CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bookehkahkoh

[MANGA] Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

mencacus posted on 11-8-2014 09:57 PM
yg kelakar tu ape yg aku tau Connie nie cam gebang besar je ....heboh mengaku budak genius no.1 ka ...

Pergh jangan usik sarang tebuan Hanji tu kang mengamuk ada yang kena baling gak Tapi oklah rakyat dah tau harap boleh sebarkanlah benda tu. Hahahaha comel je kau cerita pasal Eren dgn Jean, alah sebenarnya rapat je aku rasa ego nak mengaku kawan kahkahkah

SHINGEKI NO KYOJIN CHAPTER 61 : http://www.onemanga.me/shingeki_no_kyojin_Chapter/61/1/

THE END

Last edited by mencacus on 11-9-2014 09:56 PM

isi-isi penting ....

- tempat hukuman gantung sampai mati untuk Erwin Smith disediakan

- 2 pintu gerbang di Stohess dipecahkan oleh Colossal Titan dan Armoured Titan

- perangai sebenar orang-orang istana terdedah dikala kelam-kabut itu

- Trio berjaya merampas kuasa King Fritz dengan bantuan General

bookehkahkoh posted on 10-8-2014 04:09 AM
EH JAP JAP JAP PERASAN TAK DALAM LAST PAGE CHAPTER NI SATU TGN ERWIN TU KENA IKAT JADAHNYA HAHAHAH ...

bila tengok chapter terkini baru tunjuk yg Erwin Smith tu kena pakai rantai .... tangan dia belah kiri tu kena ikat kat kaki skali ....

mencacus posted on 9-9-2014 09:56 PM
isi-isi penting ....

- tempat hukuman gantung sampai mati untuk Erwin Smith disediakan

hairanlah asal eren je macam diseksa hmmmm

bookehkahkoh posted on 10-9-2014 12:23 AM
hairanlah asal eren je macam diseksa hmmmm

biasa lah tt .... Eren tu very valueable for humanity setakat nie..... org jahat yg tamak haloba , akan cuba merampas Eren utk kepentingan sendiri ....

nampaknya Nile dah berpihak kpd Erwin .... ingatkan Dot Pixis tak back up Erwin tapi sangkaan aku meleset .... baguslah buat masa nie Chiff Commander Zacklay pegang tampuk pemerintahan .....

paling kelakar tu King Fritz cam org yg blur2 gitu , tak tau lah pulak time tu dia tidur ke atau memang cam org bodoh .... part yg best tu boleh pulak tanya pasal makanan .... aduyai ....

nampaknya arc pun dah nak tamat , skrg tumpu perhatian utk rescue Eren dan Historia pulak ..... Marlow dgn Hitch pun bolehlah joint Scouting Legion lepas nie ....

chapter 61 nie bagi pendapat aku sangat brilliant sebab Erwin gamble dgn nyawa dia sekali .....

Follow Us
SHINGEKI NO KYOJIN : BEFORE THE FALL CHAPTER 9 KLIK DI SINI

SNK : BEFORE THE FALL CHAPTER 10 (RAW)  KLIK DI SINI

SNK : BEFORE THE FALL CHAPTER 11 (RAW)  KLIK DI SINI

Last edited by mencacus on 11-9-2014 10:38 PM

snk before the fall pun boleh tahan jugak action nya dalam nie .... page pun panjang sampaikan chapter 11 pun sampai 60 lebih ....

mencacus posted on 11-9-2014 09:34 PM
biasa lah tt .... Eren tu very valueable for humanity setakat nie..... org jahat yg tamak haloba , ...

comel nile masa dia senyum kat erwin tu selama ni muka sedih ja king tu memang puppet sebenar memang taktau apa-apalah tu setakat hiasan proxy je. haah aku pun suka chapter ni sebab rasa fast-paced sikit & aku suka cara trick tu

bookehkahkoh posted on 11-9-2014 10:43 PM
comel nile masa dia senyum kat erwin tu selama ni muka sedih ja  king tu memang puppet sebenar m ...

nak ikutkan jugak , org2 istana tu pun bodoh jugak .... diaorg tak pikir yg Stohess tu dalam kawasan Wall Sina ... patutnya Karanees ( tul ke aku eja ) yg kena attack sebab kat kawasan Wall Rose .... nampak sgt diorg nie dok istana je tak pernah keluar jumpa rakyat ....

aku pun confuse yg perempuan tu Anka ke atau org lain .... dalam anime , Anka nie paling cun bagi pandangan aku ....

pergh bulan ni punya laju ja translation dgn scanlation.

SNK Chapter 62: http://mangafox.me/manga/shingeki_no_kyojin/v15/c062/1.html

nanti dah baca tag aku @mencacus  gigil tangan aku nak type spoiler ni bahahaha takut kau terkejut kalau tak baca lagi

bookehkahkoh posted on 9-10-2014 02:46 PM
pergh bulan ni punya laju ja translation dgn scanlation.

SNK Chapter 62: http://mangafox.me/manga ...

ramalan fans snk betul .....Eren makan Dr Grisha , ayahnya sendiri .........

skrg nie ramai fans snk tumpu perhatian baca kat reddit , tumblr .... ada yg tak puas hati , ada yg setuju , ramai yg shocked .....

one of biggest mystery in snk is reveal .... tapi lepas nie fans akan persoalkan tentang keluarga Reiss pulak .... so skrg Eren ada memory Dr Grisha dgn Frida lah ( perempuan misteri ) ...

mencacus posted on 9-10-2014 10:39 PM
ramalan fans snk betul .....Eren makan Dr Grisha , ayahnya sendiri .........

tulah tak sangka dalam banyak2 fan teori, teori ni yg betul kesian eren umur 15 dah kena hadap benda camtu tapi kan aku musykil pasal kena makan titan nak jadi titan tu.
  • katalah kalau manusia mkn titan dia jadi titan tapi mcm mana logiknya manusia blh mkn titan? eren masa tu kecik lagi, jadi mcm mana manusia seorg bdk blh mkn titan?
  • ke serum tu berfungsi nak tolong makan titan?
  • geram pulak aku dgn historia lalang betul nampak bapak dia terus babai eren hadaplah nasib malang kau seorang
  • ni ada link yg ada teori psl cebisan memori eren nampak tu: http://1066od427co.tumblr.com/po ... announcement-snk-62 teori dia kalau sesiapa yg mkn seekor titan, makanya memori titan tu jatuh kepada si pemakan dan memori yg eren nampak memori grisha & memori titan yg grisha makan
  • erwin tetiba dah start menyesal padahal plan dah berjalan lancar semua ish

bookehkahkoh posted on 9-10-2014 11:08 PM
tulah tak sangka dalam banyak2 fan teori, teori ni yg betul kesian eren umur 15 dah kena hadap ben ...

kes Eren nie serupa dgn Ymir .... Ymir mention dia mindless titan sebelum makan Marcel ( Berrik ) yg merupakan titan shifter dan selepas itu Ymir menjadi titan shifter ....

kes Eren pulak , dia merupakan manusia biasa tetapi apabila diinject serum oleh Dr Grisha , Eren bertukar menjadi mindless titan dan selepas tu dia memakan ayahnya yg dah rela utk kena makan .....selepas itu Eren bertukar menjadi titan shifter .... jawapan nya di sini ialah Dr Grisha tu titan shifter yg memikul memory Frida ( mempunyai ability coordinate ) ....

yg nie aku remind balik sebelumnya .......

ketika nie Eren terbayang siapakah perempuan yg dia lihat dalam cermin tu .... rupanya Eren menggunakan memory membayang Frida yg sedang sikat rambut tu .....

ketika ini pulak Eren terbayang sedang menyerang keluarga Reiss .... rupanya Eren menggunakan memory Dr Grisha yg membayang bergelut dgn Frida yg bertukar menjadi titan .....

akhir sekali , Eren terbayang melihat dirinya sendiri menjadi mindless titan dan menyerang balik ....rupanya memory Dr Grisha  yg membayang mindless titan ( Eren ) menyerangnya .....

mencacus posted on 9-10-2014 11:53 PM
akhir sekali , Eren terbayang melihat dirinya sendiri menjadi mindless titan dan menyerang bal ...

oh okay okay baru faham so utk makan titan memang tak blh sebagai manusialah kan kena jadi titan juga wow development cerita dah makin pantas & aku tak sabar nak tau kepentingan keluarga/clan ackerman dalam cerita ni pulak sebab diorg pun mcm influential gak.

bookehkahkoh posted on 10-10-2014 12:02 AM
oh okay okay baru faham so utk makan titan memang tak blh sebagai manusialah kan kena jadi titan j ...

maybe chapter akan datang cerita kisah Ackermann pulak .... Levi pun dah mula ingin tau tentang bloodline ....