CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LabuLabi69

[PELBAGAI]KISAH AKU,AKU DAN AKU ( Updated 02.03.2018) - Sesat Dalam Kampung

Bile nak sambung? Penat nunggu ni

sila sambung... menarik cite TT...
anyway dari sabah yer... tingin nak belajar ckp bahase sane..hehe

khailya posted on 20-3-2014 10:03 AM
sila sambung... menarik cite TT...
anyway dari sabah yer...  tingin nak belajar ckp bahase sane.. ...

ya sabah , tp dh pindah ddk di kl cakap pun mcm kl ,.. kalau nk bsantai ke sana gtau la , nanti saya ajak ke rumah pawang hitam

LabuLabi69 posted on 20-3-2014 09:13 AM
susah nak bgtau yg ki ki kimmg bunyi dia or bunyi mengekek

mungkin dari mulutnya la tu....tu lah sy tanya sbb saya pun pernah dengar ki...ki..ki ni dulu masa kecik2...ni memang suara mengekek, napa x ketawa terbahak2 ja time barang tu dekat kan..hehe,

-phaser- posted on 20-3-2014 10:13 AM
mungkin dari mulutnya la tu....tu lah sy tanya sbb saya pun pernah dengar ki...ki..ki ni dulu masa ...

kalau gelak tbahak takut kene pijak pulak ganggu orng tido agakny , sbb mengekek boleh menakutkan orng , btol tak .kang x pasan2 kene tarik usus perut

LabuLabi69 posted on 20-3-2014 10:13 AM
ya sabah , tp dh pindah ddk di kl cakap pun mcm kl ,.. kalau nk bsantai ke sana gtau la , nanti sa ...

huhu rumah pawang hitam tu? mmg tak laaaaaaa TT oi..huhu
eh ape cerita anak die? die ade anak perempuan kan..anak die duduk sorang2 ke kt rumah tu?
nth2 yg korung nampak tu anak die.....

Follow Us
khailya posted on 20-3-2014 10:22 AM
huhu rumah pawang hitam tu? mmg tak laaaaaaa TT oi..huhu
eh ape cerita anak die? die ade anak per ...

rahsia ....nanti sy post ea

-phaser- posted on 19-3-2014 09:10 PM
Yang ki..ki..ki tu datang dari mulutnya kah? sy sangka tu balan2 ketawa...sy pnya mak lagi lah scary ...

serius???..... ngeri nyer...
skrg ni masih ade yg amalkan ilmu ni ker?...

yg perempuan tu..kirenyer die pn balan2 jugak ker?
atau pn die tak amalkan pn ilmu tu.. tp disebabkan die keturunan balan2 die jd mcm tu?..

sila sambung cepat yer TT...

LabuLabi69 posted on 20-3-2014 10:20 AM
kalau gelak tbahak takut kene pijak pulak ganggu orng tido agakny , sbb mengekek boleh menakutkan  ...

hehehe, sebenarnya kan, balan2 tu takut dengan benda tajam, mcam duri limau, ker apa2 lah yang tajam runcing....dulu2 sy selalu jugak dengar citer pasal balan2 ni, ada satu tu, balan2 ni tersangkut kat duri poko limau sbelah umah, pahtu besok pagi ayam berebut2 nak makan tali perut nya yang terjuntai2 macam cacing tu...kedengaran balan2 tu menghalau ayam tu tapi apakan dayanya....yang lucunya balan2 ni separuh mati nak halau ayam tu...shuuh..shuuh..shuuh..tapi manalah ayam faham bahasa balan2 kan...hahaha,

khailya posted on 20-3-2014 10:30 AM
serius???..... ngeri nyer...
skrg ni masih ade yg amalkan ilmu ni ker?...

keturunan balan2 ni rasanya akan berterusan hingga ke akhir zaman kecuali ada orang nak collaborate buat team Balan-Balan Hunter, mungkin bleh habis jugak..tapi masalahnya orang keturunan balan2 ni, kalau di siang hari dia pun hidup macam orang biasa jugak, masak nasi, berkebun dan sebagainya, namun mereka selalu suka memakai selendang atau skarf ker apa2 lah untuk menutupi area bahagian leher, sebab orang biasa bleh nampak garisan di leher tu dengan jelas, so mereka takut ler ....nti kene bunuh ker apa...

Oh yer, kawan mak saya dulu lagilah ngeri sebab study kat U, tinggal sebilik dengan sorang kawan...last2 dia dapat tahu kawannya tu Balan2...setelah melihat dengan mata kepala sendiri kepala terpisah dari leher...eeee, so scary tau..

-phaser- posted on 20-3-2014 11:03 AM
keturunan balan2 ni rasanya akan berterusan hingga ke akhir zaman kecuali ada orang nak collaborat ...

yeke....menakutkan la..! huhu
tak takut ke balan2 ni ade keinginan nak bunuh diaorg..?
kot2 la ... .takutnyer...

khailya posted on 20-3-2014 11:10 AM
yeke....menakutkan la..! huhu
tak takut ke balan2 ni ade keinginan nak bunuh diaorg..?
kot2 la  ...

x lah...kaum balan2 ni x ler nak bunuh org kalau waktu siang, tapi hati2 lah bila berdepan dengan mereka, apalagi kalau dorang tahu kitorang datang bulan ker, baru bersalin ker, memang wangi sangat bagi mereka...saya penah dengar citer ader lelaki ni kahwin dengan sorang pempuan ni, tapi dah kawin baru dia tahu si pempuan ni balan2...so dia tetap sayangkan bininya, sampai lah bininya mengandung, dah sarat sangat nak melahirkan...dia suh lakinya ikat badan dier kat tiang umah erat2, sebab dia tahu dia akan menjelma pada waktu malam tuk makan tembuninya dan anaknya kalau sekiranya x diikat...so lakinya ikatkan jer,  dah sampai waktu malam, bininya mulailah meronta2, umah pun bergegar macam nak roboh, tapi dah dekat matahari nak terbit barulah dia pulih kembali, so ikatan dileraikan, dan begitu lah seterusnya...dah x ingat sgt citer tu... best kan?

LabuLabi69 posted on 20-3-2014 09:03 AM
panjang lagi sbnarnya . tp saya cuba habiskan harini ea

.... pnjg pun takpe..jgn short cut..nt cite jd tak best  

Saspen & best!

-phaser- posted on 20-3-2014 11:16 AM
x lah...kaum balan2 ni x ler nak bunuh org kalau waktu siang, tapi hati2 lah bila berdepan dengan  ...

kagum aku bace..! huhuhuhu

khailya posted on 20-3-2014 11:55 AM
kagum aku bace..! huhuhuhu

ye...memang itu yang jenis sudah sedar akan dirinya balan2...

Balan-Balan (Part 5 )

Mamat : Ya ampun , kenapa dengan kaki kau ni ? teruk bah ni.
Aku : Balan-balan punya kerja la ni ,malam tadi aku ingat lipas , bukak saja mata balan-balan dekat kaki ni bah .
Mamat : Esh ... tu la kau . mulut celupar sangat masa kat rumah pawang hitam... Kejap aku panggil bapak aku

Mamat pun ke belakang rumah untuk cari ayah dia , aku pun hanya fikir balik kenapa benda ni terjadi dekat aku dengan mak aku , aku risaukan adik aku di dalam kandungan yang tunggu masa je . Tengah berangan tu datanglah si mamat dengan ayah dia

Ayah Mamat : tengok kaki kau
( Aku pun selakkan seluar panjang tang aku pakai )
Ayah Mamat : hurmm ini kena bisa cuka
Aku : bisa cuka ? macam mana cuka boleh buat melecur ni?
Ayah mamat : (tersenyum) balan-balan sebelum terbang atau bercantum balik , dia akan rendamkan perut2 dia kedalam air cuka untuk kecutkan isi-isi perut dia , jadi ni sebab terkena usus dia la ni
Aku & Mamat : Oooooo

Ayah mamat pun ambilkan baldi , diisikan dengan beberapa biji air kelapa , limau nipis , bunga ( lupa nama bunga ) , direndamkan kaki aku kedalam baldi yang ada campuran tadi ,rasa sejuk je kaki yang bahagian melecur ni . selepas itu dibacakan pula mentera , bunyi lebih kurang macam ni ( W*L-YA-TA**TH-T*F-WA-LA-Y**-E-RAN-NA-BI-K**-A-H*-D* **** ) , huruf lain terpaksa letak simbol ( * ) untuk mengelakkan main baca je , mula-mula tadi rasa sejuk , lepas tu terasa pedih sangat macam kesan luka yang di tabur garam masakkan , jadi aku ni menahan je kesakitan sambil berpeluh-peluh ....

Dalam 30 minit macam tu selesai,angkat je kaki dari bekas bekas tadi memang ajaib kesan melecur semua dah tak ada , yang ada hanyalah kesan merah je , tak adalah rasa sakit seperti mula-mula tadi , ayah mamat menyuruh mamat gajikan lubang dan buangkan sisa-sisa bisa tadi dan tanamkan berdekatan pokok limau kasturi.Katanya nanti taku Balan-balan ni terhidu dan datang balik,kalau dekat pokok limau kasturi benda ni takut nak datang balik .

Ayah Mamat : Aku mau tanya kau ni , tadi mamat ada cerita dekat aku,yang balan-balan ni masuk dalam rumah bukan.Habis mak kau macam mana ? Kena ganggu juga ?
Aku : Ndak tau mau madah macam mana , tapi masa benda tu terbang keluar ibuku mengadu sakit jari kaki dia bah . Tapi ndak kena ganggu apa-apa .Cuma aku sorang yang lihat .
Ayah Mamat : Macam ni la , nanti sebelum kau balik , ikut aku . aku mau bagi dahan pokok limau kasturi , sebab benda tu takut mau dekat dengan benda  yang tajam-tajam nieh .

Aku pun menganguk tanda paham dengan apa yang dimaksudkan ayah mamat.selepas selesai patahkan dahan-dahan pokok limau kasturi , aku , mamat dengan ayah dia ke rumah ku untuk melihat jari kaki ibuku ,

Rate

1

anarina posted on 20-3-2014 11:54 AM
Saspen & best!

dah dsambung part 5

duniaku85 posted on 20-3-2014 11:39 AM
.... pnjg pun takpe..jgn short cut..nt cite jd tak best

ok done , enjoy ya