CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atira

[Tempatan] Sebenarnye, apa yang lobai2 UMNO dah buat untuk laksanakan hudud?

Orange1 posted on 24-4-2014 06:20 PM
Umno pun taknak hudud tp berselindung di belakang Karpal Singh, tuduh Karpal yg menentang.

Aku xsure mane Umno yg xnak hudud, tapi kebanyakan org2 besar dalam Umno terutama che det, mempersoalkan kredibiliti hudud yg di draf, tapi dituduh menolak hudud..

Aku nak hudud, bukan sebab aku PAS or UMNO, tapi sebab aku Islam, Islam kan sempurna, kenape nak mencacatkannya dgn hukuman xsempurna?

Tgk saudi, ape jadik dgn hudud mereka? Ugly.. Brunei makin lame makin memberi persepsi negatif disebabkan hudud..

Tapi hudud zaman rasullulah sgt cantik, mcm mane tue?

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 06:24 PM
sebab tu awal2 lagi saya sudah cakap...PAS nak usul Hudud diParlimen seawal Jun ni..ni sekarang da ...

Dah mentaliti ingat Islam mereka je diterima, nak buat mcm mane?

Ingat, Islam bukan saje agama, ianya cara hidup.. Kalau akhlaknya terpesong, Islamnya mungkin ade sikit terpesong.. Wallahualam..

Memecahbelahkan kaum, membesar2kan diri, merendah2kan orang lain, kafir-mengkafir, mengubah islam utk kepentingan diri, the list go on.. And mengaku memperjuangkan islam.. Pffffffttt..

Tau sape yg buat bende nie semua? Kerajaan Rome mase memesongkan kristian secara total..

I second your explanation, JokesCop. Takde nye Muslim yg mengaku Muslim tp duk mempertikai firman2 Allah i.e Quran. Most of all people duk argue pun ttg tafsiran Quran yg dibuat oleh golongan2 yg mencari mkn dgn ilmu or ulamak2. I x tau lar if ulamak2 tue "maksum" mcm konsep wilayat-e-faqih Syiah ntok imam2 dorg sb I tgk cerita2 mengenai suci nye pengumpul2 hadis sume semayang sunat sehari smlm 4000 rokaat Cuma ape beza hudud dgn Syariah? Hudud tue concern more to jinayah (criminal) ke mcm mn? M'sia ni x cukup peruntukkan lg ke utk Syariah? Last edited by Bedah.Cun on 23-4-2014 10:37 PM

JokesCop posted on 24-4-2014 06:30 PM
Dah mentaliti ingat Islam mereka je diterima, nak buat mcm mane?

Ingat, Islam bukan saje agama, ...

sebab tu sering gak saya cakap...kalau PAS gagal menerangkan hudud pada rakyat..jangan salahkan rakyat, NGO, parti2 politik kalau mereka menolak hudud PAS..salahkan PAS sendiri dan jangan kalihkan kesalahan PAS tu pada UMNO...amat malang sekali lagi.

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 04:43 PM
yelah...dah PAS buat hudud kata liwat bini dibenarkan..liwat org lain salah...nak potong tangan ke ...

sumer yg ko bangkitkan tu dah terjawab....even aku pun dah byk kali jelaskan nampak ko cam x nak terima penerangan......

namirulmukminin posted on 24-4-2014 04:50 PM
Owhh.... dengar dari mulut orang la ni.... orang cakap, ko pon amek cakap orang pastu ko pon bawak ...

mmg ada isu tu dibangkitkan, dan ada penjelasan diberikan....mmg ada loophole dlm rangka yg telah dibuat suatu ketika dahulu, tp pun masih diperingkat permulaan, masih boleh dibahaskan dan diperbaiki......part tu jer laa yg dijaja oleh deme2 nih, part HUDUD x dimasukkan meliwat isteri diputarbelitkan kata HUDUD PAS benarkan meliwat isteri, sedangkan sah2 hukum meliwat isteri adalah haram dlm islam, dan jika isteri membuat laporan dan penghukuman bleh dijatuhkan di bawah Ta3zir......

part mangsa rogol x dpt bawa saksi 4 org, maka pesalah terlepas dan mangsa akan dikenakan qazaf pun adalah putar belit deme2 nih, sah2 pesalah xkan terlepas, cuma kesalahannya tidak lagi dibicarakan dibawah HUDUD sebaliknya berpindah kepada Ta3zir, yg mana hukuman Ta3zir boleh jadi lebih berat dari HUDUD itu sendiri.....

part hukuman memotong tangan dgn bius dan pakar bedah tu aku malas nak komen sbb tu merupakan suatu pendapat masakini, masih boleh diperbahaskan oleh ilmuwan2 islam.....dlm pada masa yg sama mengelakkan kezaliman berlaku dan keadilan ditegakkan

Follow Us
JokesCop posted on 24-4-2014 06:18 PM
Good point, keyword di sini ialah 4 orang saksi dan takdak hukum dalam draf hudud PAS pasal liwa ...

yg nih dah byk kali diterangkan, tp LOBAI AN mmg wat2 x paham dan jadikan tu isu nak momokkan HUDUD yg dikatakan HUDUD PAS....

Bedah.Cun posted on 24-4-2014 06:34 PM
I second your explanation, JokesCop. Takde nye Muslim yg mengaku Muslim tp duk mempertikai firman2 A ...

Glad ko ask about peruntukan syariah Bedah.. Memang ade peruntukan undang2 syariah dalam malaysia, banyak undang2 islam yg dibawak masuk, tapi undang2 hudud dan qisas tidak, kerana hampir semua akan ditolak ke takzir akibat kapabiliti dan emphaty yg lemah..

Cth undang2 syariah yg di implemet adalah, dari segi munakahat (nikah kawin), muamalat (jual beli), zakat dan juga faraid (warisan harta).. Banyak undang2 Islam yg ade kat malaysia nie.. Tapi dah hudud teramatlah popular, maka di capnye kerajaan malaysia menolak Islam totalarian..

Dats why dalam Islam atau maybe ahli sunnah wal jamaah ade mengariskan rujukan kepada, alquran, hadith dan ijma ulama.. Kenape ijma ulama? Kenape bukan ulama sahaja?

Islam promote permuafakatan, even sesetengah mazhab syiah pun mengunakan sistem 10? 13? Imam.. Nampak x? Still permuafakatan, xde sistem seorang yg berkuasa penuh..

Tapi, mcm mane nak serahkan draf hukuman islam kepada mereka yg menolak permuafakatan sesama Islam.. Walaupun ramai org kate akan berdiri dibelakan PAS utk hukum hudud, tapi terdengar jugak suara2 yg mengatakan UMNO menolak.. Nak buat mcm mane? Penuh dgn permainan politik..

axl_bach posted on 24-4-2014 06:38 PM
sumer yg ko bangkitkan tu dah terjawab....even aku pun dah byk kali jelaskan nampak ko cam x nak t ...

aku bangkitkan balik tu sebab ada forumner duk kata "kami dah cuba tolong, tapi tak berjaya gak.... so, toksah salahkan kami no"....

bukan ko kata ko bukan PAS ka..yg ko pi jelaskan tu kenapa dan bila?..

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 06:54 PM
aku bangkitkan balik tu sebab ada forumner duk kata "kami dah cuba tolong, tapi tak berjaya gak... ...

aku perjelaskan sbb aku rasa wajib utk aku merungkaikan kekusutan yg sengaja ditimbulkan dgn sedikit ilmu yg Allah berikan kepada aku...

bila???saban tahun or menjelang PRU or PRK itu laa modal yg ko dok jaja kat sini pun, aku dok CI nih pun bukan baru setahun dua LOBAI ANSARJETRAIN ooiiiiiiii....

dah berbuih kot isu yg ko bangkitkan tu aku terangkan.......

axl_bach posted on 24-4-2014 06:43 PM
mmg ada isu tu dibangkitkan, dan ada penjelasan diberikan....mmg ada loophole dlm rangka yg telah  ...

Pasal potong tangan tue, sebenarnye dalilnya senang je.. Mase zaman Rasulullah dah disuruh, tajamkan pedang setajam2nya supaya xmenganiaya mangsa (human right).. Key point die x aniaya, sekarang bius dah ade, xyah la aniaya..

Lepas dipotong tangan, direndam dalam air panas, supaya xberlaku pendarahan yg mengakibatkan kematian, after all, potong tangan, bukan membunuh pesalah(still human right)..
Hudud dilakukan objective die nak bagi kesedaran kepada masyarakat.. Bukan nak menghukum.. Sebab tue disyorkan oleh Rasullulah, tidak mencari2 kesalahan org( too much human right in syariah islamiah)

So, pendapat barat hukuman nie barbaric dan xde human right adalah xtepat..

Tue belum cite pasal syarat2 cemeti, syarat2 penghukum.. Sume consider human right..

JokesCop posted on 24-4-2014 06:51 PM
Glad ko ask about peruntukan syariah Bedah.. Memang ade peruntukan undang2 syariah dalam malaysia, ...

sebab itulah..akan ada soalan..sejauh mana ikhlasnya PAS nak laksanakan hudud?..

JokesCop posted on 24-4-2014 06:25 PM
Aku xsure mane Umno yg xnak hudud, tapi kebanyakan org2 besar dalam Umno terutama che det, mempers ...

Menyoal kredibiliti ni.... anak aku yg darjah 3 tu pon boleh..
Isu nye umno dah buat apa selain dari menyoal kredibiliti draf hudud yg sedia ada

kucingTomey posted on 24-4-2014 05:10 PM
bende ni mudah je atira bangla wey....kau tanya la sape2 macai umngok mahupun ahli umno berdaftar ya ...

Tu le.. masih gigih kornar hudud pas tak betui.. tak menjawab soklan sungguh.. aku pon tau hudud pas tu bnyk lobang2

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 06:59 PM
sebab itulah..akan ada soalan..sejauh mana ikhlasnya PAS nak laksanakan hudud?..

Ok AN... PAS tak ikhlas..
So umno buat apa utk mertabatkan hukum jenayah islam selain dari dok hari2 maki pas?

atira posted on 24-4-2014 07:02 PM
Menyoal kredibiliti ni.... anak aku yg darjah 3 tu pon boleh..
Isu nye umno dah buat apa selain d ...

Umno state willingness to stand behind PAS in this issues..

Xcukup besar dimata kamu? Cube bayangkan musuh ko yg paling ketat, yg ko menyampah nak tgk muke die.. And cube bayangkan sahabat baik ko yg membesar same dgn ko dari kecik..

Sudah?

Katelah musuh ko kate, die nak buat something yg sahabat baik ko mati2 xnak.. Ape ko buat? Ditelan mati mak, diluah mati bapak.. Then, ko pilih utk sokong musuh ko.. Pengorbanan ko kecik ke besar?

Ko dah cakap ye dekat ur enemy, and nothing more you should do to rub the salt in your best friend wound? Make sense?

Xcukup lagi? Ape lagi yg Atira mau?

Buat statement sana sini..habuk pon yilek

atira posted on 24-4-2014 07:06 PM
Ok AN... PAS tak ikhlas..
So umno buat apa utk mertabatkan hukum jenayah islam selain dari dok ha ...

aku dah jawap..soal nak terima jawapan itu..terpulang..

JokesCop posted on 24-4-2014 07:07 PM
Umno state willingness to stand behind PAS in this issues..

Xcukup besar dimata kamu? Cube baya ...

Cukup ke umno yg gah dan syumul tu berdiri tercongok je kat belakang PAS?
Cam tu.. tok wan aku pon boleh..

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 07:11 PM
aku dah jawap..soal nak terima jawapan itu..terpulang..

Jawapan ko seolah2 umno hanya mampu dok berbincang je sampai kiamat... sambil maki2 pas hudud tak betoi mcm AN dok buat hari2 tu