CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

PAS takut pd Allah atau takut pade anwar dan karpal?

niceghost2005 posted on 9-4-2014 11:57 AM
MASAALAH nya, PAS PI PUS nie ghasa depa laa oghang yg PALING BETOI/BENAR.
CARA depa laaa yg PALIN ...

klu geng sendiri mana2 parti pun akan kaber line. contohnya kes stopa ali. masing2 tau itu memang dia. sebab muka jelas & suara pun jelas. tapi cara berpolitik di malaysia ni memang tak boleh mengaku, impaknya besar ke atas pengundi2 kelak. selagi boleh kaver deme kaver. acuan politik di malaysia dah memang mcm tu.

akughi posted on 10-4-2014 12:25 PM
tapi masalahnye DAP n PKR menentang sekeras2nye

Hudud: PKR, DAP bantah keras

itulah maksud saya sebenar-benarnya......tapi harus jugak difikir....sekelompok kumpulan dalam MCA & MIC juga sama....so...patut kita salahkan sapa?....itu yang menjadi persoalannya sekarang ini...siapa yang ajar siap?....orang islam sejak akhir2 ini takut sangat dengan orang kafir...sehingga terpaksa mengikut telunjuk mereka....dalam hal2 berkaitan peribadatan kita........so...hal ini sepatutnya dibincangkan bersama...macam mana nak pastikan mereka tidak menganggu gugat dalam agama kita...sebagaimana kita tidak menganggu gugat dalam urusan agama mereka.....

kalau macam tu.......apa yang dalam al quran surah al kafirun itu salahlah......sebab allah dah bagitahu dah dalam surah berkenaan berkenaan hal ini.....tapi ramai antara kita buat tak reti aja......tu yang masalahnya....itu buat orang kafir nie sangsi dengan kita.....dan buat kita cam nie....sebab kita tidak hayati sungguh2 dalam hal ini......

maaf jika apa yang saya katakan ini berbaur politik sikit....tapi sya tak menyokong mana2....selagi kita berpegang sungguh2 dengan tali allah dan bersatu padu sesama islam...tak kira kaum....dan bangsa....kita akan selamat....tak kira ko puak UMNO ker....PAS ker...PKR ker....asalkan ko orang islam......semuanya akan selamat.....soal agama jangan dipolitikan dengan politik sempit berbaur perkauman atau mementingkan diri sendiri kita,....kita akan selamat.....

tobby posted on 10-4-2014 12:55 PM
klu geng sendiri mana2 parti pun akan kaber line. contohnya kes stopa ali. masing2 tau itu memang  ...

Kalau kes lam Gang PAS ialah:
1. Mat Sabu (khalwat)
2. TGNA (berkawan dgn syaitan etc)
3. Badio (khalwat)
4. Stopa Ali

Kes dlm AMENOgok
1. Mgt Junid
2. Abu Hassan
3. Khir Toyol
4. Tajuddin
5. Rahim Thamby
6.
7.
8. tarak ending laaaa...............letih aku nak list.

Entah laaaa...............
Kat Padang Mayshar jenuh depa nak menjawab.

Kat duniya nie, bley laaa nak seronok dgn harta yg menimbun nimbun makan x abih anak cucu.
Ketuk kefaler oghang dgn kayu golf laaa sampai kojol.
Zina sana zina sini................tarak sapa nak tangkap.
Lakukan sepuas puas ati.....

tobby posted on 10-4-2014 12:55 PM
klu geng sendiri mana2 parti pun akan kaber line. contohnya kes stopa ali. masing2 tau itu memang dia. sebab muka jelas & suara pun jelas. tapi cara berpolitik di malaysia ni memang tak boleh mengaku, impaknya besar ke atas pengundi2 kelak. selagi boleh kaver deme kaver. acuan politik di malaysia dah memang mcm tu.

Maka, dengan contoh yang saudara tobby bawa ni, saudara nak kata PAS bukanlah berpaksikan kepada Islam yang sebenar lah kan? Sebaliknya berpaksikan pada politik selamatkan parti demi nakkan kuasa di kemudian hari..?? Sebab kalau geng sendiri buat salah, dipertahankan sampai boleh tuduh balik kerja UMNO yang jatuhkan PAS. Walhal dah KANTOI diri sendiri buat salah... Bukankah ini FITNAH terhadap UMNO?

Kalau geng UMNO buat salah pula, diburukkan untuk dijatuhkan? Adil kah macam tu dalam PAS memperjuangkan Islam? Geng sendiri buat salah, kata itu fitnah dan kerja UMNO. Geng UMNO buat salah, burukkan semahu-mahunya untuk jatuhkan... sapa buat salah pun semua UMNO yang salah?

Saya pun ada kes tak puas hati pada ahli UMNO di kawasan saya atas sebab-sebab tertentu, tetapi selagi mereka tidak menggunakan agama untuk kepentingan peribadi atau politik, kesalahan itu kesalahan INDIVIDU, yang mana ada sebahagian ahli UMNO sesama mereka pun tak setuju, itu tidaklah seburuk orang yang menggunakan agama untuk kepentingan politik!

Last edited by mnm77 on 10-4-2014 02:33 PM

mohdazizpazle posted on 10-4-2014 01:36 PM
itulah maksud saya sebenar-benarnya......tapi harus jugak difikir....sekelompok kumpulan dalam MCA ...

pendapat aku la...mic n mca kalo tak setuju pun dia tak menjejaskn parti pas, dia cume menjejaskn parti umno......soal mca n mic tak setuju itu dibawah tanggungjawab BN......bukan pas, pas cume perlu mengadap dap n pkr kerana parti ni boleh memudaratkn parti pas dek kerana hudud....tindakan selanjutnye kite tak tau lagi sbb dap n pkr belum putuskn ape2 tindakan.....

kite tunggu dan lihat sejauh mane dap n pkr boleh halang pas.....dan kite tgk jugak sejauh mane pas menangani dap n pkr.....

bab mic n mca biar BN yg setel, pas setel parti bersekutu dia je...jgn pertikaikn org lain aje

niceghost2005 posted on 10-4-2014 01:44 PM
Kalau kes lam Gang PAS ialah:
1. Mat Sabu (khalwat)
2. TGNA (berkawan dgn syaitan etc)

nak tanya pendapat saudaralah kan?
dalam banyak2 geng dalam PR
siapa yang banyak timbul masalah
adakah geng2 itu dari parti yang dah ditubuhkan sejak merdeka dulu
atau parti2 baru yang tumbuh akibat dari sesuatu perkara
miosalnya parti yang timbul dari parti asal yang berpecah...

mana lebih banyak timbulkan masalah dalam PR seperti mana kata Peguam Karpal Singh
maaf...sekadar tanya.....saudara pikir2....akan dapat jawapannya
sebab parti itulah asalnya yang merosakan PR sedia ada
sebab parti baru yang timbul dari orang2 kecewa...
so...masalahnya turut banyak terpalit pada parti yang memang pembangkang asal

setuju atau tidak cakap saya nie...
kesian gak PR nie....bila diketuai oleh kelompok parti yang dah berpecah dari parti asal
bercita2 nak lawan parti yang dia dah berpecah...
bukan agenda baru dibawaknya....saya bukan tak sokong
tapi kesian gak.....sebab dia memudaratkan parti pembangkang asal yang dilihat lebih berdisiplin...dan berintergriti
dulunya..akhirnya terikut2 telunjuk mereka....so...siapa yang menang
pikir2kan sendirilah....

sepatut parti pembangkang asal yang dah tua dah....yang patut ajar anak
nie anak ajar bapak...pelik kan...tu pasal semua perbuatan anak terpalit pada bapak

Follow Us

KEPALA TUMPUL MN terpaksa guna tulisan condong untuk menyamar  

Standard lah umNO bila dah tersepit; 'Perpaduan Melayu', 'Hudud' etc.

Dengar molek.
Ada kaitan dengan hudud.

1 jam 30 minit jer

Kalau tak faham jugak?
Bodoh benor lah

PS: Bodoh memang kriteria macai

Last edited by BelovedTaeyeon on 11-4-2014 08:46 AM

KEPALA TUMPUL MN budusssss menyamar.budusssss lebih dari lombu feedlot
bila kulit-kulit nya yg menpitnah tersangkut kerandut, dia guna pula kulit nya yg lain utk pura2
menyokong PR.  kwang...kwang...
'dah lama dah' raja menyamar MN menipu diri sendiri

niceghost2005 posted on 9-4-2014 12:11 PM
Kl AMENOhok tu..............aku paham laaa
BASIC depa tu........................apa.

Itulah...aku kalau PAS hanya berjuang utk politik...aku boleh je terima PAS ni..tapi sejak PAS keluar dari perut UMNO dulu dan tubuhkan PARTI PAS..berpuluh2 tahun dulu tu..perjuangan mereka kununnya nak tegakkan islamiah, nak ikut Al Quran dan Hadis, menegakkan hukum Allah...tapi dimulut je...hakikatnya mereka sama je macam parti2 lain yg ditubuhkan utk memerintah.

Bagi aku...PAS kalau benar2 ikhlas nak menegakkan islam...islamkan politik tu..jangan asik duk mempolitikkan islam...habis org dikapirkannya..dia je yg islam...pada hal tak jugak....muak saya, mual saya dibuatnya.

dino posted on 9-4-2014 12:29 PM
klau pemimpin rasuah mcm mana plak....
ade part aku tak stuju ngan PAS.... n ade part aku tak stu ...

sebab tu saya pernah cakap..saya pun nakkan perubahan..tapi kena perubahan yg lebih baiklah dan saya yakin parti itu lebih baik dari parti yg ada ni..ni tak...jangan kata nak lebih baik...seiring pun tidak...so..camner saya nak ubah?..

akughi posted on 9-4-2014 01:29 PM
jangan tanye org lain sokong ke tak.....

tanye PAS ikhlas ke tak?

Tulah...asik tanya orang lain sokong ke tidak..patutnya tanya diri sendiri ikhlas ke tidak melaksanakan hukum Allah tu?.

mohdazizpazle posted on 10-4-2014 01:36 PM
itulah maksud saya sebenar-benarnya......tapi harus jugak difikir....sekelompok kumpulan dalam MCA ...

saya bagi pihak UMNO ingin menyalahkan org islam sendiri krn mereka tidak mahu bersatu didalam perkara2 yg ada kepentingan bersama, yg baik ditentang, yg tak baik lagilah..politik lebih penting dari agama dan bangsa....sebab tu terjadinya 4 puak, satu dari puak UMNO, puak PAS, puak PKR dan puak yg tidak berparti...dan walaupun org melayu islam menjadi majoriti didalam Malaysia, bila sudah menjadi 4 puak..ianya menjadi minoriti..sedangkan non bumi yg minoriti menjadi majoriti..itu masalahnya.

bila diajak bersatu...kompom akan ada suara2 sumbang..terutama dari satu dua puak itu..tu pun masalah jugak.

cuma pada saya...keputusan PRU13 dulu yg mana UMNO paling banyak kerusi dari parti2 komponan BN...itu satu hikmah juga dimana majoriti org melayu/islam menyokong UMNO...maka UMNO ada kekuatan politiknya terutama bila PAS nak bawa usul Hudud diParlimen nanti....kalau dulu..tak boleh...krn ada kekuatan politik MCA. Gerakan, MIC dan parti2 kompenan BN non muslim diSabah dan Sarawak.

mohdazizpazle posted on 10-4-2014 03:07 PM
nak tanya pendapat saudaralah kan?
dalam banyak2 geng dalam PR
siapa yang banyak timbul masalah
...

Silapnya pada PAS sendiri krn mereka tidak berani kedepan dan suka mengikut telunjuk org terutama dari PKR dan DAP...bila satu2 PRU...yg berpeluh keluar keringat utk berkempen...ahli2 PAS jugak...tapi bila keluar keputusan..PAS banyak kalah..yg banyak menang PKR dan DAP..

tapi PAS tak sedar2..

Anak_Nogori posted on 13-4-2014 02:16 PM
saya bagi pihak UMNO ingin menyalahkan org islam sendiri krn mereka tidak mahu bersatu didalam per ...

org islam tak salah
yg salah cuma 'org islam yg menentang agama sendiri' je.

golongan muda dlm umno pon dah celik agama dan berani desak
akar umbi batalkan topless beach party yg mereka luluskan.

sama2 kita doakan 'aura islam' berkembang dan kuat.

Itulah hakikatnya fanatik PAS... bawa nama parti hingga masuk dalam kubur
lps tu mula nak salahkan org lain kata x sokong wat hudud.

plg keji MN bercambah2 kt LP ni dgn kalerpul hurup condong kiri kanan

tanya sikit - KEPALA TUMPOL BANYAK NICK takut pada satan ?  

Karpal dah RIP ni.....kira kurang sikit la kat PAs ye?

pas dah boleh langkah mayat karpal sink

akughi posted on 9-4-2014 12:10 PM
ko kene tepek utube tu kat sini, kalo tak de bukti ni kire fitnah, nnt olamak pas jatuhkn hukum ka ...

Wahhh... sakan ko  mengutuk pas ye.

Meh aku tanya satu soalan mudah. Bila umno nak laksanakan hudud? Tak yah spin... sila jawab terus...