CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

[Tempatan] Zul Noordin: Allah matikan penentang hudud

dia dh meninggal..sekurang2 nye hrmat la femli die..zul kapak ni manyak bunyik la..

Al-Patih posted on 17-4-2014 04:51 PM
agaknya Ahmad Maslan masud dia ni kot ....

Tweet Ahmad Maslan Yang Tidak Perlukan blogger-blogg ...

yelah kot...ciri2 tu dah cukup dah.......

Mati itu pasti...

meow_tompok posted on 17-4-2014 09:46 PM
org yg menolak hudud boleh jatuh hukum syirik pada Allah

dalam Islam ada peringkat2 hukum
pada zaman Umar kalau tak silap, hudud tidak dilaksanakan atas sebab2 tertentu
jadi menolak hudud atas sebab tertentu tidaklah sampai syirik kepada Allah
syirik apabila memang tak akan laksanakan hudud atas sebab hudud ketinggalan zaman, mencerca2 hukum hudud sebagai undang2 rimba dan sebagainya

totokreturn posted on 17-4-2014 11:50 PM
kon sis ten...??? kxnxksisten....??? konsisten perjuangan...????

sekarang dah tukar nada.. kxnx ...
Zulkifli yang juga bekas ahli parlimen Kulim-Bandar Bharu itu turut mengutuk pihak pembangkang didakwanya mempolitikkan kematian Karpal

"embangkang patut belajar menghormati mendiang Karpal dengan tidak terus mempolitikkan kematian beliau! Berilah penghormatan menurut agama dan kepercayaan mendiang Karpal," tweet beliau lagi.

dia yg politikkan alih2 pembangkang disalahkan...jap lg royan anwar plakkkk

Jangan ada double standard, tak kira sapa yg mati, kalau nak kutuk, nak kata padan muka ngko, buat dlm hati je, tak payah nak kuarkan kenyataan. Diam diam dah.

Sekarang Karpal mati, diam je, ucap je takziah.
Nanti esok esok KALAU Rosmah yg mati atau Najib yg mati, diam jugak, ucap je takziah. Jgn tetiba gatal mulut, gatal tangan plak nk buat kenyataan padankan muka.

Mati tu hal besar. Lebih besar dr perbalahan antara manusia.

Follow Us
vespa_oren posted on 17-4-2014 10:31 PM
jgn.sebarkn pic body karpal singh di medium sosial..famili diorg tgh amik tindakan undang2 kpd sesia ...

i bet yg share reramai tu mesti pembenci tegar Dap aka anti-RBA khennn....bila dpt tgk muka mendiang berdarah2 tu rasa puas dan lega umpama baru lepas ejaculate gitu.....

aku rasa...deep inside mmg most of us ada perasaan lega dat he is dead..
but as human... ada adab sopan santun.. so tak perlu lah kot heboh kan kat satu dunia.

masih ada lagi makcik2 felda pprt yang rasa mereka ni majoriti...

Soalan:
salam,
Saya pernah mendengar kuliah Dr Maza berkenaan hadis yang diriwayatkan “suatu hari baginda bersama sahabat ra sedang duduk di suatu kawasan,lalu mereka melihat sekumpulan orang bukan islam membawa jenazah dikalangan mereka..Sejurus selepas itu baginda saw berdiri untuk memberi penghormatan kepada jenazah itu..Jadi sahabat bertanya kenapa baginda berdiri sedangkan jenazah itu adalah jenazah org kafir..maka baginda menjawap adakah salah untuk baginda berdiri untuk memberi penghormatan sedangkan jenazah itu juga adalah hamba yang dicipta oleh allah swt..”

Jadi saya nak minta kepakaran panel aan membetulkan saya sekiranya saya silap berkenaan maksud hadis itu n sertakan dari mana sumbernya n statusnya…?

Wassalam

Jawapan:
بسم الله
والصلاة والسلام على رسول الله وعلى آله وصحبه ومن والاه أما بعد

Hadis tersebut adalah sahih, muttafaq alaih. Lafaznya seperti berikut:

Sahl bin Hunaif dan Qees bin Saad melaporkan: Sesungguhnya Nabi SAW dilintasi di hadapannya oleh satu jenazah, lalu baginda berdiri. Diberitakan kepada baginda bahawa ia adalah jenazah seorang Yahudi. Lalu baginda bersabda: “Tidakkah ia satu jiwa?”.
Direkod oleh Bukhari (no: 1250) dan Muslim (no: 961).

- Hadis ini menunjukkan digalakkan berdiri apabila ada jenazah melintasi kita, samada jenazah itu Muslim ataupun kafir. Cuma ada pendapat ulama yang mengatakan ia mansukh.

- Illah berdiri ketika jenazah bukan Islam melintasi, ialah seperti berikut:

a) kerana ia satu jiwa yang diciptakan Allah (sebagaimana di dalam hadis di atas)

b) kerana merasai kegerunan terhadap kematian. Dalilnya: Jabir bin Abdillah melaporkan: Kami dilintasi oleh satu jenazah, lalu Rasulullah SAW berdiri, dan kami berdiri bersamanya. Aku berkata: “Wahai Rasulallah, Ia hanyalah jenazah Yahudi”. Lalu baginda bersabda: “Sesungguhnya bagi kematian itu ada kegerunan. Maka apabila kamu melihat jenazah, berdirilah”. Direkod oleh Ahmad (no: 1992) Dinilai Sahih oleh Ibn Hibban (no: 3050)

c) Menghormati Malaikat. Berdasarkan hadis Anas bin Malik, katanya: Satu jenazah melintasi Rasulullah SAW, lalu baginda berdiri. Diberitahu padanya: “Itu jenazah Yahudi”. Baginda bersabda: “Sesungguhnya kita hanya berdiri untuk malaikat”. Direkod oleh Nasai (no: 1929).

Di dalam hadis Abdullah bin Amru, katanya: Nabi SAW ditanya: “Apabila jenazah kafir melalui kita, adakah kita berdiri?” Jawab baginda: “Ya, berdirilah. Sesungguhnya kamu bukan berdiri untuk jenazah itu, tetapi berdiri kerana membesarkan yang mencabut roh-roh”. Direkod oleh Ahmad (no: 6573), dinilai sahih oleh Hakim (no: 1320), dan Ibn Hibban (no: 3053).

Wallahu A’lam.

Jawapan asa penulis di Al-Ahkam

Orange1 posted on 18-4-2014 01:20 AM
Sebagai seorg yg dilahirkan sbg seorg islam aku berhak mempunyai opinion tentang perkara2 dlm agam ...

habis tu ingat Islam ni hanya hak ko sorang saja ka?
Islam bukannya hanya benda personal utk ko tetapi ramai org
jadi, kalau nak bercakap soal Islam sekalipun, tak boleh ker menggunakan ayat yg sesuai
sembang sana sini pasal akhlak Islam, tetapi bila sembang tak ada pula ada akhlaknya
akhlah apa kalau menghina hukum Allah sebagai undang2 rimba dan dr org Ereb?
siapa yg ajar ko sebut mcm ni adalah satu bentuk pendapat?
bila kamu menggunakan perkataan yg biadap soal agama, ikut suka la itu kepercayaan aku
bila aku bagi contoh pasal anak padahal bukannya aku mengutuk anak ko, aku bg contoh boleh pula ko sentap
jadi kalau sebab contoh ko boleh kata tak elok, sama sahaja ler bila ko sebut pasal hudud
aku cuma bg contoh bg ko faham

bila bagi benda yg simple2 tak faham bila bg ayat kasar sikit barulah nak sentap
oh!!! ko dah masuk bab personal, x patut buat mcm tu bla bla bla
jadi kalau tahu benda2 mcm tu adalah tak sepatutnya, jadi kenapa perlu kurang ajar dan biadap apabila menyebut tentang hudud?
banyak lagi perkataan yg lebih sesuai digunakan, kenapa perkataan biadap mcm tu juga ko nak guna?
mengaku pula Islam, jadi bila sendiri pun biadap tak nampak

aku dah bagitau aku tak akan kaitkan pasal kematian Karpal Singh dgn hudud
aku cuma tak rasa simpati dan tak akan ucap takziah disebabkan keceluparan dia tentang hudud
tak kisah ler siapa pun, ingat kalau dah mati senang2 jer benda tu boleh hilang, ini bukan soal peribadi, tetapi soal prinsip
kalau org lain tak kisah, aku pun tak ada masalah
"Ok, dia dah mati. Tutup pintu la"
sebab itula bila hidup ni kena jaga setiap apa yg kita sebut, masa hidup bolehlah kita berlagak, bercakap itu ini, tetapi apabila dah mati?
sekarang barulah nak salahkan org lain, tak patut la cakap pasal org mati mcm tu, ini bukan akhlak Islam tetapi bila hidup tak ada pula nak nasihatkan dia jangan buat itu ini, sekarang ni barulah nak sembang pasal imej Islam tercemarlah, padahal masa imej Islam cuba diperlekehkan tak ada pula nak jadi Muslim yg baik

kalau apa yg ko sebut pasal hudud pun aku akan kondem ko habis2an, sama jugalah dgn apa yg Karpal Singh buat
aku bukannya jenis suka suki nak marah tak tentu pasal, nak biadap tak tentu pasal, tetapi kalau sentuh pasal Islam, aku akan tentang habis2an, sekadar kemampuan aku
aku bukannya hipokrit, nak tunjuk baik, masa mati kena cakap baik2, masa hidup hina org tu habis2an
kalau masa hidup ko buat baik, org akan sebut benda baik pasal ko, tetapi kalau masa hidup buat benda tak elok, itulah juga pengakhirannya
jangan cakap pasal akhlak Islamlah, kalau nak nasihat masa hiduplah kena tunjukkan akhlak Islam. ni tak habis mengumpat sana sini, masuk bab personal, time tu tak ada pula akhlak2 Islam ditonjolkan, ramai yg join sekaki pula. time tu tak pikiaq pula pasal keluarga org lain
Islam ni kena tunjuk masa org tu mati saja ka?

jadikan apa yg berlaku kepada Karpal Singh sebagai pengajaran, sebut apa yg berlaku dekat dia supaya yg masih hidup ni berhati2 dlm membicarakan pasal Islam, bila kaitkan dgn apa yg berlaku, "mana imej Islam, sebut benda2 buruk pasal org mati"
kalau tak sebut tak faham, bila sebut kata pula, cuba buruk2kan Karpal Singh
dr awal lagi aku sebut, aku tak akan kaitkan apa yg berlaku kpd Karpal Singh kalau tak ada komen2 yg tanya, mana dia kaitan antara hudud dgn kematian Karpal Singh, kematian adalah perkara biasa bla, bla, bla, bla
bila bg kaitan, "hei, buat apa cakap benda buruk pasal org mati"
manusia2, apa yg diaorg nak pun tak tau

bila org bagitau secara asas tak faham, bila bgtau secara kasar sikit, menghina ler apa la
kutuk hina hudud tak apa, sebut benda2 tak elok pasal org dah mati, tu bukan akhlak Islam
kutuk hina hudud tu akhlak Islam kot?
sikit2 akhlak Islam, sikit2 akhlak Islam, perangai sendiri mcm kapiaq lahanat tak tau la akhlak apa
kalau sendiri kurang ajar, jangan cakap soal akhlak.... sendiri tak boleh bawa akhlak Islam, nak salahkan Islam

Al-Patih posted on 18-4-2014 02:52 AM
Empat komponen BN bantah hudud
17 April 2014

PKR yg tolak hudud pun, ramai org islam yg menjadi ahlinya.

kebetulan la... apa la depa ni

jangan bercakap soal akhlak Islam kalau 24 jam hanya mengumpat org sana sini, jangan hanya tunjuk akhlak Islam kpd org mati, sedangkan bila hidup 24 jam menghina org tu sana sini

hari ni sembang pasal akhlak Islam, esok lusa, kutuk Najib la, kutuk Rosmah la, bila hukum Allah diperlekehkan diam membisu, bila manusia tu mati, barulah nak kesian
kalau menghina hukum hudud pun tak ada rasa bersalah, tak payah ler sembang pasal, mana dia kebaikan Islam

berhati2 beri komen terutama melalui laman sosial..elak terserlah kebodohan dan jadi kes polis pula nanti..

ajinomotonosuga posted on 17-4-2014 04:52 PM
kenyataan memang pedih..

apa yang nyata memang sangat pedih

hudud tu simply a man made law. cuma melayu mudah percaya sangat dgn pak ereb pi telan bulat2 apa saja yg terkeluar dari mulut depa. tuhan tak suruh pun pi kerat2 tangan, rejam kehulu baling batu kehilir bagai.  apa sengal sangatka manusia tak boleh pikir apa yg patut dilakukan dalam mentadbir kehidupan masyarakat?  sampai musti ada intervention dari tuhan utk bagitau kat manusia, kalu org curi musti potong tangan. kalu tak bagitau macam tu kat manusia, nanti manusia semua jadi huru hara tak keruan tak tahu nak buat apa dgn pencuri. ishh kebangangan apa yg pak ereb ajar pada ummah?  

M5 posted on 18-4-2014 01:00 PM
hudud tu simply a man made law. cuma melayu mudah percaya sangat dgn pak ereb pi telan bulat2 apa  ...

Macam mana kita boleh tahu hudud itu adalah simply a man made law? Bagaimana dgn ayat Al-Quran 5:38?

sashin posted on 18-4-2014 11:17 AM
aku rasa...deep inside mmg most of us ada perasaan lega dat he is dead..
but as human... ada adab s ...

at least ckp ko ni berakhlak laa jugak dari macai cam zul tu

mendiang tidak menghormati agama Islam dengan mengatakan 'langkah mayat dia dulu' sebelum Malaysia jadi negara Islam/atau laksana hukum hudud'.

MF jika statement melampau.
bencana telah mejdkn mayat mendiang d langkah atau terlangkah ....jd bole lah laksanakan hukum hudud!!!!!!

M5 posted on 17-4-2014 05:00 PM
hudud tu simply a man made law. cuma melayu mudah percaya sangat dgn pak ereb pi telan bulat2 apa  ...

Hukum2 fekah tue pon bermula dlm awal zmn Umayyad, yang. By the end of 750 M tue "hukum2 Islam baru" pun dipakai and Qadis cannot use their own interpretation lg gitteuw tp kena ikut mazhab fekah (doctrine of positive law) tertentu yg dh "siap" dicek n validated by the class og ulemas