CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WIFEY_KETIAK

etika-etika semasa pergi kenduri kahwin...

ada 2 benda yg aku tak suka time kenduri...tp terjadi kat kenduri rumah aku

1) masak pakat - lauk habis awal sebab org2 kg yg masuk pakat siap tapau lauk mcm nak buat makan seminggu..kalau sorg 2 takpe ni 30 org semua buat mcm tu

2) katering - lauk habis awal sbb pukul 3 lauk dah basi.....aku tak tau org katering tu masak mcmana....dekat seperiuk ayam masak merah dgn daging basi...katanya sbb dorg letak periuk atas simen masa panas2

1st time aku p kenduri kwn aku bbrpa taun dulu laki aku hulur sampul kat tuan umah dia bagi balik...x mau katanya...dia suruh kami mkn jah..mkanan sedap2 lak tu tp kwsn agak sempit sbb umh dia tepi jln...nak mkn kena tggu turn nak duduk sbb tempat kecik jah..

aku ingat lg dulu2 kenduri mesti asing laki pompuan..aku nak mcm tu wey..ni campuq laki pompuan aku naik segan lak..xbes dah lani..namun begitu aku bukanlah seorg yg suka p kenduri sbb panas..

kalau kenduri wat dlm dewan ekon ka..tepi pantai ka..mlm hari ka kat hotel ka..cmtu aku sukaaaa laaa   

Kadang2 seronok tengok pengantin bersanding,pengapit pengantin pompuan atau mak andam lebih lawa dari pengantin.

Sebelum pergi majlis kenduri kawin kena cek dulu jemputan ditujukan kepada siapa.Kalau jemputan ditujukan untuk suami isteri,tak payah lah bawak anak beranak bagai. Melainkan jemputan untuk sekeluarga maka bolehlah bawak anak beranak bagai sebab tuanrumah dah bajet berapa ramai jemputan takut fulus tak cukup.

Terdapat segelintir jemputan mengambil makanan menimbun macam gunung kinabalu. Kalau habis tak mengapa,kalau tidak.,jawapnya dalam tong sampah.
Dicadangkan tuan rumah beri hadiah istimewa(tak semestinya mahal) kepada jemputan yang makan secara berpada pada dan licin pinggan(ikut sunnah).

aku selalu hadapi ni....berebut2 nak amek lauk...padahal ada jek depan mata...aku sabar jek...selalu yg x sabar yg bawak anak merengek2 kat tepi...aduhaiii

Follow Us
Me tambah sikit;
1) berpakaian biarlah mengikut majlis > janganlah pakai jeans & tshirt g kenduri kawen
2) dah makan jangan la lepak kat tempat makan macam lepak kat kedai mamak > pk kat orang yang tercangak2 cari tempat makan

rawahah posted on 10-4-2014 12:29 AM
budaya salam kokot ni dah jadi barah yg takleh nak buang dlm bangsa kita, sedangkan perkara tu tak e ...

ada ke mcm tu? xnk g kenduri sebb xde duit nk salam..
cuma setengah family aku nengok kalo salam ada duit dptla goodies.. kalo xde duit xdela..

tp time aku kawen ritu aku da pesan da kat family aku.. sesapa salam ke ada duit ke xde ke.. bagi je goodies..

mdmyana posted on 9-4-2014 01:17 PM
bukan kalau bagi duit, duit dapat kat mak/pak pengantin
kalau hadiah,biasa dapat kat pengantin. ...

dia ada dua jenis salam bagi duit tulis nama ni..

satu yg mengirim la da xdpt dtg kan.. kirim je tulis nama
satu lagi jenis kalo kat kg2 jawa.. kalo ko bagi RM 50 nnt org tu kenduri ko kena bagi balik RM50 tu.. kira mcm pelaburan la kot..
sebab tu tulis nama.. pastu ada satu lagi aku xigt masa salam tu ckp duit tanam ke ape ntah aku xigt..

kalo dia kata tanam ke ape ntah maksudnye xyah balas balik la..
tp kalo lagi satu tu.. ko kena bagi balik kalo org tu kenduri..

cam aku ritu.. sape yg tulis nama tu mmg mak aku tulis dalam satu buku.. nnt kalo org tu kenduri.. kne bagi balik amount yg dibagi tu..

tp ada gak yang xtulis nama pon.. terpulang pada individu la

okay lapar! sbb dah byg lauk kenduri yg yummy2,.

oh ya nak tambah jugak.. kalau ada deejay.. jgnlah bukak lagu yang boleh buat jiran sebelah sumpah seranah.. beringat gak..lagi2 kalau rumah dekat2.. kalau jenis rumah jauh2 tak kesah lah.. nnt kang majlis kawen nak dpt berkat dr doa ttamu tp jd lain pulak.. jd sumpah seranah

nak tambah boleh..
sila bersembang dgn suara yang rendah..jangan kuatkan suara mcm loudspeaker..haha

dtg knuri jupe pengantin. bg adiah. mkn. pstu trus blk

kekadang xpaham...ada jenis org2 yg makan kenduri kawen tu mcm xmakan 10 ari...
saya plak rase segan nak amek banyak2...xpe lah lepas tu g makan kat kedai pon...

bila pi kenduri cukup pantanggggg kalau suami tinggal kita pi sembang dgn geng geng dia , sampai org bley tanya, datang dgns sapa??? lainla kalau wedding saudara mara.....so far suami tak buat la macam tu, dia berkepit dgn mama dan anak anak, tetap makan sampai kawan dia mai kat table ...and he introduce us to his colleague...and i loveee kalau suami yg amik nasik.....rasa disayangi.

lagi satu,jangan menyelongkar dapur tuan rumah walaupun anda tu kaum kerabat/adik beradik/anak sedara mak tiri atok ipar ko....

jangan la bermasam muka klau x dapat berkat/bunga telur/goodiesbag.....ape yg aku perasan,selalunya yg jemputan dari jiran tetangga/org kampung je yg slalu hadap nk bawak balik berkat,siap bungkus lg kt meja buffet tu...pastu klau ade yg x dpt/dah habis,mula la mengata,masam muka.....nasib baik yg urban ni pemikiran lain..x hadap sgt berkat/bunga telur...

mekya posted on 8-4-2014 12:14 PM
mek suke gi kenduri..
kalo meja penuh mek duduk je mana2 meja yg ada, yg ada seat kosong..
kalo  ...

boleh mekya. nti knduri kwin sy jgn lupa dtg ya

shiraloveyou posted on 23-4-2014 06:58 PM
jangan la bermasam muka klau x dapat berkat/bunga telur/goodiesbag.....ape yg aku perasan,selalunya  ...

Jgn jugak org dah bg goodies bag minta lebih, ex housemate aku penah mcm tu minta extra. Malu wei!

WIFEY_KETIAK posted on 7-5-2014 08:35 AM
boleh mekya. nti knduri kwin sy jgn lupa dtg ya

okay.. jgn lupa jemput ya

mekya posted on 8-5-2014 09:32 AM
okay.. jgn lupa jemput ya

wahhh hehe utk forumer khas bpe org saja akn di jemput utk meriah kan lagi insya ALLAh