CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bookehkahkoh

[MANGA] Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

mencacus posted on 10-7-2014 10:10 PM
sedih last chapter nie ..... Levi salah faham kat Erwin .... bila Erwin terangkan semuanya barulah ...

Haah sedih sedih especially masa jumpa kepala isabel Part Nicholas tu macam kena sumbat sebab nak bagi motif Levi and the gang masuk scouting legion so nampak cam malas sangat part tu

mencacus posted on 10-7-2014 10:36 PM
aku rase skrg Isayama sedang develop character2 dlm SNK nie .... perangai Armin dgn Jean sejak bat ...

Aku rasa dia banyak main unsur kelabu dalam moraliti, dia nak tunjuk takde black and white bila keadaan terdesak & darurat mcm ni even sejak mula-mula yang Eren ajar Mikasa bunuh masa diorg kecik lagi tu pun dah ada elemen ni. Bila keadaan darurat camni, siapa yg boleh consider siapa yg blh consider jahat? Naislah elemen falsafah sikit dia letak masa baca pun best tapi risau gak masa Jean gigih nak bunuh bdk MP tu nasib baik testing je pun kahkahkah

bookehkahkoh posted on 10-7-2014 10:50 PM
Haah sedih sedih especially masa jumpa kepala isabel  Part Nicholas tu macam kena sumbat sebab  ...

so Nicholas Lobov nie cuba laga2kan Levi dgn Erwin lah nie .... nasib baik Levi nie tak sgt ikutkan hati nak pancung Erwin tu .... tapi apa nak buat , nasi dah jadi bubur .... Isabel dgn Farlan mati sebab salah pilihan oleh Levi ... kalau diorg hidup , dah tentu Scouting Legion dapat trio yg kuat utk kalahkan titan ....

bookehkahkoh posted on 10-7-2014 10:56 PM
Aku rasa dia banyak main unsur kelabu dalam moraliti, dia nak tunjuk takde black and white bila ke ...

dari situ pun dah tau Jean dah mula pandai menggunakan kelebihan membaca situasi .... yg aku sedih tu boleh pulak Jean ceritakan kat Levi yg org Kenny yg kena tembak tu teragak2 nak tembak Jean .... kalau camtu , aku kesian kat org Kenny tu ....

mencacus posted on 10-7-2014 11:09 PM
dari situ pun dah tau Jean dah mula pandai menggunakan kelebihan membaca situasi .... yg aku sedih ...

haah ada ke cerita tu dahlah si armin trauma first time bunuh orang, jean, jean nasib baik eren takde kalau tak boleh gaduh teruk diorang sbb benda ni

Follow Us
SNK CHAPTER 60 : http://www.onemanga.me/shingeki_no_kyojin_Chapter/60/

Last edited by mencacus on 10-8-2014 01:50 AM

SNK : Before The Fall  CHAPTER 08 : http://mangafox.me/manga/shingek ... all/v02/c008/1.html

isi2 penting kat snk chapter 60

- base MP berjaya diserang hendap

- Levi's squad tawan sorg MP

- Mikasa mula shock bila surname nama Kenny disebut

- mission belum berjaya sepenuhnya

- Flegel is a badass

- penduduk Trost jadi penyokong penuh di belakang Scouting Legion

- Erwin Smith menghadap Raja dan bakal dihukum bunuh ....
-

lupa nak taruk satu lagi ....

Hanji Zoe is a Batman , Moblit is a Robin .....

mencacus posted on 9-8-2014 10:34 PM

hanji never dissapoints okay forever awesomeee btw menda ntah lakonan levi masa ckp pasal kaney tu mcm nak bagi pelempang sedas HAHAHAHA & alhamdulillah moblit selamat rasanya erwin memang akan mati jugak kalau tak apa significant dia bgtau hanji yg dia akan jadi the next commander kan haih sayangnya.

mencacus posted on 9-8-2014 10:34 PM

EH JAP JAP JAP PERASAN TAK DALAM LAST PAGE CHAPTER NI SATU TGN ERWIN TU KENA IKAT JADAHNYA HAHAHAHAHA aku rasa isayama ni high jugak masa lukis

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 04:09 AM
EH JAP JAP JAP PERASAN TAK DALAM LAST PAGE CHAPTER NI SATU TGN ERWIN TU KENA IKAT JADAHNYA HAHAHAH ...

aku pun prasan yg Erwin Smith tu diikat gitu2 je ke ....

secara positif , aku kata dia kena ikat kat tali pinggang seluar dia .... adeh Isayama nie ....

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 03:35 AM
hanji never dissapoints okay forever awesomeee btw menda ntah lakonan levi masa ckp pasal kaney tu ...

Erwin tu tak boleh mati lagi bagi pendapat aku .... sebab dia pegang banyak rahsia pasal senario dalam wall tu .... kalau mati , penat jugak Hanji , Levi and the gang nak kumpul balik bukti2 yang memang terletak dalam kepala Erwin Smith ....

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 03:35 AM
hanji never dissapoints okay forever awesomeee btw menda ntah lakonan levi masa ckp pasal kaney tu ...

budak2 104th tu dah berani skrg .... semuanya boleh tumbangkan MP2 tu walaupun MP yg kena tawan tu cakap level rendah .... baru aku prasan si Sasha punya kelebihannya adalah ketika berada dalam hutan dan boleh bau bahaya cam Mike Zacharius....lagi satu Sasha nie boleh jadi sniper (senapang ataupun panah) walaupun gerak tempur menggunakan pedang dia kureng .... berguna jugak Sasha nie ....

stakat nie aku belum nampak si Connie tu ....

scene Levi sumbat kasut kat mulut MP paling cantik skali walaupun gross .... memang patut kena camtu sebab berbelit2 cakap .... Levi tanya mana Eren dgn Historia , MP tu konar baring punya cerita .....

mencacus posted on 10-8-2014 09:26 PM
budak2 104th tu dah berani skrg .... semuanya boleh tumbangkan MP2 tu walaupun MP yg kena tawan tu ...

haah connie tak tunjuk lagi skil dia. jean blh nampak leadership, armin strategi, eren useful tool for scouting legion, mikasa tak payah ckp ah, sasha archery + sniping, historia queen, connie........kesian dia dahlah kena nampak family jadi titan.

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 10:41 PM
haah connie tak tunjuk lagi skil dia. jean blh nampak leadership, armin strategi, eren useful tool ...

yg kelakar tu ape yg aku tau Connie nie cam gebang besar je ....heboh mengaku budak genius no.1 kat depan member2... harap2 dia nie memang pintar

lupa lak nak cerita pasal journalist Roy tu .... Beaure dah beriya2 nak keluarkan berita pasal kebenaran Central MP bunuh Reeb dan Scouting Legion tak bersalah , Roy pulak halang berita tu dari tersebar sebab takut seluruh org agensi dan keluarga terancam .... konon2 cam tak nak betray raja sendiri .... tak sabar tul aku nak tengok camne Hanji Zoe punya reaksi chapter akan datang .... muka Hanji tu dah nampak cam singa lapar je ....

ramai yg kata Beaure tu rupa cam Marco tapi versi pakai cermin mata .....

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 10:41 PM
haah connie tak tunjuk lagi skil dia. jean blh nampak leadership, armin strategi, eren useful tool ...

aku dah tengok OVA 3 yg baru keluar baru2 nie ..... kisah budak2 trainee 104th buat assignment .....

ape yg aku nampak , Eren dgn Jean nie cam gaduh adik beradik je ....kalau situasi bahaya , diorg bersatu ... Eren ikut cakap Jean , Jean ikut cakap Eren ... sememangnya Jean tu dalam diam sayang jugak kat Eren tu cam dia sayang Marco .... nampak jugaklah Eren dgn Jean boleh lawan dgn perompak2 yg curi 3DMG dan culik Historia tu .... dalam cerita nie lah yg aku nampak Sasha sgt berguna disamping Armin bagi plan strategi nak dapatkan balik Historia dgn 3DMG yg dirompak ....