CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: omenn

[BEST]Kejadian Seram Sejuk Dalam Hidup Aku...update 7/8/2014

Hai geng,lama xbersua..sibuk la sejak dua menjak ni.Lagi pun masih ada kejadian yang aku xdapat ingat lg utk story kt korang..hahaha
tapi hari ni ada satu cerita,,bru jer jadik raya ni.Aku taip skang la sebelum terlupa.tggu sat naa

Hi omenn, selamat hari raya... tak sabar ni nk baca cerita omenn...

Sabar menunggu tt menaip

Insiden di Batu Pahat
Lokasi:Kampung belah ayah aku kat batu pahat,Johor.Tarikh nye 2/8/2014

BABAK 1
     Sebenarnya dah agak lama aku xbalik batu pahat.Ada la hal sikit.Tp tahun ni aku pikir2,aku balik la sana.Sampai bile nak masam2 muka kan.Elok la dirapat kn silaturahim yang renggang..ewahh..haha.
Walaupun tgh musim raya,jalan masih agak penuh lg.Sampai johor aku keluar exit Pagoh.Saja nk kenang nostalgia balik kampong waktu kecik2 dulu.Memandang kan masih siang jadi xla aku takot bila lalu kawasan kubur cina kt jalan berbukit tu.Kalo malam mmg goyang la saya.
  Dipendek kan cerita aku pun sampai ke rumah arwah atuk aku.Yang masih tinggal situ Cuma pak sedara dgn mak sedara aku.Atuk ngan nenek aku dah xde.Bapak aku belom balik lagi time tu.Dia kat JB rumah wife dia.Jejak je kaki kt tanah syahdu rasanya.pakcik ngan makcik aku terkejut tengok aku.Pastu jadi la adegan jejak kasih jap..hahaha
BABAK 2
     Setel mandi kitorang pun lepak2 la kt ruang tamu yang mengadap pintu masuk tu.Ok bia aku explain sikit reka bentuk rumah tu.Rumah tu rumah setingkat tp besar gila.rumah separuh papan.Rumah ni macam bentuk L.Jadi ruang tamu untuk guest tu mengadap pintu depan.Pastu kt pintu rumah tu mcm ada balkoni sikit.yg tenbok paras2 pinggang tu.(korang paham x?).Jadi kalo ada orang datang memang dari ruang tamu boleh Nampak.Pintu rumah atuk aku pulak jenis kayu besar.Pintu yang ada dua daun pintu tu.Jadi memang view depan rumah mmg sgt jelas.
   Aku duduk mengadap pintu rumah.Pintu tu memang bukak seluas luas nye la.Tengah syok dok sembang2 aku Nampak ada orang tua datang.Tapi dia sorang je.Dia duk tercegat je depan pintu.Aku pikir orang tua ni orang kampong situ la nk dtg beraya.Tp yang pelik xda pulak dia bagi salam.Duk diam je tercegat kt muka pintu tu.Disebabkan pakcik makcik aku macam xperasan orang tu datang,aku pun dengan penuh hemah melambai la kt orang tua tu.”acik masuk la ke dalam”..aku pelawa orang tua tu masuk.TP dia diam je pastu tros dia meluncur ke kanan.Teros aku pergi ke pintu tu.aku igt orang tua tu segan nk masuk.Baru aku bangun pakcik aku tanye…
BABAK 3
   “ko nak ke mana tu?”..”nak jemput pakcik tu masuk umah pak uda”..jawab aku..sampai depan pintu,tengok kiri kanan.keliling umah kelam.belah  kiri tu kira kawasan park kete kitorang.luas gak pastu sebelah nye kebun getah,belah kanan kebun atuk aku.depan lg la gelap.tempat bapak aku kena kacau dulu.aku jadi pelik..kan kt dpn pintu tu ada balkoni kecik yang ada tembok tu.Macam mane org tua melintasi tembok tu??orang tua aku Nampak pakai kain pelikat.senang cita kalo nk melintas tembok tepi tu pakai kain pelikat mmg agak susah dn mustahil la.Kecuali kalau kain pelikat tu kita sinsing@ang

smpi nampk boxer.Perghh cuak tros aku,kalo btol tu org tua tu lompat melepasi tembolk pun xkan la cepat sgt hilang.dah la jalan nk keluar dri kawasan umah atuk aku tu depan mata je>mustahil la leh ghaib camtu je org tua tu.Aku Masuk balik,aku cakap la kt dorang aku ke depan tadi psl ada orang datang.Memang jelas aku nmpk dia pastu bila aku jemput masuk,selamba je dia glide ke tepi.Bukan melangkah ke tepi.Pakcik aku rilek je cakap benda tu nak tgk orang jauh balik kampong.Seriau aku..
     Malam sikit ktorang proceed ke dapur..nk melantak la..ape lg kan..Uda seman aku bikin briyani plak..perghh..hahaha..tgh makan sedap2  tbe dengar org mengilai..bunyi dekat je beb..orang lain rilek gak la..aku yang gelabah lebih..pastu bermula sesi cerita hantu yang xpernah aku dengar dari dorang.Yang terjadi kt umah tu…akan bersambung geng..g lunch dlu..bagi tenanga kt jari utk menaip next story pasni..stay tuned..arini semangat nk cerita..haha

mrs.uzair posted on 7-8-2014 11:07 AM
Hi omenn, selamat hari raya... tak sabar ni nk baca cerita omenn...

slamat hari raya gak..hehehe..ada story dah..dan akan menyusul lg nnt

Follow Us
lnakass posted on 7-8-2014 11:23 AM
Sabar menunggu tt menaip

dah siap taip..harap terhibur..heee

kawan2..aku keluar dulu jap..tp ada lagi cerita menyusul nnt..tggu ye..hehe

omenn posted on 7-8-2014 11:50 AM
kawan2..aku keluar dulu jap..tp ada lagi cerita menyusul nnt..tggu ye..hehe

jgn lupe tag aku yer.. nk baceee..

kirenyer mase benda tu mengilai.. org lain dgr gak ker?
huhuu seram weh

khailya posted on 7-8-2014 01:05 PM
jgn lupe tag aku yer.. nk baceee..

kirenyer mase benda tu mengilai.. org lain dgr gak ker?

haah..pakcik makcik aku pun dgr gak time tu..tp dorang mcm xterkejut sgt la..saya tak tau nak tag la..hehe

omenn posted on 7-8-2014 01:58 PM
haah..pakcik makcik aku pun dgr gak time tu..tp dorang mcm xterkejut sgt la..saya tak tau nak tag  ...

buat mcm ni pun boleh.. hehehe kang bagitau yer kalau da update...

oh depa pun dgr ker.. maybe diaorg da biase kot dgr huhu..

KISAH DI RUMAH ATUK AKU
Lokasi:Masih di Batu Pahat,Johor..kisah2 ni dari pengalaman pakcik dan makcik aku..aku Cuma ceritakan semula je..kalau dia tipu,maka tipu la cerita ni..tp aku rase betol cerita dorang..alright here we go!!

Babak 1
        Untuk pengetahuan korang rumah atuk aku ni mmg terpencil sikit dari rumah orang lain.Aku pernah describe kt cerita lepas.Kali ni detail sikit aku describe sekeliling umah atuk aku.Rumah ni mmg dikelilingi banyak pokok2 dan pokok getah.Dan btol2 kt belakang umah atuk aku,tempat kandang ayam,itik,angsa adalah didirikan kan di atas tanah yg mcm tanah paya.tp bukan la smpi kaw2 ber air.Ade la lopak air sana sini dgn tanah pun agak lembut.dulu dorang tambak kot.Mengikut cerita pakcik aku kt blakang tu adalah kampong bunian.Dulu waktu ada gangguan kat umah atuk aku,ada ustaz  tolong scan pastu dia declare situ kampong bunian.Dan dekat area tepi rumah,yang ada banyak pokok getah adalah tempat benda halus ni lalu lalang.Umah atuk aku ni terletak kt tgh2 laluan dorang..ok cukup intro smpi sini

BABAK 2
  Makcik aku yang sorang ni xbekerja.Jadi secara xlangsung dia la yang suri rumah tangga kt rumah tu.Adik beradik dia yang lain semua kerja.Rumah atuk aku tu mmg luas.Boleh main badminton kt dalam tu.Maklum la umah pattern lama.Mengikut cerita dia,dah kerap sangat dia kena tegur bila kt umah tu.Contoh nya time dia tgh basuh pinggan,nanti ada la yang tegur..”banyaknye pinggan kotor”..tp mmg jelas la xde orang lain kt umah tu.Tp benda tu xda la buat pelik2.Cuma tegur je.penampakan xde la.
    Berkenaan maya Karin mengilai,slalu jugak la dorang dengar.Dorang suspek maya Karin tu port kat pokok rhu(pokoknye mcm pokok krismas tu) tepi garaj kereta.Pasal dorang pernah intai dan Nampak maya Karin mengibas2 tangan nye macam tgh nk terbang..tp dorang pun da malas nk amik pot sgt lepas dorang tau rumah tu mmg laluan bnd halus.Cuma ada ayat pelindung yg ustaz tu kasi bila bertemu bnd2 ni.
    Ada satu lagi kejadian berlaku.Time tu aku ada skali.tp kecik lg la.Dalam darjah 2 camtu.Kitorang balik raya pastu dorang ngadu kt bapak aku yg tiap malam barang kena selongkar..Rak kaset kena selongkar,majalah..smpi tong sampah ngan periuk nasik pun kena selongkar gak.Mula2 dorang igt musang psl umah tepi hutan kan.tp buat pe musang selongkar almari majalah kan..sekali pun xpenah dpt tgkp sape yg buat benda tu.Kalo dorang lepak ruang tamu nnt tbe2 dengar bunyi periuk terbalik.G usha dapur mmg terbalik betol..
BABAK 3
    Lepas berbincang lebih kurang ngan bapak aku..bapak aku pun rujuk la kat ustaz yg cakap umah tu tempat benda halus lalu lalang.Lepas kejadian ni la baru ustaz scan habis2 area umah atuk aku ni..Sampai je ustaz tu kat umah tu,dia pun mula la buat kerja..Ustaz tu cakap mmg sah kejadian yg berlaku ada kaitan dgn dunia paranormal.Dan dengan selamba sotong ustaz tu cakap,kalo xcaya dia leh bukti kan..So dengan berani2 takut adik beradik bapak aku cakap la camne ustaz nak bukti kan...Yang aku ingat malam tu,ustaz tu tabur bedak atau tepung(sorry aku xsure) kat lantai umah atuk aku.Dari muka pintu sampai dapur.Senang cerita rumah tu mmg penuh dgn tepung.Then ramai2 kitorang lepak kt tmpt tgk tv..ustaz tu pun ada.Ustaz tu g sembahyang sunat ngan doa.kitorang pakat2 tgk tv.bilik ustaz tu semayang pun tepi tmpt kitorang tgk tv je..mula2 xde ape..xlama dgr benda jatuh..suma senyap…ukendian ustaz tu ajak g tgk..kabinet letak hifi dgn kaset terbalik suma nya..hifi tu dorang letak kt ruang tamu yg lagi satu..dan  yang paling gila babi skali,dri muka pintu rumah(pintu tu terkunci rapat sepanjang malam tu) sampai ke tempat hifi tu ada tapak kaki orang..besar beb tapak nye..kesan kaki tu macam orang berjalan seret kaki..perghhh..ustaz tu cakap dia da try negotiate dgn benda halus yg jadikan umah tu laluan tp bnd tu bekeras xnak pergi..so nk setel bnd ni samada pakcik aku yg pindah atau belajar la camne nk hidup dgn bnd2 tu kt keliling…
     Menurut pakcik aku dorang kurangkan gangguanbenda tu dgn pasang kaset ngaji..rajin2 sembahyang.Masih ada gangguan tp x seteruk dulu la…
Next cerita ni kisah waktu g Terengganu.Umah makcik aku.dia cikgu kt sana.Ni pun kes kena tegur tp lg ngeri sikit la…nanti sambung ye..bukak citer baru..hehe

Setan Pun Minat Kumpulan Slam
Lokasi:Kuarters guru di Manir,Terengganu..time ni tgh darjah 6 atau form 1..datang melawat makcik aku yang ngajar kat situ..
BABAK 1
    First time g Terengganu dgn family.G lawat adik bapak aku kt situ.Cantik Terengganu ni.Kuarters cikgu ni dalam area sekolah gak.Umah 2 tingkat.Bentuk mcm rumah semi-D..rumah sebelah orang lain duduk.Makcik aku duk situ berdua dengan adik dia.Sampai je situ mmg happy la,rumah cantik..dekat padang lg..kawasan luas..mmg sedap la berlari..belakang umah tu mcm ada belukar berbukit sikit.Time tu ada 2 je kuarters nye.Skang xtau la.Family aku port kt bilik tingkat atas..Jadi petang tu suma kaw2 besembang..smpi malam pun xde ape..okay cool la kan..
BABAK 2
  Malam tu,dlm kul 9 macam tu,semua lepak kt hall tgk tv..tgh sedap2 layan tv,tiba2 terdengar bunyi berdentum.bunyi org hempas pintu.tp kat atas la bunyi nye.suma da terdiam dah.Pastu bapak aku boleh lak g slowkan volume tv..suma pasang telinga dah…kemudian dengar la bunyi orang lari2..mcm ramai gak orang lari..dengar mcm sayup2 orng bercakap.Tp xdapat nk tgkp ape yg dia cakap..bunyi nya macam ada satu family melepak kt atas tu..suma cuak dah..makcik aku dah diam je..”long,ni la benda yg slalu ina dengar kt umah ni”..tersembul ayat tu dari makcik aku..aku pasang telinga..tp dah duk menghimpit kt mak aku dah..hahaha..”takpe la,biar long tgk jap”..selamba sotong je bapak aku cakap camtu pastu tros dia naik atas.Ape dia buat aku pun xtau.Bapak aku kn bekas askar,jadi aku assume ada la sikit2 ilmu dia psl bnd ni..tak lama kemudian dia pun turun..”dah la xde ape tu..bnd tu mmg tinggal sini,sok siang long Tanya ustaz camne nk buat”..ringkas je bapak aku explain tanpa sempat kitorang Tanya pape..Disebab kan bapak aku dah cakap camtu,suma pun dah rilek sikit la..walaupun ada terdengar gak bunyi tadi..tp xmacam tadi la..macam slow sikit.Makcik aku cakap mmg lama2 bnd tu senyap sindri tp masih cuak la..pasal kn dorang pompuan..malam tu pakat bentang toto kt bawah,suma tdo bawah..makcik aku pun slama nit do bawah je..siang je brani naik atas..

BABAK 3
  Pagi tu pas siap sarapan suma,bapak aku ajak la ronda2 terengganu..tp aku malas ikot.pasal kete xmuat..lg pun sebenarnya aku nk tgk konsert slam kt tv..time tu Slam tgh top giler..aku siap kaw2 minat lak..rugi la kalo xtgk..hehek.Time tu pun aku lgsg xteringat insiden malam tadi,maklum la dah excited nk tgk konsert Slam..hehehe..Setelah memastikan kudapan untuk menonton Slam suma tersedia,aku pun meniarap mengadap tv.Konsert nye baru start time tu..kalau xsalah dalam pukul 11pagi camtu.Jadi bila aku meniarap mengadap tv,tangga utk ke tgkt 2 berada kt belakang aku.Kalo aku toleh ke belakang mmg jelas nmpk tangga.Sliding door pun aku da bukak luas2 bia byk angin masuk.MMg heaven gile..hehe.Tgh duk layan tv,telinga aku dapat tangkap satu bunyi..bunyi yang macam malam tadi..terus meremang aku..tp aku buat2 xtau la..pasal kn siang..lg pun sliding door terbukak luas.View pun sekolah bukan hutan.Jadi leh ignore lg.Tap tap tap tap..aku dengar bunyi tapak kaki org jalan turun tangga..automatik aku toleh ke belakang..anak haram!!..view yang aku nmpk time tu masih aku xdpt nk percaya skang..berbondong2 ORANG turun dri tangga tu..ramai..ada dalam 8-10 orang yg turun.Macam cukup 1 family..dengan orang tua,budak2..aku try bangun tp badan aku xnak ikot arahan..memang mampos kali ni pikir aku..ketakutan tu aku xdpt nak handle dah walaupun siang buta dan pintu rumah terbukak luas..nafas da sangkut2..jantung macam nak pecah..telor dah naik ke tekak dah..mmg kaw2 fear of the dark(tajuk lagu iron maiden tu..hehe)..akalo logic aku suggest supaya aku pura2 tidor..aku alih pandangan aku dari tangga tros aku jatuhkan kepala atas bantal.Time tu aku masih meniarap lagi
BABAK 4
Walaupun pura2 tidor tp mata aku tetap tebukak luas.mcm jadi terpukau nk tgk dorang. jantung aku masih dup dap dup dap..laju macam motor café racer dah..tp disebabkan mata ni jahat..aku intai2 gak keliling aku dgn ekor mata…makhluk2 tu mmg macam kt umah sendiri..ada yg melepak kt meja makan..ada yg kt sofa sebelah aku tgk tv..dan yg paling gile ah dong bile ada salah satu makhluk tu selamba sotong je dia duduk kt blakang aku..Macam orang duduk atas moto.aku kt bawah kelangkang dia..walaupun aku pura2 tido tp aku yakin bnd tu tau..pasl nafas aku da sangkut2 mcm orang lelah..aku sangat helpless time tu..ape yang Zamani nyanyi kt tv pun aku da xtau..rasa macam kt dimensi lain dah..memang berat benda tu time dia duduk atas aku..tp nk jerit pun xkeluar..boleh jerit dalam hati je..dah la berat pastu dengan selamba dia Tanya aku”berat tak??kalu xtahan cakap”..alamak..dia dah tau lak..untuk info korang makhluk tu suma macam kita..tp pakaian dorang macam orang biasa tp aku rasa stail zaman dulu.Kalo korang tgk cerita pendekar bujang lapuk,pakaian dorang stail2 macam tu la..makhluk yg lain tu suma buat hal masing2.siap layan konsert Slam tu..hehehe..ada budak duk senyum2 kt aku.makhluk yg mcm orang besar tu ada yg cakap2 smbl tgk aku.ape dorang cakap aku xdgr.telinga aku mcm berdengung je.mcm hanyut dalam khayalan tp bnd ni real.mata tecelik luas.

BABAK 5
  Entah berapa lama lepas tu(time tu aku mmg dah lost dengan masa dah) dorang suma pakat2 naik atas balik.waktu meniarap tu kepala aku mengadap ke tepi.Makhluk yang duduk atas aku bangun pastu mencangkung mengadap aku..dia rendahkn lg kepala nya smpi mata bertemu mata..baru aku sedar yg dia xde bola mata siot..kosong soket mata dia..hitam macam black hole..tp yang sial nye aku xleh nak alih mata ni dari tgk dia..dia senyum kat aku pastu tepuk belakang aku.Tanpa cakap ape2 dia naik atas…lepas berapa ketika selepas dia naik..baru keluar suara aku..bru ada tenaga aku nk bangun..smpi tersungkur aku nk keluar dri umah tu..Lutut aku dah lembik gle..aku tros kuwapergi tepii jalan..aku duduk kt situ walaupun panas terik.org tgk aku wat bodoh je.janji aku rasa selamat.Bila family aku balik,petang gak la..terkejot dorang tgk aku kt tepi jalan..time tu dah ok sikit tp masih takot nk masuk.Aku cerita kt dorang pastu bapak aku g telepon ustaz yg tolong kt umah atuk aku tu.Pastu aku tgk dia semayang sunat,pastu doa2 suma.lepas tu dia tabor garam kasar(kalo xsalah) kat penjuru umah,penjuru bilik..time tabor kat bilik dia wat sorang..sapa yang nak teman..cuak kot..hahaha..selepas kitorang balik dri sana aku xtau ape perkembangan umah tu..aku pun xtanya bapak aku..bia la pengalaman aku smpi situ je.aku xnak tau la bnd terjadi seterus nye.Cuak wei..lama gak aku tdo asyik ngigau je..mak aku la cakap..aku xsedar pasal tdo..hehehe..tp mmg kerap la mimpi hantu..pasal aku xleh lupa soket mata dia yg kosong tu..ngeri nk mampus..sekian

orait geng..ni la cerita yg sempat aku ingat utk bacaan korang..hehe..nasib baik tros wat note time tringat cerita2 ni..kalo x mmg lupa la..hahaha..Pada kawan2 suma,Slamat Hari Raya dan Maaf Zahir Batin okay

huwaaaaaaaaaa... tatotnya omennn.. sian omen.. terok betol dorang pekena awak eh.. maybe dy ingat zaman dia kot, dan tu rumah dia kot dulu.. kemain sgt dorang lepak macam kehidupan 1 family biasa.. dah la siap sembang2 dengan awak lagi.. huwaaaa.. kalau sy mesti dah pengsan mase tuu.. berani kaw kaw la omen niiii...

fuhhh seram giler...
adoiii boleh nampak benda tu.. siap tgk tv sekali ha...huhu
nasib baik ko tak kerasukan ha......

pergghhh.....gile seram..
meremang bulu roma den...dh la sensorg kt opis skrg ni...huhu

Fuhh... seram gila cerita last tu..