CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
ADAB xdak wardina neh..cm best jer...

roti_naan posted on 17-4-2014 02:13 PM
ko ni dah tertinggal ketapi jauh sangat dah ni..

Hehe..yeke..aku kna naik lrt pasni.sorry ak br trbc cita slanjutnya tentg org post vdeo tu..n tntg crita slps nya...

Wakdina dh xde twitter lg ker?
Baru nk berkuntum kt twiter die..

Tertinggal 1 lg dalil : perangdina ada 3 anak, ituini pun ada 3 (termasuk yg guna berus gigi jamban).

Klau nak muntah hijau sila download biodata perangdina:
http://static.wardinasafiyyah.co ... ofilebm19062012.pdf

sekian, trima kasih.

Aku x sangka pulak kisah amnet tu di heret sama dah.......hahaha....aku mmg masih ingat kes tu walaupun dah lama berlalu. Masa tu aku pun reg jugak di amnet cuma x aktif. Suka baca je last2 jadi fed up sbb dah lama x dpt masuk. X tau la nick aku yg prob ke apa masa tu.

Bukan main gigih puji melambung diri sndiri kemudian kantoi bila back up anak dia yg x lawa tu (komen forumer msa tu).

Huhuhuhuhuhuhuhuhh

Follow Us
bayangraja posted on 21-4-2014 01:37 AM
Tertinggal 1 lg dalil : perangdina ada 3 anak, ituini pun ada 3 (termasuk yg guna berus gigi jamban) ...

gilerr hebat ko buat comparison heheheheh

tu yg berdebat ngan  Santeira kat CI...bukan dia jugak ke? aper tah nick dia tu...

boleh baca ulasan Dr. Zulkifli Mohamad Al-Bakri..
bukan calang2 orang.. syarah kitab tasauf..
beliau dah sertakan segala hujah pasal beberapa isu dalam video ustaz don tu..

nak mengaji agama n tak sama dengan mengaji sains..
sains belajar degree di Universiti 4 tahun... terus master buat research (alim ilmu research saja), sambung phd buat research, dah kira terer, dah dihormati..

tapi alim ilmu agama ni, berapa puluh kitab, berbelas2 tahun tadah kitab depan ulama, lutut bertemu lutut, ijazah bersanad, baru kira alim.. itu pun ada tahap2nya..
ada degree pengajian islam dari uni, masih belum alim..
sampai phd pun masih dikira baru..
alimnya pada berapa banyak kitab yang kita dah belajar depan ulama..
alim agama ni bukan pada scroll atau pointer atau tahap phd, tapi alim agama ni pada kita dengan ulama, byk lagi faktor..
phd tu tak jadi kayu ukur dalam bab agama...

yang surirumah baca kitab sendiri2 di rumah, boleh tapi bahaya la kefahaman tu..
mengaji agama bukan macam sains boleh kira logik akal..
sebab tu mengaji agama pastikan berguru... kalau nak kira logik akal semuanya, memang tak boleh la..
kira logik akal, memang akan nafi la bab mukjizat Nabi dan isra'mikraj...

hati2 lah..

membesar posted on 20-4-2014 05:34 AM
Ibnu batoota pernah bagi ceramah kat surau kolej iolls. Dia cerita pasal pentingnya berguru dan te ...

ya.. makin parah dah kita..
bila agama diletak sama aras dengan sains, pakai logik akal.. parah lah..
Quran dan hadis saja katanya...
yang diajar(pegikut) tu plak baru saja pandai baca terjemahan Quran, tafsir tak pernah sentuh langsung..
kelas agama lompat2.. harini pergi, esok tak pegi..
minggu ni pegi, minggu depan tak pegi.. miss banyak sesi, tu baru satu kitab.. ulamak mengaji berpuluh2 kitab, hari2 dari pagi sampai ke malam..
kita ni pergi kelas agama seminggu 2, 3 jam aja.. usrah 2 minggu sekali saja..
dah pertikai ustaz2 dan ulama yang tahfiz Quran dari kecik, tadah kitab dengan berpuluh ulama dari kecik sampai dewasa...
minta Allah bukakan hati pada yang benar...

Di sini hanya ituini je yg macam hotel. rasanya forumer yg berdebat dgn santeira tu bukan kot.

klau ada yg pertikai dalil balik uk 24-3-2008 tak kuat. cuba fikirkan kenapa bukan negara jerman, pakistan, afghanistan, gohed gostan atau negara setan. mungkin dia ikut suaminya melawat kawan kawin / keluarga angkat / pensyarah meninggal / urusan kerja dll.

Kesimpulan : ulama' silam dikecam sama malah ada yg tuduh sesatlah dan macam2 lg gara2 tindakan perangdina. jika sy berjaya dedahkan sisi gelap perangdina, mungkin dia akan berhati2 dan berubah kemudian hari.  

Nak jadi silent reader semula sementara menunggu ituini masuk dan mempertahankan dirinya begitubegini.

bayangraja posted on 21-4-2014 08:12 AM
Di sini hanya ituini je yg macam hotel. rasanya forumer yg berdebat dgn santeira tu bukan kot.

kl ...

i really think your pendedahan ni mmg mengkantoikan dia big time? why? sbb masa i debated with @ituini  dalam thread 'saya lebih cantik dr j lopez kerana saya lahir islam' (sedangkan semua bayi lahir dalam keadaan fitrah--semua lahir islam, there's a specific hadith on this) ituini attacked/libeled me as if she was personally insulted by my criticism, utterly defensive. saya siap tanya dia, "yg kau insulted bagai nak gila ni kenapa? kau wardina ke?"

but really, she is UTTERLY DISGUSTING. bacalah cara dia bercerita pasal dakwah yg dia buat tu.
Last edited by Santeira on 21-4-2014 09:07 AM

aku malas nak beklog...so skang ni wardina so called alim muslimah ni dah berambus pi aussie ke blom???
hari tu kata nak migrate ke sana??
masih di malaysia bumi bertuah ni ka??

bayangraja posted on 21-4-2014 08:12 AM

kl ...

si engkusewel tu bukan wardina. walaupun ada gaya mcm wardina, but in the end dia pandai minta maaf, which is something wardina will never do.

brookemcqueen posted on 20-4-2014 11:35 AM
yup
samala
saya takdela follow sgt pun ustaz don. kdg2 je. belum tahap baik lagi saya ni so nk t ...
yup
samala
saya takdela follow sgt pun ustaz don. kdg2 je. belum tahap baik lagi saya ni so nk tgk ceramah agama selalu tu tak la kan..tp bila tertengok, alahai lembutnya nasihat. nak melawan dalam hati pun rasa sega n.
"nak melawan dalam hati pun rasa segan.."
gelak aku baca...
alaaahaaaiii...

pasuoren posted on 21-4-2014 09:30 AM
"nak melawan dalam hati pun rasa segan.."
gelak aku baca...
alaaahaaaiii...

hehehe sy tak tau la org lain cemana. tp saya kuat melawan, dlm hati je la. mulut senyap n ikut tp dlm hati "sukati ah! sebok je!" blabla..hihi

tp kalau jenis org yg nasihat lembut lembut ni segan sket hihihi

@bayangraja @Santeira kiranya korg dh lama tau la identiti sebenar si ituini ni?

periukTanah posted on 21-4-2014 04:13 AM
boleh baca ulasan Dr. Zulkifli Mohamad Al-Bakri..
bukan calang2 orang.. syarah kitab tasauf..
beli ...

setuju
aku ada pergi kuliah ilmu tasawuf...  pening juga nak faham sampai kdg kdg terdetik dalam hati yg aku membazir masa datang kuliah
one day syeikh aku cakap ' sesetengah ilmu tak boleh di fahami dgn akal, tapi dgn hati. Oleh itu lapangkanlah hati"
Ilmu agama Islam ni memang luas sgt, dan ramai ulama yg dapat karamah yg kita rasa tak logik
tapi at the end of the day, kita kena ingat " kun fa ya kun"

macam Wardina ni.... dia ingat semua ilmu boleh di pelajari dan siapa bnyk membaca dan pergi kuliah akan jadi pandai macam di sekolah
but ilmu agama ini bukan mcm belajar ilmu biasa
Allah pilih untuk letak ilmu dan kefahaman dalam hati siapa

aireen24 posted on 18-4-2014 09:54 PM
Aku tgk cara kau posting pun aku tau kau puyut.

Berbalik pada kau berkakak2 dgn miki..aku pun s ...

hoh.....ni sapa lak nick kat amnet?

Back to topik:  Tapi posting dina yg ada gambo usztaz tu dah dia delete....cam biasa ler.....
Dia nie kurang dpt perhatian dan kasih sayang dari laki kot?  Org kalo bahagia berkeluarga tak de nye masa nak cari glamer cara dia nie

lampu_liplap posted on 21-4-2014 03:44 AM
hoh.....ni sapa lak nick kat amnet?

Back to topik:  Tapi posting dina yg ada gambo usztaz ...

aku orang yang paling dijaki oleh ding keding..orang2 terpilih je yang selalu gaduh dengan ding.

aireen24 posted on 21-4-2014 12:01 PM
aku orang yang paling dijaki oleh ding keding..orang2 terpilih je yang selalu gaduh dengan di ...

Cer share sikit nick hang......
Then aku share nick aku kt sinun