CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mea

Anak Che Ta dapat 8A dalam SPM..Tahniah...!!

lylea posted on 21-3-2014 09:39 AM
aku pernah tanya admin KYS ni mcm mana nk enter. walaupun anak org kaya je yg mampu duk situ.. dor ...

But mostly aku rasa memang anak2 org kaya je la yg masuk situ, dats why ramai yg kata student situ kekwat.

Yg dapat biasiswa pun berapa kerat sangat and for that matter maybe tak ada langsung sebab yg kurang berada ni tengok fees yg mcm tu awal2 dah back off. Biasiswa only for certain things aje mcm tuition fees, books tapi duit belanja harian? Mampu ke anak2 org kurang berada ni berada dikelompok anak2 org kaya ni?   mesti rasa macam serba tak kena. Peer pressure!

So dengan school fee yg mahal cenggitu mmg selayaknya lah sekolah tu sediakan tenaga pengajar yg first class dan pastikan semua murid2 dia dpt result cemerlang. Gila ko bayar mahal2 tp dpt result C, D + E

Anyway, congrats to Che Ta & son. Whatever the circumstances maybe, the fact remains that anak sheols dapat 8A ( ke 9A? ). Bangganya lah hati seorang ibu

poyohabis posted on 21-3-2014 10:44 AM
tu la alang2 dah mahal kan..baik la mskkan kat maahad tahfiz..dunia akhirat dapat belajarnya...tp  ...

W/pon iols blajo kat obersi, iols mmg ada plan nk htr anak pi maahad tahfiz nanti
sbg saham akhirat kekdahnya

hyie posted on 20-3-2014 05:45 PM
btw, dia amik 8 subjek je ek? iols tak berapa suka bebudak KYS sebab diorang cam kekwat sket, sekola ...

eleh...skolah aku pon ader swimming pool gak

baideway, congrats anak che ta!

poyohabis posted on 21-3-2014 10:44 AM
tu la alang2 dah mahal kan..baik la mskkan kat maahad tahfiz..dunia akhirat dapat belajarnya...tp  ...

Maahad tahfiz Sains uols...terbaik! Pun nak student yg score straight A's both UPSR & PSRA.

And the most important thing tak payah pun school fee berpuluh2 ribu tapi result tetap cemerlang

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:01 AM
But mostly aku rasa memang anak2 org kaya je la yg masuk situ, dats why ramai yg kata student situ ...

adik2 aku sek agama biasa jer straight a jer semua..aliran sains lagi..mahal nie kalo tak dpt a memang teruk la..tp dia org pon bukan nak belajar dlm negara kan..takkan nak mintak ipta tentu paling2 koman msk lim kok weng..atau terus fly ke over the sea...anak aku esok tak per la kalo mak bapak dia nie mampu aku hantar ke tahfiz sek menengah nanti...kalo tak ko msk la sek sains agama...dah kita tak kaya raya...buat pe yg termampu jer la..

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:01 AM
But mostly aku rasa memang anak2 org kaya je la yg masuk situ, dats why ramai yg kata student situ ...

yerp setuju.. biasiswa pun.. segan wehhh nk duduk situ.. semua anak org ada2..kita anak2 PPRT sajorkkk

Follow Us
cmf_premierleag posted on 21-3-2014 11:01 AM
W/pon iols blajo kat obersi, iols mmg ada plan nk htr anak pi maahad tahfiz nanti
sbg saham akhir ...

sekurang2nye tuk anak tu sendiri pon ada diberi agama kan..kita nie dah ler kurang sana sini..anto kat pengalaman..mak bapak kurang nie nanti dah pencen2 leh la belajar agama lak pegi kelas2 agama..anak2 muda lagi otak mcm span...jd gunakan la otak span mereka tu serap banyak pelajaran yg bgs tuk diri deme..harap2 deme boleh terima lar...coz ikut pengalaman adik aku ms upsr memang tak de a pon..bila masuk tahfiz tingkatan 1 pmr terus straight a..subjek agama pon cemerlang a semua n hafaz al quran..skrg nie dah sonang sikit nak kenduri tahlil tak perlu nak susah2 panggil ustaz coz sendiri pon leh  buat

cmf_premierleag posted on 21-3-2014 11:00 AM
Ex hasben che ta yg bayarkan
dia kan pilot...gaji puluh2 ribu
kalo jen saidin, aku rasa x mampu  ...

Op cos la bapaknya yg bayarkan tak kan Jen Seden plaks. Zaman bila budak tu masuk KYS, zaman bila pulak Jen mula kapel dgn omak nyo. Jen pun rasanya tak berapa nak mampu noks

Lagipun bapaknya bukan jenis Edel hokeh. Gaji sama, puluh2 ribu gak tapi nak beranak kat sepital bayar banyak bunyi. Agaknya kalau RR nak masuk kan anak2 dia kat KYS musti Edel kata tak payah, masuk jek SMK harian

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:05 AM
Maahad tahfiz Sains uols...terbaik! Pun nak student yg score straight A's both UPSR & PSRA.

An ...

tu la..kita nie mak bapak nie nak la anak tu dpt yg terbaik kan..kang cemerlang akedemik bab2 agama puas lak nak top up sana sini..dh la mak bapaknye kurang serba serbi...jd disebabkan kekurangan kita..kita lebihkan benda tu kat anak2...aku harap anak2 aku berjaya la dengan apa yg aku rencanakan...harapan seorg ibu atas kejayaan anaknya tuk dptkan ilmu dunia n akhirat...sodih sebab diri sendiri tak sempurna mana

congratz ank che ta...

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:09 AM
Op cos la bapaknya yg bayarkan tak kan Jen Seden plaks. Zaman bila budak tu masuk KYS, zaman bila  ...

hehehe kalo edel dah tentu la takkan bg anak msk kys..sedangkan duit nafkah anak bulan2 pun berkira...kira bgs la x suami rcw nie..sanggup nak perabihkan puluhan ribu tuk anak deme kan..pdhal anak duk gan mak..tengok pe jd pd ac mizal..nan hado pon..sian anak2...

tahniah... apak nye pilot..

cmf_premierleag posted on 21-3-2014 11:00 AM
Ex hasben che ta yg bayarkan
dia kan pilot...gaji puluh2 ribu
kalo jen saidin, aku rasa x mampu  ...

yela.. husband kaya kan.. tapi husband che ta ni sape ek? xpernah nampak langsung mukanya... kadang2 iols curious nak tau.. hihi

poyohabis posted on 21-3-2014 11:14 AM
hehehe kalo edel dah tentu la takkan bg anak msk kys..sedangkan duit nafkah anak bulan2 pun berkir ...

Uols itu lah bezanya bapak yg bertanggungjawab & tak berkira demi masa depan anak2 dgn bapak yg nan hado!

Tapi maybe Ex si Che Ta ni dtg dari family yg educated, upbringing semua proper sebab tu dia pun nak yg terbaik utk anak2 dia wpun dah tak duduk sebumbung. Mcm Pak Razak punya family org kampung jah so corak pemikiran agak terkebelakang, menurun ke Edel kekdahnya. Jenis yg cakap buat apa nak beranak kat sepital mahal2, sakit nak beranak ni sama aje waima beranak kat GH sekali pun ( statement sebab dolu2 theyols tak mampu, kalau theyols mampu harus theyols pun nak beranakkan Edel & Zakuan kat Prince Court bukan Hospital Besar Seremban)

ingatkan aliran sains... so kira adik elfira loy lagi gempak weh....

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:21 AM
Uols itu lah bezanya bapak yg bertanggungjawab & tak berkira demi masa depan anak2 dgn bapak yg na ...

betul la tu bapak yg tau tanggungjawab n dtg dr family yg stabil...mn nak sama org yg biasa2 nie..nie perbezaan ummah pprt gan ummah branded sikit la...tp bab2 pendidikan tu penting..ye la kan dah mampu anto je la anak ke mana2..cuma aku rs kalo aku puas gak nak terapkan agama islam skrg nie kalo tak melalui sekolah agama atau tahfiz..tengok budak2 skrg nie pengaruh rakan sebaya n pengaruh2 luar tu kuat..tu yg aku fkr kalo aku anto je ke maahad tahfiz....bayar lebih pun tak kisah janji anak tu dpt la belajar ilmu agama n ilmu dunia nie..tak mcm aku belajar sek biasa jer..dah jd biasa2 jer

poyohabis posted on 21-3-2014 11:25 AM
betul la tu bapak yg tau tanggungjawab n dtg dr family yg stabil...mn nak sama org yg biasa2 nie.. ...

Yg penting walaupun kita ummah PPRT, kita buat yg sebaiknya utk anak2 kita uols, bukan berkira sini sana ye

meensha posted on 21-3-2014 08:51 AM
wow... mahainyaa.. bagi rakyat marhaen macam iols xmasuk akai feesnya... mahai noks... mmg org ada2  ...

wah...yayasan tapi bayaran....

Lavender_Violet posted on 21-3-2014 11:28 AM
Yg penting walaupun kita ummah PPRT, kita buat yg sebaiknya utk anak2 kita uols, bukan berkira sin ...

tak per kita ummah pprt pon kita bukan selebriti..tak de hal nak berkepochi kesana ke sini..lg2 pulak yg duk di rumah mcm aku nie..lg la best duk mengadap forum nie jer...tp bab2 anak2 tak berkira la..demi pendidikan mereka..zaman mendatang lebih mencabar sedangkan zaman kita pon dah tercabar...aku kalo boleh nak anak2 aku lebih baik dr kami suami isteri...

bukan anak dia dpt 8A 1B ker?
isk isk