CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 51204|Reply: 231

[BEST]Kejadian Seram Sejuk Dalam Hidup Aku...update 7/8/2014

Assalmualaikum..selama ni aku hanya pembaca senyap di forum ni.Meluncur dari thread ke thread.Tiba2 teringin nk kongsi kejadian yg bisa tegakkan bulu roma yang pernah terjadi pada aku.Takde la banyak kejadian pun tapi ada la sikit2.Dan mungkin aku akan kongsi kisah yang pernah ahli keluarga atau kawan2 aku terkena.
Kalu bahasa tak cantik,cerita terlalu panjang dan meleret aku minta maaf dulu ye.Maklum la first time nk mengarang dalam forum.Apa yang tak kena tolong beri teguran ye kawan2..
Tak guna cakap banyak jum kita terus ke tujuan asal...
Last edited by omenn on 7-8-2014 02:02 PM

Rate

1

SUATU SENJA,RASA SERAM GILE..
Lokasi:Sebuah kondo di area sentul.Benda ni jadi waktu adik perempuan aku baru nak mula kerja kat kl.nama tempat kerja dia tak payah la tulis pasal takde kaitan dengan story ni pun..Aku dengan adik (mira) aku tinggal kt klang.Jadi bila dah habis dia study dia dapat kerja kt kl.
BABAK 1
            Aku pun risau gak nak lepas dia pasal dia memang xpernah jauh dari family.Tapi bia la dia cuba rasa camne susah nak cari duit kan.Dia duduk kt satu kondo kt sentul ni dengan kakak senior dia.Name akak ni sally.name btol aku xtau.salmah joned agaknye.Pernah la jumpa pastu si Sally ni Nampak ok la orgnye.
Lupe nak story yg Sally ni anak org kaye.Rilek je bukak salon xlaku tp kerete siap kaw2.Pakai lancer tuu,geram je aku tgk.Kondo tu family dia punye.so adik aku ni Cuma bayar api air dgn belanja dapur la sikit2.untung gile kan.Sally ni kire nak ade org teman dia kt rumah la pasal dia duk sorang selama ni.
Bunyi best kan tp adegan seterus siap kaw2 bikin goyang.
              Dah dalam dua minggu adik aku duduk situ aku perasan dia mula buat perangai dah.bukan pelik2 macam kena rasuk ke hape tp sikit2 suruh aku jemput balik klang.Lagi2 kalo si Sally tu takde kt rumah.Sally ni selalu balik kampong,maklum la anak kesayangan.
Sekali dua kali suruh jemput boleh la aku layan,tp dah kalau hampir setiap hari suruh jemput mmg lemak la kan.jauh tu takpe tp yg xtahan tol ngan minyak la.Penat jgn cakap la.Kena basuh gak la adik aku tu dgn aku pasal benda ni.Cakap je la da taknak kerja  kan senang pasal rindu rumah kan senang.Bukan aku nak marah pun Cuma gelakkan aje..hehehe
       Balik kat cerita,aku duk sedap2 basuh  dia  sekali dia cakap rumah tu keras.Terkesima dan kaget jugak la aku kejap.Dia pun story bila kat umah tu selalu dengar bunyi orang tarik perabot,bunyi pintu bukak tutup suma.Kira simptom2 biasa rumah berhantu.Aku percaya dengan benda2 ghaib ni.Kalau tak percaya takde la aku semangat bercerita kt forum nih.
Tapi tu je ke gangguannye??kalau tu aje xpayah la nak takot sangat kan.bagi aku selagi  tak tunjuk muka,kire ok lagi la.Benda leh manage lagi kan.Lagi la aku basuh adik aku pastu..haha..perli,sindiran,kutukan dan hinaan semua aku bagi kat adik aku satu pakej.
Dia siap bengang pastu dengan takde cakap banyak dia ajak aku teman dia kt rumah tu bila Sally tu balik kampong lagi.Gua on je..takat bunyi seret2 perabot kan.Xde hal la.gile sombong bongkak dan degil aku time tu…..seterusnye adegan penyesalan…

Rate

1

BABAK 2

Jadi waktu Sally tu balik kampong aku pun pergi la ke tempat adik aku tu..Sengaja aku ambik cuti sebab aku datang sana weekday.Siap bawak bekal ps2 lagi tu.hehehe.Macam nak vacation dah.Santai habis.haha.Habis kerja petang tu aku terus gerak pergi rumah adik aku tu.Tingkat berapa aku memang tak ingat pasal dah lama benda jadi.Nama dia pun aku ingat2 lupa.Kalau tak salah namanya Dynasty Condo..tp yang aku ingat kat bawah condo tu ada balai polis sentul.Condo tu dekat dengan kuil india.Condo tu kira dekat jugak la dengan cinema india kt sentul tu.Back to the story elok naik je lif aku memang perasan area tu kaw2 gloomy…mmg berat dengan aura kegelapan la..rase cam heavy je udara situ.Koridor dia lagi jangan cakap la…aura2 keseraman agak jelas terasa.
Dah sampai situ,adik aku pun dah balik kerja so aku pun unpack barang2 aku.RUmah tu stailo jugak la..view pun smart.Pastu sliding door dia agak besar,balkoni pun luas gak.memang dah  agak perfect la.Rumah tu ada 3 bilik.Ada satu bilik kosong tp ada katil semua.Aku tido kt bilik tu.Adik aku bilik yang lain.Dari aku sampai situ hinggga la nak tido memang takde ape2 gangguan.aman damai je.Layan tv dulu sambil arah kan adik aku sedia kan makanan untuk aku tonton tv memang best.Kalo kt rumah memang nak makan nak minum aku order je kat dia.sampai bengang budak tu.haha.Sebabnye kt rumah sana aku memang duk berdua dengan dia.mak dah meninggal.ayah kahwin lain pastu tros xbalik dah.tinggal la kami dua beradik.Jadi aku la tanggung dia lepas ayah kahwin lain.Balik semula ke story kita ye.
                   Time nak tido.Masuk je bilik teros aku landing kat katil..syahdu gile..dalam duk melayan perasaan,acara setan tarik perabot dah mula.Tak berapa seram sangat la pasal bunyi nye jauh…sayup2 je.Tp bunyinye bukan dari tingkat atas tau,bunyinya macam datang dari hall rumah.Bila kita keluar bilik bunyi terus hilang.kita masuk bilik dia bunyi lagi.tp memang sayup je bunyi nye.Dalam hati aku mmg aku hamun jugak adik aku tu.Bunyi macam tu je tapi kecoh lebih.Bukan apa sangat pun.Kita memang tau setan ni ada kat mane2 kan.Jadi kalau takat gangguan macam tu boleh buat bodoh je kot.Dalam bermonolog sorang2 aku telelap.Nyenyak sampai pagi.Hensem je tido aku.Semua kaw tim.
Pagi tu aku pun cakap adik aku takat gangguan macam tu tak payah la takot.Bukak je cd mengaji.benda kecik.small matter.Menyirap je adik aku.Pas dia pergi kerja aku pun lepak la..layan tv..layan ps2..cemerlang hari tu..lagi pulak hari bekerja.Kalau dapat cuti time orang lain kerja memang rasa puas hati sangat..hahaha
Adegan seterusnya sangat seram bagi aku..petang tu dalam pukul 6.30pm,waktu cahaya oren senja mula muncul,waktu aku terleka dalam dunia PES (game bola)..tiba tiba..
                    DUUUMMMMM!!!!Aku dengar pintu bilik kena hempas..memang gile kuat  sebab bunyinye macam kt tepi telinga aku…Aku tengok kea rah bilik..semua pintu terkatup rapat..Pelik,dari tadi memang pintu tu aku tutup semuanye jadi dari mane datang bunyi kuat tu..kemudian,,,dummm…dammmm…duuummm…dammmm…bertingkah tingkah bunyi nye..pintu masih tertutup..sliding door tertutup..tak mungkin angin  dari luar..Pastu dia bagi lagi..bunyi perabot diseret,bunyi orang berlari semua kt keliling aku.Sebab aku cakap mcm tu ialah bunyi nye bukan dari rumah atas atau dari bilik..tapi bunyi di sekeliling aku.Seolah olah aku tengah duduk dalam rumah yang hall nye penuh dengan orang dan orang2 tu pulak ada yang  tengah tarik kerusi meja,tengah main kejar2,ada pulak yang main guli kat ruang tamu..tapi beza nya tak ada sesiapa kat situ kecuali aku.dan bunyinye di keliling aku.sangat jelas.bukan sayup2 lagi…secara naturalnya aku pause kan game..pelan2 aku berdiri sambil mata melingas ke kiri dan kanan..perabot tak berusik langsung tapi bunyi2 tu semakin rancak..dada aku macam nak pecah dah..menitis keluar peluh jantan sebesar butir jagung dari dahi aku…ahhh…ini memang sial..bisik hati aku..

Rate

1

BABAK 3
       Perlahan aku jalan pergi bilik pasal nak ambik baju.Plan aku ni nak keluar dari rumah tu.Aku time tu tgh xpakai baju maklum la sorang2 je tadi kan.Serius cakap itu la perjalanan ke bilik yang paling jauh untuk aku.Slow je aku jalan..lembik lutut abang dikkk(sebut style saleh yaacob)..sampai bilik cepat2 aku pakai baju pasal aku takot tbe2 benda tu kunci aku kt bilik kan dah naya tu..waktu jalan kat pintu rumah benda tu masih bising2 macam tu..aku rase mcm berjoget setan2 tu kat belakang aku pasal aku terase macam lintasan angin kt belakang aku.Elok aku keluar tutup pintu tbe PRRRAAANNNNGGG!! Bunyi mcm benda pecah.Berlari aku g lif..sampai bawah mmg gigil aku.Rase mcm tak percaya ape yg dah jadi tadi..Tak lama pastu adik aku sampai dan aku pun story la kat adik aku benda yang baru jadi..
Adik aku cakap itu la dia nak cerita kat aku tapi pasal aku asyik basuh dia jadi malas dia nk cerita kt aku.Rupanya bila kat rumah tu ada org lain mmg bunyi seret2 kerusi tu jauh kita dengar..tp bila sorang memang berpesta benda tu.Itu yg adik aku tak tahan.Sebab tu bila tinggal sorang dia akan suruh aku jemput dia balik klang.Kadang bila aku tak nak ambik,sampai nangis2 dia suruh dating.Tu yang aku bengang je dulu bila dia suruh jemput.Dengan manis muka aku cakap kt adik aku “dah besok tak payah duduk sini dah.Pindah Klang la balik.Biar la rugi gaji daripada nak hidup dalam ketakutan camtu.Malam tu jugak aku bawak adik aku balik klang.
      Korang mesti tertanya2 yang selama ni sally tu tinggal sorang2 xpernah kena ganggu ke???Dia memang xpernah kena kacau..Adik aku pernah cerita kt dia pasal benda nit p dia xpercaya.Dan satu lagi menurut adik aku dan aku pun pernah Nampak sekali,sally ni minat main tarot kad tu.Macam benda dia tilik pakai kad tu.Pertama kali aku datang pun dia pernah tilik kn nasib aku.Tp mmg aku tak percaya la.hehe.Dia kalau dah main tarot kad tu dia boleh lupa semua benda.Dia pernah main kad tu dari pagi sampai malam tanpa makan minum atau pergi kencing sekali pun.Adik aku yang serumah lagi la seram tgk dia.
       Samada benda tu ada kaitan dengan kejadian yg menimpa kami berdua,aku pun tak tau.Tak baik menuduh.Kalau ada pun mungkin benda tu jadi tanpa pengetahuan dia.Kita tak tau kan.

Rate

1

woh!! seramnyeee... mmg ley bayangkan mase ko berjalan nk amik baju tu, jantung mesti rase laju je..
Tp best plk bile baca relationship korang adik beradik.. mesti rapat gile, yela sbb 2 org je kan..

bukan takat laju,rase nak tekeluar sekali dh dri rangka.hehe...tu la.mmg rapat sgt.dah macam anak aku dh.hehe

Follow Us
woooooo

nice one

theflash posted on 20-5-2014 12:34 PM
woooooo

nice one

tq mrflash..sy peminat thread awak..rempit sampai 2,3 lap kt thread saudara.lg2 kisah camping.mmg gore gile

omenn posted on 20-5-2014 12:35 PM
tq mrflash..sy peminat thread awak..rempit sampai 2,3 lap kt thread saudara.lg2 kisah camping.mmg  ...

lar.

trharu
terima kasih. nnti kalo umur panjag. meh la cmping bersama. heheh

terma kasih sb sudi baca

fuhhh
yang i penah kena setakat bunyi berlari naik turun tangga je beberapa kali.
tu pun bila buka tv terus senyap bunyi tu.

agaknya rumah tu laluan mereka kot tt..
ala kl kan sibuk, asik jem je manjang

gigihku mengugel, mende ape tarot card tu
ropenye kad ni, naive nye la aku ni

kemungkinan setan2 tu dr watak2 dlm tarot kad tu kot

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

zaman IT ni pun ada lagi org yg percaya tarot card ni...kalau org Islam percaya benda ni, aku kesian sangat

theflash posted on 20-5-2014 12:36 PM
lar.

trharu

cadangan yg sgt menarik mr flash.sejak habis belajar dh lama sgt x g camping.hehe

edoraixora posted on 20-5-2014 01:00 PM

haa..mmg gitu la rupe kad nye..kad tu gambarnye mmg agak ngeri2 gak

nanti akan di upload kisah sewaktu aku menyewa ngan kawan2 kt subang..nk warm up jari utk menaip dlu..kamon la!!

edoraixora posted on 20-5-2014 01:00 PM

tarotnkad dan kad uno berbeza betul

hehehe

sally tu main tarot card ngan sape sampai satu hari main lupa makan kencing semua... main die cam main daun terup tu ke..? bukan ke kad tu biasa tuk tilik nasib je...

condo dynasty..sy dulu di condo sentul utama...first batch yang masuk block A...macam2 gak la citer dia...kawasan bekas lombong + bangunan terbengkalai...

TT klang area mana...

omenn posted on 20-5-2014 01:26 PM
nanti akan di upload kisah sewaktu aku menyewa ngan kawan2 kt subang..nk warm up jari utk menaip dlu ...

sabar menunggu... Last edited by jaja4 on 20-5-2014 02:08 PM

House Of Horror Part 1
Aku dan kawan2 menyewa kat sini waktu kitorang belajar kat satu kolej di Petaling Jaya

Babak 1
    Pertama kali duduk menyewa memang seronok.Tak sabar nak rasa kebebasan sebenar  dan berjimba2 bersama rakan2 yang sealiran dan sekepala.hehe.Kami menyewa di subang jaya.Rumah teres dua tingkat stail lama.Rumah ni ada 2 bilik je kt tingkat atas.Antara founder rumah tu ialah aku,Ayem,Nyah,along dan Rusuk.HAti berbunga2 riang pada hari pertama masuk rumah tu.Time tu kitorang ni kira zaman jahilliyah jdi upacara masuk rumah langsung xde azan2 ke,doa selamat ke.Memang teruk gila waktu  tu.Sampai sejadah pun kitorang wat alas meja.Kat depan rumah kitorang ada pokok mangga yang sangat besar dan tinggi.Tinggi sampai tingkat 2 rumah kitorang.Dan struktur dalaman rumah tu kurang ngam la mengikut fengshui.Maksudnye pintu depan rumah dia straight dgn pintu dapur.Mme betol2 selari dan xde dinding pun nak halang.Ikot cerita memba aku rumah tu dh agak lama kosong sebelum kitorng masuk situ tp ape ade hal kan.Dah seronok sgt dpt duk bujang macam tu.
    Siang tu waktu bersih2 rumah kitorang dgr perempuan bagi salam kat belakang.Tp macam org bagi salam sambil berlari.Dua tiga kali kitorang pun jawab la salam tu.Ye la mane tau jiran belakang rumah kan.Tp bila bukak pintu belakang xde sape.Jiran belakang pintu tertutup rapat.Kitorang xpikir ape2 yg yg pelik pun.mgkn jiran tu masuk rumah dia semula psl kitirang lambat jawap salam.SAmbung la kemas2 rumah lgi.Bila dah malam puas melepak dan bersembang,si along ajak main Ouija board.Kira main spirit la.Dia bli Ouija board tu waktu dia g oversea dlu.Memandangkan semua dah keras xtau nk wat ape kitorang pun on je la main benda tu.Jujur cakap waktu main tu mmg ade sikit seram la tp sepanjang ritual jahanam ,tu xda ape2 yg pelik berlaku .Cuma main benda tu kita xleh la blah macam tu je.kite kena tutup elok2 walaupun xda benda yg dating.tp ktorang men blah je.Marah gak membe aku si along tu psl takot dah ada benda yang dating tp kitorang xsend dia balik(sorry klo tak paham,xpandai sgt aku nk explain game ni).Kitorang wat bodoh je..marah la ko kt situ kan..hahaha
    Hari seterusnye masih tak ada ape2 jadi.Anggota rumah suma sgt ceria duduk menyewa.Segala macam rancangan baik dan jahat dalam pertimbangan.hehe.Malam tu aku dengan membe aku si ayem layan movie kt computer.kitorang layan dalam bilik jer.Pasal layan movie biru.haha.Maklum la duk bujang,ade computer..ape lg kan.hahaha.Ok computer tu letak atas lantai je.xde meja2 pc ni.Pc tu lokasi dia kt tepi pintu balkoni.Dari balkoni ni kira Nampak jelas la pokok mangga yg gedabak tu.Sambil bukak pintu menikmati angin malam,ada cerita dewasa lagi..memang layan gile.Tgh sedap2 duk layan tibe2 si ayem ni kuis2 aku”ahh potong stim la mamat ni”bisik hati aku..ni lebih kurang dialog waktu tu
Ayem:wei cuba hang tengok kt balkoni tu sat.Btoi ka apa aku nmpk ni.
Aku:alamak ape aje la ko ni!!