CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: omenn

[BEST]Kejadian Seram Sejuk Dalam Hidup Aku...update 7/8/2014

Puasla aku beklog ingat member hang mmg mak nyah

Nyah tu mmg lelaki sejati.Mne dtg nama nyah pun aku xigt dh.hehe.time jadi bnd tu mmg seram.tp bila skang igt balik lawak lak.hehe

ok kawan2 suma..memandangkan aku belum kuwa lgi aku tepek story yg jadi kt aku waktu aku praktikal di sebuah hotel di Penang.Tggu sat na,bru nak taip ni.hehe

USIKAN DI HOTEL
Lokasi:Batu Feringghi..dlu nama hotel tu Feringghi Beach Hotel tp skang dah tukar nama jadi Hydro Majestic.Hotel ni waktu tsunami dulu ada kena skali.Tp time tu aku belum praktikal situ

BABAK 1
      Time ni aku dah last sem belajar.So kena la g praktikal.Aku belajar culinary.Kire jadik tukang masakla.Memang aku ngan ayem sengaja pilih hotel tu pasal mcm best lepak penang..hehe.Aku dgn ayem ni mmg rapat,sampai skang.Dia la satu2 anggota rumah tu g masih aku lepak smpi skang.
      Waktu kt situ,bukan bdk kolej kitorang je ada situ,byk budak kolej lain gak praktikal situ.Kitorang di bagi hostel dalam hotel tu gak.Tingkat 2 ke 3 aku xingat.Tp floor tu mmg pihak hotel jadikan asrama kitorang la.Memang layan habis.Duk bilik hotel,view pun lawa dan boleh usha awek mat saleh.hahaha
First week kt situ kitorang xmasuk kitchen tros,kene train jadi house keeping selama seminggu.Kira kena kemas2 bilik la.Jadi untuk satu floor tu akan kena ada 2 org tu kemas bilik,siram bunga suma.Pas akak housekeeping ajar kitorang camne nk set up bed suma dia pun lepas la kitorang untuk buat housekeeping.Time tu bukan peak season pun jadi mmg banyak floor la yang kosong.
     Dua tiga hari yang mula2 tu xde ape pun jadi.Memang seram la sikit pasal hotel besar,floor kosong xde..jadi memang cam suram jer.Nak jadi cerita satu hari tu kitorang kene settle floor brape ntah,aku dah xingat.Kan satu floor aka nada 2 org yg bersihkan.Time tu aku pair dengan budak perak ni.Nama dia syukri.Walaupun dua orang,tp kitorang akan bersih kan bilik sorang satu.Bila kerja tu dalam satu room aku sorang,kt room sebelah ni si syukri ni.Hotel ni dulu  macam cap ayam la.Kt luar org tgk grand je tp kt dalam teruk gak la.Furniture lama,tv pun lama..padan la orang xramai.hehehe
   Tengah duk buat katil bilik tu tbe2 tv hidup sendiri.Terkaget jap aku.Berderau darah siot.Aku pun acah2 berani nk g tutup la fius tros tv bila aku tgk rupenye plug tu mmg off pun.Otak aku try la nk rationalize kan benda tu.Maybe ade problem la ngan wiring system kn.dan2 tu aku dengar si syukri ni jerit2 sambil maki hamun dari bilik sebelah.Lari la aku tgk dia,aku smpi je aku dengar dia jerit2 dari toilet.Aku bukak pintu toilet tu Tanya ape hal.Mamat ni marah aku igt aku yg kunci dia kt toilet.Bengang la aku kena tuduh camtu.Bile ntah aku g kunci dia kt toilet.Lg satu kan toilet tu dikunci dri dalam.Bkn boleh kunci dri luar.Syukri tu sungguh2 cakap tadi waktu tekunci tu mmg xleh dia nak bukak pintu.Macam kena kunci dari luar.Goyang gak la kitorang time tu.Tp nasib baik seminggu je kena jd housekeeping.

BABAK 2
    Habis seminggu tu bru aku masuk kitchen.Keja ada 3 Shift.Aku paling lemah kalo kena kerja late night.Late night ni dri tgh malam sampai pagi.Kitorang kena prepare breakfast item untuk esok pagi.Yang lagi xbest selalu late night ni dalam 2 org je keje.Pasal bukan banyak mana pun barang breakfast kan.Kitchen ni dibahagikan ikut dept.Jadi bila kerja malam selalu sorang memba mungkin kat malay kitchen dan sorang lagi kt cold kitchen.Ngeri gak la pasal dapur hotel kan besar,pastu sunyi je kan.Malam tu aku pair ngan satu brader ni.Dia memang staff kt situ la.Dia suruh aku g cold kitchen,cold kitchen situ macam satu bilik lain.Pasal situ buat barang2 pastry,potong buah dan buat salad segala bagai.
     Dengan berat hati tepakse aku handle barang cold kitchen,aku xsuka situ pasal macam sunyi sgt..dah la sebelum tu staff kitchen cerita ada hantu perempuan suka merayap situ.Kalo handle macam malay kitchen atau Chinese kitchen memang xde hal.Tempat tu open.Ape2 hal senang nak cabut.hehehe
Dalm kul 3pagi lebih tu pas siap buat pudding suma aku pun potong la buah untuk esok pagi.Work station dia ni terlindung dengan dinding.Dinding tu kira divide tempat buah2 segala bagai dengan tempat nak buat barang pastry.Bila aku kt tmpt potong buah tu,belah kiri tu jalan nk ke tempat pastry.(gile susah nk xplain keadaan kitchen tu)..Tgah duk ralit potong buah aku terperasan ada mcm kelibat.Kelibat ni macam intai aku dari sebalik dinding.Bila tgk dia sembunyi,bila tgh kerja kita boleh perasan dengan ekor mata ada figure mengintai kite,Pasal bila aku toleh terus sembunyi tp rambut panjang jadi Nampak la hujung rambut dia yg belum habis sembunyi.
       Dalam hati aku dah kecut gile dah,boleh setan tu mai cak cak lak pagi2 ni.Dah la dalam bilik yang terkurung.Dengan xde ckp banyak aku panggil la partner aku malam tu suruh datang.Pura2 suruh dia tolong ambik buah kt chiller besar kt luar pastu hantar kt aku.haha.Malu la nk ngaku takot kan.Nasib baik membe aku tu xtanya lebih2.Akupun buat2 macam xde ape jadi..padahal dah goyang kaw2.Lepas tu suma barang aku pindah chiller luar.Xnak lg aku masuk cold kitchen tu pagi tu.Seram weii..kalo ada membe xpe gak.haha.

Rate

1

parking dulu
nanti baca

Follow Us
..

hahaa... lawak btol la bace part kat sg. congkak tuh...

memang klo jadi benda2 horror camni memang harap pengsan kan... tapi apekan daya tepakse celik ngadap benda2 cenggitu...

Wow.. Best2..

omenn posted on 20-5-2014 11:58 AM
BABAK 3
       Perlahan aku jalan pergi bilik pasal nak ambik baju.Plan aku ni nak keluar dari ruma ...

Mohon share apa yg Salmah Joned dah tilik kat uols...

akaktepiTasik posted on 21-5-2014 10:42 PM
Mohon share apa yg Salmah Joned dah tilik kat uols...

Ala tilik bodoh2 je.pasal keje,psal kehidupan gitu.hehe

Aku dok dkat gk ngn sg congkak tu. Best aa g camp. Klo g lg ajk la aku. Lame da aku x g activity cmping ni. Lyn beb. Tp ulu langat tu mmg mlm suram je. Kg kn. Tepek g cite omen. Ko donlod a surah2 yg auto bace kt fon. Kurang sket tkut nye.

omenn posted on 21-5-2014 04:06 PM
BABAK 2
    Habis seminggu tu bru aku masuk kitchen.Keja ada 3 Shift.Aku paling lemah kalo kena ker ...

Aku suspek brader otel tu mesti dh tau psl cold kitchen tu... Sbb kerja situ kan.. Tu psl dia kasi ko duk situ.. Aku pnh duk otel tu family day co lama dah... Tp han2 kat situ lg takut tgk kitorg kot...

nampak ujung rambut??
curl ke rebonding?hhehe
giler seram.. klu aku da cabuttt dah.. takmo tunggu situ da

seram dowhh...mau lagik
silakan sambung yer

LOL..nice story TT.

Bab mintak pengsan tu mmg kelakar.

Satu lagi benda2 ni memang gigih kacau org yg tak kuat semangat. Kuatkan semangat kerana roh kita ni ibarat cahaya / aura sekeliling kita. Mereka boleh kesan / sense mana org yg lemah atau kuat semangat.

Jenis yg menyakat ni kalau org kuat semangat benda ni malas nak sakat bnyk kali. Xde feel.

dinasihatkan jangan makan sambil bace citer tt ni..hampir tercekik aku di buatnye hahahahahahaha

good job tt... we want more!!!!!!!!!

bestttt....sambung lg..

kawan2 semua..mintak maap untuk hari ni.Xdapat nak upload story.Bersepah kerja ari ni.Nak kene g bangi arini.Kalau xde ape masalah sok la baru aku upload cite ye.hehehe

evilcooler posted on 22-5-2014 12:33 PM
LOL..nice story TT.

Bab mintak pengsan tu mmg kelakar.

btol2.Kadang2 xsangka pun dia nak sakat.Kira pengalaman kan>janji xjadi sampai kena rasuk suma dah la.Kalo smpi kena rasuk mmg heavy la.huhu