CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tudung_bawal

Wanita dan Kemalangan Jalan Raya

cubby_qt posted on 24-4-2014 09:46 AM
Betul betul betul.. banyak dah kan kes langgar dan samun... terutama pemandu perempuan.. klu qt..  ...

tu la .. mau mengamuk my husband masa tu. dia kata jangan nak jadik samseng.. masa kena tu, i tak realized yang cina tu ada geng kereta lain juygak.. yang keluar semua cina and india.. i sorang jek pompuan. boleh lak berani nak settle tepi

tudung_bawal posted on 23-4-2014 07:08 PM
kalo no tepon insurance tow truck tu rasanya ada. tb amik maybank etiqa. tak tau boleh pakai ke ta ...

tow truck tuh valid selagi insurance kita hidup ngan company yg sama...

tudung_bawal posted on 23-4-2014 07:15 PM
repair cost camne? claim insurans dia ke?

yup...claim insurans dia... seminggu kereta masuk bengkel..

selalu kita lupa tau kalau accident..mesti nak pi tgk kereta dulu kan...
selagi boleh bangun kluar kreta, xde darah tu kita kira ok la - takde apa2,
sampai rumah baru perasan sakit bahu/dada sebab disodok gitu..

tudung_bawal posted on 23-4-2014 07:17 PM
kalo ada saudara mara yang boleh mintak tolong tak pe. call dorang boleh datang. mcm tb, saudara s ...

Eh xde, saya settlekan thru call je. Sy call ayah lepas tu ayah cakap ngan diorang. Cuma eksiden last, dengan pakcik teksi tu saya settlekan sendri. Siap suruh pakcik tu calm down lagi. Haha tukar number phone, few days lepas tu discuss ngan ayah, baru msg uncle tu cakap settle sendiri.

nuryakmal posted on 23-4-2014 09:47 PM
Nope. What i did was wrong. Kita pompuan ni kalau accident jangan keluar kereta kalau minor. Mana  ...

betul jugak. kes saya kemalangan tu berlaku masih di kawasan kampung sebab tu saya berani keluar. tp kalo kat jalan raya yg sibuk, mmg takkan keluar. lg2 lepas kejadian amuk kat stesen lrt gombak tahun lepas.

langgar kereta tgh kat parking...

mmg sah la salah aku.. klu bwk pg makamah dunia pon salah akau...

silap dia jatuh kn hukuman pijak beramai2...

nasib la tuan kereta tu tak bising... dia pon paham dan setel akau bayar kat dia...

tp bagus dia tak mintak time tu... dia suruh repair pakai duit dia dlu lps tu baru claim kat aku..

takot terambik lebaih atau terkurang... tp aku puji dia bagus...

Rate

1

Follow Us
whadda posted on 24-4-2014 10:06 AM
tow truck tuh valid selagi insurance kita hidup ngan company yg sama...

mmg driver tu takkan charge ape2 ke whadda? mana la tau kan, orang lurus bendul cam tb ni, kalo diminta bayaran, mmg tb akan byr.

lipsofanangel posted on 24-4-2014 11:08 AM
yup...claim insurans dia... seminggu kereta masuk bengkel..

selalu kita lupa tau kalau accident ...

agak2 boleh claim tak kos transport kita sepanjang keta dalam bengkel. may be ada yag terpaksa sewa keta sementara menantikan keta siap.

kawan tb pon ada yg kena camtu, keta dia kene langgar dari belakang. masa kejadian ok je, tp dah petang baru terasa sakit dada.

lima_kupang posted on 24-4-2014 04:39 PM
langgar kereta tgh kat parking...

mmg sah la salah aku.. klu bwk pg makamah dunia pon salah akau ...

memang patut dapat pujian sebab sikap dia yg jujur. tp tak ramai yang macam tu.

tudung_bawal posted on 24-4-2014 04:39 PM
mmg driver tu takkan charge ape2 ke whadda? mana la tau kan, orang lurus bendul cam tb ni, kalo di ...

free kat kawasan yg die cover je... rasenye drebar tu takkan mintak pape bayaran selagi dalam kawasan die... lg pon pihak insurance yg uruskan hantar tow truck tu untuk towing keta kita... klo nak tau kawasan mane yg die cover kene call syarikat insurance tu sendiri... whadda tak pernah kene sampai call tow truck tp agen yg hidupkan insurance tu yg bagitau... dan make sure kene sentiasa ada cover note insurance dalam keta... senang klo pape jadi boleh tunjuk je cover note tu...

Rate

1

time accident a couple of months ago aku accident kat jelutong highway..terkejut tetiba je keta kelisa depan aku break mengejut n trus bhenti di lorong paling kanan (lorong laju) sbb x mau langgar kon yg accidentally dok tgh2 jalan.. time tu mmg peak time n keta tgh bnyk.. aku nasib baik la sebab selama ni mmg aku bukan jenis ikut keta dekat2 dan sempat break dr cium bumper keta dia.. tp malangnya, keta belakang plak langgar keta aku.. 6 buah keta blkg aku blanggar bumper to bumper.. ada yg pecah radiator keta.. time keta aku bergegar dihentam akibat impact keta2 blkg blanggar tu mmg ngeri sungguh.. walaupun x cedera tp berjaya membuatkan aku blur sbb terkejut.. terketar2 kluar keta tgk damage.. yg bdk kelisa dpn aku blh plak dok mintak maaf sbb dia bhenti x mau langgar kon!! abis keta aku dgn yang lain ni camner???!!!

to cut the story short, aku manage to call husband then whatsapps ofismate aku.. diorg sampai on the scene b4 husband aku sampai nak tlg tenangkan aku.. pi report polis mlm tu gak then esoknya kena pi lagi sekali ke balai polis lain sbb mlm tu aku pi balai polis yg dekat dgn umah aku instead of kawasan kemalangan.. polis tu punya kagum tgk report aku sediakan.. siap gambar n gambarajah keta2 yg terlibat n pi repair keta plak kena rm600.. sendiri tanggung sbb aku malas nak claim kat keta blkg sbb keta dia lg buruk dr keta aku n dia plak budak br start keja.. dlm terkejut masih sempat lagi kesian kat org...

Rate

1

tudung_bawal posted on 24-4-2014 04:42 PM
agak2 boleh claim tak kos transport kita sepanjang keta dalam bengkel. may be ada yag terpaksa sew ...

tak terpikir lak tang kos tambahan tu... patut kena claim kannn
mcm kes lips... sepanjang seminggu tu tumpang kreta osmet gi keja..

whadda posted on 24-4-2014 04:57 PM
free kat kawasan yg die cover je... rasenye drebar tu takkan mintak pape bayaran selagi dalam kawa ...

thanks whadda. nanti tb  copy cover note insurance dan letakkan dalam keta.

makkenits posted on 24-4-2014 05:43 PM
time accident a couple of months ago aku accident kat jelutong highway..terkejut tetiba je keta keli ...

sungguh bertuah sapa2 yang eksiden dengan makkenits tak payah bayar gantirugi

lipsofanangel posted on 25-4-2014 02:26 PM
tak terpikir lak tang kos tambahan tu... patut kena claim kannn
mcm kes lips... sepanjang seming ...

baru2 ni kat area rumah tb ada berlaku kes langgar belakang dan libatkan 2 kereta dan satu motosikal. keta yang kat tengah2 tu paling kesian sebab remuk belakang dan depan. si pesalah ambik sikap lepas tangan. dia ckp lps buat police report, masing2  kena setel sendiri. keta tu amik masa dalam sebulan jugak untuk repair. terdetik dalam hati tb, kalo la keta tb yg kena. camne nak p keje. mesti kene sewa kereta selama sebulan sbb area rumah tb x de bas. nak ambik teksi tambang pegi keje je dah RM30-RM40 ringgit. jd  rasanya pesalah yng langgar keta kite patut byr gantirugi untuk part tu jugak.

tudung_bawal posted on 25-4-2014 07:45 PM
baru2 ni kat area rumah tb ada berlaku kes langgar belakang dan libatkan 2 kereta dan satu motosik ...

tu la... kesian..

off topic... terjeling avatar hang... ter-imagine elena cakap melayu pulak..

nat pernah eksident kat area stesen petronas ... salah nat..huhuhu (lesen p lagi)
nat nak potong van tp x lepas.. kete nat masuk longkang besar... tergantung sbb ada pokok yg menahan kete nat.. klu idak mmg lagi hancus kete nat klu trus hentam ke dasar longkang tu...

kereta nak perpusing cam gasing tu... biol jap... hehehe
pastu dtg untie india suh kuar... bila tgk nat takut2 nak kuar dia kata... jgn takut... sebelah saya ni polis...
baru nat kuar..

uncle cina tu mtk rm300 sbb lampu pecah, tp polis tu ckp mahal sgt.. klu cari kedai potong murah je...
memula uncle tu tak nak then polis kata pi balailah wat report... u pun kena saman RM300 tak kira salah sapa... hehehe
akhirnya uncle tu ambik gak RM150
P/s: tima kasih abam polis sbb tlg settlekan...

kali kedua bukan eksiden tp nyaris.. nat nak masuk lane kanan, dah bg signal n ada ruang untuk selit... nat masukkan muncung kete dulu (time tu kereta tgh slow sbb nak buat U-turn), tp india man sorang ni ttp nak jalan.. pastu tetiba bunyi screeeetttt.... habishlah aq.... ehh... kete tu tak berenti,, wat selamba je... bila nat tgk kete nat lebam kat muncung sisi je  tp mesti kete dia penuh bergaris satu badan... padan muka

Rate

1

pnh eksiden masa kt traffic light...lori langgar montot kete...pastu 2-3 minggu takut nk pgg stering kete...

Rate

1

Aku pernah accident few times;

1) Langgar motor, org dia ok, motor dia rosak gak ler. Call bf & antar motor repair. Bayar la duit ubat & kos repair motor.

2) Paling teruk dlm sejarah aku bwk kete. Otw hantar adik pi keja kat workshop. Bg signal nak belok kiri, skali kena hentam dr belakang (aku & adik dah pengsan). Tertolak smpai tgh jln, lori dr arah bertentangan hon & break mengejut. Org ramai yg bawak keluar dr kete. Aku sedar bila, depa tepuk2 pipi. Tgk adik aku bleeding dahi tp tak teruk. Aku plak alhamdullillah takde luka2 cuma sakit dada. Kete yg hentam aku termasuk longkang besar. Pakcik yg bawak tu pun takde cedera teruk. Polis & org ramai giler duk keliling kami & ckp umur kami pjg sbb lori tu sempat break. Lgpun kete aku rosak teruk. Lepas tu parents aku sampai & pi hospital check. Takde yg teruk, then pi balai buat report. Kos repair kete lam RM6k. Pakcik tu kete lama so mmg xder insurans etc... ... aku fobia nak bwk kete lam seminggu

3) Yg seterusnya, kat atas Penang bridge otw pi keje. Bas kilang nk elak motor terhentam belakang kete aku kat belakang. Berhenti tepi & driver bas bagi contact no. Bila tgk, takde la teruk pun, so let go jer bas tu.

Dedua kete aku dah jual....tp since accident yg teruk tu, aku mmg elak follow kete dekat2

Rate

1

Aku dh 10 thun bawa kete alhamdulillah blm xcdent lg dan harap dijauhkan psl bila x penah alami xcdent, maka kita pn xtau nk bt apa.

Kwn aku penah xcdent kt lampu isyarat. Dia tertidur n tak tekan brake.  Gesel dgn kete depan.mamat kuar marah2 kawan aju kata la dia mnta maaf dia tertidur psl ngantuk.mamat tu marah la dah tau ngantuk kenapa x blk rumah tidur. Kawan aku kata, mmg nk balik rumah la ni.kat selekoh skit tu dh smp rumah. Dh mamat tu gelak trus x jdi marah n settle masing2 aje

Rate

1