CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bookehkahkoh

[MANGA] Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

SNK CHAPTER 58 RAW : http://www.onemanga.me/shingeki_no_kyojin/58/

[/URL]

aduyai , muka levi dah tak comel lagi dah lepas nie .....

mencacus posted on 8-6-2014 05:38 PM
english translation for chapter 58

http://chayashix.tumblr.com/post/87981756543/translation-snk-c ...

oooh thanks jap nak baca japgi discuss kehkehkeh

mencacus posted on 8-6-2014 05:36 PM
aduyai , muka levi dah tak comel lagi dah lepas nie .....

scene battle gila macam wild wild west cowboy style hahaha siap levi blh tembak dgn nampak reflection ja perghhh btw armin sorang je rilek nampak levi bunuh-membunuh tu yg lain semua dah cuak dah muka haih nak tunggu sebulan lagi nak tau betul tak jean mati

bookehkahkoh posted on 8-6-2014 07:23 PM
scene battle gila macam wild wild west cowboy style hahaha siap levi blh tembak dgn nampak reflect ...

memang betul battle kali nie ade elemen cowboy .... aku pun cam tak caya kat bandar tu ade org bukak bar saloon .... bukan itu je , Kenny ( sebelum nie kita sebut Kaney ) boleh pulak pakai bulletproof sebab Levy tu shoot on target kat dada Kenny .... selamat pulak org tua tu ....

kesian betul si Levi tu kena serang segenap penjuru .... aku ingatkan 3 org je tapi ramai ...... nasib baiklah Levi tu pergi ke arah group dia ....

babak battle yg last tu teka teki ....samada

-Jean kena tembak
- Mikasa zass pompuan tu , topi Jean ditiup angin

atau ,

- Armin tembak pompuan tu , topi Jean ditiup angin

aku memang nak Mikasa ambik bahagian dalam battle nie ....

Follow Us
bookehkahkoh posted on 8-6-2014 07:23 PM
scene battle gila macam wild wild west cowboy style hahaha siap levi blh tembak dgn nampak reflect ...

volume 15 dan volume 16 akan datang Isayama ada mention ... important storyline of SNK .... volume 17 , 18 , 19 dan 20 dah masuk peringkat klimax ..... maybe battle besar2an ...

mencacus posted on 8-6-2014 10:25 PM
memang betul battle kali nie ade elemen cowboy .... aku pun cam tak caya kat bandar tu ade org buk ...

Aku rasa memang Mikasa dgn Levi je battle habis-habisan sebab dia berani arah Mikasa je join attack sekali sbb yg lain semua muka cuak kebabeng macam nak lari (kecuali Armin tapi Armin utk fight memang tak blhlah kan.) And then aku rasa lepas ni fokus kat moraliti pulak, cam Jean kan cam rasa dia tak blh bunuh manusia nanti aku rasa Isayama nak buat diorang semua ni struggle dgn moraliti masing2 sampai taktau dah mana betul mana salah. Payah gak keluar sebulan sekali tak sabar nak tgk kalau2 ada big battle nanti

bookehkahkoh posted on 9-6-2014 12:10 AM
Aku rasa memang Mikasa dgn Levi je battle habis-habisan sebab dia berani arah Mikasa je join attac ...

Levi yakin dgn Mikasa utk jadi asist Levi sebab dia dah nampak bakat Mikasa yg berani berhadapan dgn musuh .... Jean , Sasha dgn Connie tu Levi belum nampak skill bertempur mereka .... Armin tu Levi tau walaupun kemampuan bertempur Armin agak lemah tapi Armin agak cerdik dan berani macam Mikasa dgn Eren .... Annie pun respect Armin sebab Annie ada cakap Armin ada keberanian ketika babak MP check 3DMG utk kesan dalang yg bunuh Sonny dgn Bean tu .....

sepatutnya Jean backup Levi dgn Mikasa kat kereta kuda tu tapi Jean pulak takut nak tembak sebab serba salah masih ada kat Jean tu .... aku yakin Armin yg bunuh org Kenny tu sebab babak akhir battle , tangan Armin belah kanan ada ambik sesuatu dalam baju .... chapter akan datang aku predict Levi's squad selamat dari battle tu , lepas tu Levi marah si Jean tu apasal tak tembak org Kenny tu .... Armin pulak mendapat respect dari Levi ....

bila aku tengok balik manga , aku ingatkan Kenny tu dah kena tembak tapi rupanya kerusi tu block bullet tersebut .... bukan dia pakai bulletproof pun ... aku salah tengok ...

bagi aku , sebulan sekali keluaran okay utk SNK sebab jalan cerita best aku tengok , Isayama pun boleh rileks sikit ..... kalau mingguan dah tentu Isayama kelam kabut nak siapkan artwork sebab dia tu new mangaka , start 2009 .... skrg pun org dah complain cara lukisan beliau ....

pendapat peribadi aku , aku suka artwork Isayama sebab lukisan yg dia buat tu agak abstrak dan berseni dan lukisan nie mengingatkan aku kat kartunis Gayour ( kartunis Ujang zaman 90'an ) ....

mencacus posted on 15-6-2014 12:37 PM
Levi yakin dgn Mikasa utk jadi asist Levi sebab dia dah nampak bakat Mikasa yg berani berhadapan d ...

Aku pun tak rasa Jean akan mati lagi sebab watak Jean ni macam opposite Eren, Jean dgn Eren walaupun nampak mcm musuh tapi sebenarnya diorang drive each other nak jadi lagi bagus and rasanya Isayama mesti nak elemen 'nakama' sikit kot. Kalau probability mati, aku rasa Sasha & Connie lagi tinggi sebab diorang tak menyumbang apa2 sangat dekat plot & sejujurnya aku terkejut diorang tak mati lagi Lagipun Isayama nampak sayang dekat the remaining 104th trainee ni sebab battle yg diorang takde senjata (yang Ymir reveal dia titan) tu pun diorg semua blh survive padahal cam impossible kot masa tu.

Isayama ni takpe lagi lukisan abstrak ke apa ke nampaklah usaha nak improve diri dia tu, si Togashi pelukis HunterxHunter tu lagilah kira apa weekly magazine pun ambil cuti ikut suka hati dia je peduli apa dgn deadline. Dulu aku ingat dia betul cuti sakit, rupanya dia cuti nak habiskan game

biler nak kuar anime ni?

dauswq posted on 19-6-2014 12:30 AM
biler nak kuar anime ni?

macam lambat ja lagi mehlah baca komik dia dulu

bookehkahkoh posted on 4-7-2014 03:06 PM
Chapter 8 ACWNR: http://mangafox.me/manga/shingeki_no_kyojin_gaiden_kuinaki_sentaku/c008/1.html

sedih last chapter nie ..... Levi salah faham kat Erwin .... bila Erwin terangkan semuanya barulah Levi nampak keadaan sebenarnya ..... kesian betul kat Farlan dgn Isabel .... status Nicholas Lobov pun aku tak tau camne ....

dauswq posted on 19-6-2014 12:30 AM
biler nak kuar anime ni?

aku predict anime SNK season 2 akan keluar winter tahun depan sebab setakat nie manga keluar baru volume 14 .... kalau dah sampai volume 16 baru diorg start bikin anime .... season pertama pun jalan ceritanya sampai volume 8 ..... so , tinggal 8 bulan lagi nak habiskan volume 16 (satu volume 4 bulan/chapter ) ....

bookehkahkoh posted on 6-7-2014 09:54 PM
RAW Chapter 59: http://www.onemanga.me/shingeki_no_kyojin/59/2/

gambar menarik bagi aku utk chapter 59

aku rase skrg Isayama sedang develop character2 dlm SNK nie .... perangai Armin dgn Jean sejak battle tu dah mula 'dark' .... masa kat bangsal kuda tu Levi bagi perangsang kat budak2 supaya terima hakikat .... Levi pun mention kat Armin yg tindakan itu adalah reflek utk selamatkan keadaan ....cerita pun dah lebih kurang sama macam spin off manga 'no regret' ....

harap2 Marlo dgn Hitch tak betray rancangan Levi tu ....