven uolsss. Bak kata uols, bebas dan aman tenteram. Buat hal sendiri je. Balik keja letih, tak sakit kepala sbb boleh rehat dgn aman damai, tadak org kaco. Hihi.

Kalo kwn Iols tak out station, kitorang still jarang jumpa. Sbb dia slalu kuar keja lambat, blk keja lmbat.Iols kuar keja awal, blk awal and by the time dia blk keja, Iols dah tido pun. Nmpk mcm bergaduh sbb tak byk bercakap to each other, tp itulah hakikatnya kehidupan kitorang. Best kot. Tak serabut kepala. Weekend2 memasing layan perasan dlm bilik or kuar dating. Hehe. Rindu pulak zaman bujang dulu. Last edited by kakakmanis on 19-6-2014 11:15 PM

halau je. settle. bukan kuasa kita nak ubah orang yg dah tu besar panjang. lain la kalau adik beradik sendiri, boleh gak belasah klu degil. halaukan je.

Follow Us
Baru nak bagi pendapat, isu dah habis daa...

AYAKAISHI_AYASY posted on 17-9-2014 12:16 PM
Baru nak bagi pendapat, isu dah habis daa...

isu dh abes pon tak pe

boleh jd pedoman utk forumer lain.

biasalah kalau sewa dengan student. Akal tak matang lagi. Masa saya jadi student dan menyewa dengan orang bekerja pun saya akan tumpang guna harta orang yang bekerja. Tapi tak la sampai ambil kesempatan.

nak mencelah gak. org bekerja pun bkn semua kaya2..

silap2 lg sengkek dr student.

teringt ms zaman aku student dulu. umah sewa kitaorg sebelah dgn umah bdk bujang yg kerja kilang.

kitaorg baik la dgn sorang brother kat umah sebelah ni sbb beza umo x jauh.

tgk brother ni hari2 x makan malam sbb tade duit. bdn dia pun da kurus kering mcm lidi. huhu mmg kesian la..

kitaorg yg student ni pun mkn malam hasil duit ptptn.

aku faham la perasaan kau. memang leceh tinggal serumah dgn orang tak reti bertanggungjawab ni. apatah lagi tinggal ramai-ramai macam rumah kau. sakit jiwa dibuatnya.

kgdangar posted on 3-4-2014 12:36 AM
pergh.....

boley tahan tak senonoh jgk ekkk prangai gadis2 melayu jaman skang nih...

tak boleh nak kata juga kalau nak pandai pilih. selagi tak tinggal serumah (kahwin), selagi tu takkan nampak perangai sebenar. masa couple, semua nampak elok. bersiap, bermake up bagai, perfume semerbak. tapi kalo tgk bilik dia, tikus pun taknak tinggal.

Ni jenis tenant sama macam tenant akak @dewi ni.

chazey posted on 3-12-2014 10:22 PM
Ni jenis tenant sama macam tenant akak @dewi ni.

kurang sikit kot sebab akak punya penyewa  pakej lengkap pengotor dan penjenayah sekali

Sekarang bilik dah cat balik cantik .. tilam pun baru.. katil dah panggil handyman repair

semua dah lap mop bersih. tgh cari penyewa .. dah sebut awal2 wanita bekerja sahaja , pembersih, dan tak di benarkan kongsi bilik
dldm erti kata lain .. satu bilik sorang la.. tak mo ramai2

itu pun ada student call tanya nak masuk dua org leh tak ?? kami tak mampu dok sorang.. maaf akak bukan rumah kebajikan masyarakat . tak mampu sila cari flat .. sebelah kondo ni ada je flet yg byk tingkat tu .. murah je . duit lebih leh beli iphone

dewi posted on 4-12-2014 12:53 PM
kurang sikit kot sebab akak punya penyewa  pakej lengkap pengotor dan penjenayah sekali

Seka ...

Elok la tu kak. Better be safe than sorry gitchuh.

Moral of the story.......jangan duk menyewa ramai2....hidup leh jadi haru biru....

Knowlee posted on 29-11-2014 02:47 PM
tak boleh nak kata juga kalau nak pandai pilih. selagi tak tinggal serumah (kahwin), selagi tu tak ...

tepat sekali...manusia ni ramai yang pandai berlakon.....bakat semulajadi dan berkat didikan rasanya

BlueEagle posted on 5-12-2014 04:22 PM
tepat sekali...manusia ni ramai yang pandai berlakon.....bakat semulajadi dan berkat didikan rasan ...

aku sendiri dah rasa duk serumah dgn org ntah apa-apa ni. sorg ni umur dekat 40, belajar psikologi, tapi perangai dia mmg psiko. self-declare ketua rumah, semakkan seluruh rumah dgn barang-barang dia, bila ditegur, dia jawab balik dgn menyakitkan hati kita. baju kotor dgn baju dah cuci bercampur aduk dan bersepah seluruh rumah. TAPI, bila nak keluar dating, minyak wangi semerbak, dgn make up nya, baju dress up habis.

second disaster, aku masuk rumah baru, cari housemate. ada budak perempuan dr utara ni, baru dpt kerja, nak terus masuk rumah. aku terima la. sembang ngan aku kemain lagi lembutnya. tapi, lepas dua minggu, bawak cousin tumpang kat rumah. ingatkan nak dok 2-3 malam, sekali sampai 2 minggu. pastu pindah camtu je tanpa bgtau aku. tau2 aku balik kerja, bilik dah kosong, kunci rumah ditinggalkannya kat depan pintu camtu je. bengang giler aku.

Knowlee posted on 5-12-2014 04:32 PM
aku sendiri dah rasa duk serumah dgn org ntah apa-apa ni. sorg ni umur dekat 40, belajar psikologi ...

pasni tak yah arr cari housemate...better duk sorang2....kepala pun tak pening...

alhamdulillah tak pernah duk rumah sewa..tp mcm teringin la pulak nak duk sewa hahahahh