CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

ana_w_houb posted on 18-4-2014 04:41 PM
makcik aku cakap.....cikgu zaman skang mmg banyak yg stress sbb workload bertingkek2.bekerja pagi sa ...

Mana tak banyak kje kalo abis skolah jd agen insuran lagi..tu belum masuk jual online..

international school student pun 2x5..

kat depan international school sini ada one stop centre.. ada mcd, starbucks, subway etc..

pun sama je i tengok dengan murid local.. school hour murid dia boleh  pi minum starbucks, makan mcd siap smoking..

ada sekali tu, cikgu dia datang n jerit freeze kat budak-budak omputih ni.. kelam-kabut masing-masing lari siap cakap sh*t..!!

LOL..!!

hurm....patutnya kelas muzik ni tak yah la stress2.....happy2 udah..tapi zaman aku pon same hampehnya....garang mengalahkan hulk......xsuke aku belajar muzik dulu

chazey posted on 18-4-2014 01:02 PM
Aku baru berdebat dengan pengetua aku akan hal guru bermasalah ini kelmarin.

Aku kata apsal la  ...

Dengan peraturan mcm ni la sistem pendidikan kita susah nak berkembang....budak2 pun akan terjejas....
Depa ni akan jd liabiliti pd sekolah, budak2 & sistem pendidikan kita

aku terbau id nat_ tu je dalam trit ni...wkakakakakakakaka

masa i sekolah menengah dulu, cikgu geografi i tak tau lah nak kategori garang ke hape..

siapa tak dapat jawab pop kuiz subject dia ajar kena cubit kat pinggang.. sakit wooo..!! jenis cubit yang dia ketip isi, pastu tarik n lepas tu dia pintal daging tu..

siapa yang bila exam tak dapat markah 78% above, dia bantai belakang badan pakai text book geografi yang tebal berat tu..

i yang ngok ngek geografi pun jadi rajin belajar subject ni sebab tak sanggup kena hentam dengan buku teks berat tu..

Follow Us
girly.. posted on 18-4-2014 03:54 PM
mana bole biarkan.. menjadik2 skrg cikgu ni.

mmg bole pukul / gertak ker tp berpada-pada  ...

Ko punya nama cikgu tu same plak dgn nama cikgu sek aku dulu2. Pn katemi. 1 dlm sejuta kot nama cam gitu.

why cekgu why? he is juz a kid...haisshh..

tongkatwaran75 posted on 18-4-2014 06:11 AM
WAN Omar menunjukkan kecederaan di kepala yang dialami anaknya, semalam.

kesian budak tu

Kelakar gila cikgu sukq menipu ckp bsr kat forum sebelum ni tgh buat phd konon, baca posting kat sini pun dah tahu mentaliti thp mana.

Nampak tak uols cikgu bangsat yg muka tak tahu malu n tak ikhlas, kutuk parents melayu sbb tak pegi hantar mcm2 kat cikgu2 di sekolah mcm parents cina buat, makanan lah kut selain dpt benefits itu ini makan parents byr klu terjumpa, repair keta murah, nmpk tak cikgu bangsat yg jenis nak dpt balasan terang2 melalui posting tak tahu malu complain psl ni. Baguslah parents tak kiralah bangsa apa pun yg pegi hantar makanan or apa2 kat cikgu2, byr mkn kat restaurant n dpt murah itu ini. Syukurlah dgn rezeki tp klu parents yg tak bagi apa2 bukannya kesalahan pun. Kan dah dpt gaji, bukannya buat keja free. Jenis hadap sgt org pegi hantar mkn/hadiah kat sekolah, mcm tak pnh mkn or tak pnh dpt hadiah mengharap dr org. Nilai yg tak elok sgt dr seorg pendidik. Hiakkkk tuihhhh bangsatttt nko ni!

Kjaan patutnya fired cikgu bangsat ni! Benci aku bila baca makin byk terkeluar psl dia. Sebelum ni kejanya adyik complain psl keja cikgu mcm2, psl students, psl parents skrg ni sampai ke thp complain tak dpt apa2 dr parents?

Melampau sungguh ko ni ye,

ajinomotonosuga posted on 18-4-2014 04:38 PM
saya paham maksud cigu tuh..bukan soal racism pun

maksud saya tu macam cikgu chazey kata agakny ...

Cikgu yg mcm ni sampi ke tua pon buat hal..huhuhu

Nk marah..tua dr kita... Tegur xjln...bg surat warning merajuk.. Report kt tatatertib di kata nk menganiaya kang dah rekod xbaik kena potong pencen ke aper ke di kaya kita yg menganiaya...

Yg mcm ni pon Ada jd pen kanan pengetua... Bila kt org dia aniaya org..buat keje xikut prosedur..
Bodek dsbgnya... Byk masalh jugak

Sy ni biasa ja  bang aji.byk sgt kelemahan so selalu terbabas juga. Cuma takut terbuat zalim jer... Amal ibadat xbanyak... Takut terbuat zalim  besar dosa tu..nauzubillah... Sbb zalim dgn org ni bg kesan emosi dan mental  yg mendalam...

Orange1 posted on 18-4-2014 11:38 AM
Tak oerlu ajar aku psl bhs, aku ckp in general, ko cikgu yg mcm tu ke sentap sgt?

awat ko nk sentap plk beb...ko suka ke org membangsatkn ko...
tegur elok2 la beb..
x pyh la membangsatkn org...

Cakap mcm gud2, rupanya terkeluar dr hati sendiri. Kemaruk sgt nak mkn buta, muka tak malu! Mcm kat rumah tak cukup mkn, menyampah dgn perangai org yg hdp nak dpt mkn buta dr org lain ni. Low class sungguh! Jaga le maruah skit, jaga air muka sendiri n maruah laki. Malu lah...ishhhh

ada penjelasan/jawapan dari pihak guru tu pulak ?

iman_kasih posted on 18-4-2014 07:48 PM
awat ko nk sentap plk beb...ko suka ke org membangsatkn ko...
tegur elok2 la beb..
x pyh la memb ...

Klu ko bukan cikgu mcm tu duduk diam2, tak payah sentap meroyyan pedas mkn cili. Ini utk cikgu yg mcm tu je. Ko larat ke nak jaga segala bhs org kat CI ni

eh... ada orang meroyan?..

haha.. seronok lak menelaah benang ni

*kunyah popcorn*

Dewa19XKangen posted on 18-4-2014 07:13 AM
aku sokong cikgu nie jadi cikgu disiplin kat sekolah paling teruk akhlak,baru pairing..

Yep..sy pon setuju... Hantar kat sekolah yang banyak budak f 5 gangster...
Mcm ada 1 sekolah... Ada murid baling kerusi kat cikgu...
Ada sekolah..selamba jer budak dia hisap rokok..bukan luar pagar atau luar kawasan sekolah.. Dalam kawasan sekolah dekat kawsan tebuka..xde sorok2.. Cikgu pon xberani buat apa...kalu sy sebut nama sekolah tu senang sgt nak cari..glamer gak skolah tu...
Ada yg ludah cikgu.. Ada yg cekik cikgu .. Yg ni budak gian...kesian cikgu pompuan lak tu....yg cakap lucah ngan cikgu jgn kira...
Ni budak skolah rendah mmg boleh makan... Last edited by mommymonster82 on 18-4-2014 08:01 PM

BumpIQ posted on 18-4-2014 02:46 PM
mmg ramai orng mcm ni kan.... i ingt lg...
cikgu sekolah dulu... bila mak bapak datang...
bkn  ...

Cikgu complain parents tak hantar mkn percuma or hadiah rupanya. Sbb tu yg layan budak2 tak elok agaknya. Hadap nak makan free.

Cikgu yg mengharapkan balasan.

Lg Parents cina dtg bg mcm2 hadiah n sumbangan... Mak bpk melayu ank kena marah dgn cikgu baru nmpk muka dtg sekolh..minta derma senyap... Parents cina melimpah ruah bg mcm2... Sbb tu rezeki dorg bertambah murah... Cikgu buat baik ajar ank dia, mcm2 di kasi... Sy klu gi baiki kereta ker mmg dpt murah bila kedai tu parents murid sy... Mkn dorg byr klu jumpa direstoran...