CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

Kisah Menyeramkan Di Petronas Jalan Subang Airport

wow seriously seram! penah lalu tapi siang......cool ja si pencerita handle situation. Alhamdulillah tak usik anak dan wife dia.

dah ada dah citer nih...

sepupu hubby aku pun pernah mengalami kejadian mcm ni..aku gelarkan dia angah..
masa tu angah baru sampai ke k.trg tgh mlm...
dia pg kerumah makcik biras aku (wife abg ipar) yg stay kt trg...aku gelarkan biras aku diba...masa tu diba dan abg ipar aku dh bergerak awal dr kl..diorg dh sampai dulu..lg 2 org anak diorg x ikut skali..so diorg ikut angah..diorg blk trg sbb nak sambut raya haji..
kt trg diorg stay kt rumah makcik diba...rumah makcik diba tu kt jambatan k.trg yg dkt masjid terapung..
aku xtau nama jambatan tu apa..
bila dh masuk simpang kampung tu dia rasa kete dia berat..
masa tu dia bawa satria..dlm kete tu ada lg 2 org iaitu anak buah aku la..
masa dh sampai rumah parking la kt dpn laman rumah..
diba, mak diba, suami diba &  makcik diba pun keluar dr rumah nk sambut kedatangan mereka..
bila semua dh keluar makcik diba tanya nape lg sorang tak keluar..duduk dlm kete buat apa..
ha sudah...sapa la pulak lg sorang..makcik diba ckp pompuan pakai baju putih rambut panjang duduk kt blkg sambil peluk bantal..makcik diba pun panggil la masuk..abg ipar aku ckp bkn org tu tp jembalang..last2 abg ipar aku yg kena hntr makhluk tu ke tmpt asal..rupa2nya makhluk tu tumpang masa kt simpang nk masuk kampung tu..abg ipar aku terpaksa la hntr makhluk tu blk ke tmpt asal dia..bkn naik kete tp jln kaki..abg ipar aku kt dpn makhluk tu kt blkg..lps dh hntr dia blk apa lagi...abg ipar aku ckp dia punya lari mcm tak jejak tanah..terlampau takut..masa aku pegi rumah diorg pun aku rasa semacam jer..setiap gerak geri mcm ada org dok perhati.. Last edited by mamapea on 21-4-2014 09:45 AM

Rate

1

member aku punya member punya pak sedara pun penah kena kat hiway KL ke seremban..

katanye tgh bawak keta..satria tetiba ada makhluk kat belakang...dia kata dia dpt rasa mcm ada org kat belakang, dia toleh je memang ada makhluk...dia pun pandang depan...kalih kan cermin belakang, supaya dia tidak terganggu dan terlihat kelibat makhluk tu di cermin...( tp wa tak pasti la, makhluk mcm ni buleh tgk dlm cermin ke?)

TT masa lu bawak makhluk tu, buleh tgk ke dlm cermin? tu ar takde sapa penah wat ujikaji pasal bena ni..

pastu teruskan perjalanan....

katanye tetiba otak blank, tak tau nak baca ayat apa..dia hanya igt bismillah , auzubillah himinasyaiton nirojim..dan Allah hu Akbar

dia buleh pulak tetiba teringat 1 benda...

katanye jin dn syaitan ni asal dr api...dia kata dia penah dgr petua org2 tua kalo jupe makhluk jin dn setan ni, nyalakan rokok...

sebab kalo isap rokok makhluk ni igt, kt ni bapak jin, pasal makan api dan asap, nak2 plak asap keluar dari mulut...

dia pun keluarkan rokok ..tetiba rokok plak jatuh ke..menggigil dia nak kutip rokok tu, tp katanye tgh2 isap rokok tu, smpai la ke plaza tol..bila dia toleh belakang, dah takde....

Rate

1

Nk seram tp citer dia ni byk lawak x jd terus x seram...

as-salam..
sy pernah lalu jalan tu 2 x sahaja...
first nk pergi ke rumah member dekat dalam tu ada rumah apartment..lupa da namanya..memang jalan tu agak seram kiri kanan hutan...
2nd time dengan wife naik kete...siap pesan dgn wife lagi..jika lalu kawasan ini pada waktu malam..tingkap kereta kasi tutup..perbanyakkan baca selawat serta doa pengerak..minta allah lindung...ayah pun dulu cakap kawasan tu agak keras...

kalo x silap jln tu leh tembus h/way guthriekan??betul ke idak aku eja ni...pernah lalu hway tu 3 pagi...tembus jalan tu...tapi tembus dekat persimpangan nst kalo x silap...

Last edited by woddy on 21-4-2014 10:17 AM

Follow Us
mamapea posted on 21-4-2014 09:42 AM
sepupu hubby aku pun pernah mengalami kejadian mcm ni..aku gelarkan dia angah..
masa tu angah baru  ...

Apasal nk kena htr balik kan... Buat dek je lelama dia x blah sendiri ke...kalau aku sori la nk htr balik...

Lah sebelum ni aku selamber je bawak kete bukak tingkap lalu kat sini pukul 1 2 pagi. Nyaman gitu....

jalan aku pergi balik kerja ni
aku pernah terkunci kt petronas ni time memerut kt situ haha... bongok tol..malu aku..

ape pon bulatan airport ni mmg menyeramkan..byk kali dah org kena kat situ..
alhamdulillah stakat ni belom pernah kena lg..

kembangkembung posted on 21-4-2014 11:51 AM
jalan aku pergi balik kerja ni
aku pernah terkunci kt petronas ni time memerut kt situ haha... bong ...

'die' xnk lepaskan tu

huwaaa

CrowneGlory posted on 21-4-2014 10:18 AM
Apasal nk kena htr balik kan... Buat dek je lelama dia x blah sendiri ke...kalau aku sori la nk ht ...

kalau x hntr blk dia akan stay dgn kita kot..xtau la pulak aku

Bkn pengalaman sendiri kan?!

Sbb ayat mula "Aku nak kongsi cerita dengan korang semua apa yang aku alami malam tadi, selalunya setiap hari Isnin dan Khamis aku ada game badminton..."

Post date 20/4...semalam sblm 20/4 adalah 19/4.

19/4 bukan Isnin @ Khamis.

Kalau cerita orang lain, at least letak la ambik source dr mana...
Utk dikongsi di forum ni... Last edited by Athrun.Zalaa on 21-4-2014 02:06 PM

aku selalu menyinggah petronas lps bulatan airport ni

Bulatan Subang Airport: Kisah Instructor Aku

Aku stdy kat MAS. So hari2 kena lalu bulatan tu. Tapi yg aku nk share ni bkn pengalaman aku. Ini pengalaman instructor yg mengajar aku di MAS. Dia ni dpt projek utk buat module (mcm projek buat buku teks) oleh tempat stdy aku tuh.

So, dia selalu la pegi training school aku tu around 4-5am utk start keje dia. Mcm biasa, dia akan lalu bulatan Subang Airport. Bila dah start masuk bulatan, dia tak jumpa jalan keluar. Dok terpusing berkali-kali di bulatan tu. Instructor aku ni dah suspek ada benda yg tak kena.

So, dia pun baca la bbrp surah Quran. Then dia ckp kat benda tu (wlu x nmpak), "Aku ni nak cari rezeki halal. Ko hamba ALLAH, aku pun hamba ALLAH. Ko jgn la ggu aku."

Tak lama pastu jalan kuar pun kelihatan. Alhamdulillah.

p/s: Nanti aku share kisah time kwn aku pindah barang dari hostel student MAS ke rumah sewa baru, lalu di bulatan yg sama.

tak sangka plak la yer bulatan subang airport ni angker.. skrg ni ada gangguan lagi ke kt situ? yg pasti ada BP station kt opposite petronas tu dulu skrg dah takde ek?

myakayina posted on 22-4-2014 04:48 PM
tak sangka plak la yer bulatan subang airport ni angker.. skrg ni ada gangguan lagi ke kt situ? yg p ...

stesen BP dr dulu lg xde area tu. tapi kalau stesen BHP masih ada. dulu dan skrg.

keseraman posted on 22-4-2014 04:57 PM
stesen BP dr dulu lg xde area tu. tapi kalau stesen BHP masih ada. dulu dan skrg.

bhp la maksud aku.. ada lg yer petrol pam tu? pagi2 dulu selalu isi minyak kt situ.. setakat ni lalu jln tu mlm2 tak pernah lagi kena gangguan..mintak simpang la..

sempat lagi brader ni ber'take care' & be careful....adoiyaiii
x jadik nak rase seram

aku lalu kot hari2 jalan ni..td aku de cerita story ni kt my hubby........cita punya cita...ending tamat right after the roundabout..meaning aku tny laki aku 'yang tau petronas mana dia tu stop?'...'petronas nilaaa'...huhu..mcm scary pulak boleh dok depan petronas tu betul2..aiyakkkk!!!!pesal ending tu stop kt situ..huhu..

area jalan ke airport subang tu memang seram sebab bila malam agak sunyi....dulu selalu gak gi kat area airport subang tu sebab keje masa pukul 12-2am....mmg sunyi n gelap....cuma sekarang ni dah cerah sket sebab dah ada lampu kat jalan airport subang tu....nasib baik x pernah jumpa apa2 yg menyeramkan...