CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Dunia] Brunei Sultan rules death by stoning for gays - gay di Brunei susah hati ..

Biasanya gay2 ni la yang persoalkan hudud dan menentang hudud. Jadi dengan hukuman rejam sampai mati untuk gay pasti akan mendiamkan mereka...

sidewinder posted on 18-4-2014 06:32 PM
kang explain panjang lebar kang ko tak paham....aku bg tau interface dah la....yg ko takut sangat  ...

hahahaha, adoyai aku plak dah dikatanya takut HUDUD.....aku mmg sapot perjuangan mendaulatkan hukum ALLAH cumanya gaya post ko tu x nampak cam ko yg bersemangat sgt nakkan hudud tp xtau apa itu hudud.....

golongan yg semangat tp x tau mende nih laa yg byk kene kutuk dgn org2 yg xnak hudud tp tau pasal hudud lebih dr yg nak tp xtau pape......

contoh org yg semangat pasal HUDUD nih selalu aku bash adalah bila ada isu pembunuhan, org yg kengkonon nak sgt hudud akan kata "kalaulaa HUDUD dilaksanakan sudah pasti penjenayah berkenaan akan kena HUDUD" padahal ape kaitan hukum hudud dgn pembunuhan, ko nampak tak...dkt situ aku assume org yg komen tu paham HUDUD=undang2 islam

sama gak contoh yg ko kasi tu.....konsert, ahli kuarga SB suka jemput retis hollywood seksi meksi dtg wat function/event bagai di Brunei tp x kena HUDUD....so aku pertikai apa kaitan jemput konsert retis seksi dgn hudud????
di situ nampak ko pun sama faham HUDUD=Undang2 Islam...

padahal HUDUD tu adalah cabang dari cabang2 perundangan jenayah SYariah yg 3.......dan kes2 konsert ke melalak dgn retis barat ke raba2 ker bergaul bebas ker mmg x tertakluk langsung di bawah HUdud....

Syd posted on 18-4-2014 05:53 PM

laju jah uols bab-bab sebegini bukan?

sidewinder posted on 18-4-2014 06:36 PM
mana la tau.....org2 VIP ni selalu dikecualikan dr kena hukaman sama mcm macai bawahan....tgk kat  ...

then..ianya jadi macam diPakistan lah..ditarik balik hukum hudud mereka krn tidak berlaku adil pada kaum wanita misalannya.

soo shame lah islam..

sahamboi posted on 18-4-2014 06:38 PM
Biasanya gay2 ni la yang persoalkan hudud dan menentang hudud. Jadi dengan hukuman rejam sampai mati ...

dalam hudud ada hukuman mati untuk gay ke kak

kakikuDibibirmu posted on 18-4-2014 06:40 PM
laju jah uols bab-bab sebegini bukan?

dah benda alah bertepek2 bertimbun2

pilih jaa gambar yang lebih kurang

yang tak lebih kurang, mati laaaa kena cerca lagi

Follow Us
Anak_Nogori posted on 18-4-2014 06:34 PM
sama lah kalau Kelantan buat hudud...takkan dikecualikan Nik Aziz, Mad Sapu, Menstopa sepender bes ...

ada sirah/hadith ker perihal kaum musyrik yg dikenakan hukuman HAD???konfiden bebenor ko nak suruh hukuman hudud dilaksanakan keatas non-muslim.....

perlaksanaan teknikal HUDUD mmg bukan bidang aku utk komen, tp aku faham laa sket2 pasal hudud dari yg x tau paper......

utk perihal teknikal biarkan pakar2 undang2 syariah yg menentukan sbb jika mmg ada jelas perlaksanaan hudud ke atas kaum musyrikin/kuffar maka mmg patut diikuti kalo x hanya satu dari ijtihad ulama laaa bersandarkan dalil2 naqli dan 3aqli utk menggariskan kewajaran non-muslim dihukum di bawah undang2 syariah.....

tak yah nak memening kepala ko nak pk dlm2 pasal hudud...pk dlm2....pk simple......benda baik sambut jer la....btw ko letak gambar bermuscle sbg avatar ko tu mcm GAY jer ko ni kekekek.....ko tau kan aurat lelaki sampai mana ?renung2 kan selamat beramal

axl_bach posted on 18-4-2014 06:39 PM
hahahaha, adoyai aku plak dah dikatanya takut HUDUD.....aku mmg sapot perjuangan mendaulatkan huku ...

aku nak tanya kolah....dlm islam ada hudud separuh2 buat slow2 ka?...atau hudud sepenuhnya?..

sahamboi posted on 18-4-2014 06:38 PM
Biasanya gay2 ni la yang persoalkan hudud dan menentang hudud. Jadi dengan hukuman rejam sampai mati ...

kawan, perlu jelas GAY by assumption xkan terkena HUDUD, melainkan if dia ditangkap red handed sedang memaku dan dipaku oleh saksi2 yg telah cukup syarat2 dan sifat2nya atau dia sendiri membuat pengakuan bersalah........

sidewinder posted on 18-4-2014 06:44 PM
tak yah nak memening kepala ko nak pk dlm2 pasal hudud...pk dlm2....pk simple......benda baik sambut ...

terang-terang dia bengkok kak, avatar paling gay dalam seluruh forum CARI, lol Last edited by kakikuDibibirmu on 18-4-2014 06:50 PM

axl_bach posted on 18-4-2014 06:44 PM
ada sirah/hadith ker perihal kaum musyrik yg dikenakan hukuman HAD???konfiden bebenor ko nak suruh ...

ko plak...ada ke sirah/hadis perihal kaum musyrik tidak dikenakan hukuman HAD?..ko pun macam konpiden bebenor gak..

Syd posted on 18-4-2014 06:43 PM
dah benda alah bertepek2 bertimbun2

pilih jaa gambar yang lebih kurang

yang full nude tu tak ada ke sis?

kakikuDibibirmu posted on 18-4-2014 06:43 PM
dalam hudud ada hukuman mati untuk gay ke kak

Walaupun takde tapi aku amat setuju benar dihukum rejam sampai mati sebab merosakkan umat manusia.

Berzina bagi orang yang sudah berkahwin hukumnya rejam sampai mati, jadi tidak salah hukum yang sama untuk gay dan lesbian...

tak yah nak memening kepala ko nak pk dlm2 pasal hudud...pk dlm2....pk simple......benda baik sambut ...

tak leh lah macam tu kak..avatar tidak boleh kita buat plak kesimpulan yg dia seorang gay...silap gak tu..

hehehehe, abatar pun nak jadi isu GAY....nampak sgt laa ko nih jenis camner bhai

nak citer pasal aurat ko nak guna takrifan Imam Syafie jer ker??? cukup aku cakap pegangan aku berkenaan aurat adalah "Ma baina surrah warrukbah"

kakikuDibibirmu posted on 18-4-2014 06:46 PM
yang full nude tu tak ada ke sis?

nyah,

koser sangat taooo permintaan u ols

u ols gugel laa sendiri

@MissNigga

ada tak?

sahamboi posted on 18-4-2014 06:46 PM
Walaupun takde tapi aku amat setuju benar dihukum rejam sampai mati sebab merosakkan umat manusia. ...

kalau tak ada, janganlah nak sabitkan dengan hudud pulak, itu berdusta namanya

janganlah sebut: "Biasanya gay2 ni la yang persoalkan hudud dan menentang hudud"

Last edited by kakikuDibibirmu on 18-4-2014 06:49 PM

kakikuDibibirmu posted on 18-4-2014 06:45 PM
terang-terang dia bengkok kak, avatar paling gay dalam seluruh from CARI, lol

adoyaiiiii........byk laa aku bengkok,hahahahahah

axl_bach posted on 18-4-2014 06:45 PM
kawan, perlu jelas GAY by assumption xkan terkena HUDUD, melainkan if dia ditangkap red handed sed ...

Tidak semudah yang disangka untuk menjatuhkan hukum hudud kerana ia perlukan satu keadilan yang amat2 teliti. Nak cari hakim ade kriterianya, nak jadi saksi juga ade kriterianya.