CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: omenn

[BEST]Kejadian Seram Sejuk Dalam Hidup Aku...update 7/8/2014

omenn posted on 26-5-2014 12:06 PM
bukan kt munyak beku.kat area parit sulong.Kampung aku nama  Parit Jorak Elahi..hehe..kalo ko taw  ...

ohhhh jorak...
tau2...dekt je...
haa tkde dgr cerita ke pasai wet world tu..lagik macam2 stori...
cer la korek heheh

omenn posted on 26-5-2014 12:09 PM
mat salleh la sgt.hehe.dorang tu kaki baca bukt true singapore ghost story..tu yg taw pasl main ou ...

owh... igtkan pengaruh subreddit nosleep tu... byk gak cite2 pasal ouija board ni... kiranya pasal main tu ke mendalah tu kuar x balik2?

sabar menanti hapdetmu tt..

Kejadian Di Tengah Jalan
Ni antara kejadian yang aku alami di tengah jalan.Cerita pendek je.Kamon kita ke cerita nye

Polis Ke??
Lokasi:Jalan Karak Lama.Waktu ni aku teman bapak aku ke Kelantan.Time tu dia kena g sana pasal keja.Jadi aku teman la dia.
    Kitorang gerak malam,pasal bapak aku suka malam.Xsibuk katenye.Masuk je karak lama tu memang xde hal.Aku pun layan la sembang  la ngan dia.Tengah duk sembang2 tbe2 aku Nampak ada polis naik jip tahan kereta bapak aku.Tp bapak aku wat bodoh je.Tak berenti langsung.Aku pun sound dia la suruh berenti >kang polis tu kejar kan dah buat hal lak.Pastu bapak aku sound tegak je kt aku”cube ko tgk polis tu,zaman sekarang mane ada polis pakai suar pendek lg..Kalau berenti mmg bodoh la”
    Aku pun tros terflash back polis tadi tu..Ye la..pakai suar pendek stail polis dulu2.Zaman skang mana ada polis pakai camtu lg.Berderau darah aku.Bapak aku pun cakap kalo ada yg tahan tengah2 malam kt jalan pelik2 jangan tros berenti.Tgk btol2

Seiring Dan Sejalan
Lokasiebuhraya Plus.Jalan Dkat2 Gua Tempurung menghala ke kl.

Benda ni jadi pas raya.Aku  time tu dri Kuala Kangsar.Membe aku ramai kt situ.Aku mmg suka gile lepak sana.Tempat lawa,pastu mcm klasik lak.hehe.Plan aku nk gerak balik dalam kul 8 mlm.pasal aku sorang je.GIle kental sorang2 g kuale.Hehe.Tp sembang punya sembang last2 dekat2 kul 2 pgi gak aku blkmmg kena balik mlm tu gak pasal sok nya aku keja.Time tu tengah keja kt fast food restaurant.Keja shift petang.
   Aku pun gerak dari kuala,otak aku mmg xde piker pelik2 pun pasal aku mmg biase drive sorang2.Lepas terowong menorah tu suma ok xdehal.Ok korang mesti tau yg jalan sepanjang area gua tempurung tu kan agak gelap..pastu lurus je kan jalannye.Time aku lalu tu kereta xde sangat pun.Aku pun rilek2 drive sambil bukak tingkap.Pastu isap rokok.Layan je.Bawak pun dalam 90-100 je time tu.
    Waktu drive tu,aku pun kuwakan tangan dadri tingkap pasal nk ketis abuk rokok..time tgn kt luar tu xpasal2 aku terasa macam tangan aku kena rambut panjang.Korang cuba try letak tangan dlm rambut panjang,gitu la rasenye.Terperanjat beruk aku.Mau x bedebar kan.xmemasal tgh highway kena camtu.Dengan hati yang separuh kering alu pun toleh ke kanan..tengok2 je,rupenye maya Karin tgh lari seiring dgn kete aku..bukan lari sebenarnye meluncur tepi kete.Berhenti kejap jantung aku.Telepas rokok dari tangan aku.menggelupur aku tutup tgkp.Dah tutup rapat pun aku duk tekakn lagi suis power window tu,..Punye la takot time..Nasib baik time tekejut tu aku leh control keta time tu.Lepas tu drive aku lgsg xtgk kiri kanan dah.Nyesal aku blk lmbt2.Smpi tapah aku berenti dlu.Mujur la org byk gak.Kalo dh takot2 ni kita mesti carik tmpt ramai org.Baru rasa selamat.Pas dah ok aku continue jalan,nasib baik xde pape smpi ke rumah.

Rate

1

antara posted on 26-5-2014 01:24 PM
ohhhh jorak...
tau2...dekt je...
haa tkde dgr cerita ke pasai wet world tu..lagik macam2 stori.. ...

haa pasal wet world tu penah dgr..tp dari ayah aku la.time dia muda remaja dulu dia rajn mandi2 situ sma kawan2 dia.Kalo xsilap tasik tu,namenye tasik merdeka kan??Aku pn xbrapa ingat..nnt kalo jmp ayah aku nnt aku korek citer dari dia.hehehe

sape dah tgk cite Ia Wujud??aku nk g tgk jap g.best x??hehe

Follow Us
omenn posted on 26-5-2014 02:30 PM
haa pasal wet world tu penah dgr..tp dari ayah aku la.time dia muda remaja dulu dia rajn mandi2 si ...

okeh stuju...p korek...pasal tasek tu dulu bekas lombong
klo sesiapa yg main kayuh itik tu..sampai kat tengah...kena sedut..
ada cerita yng nampak cik pon kt tengah pulau kecik tu...
ada pckik sy bekas guard sana cerita..kalau tengah malam bulan mengambang..\
ada ikan besar warna putih..dia jemur diri...
badan dia melimpah naik ke tepi2 tasek

omenn posted on 21-5-2014 04:06 PM
BABAK 2
    Habis seminggu tu bru aku masuk kitchen.Keja ada 3 Shift.Aku paling lemah kalo kena ker ...

weh.. nie Hydro Hotel  ke? yg ada jalan trus ke pantai tu kan.. kena lalu jambatan? aku penah tdo sini, kat tingkat 3 la.. bilik aku sbelah surau tuk staff.. bilik dia besar, bilik air pn besar.. cuma furniture dia agak seasoned. Masa aku sampai2 aku tgk dlm laci kt dresser tu, tgk ada 3 kitab.. Yassin, bible ngan 1 kitab lain ntah ape.. aku cam fikir kemain lagi facilities tuk semua agama & bangsa. Pastu jalan nak g bilik tu agak gloomy and gelap. yg nie mmg seram. Cam sunyiii je xde org.. kalau jalan sensorang mmg tak la aku brani. time tu xde la kena pape.. kalau memalam tu, dgr org karaoke syok sendiri xtau dtg dari mana..tapi, breakfast kt sana sedap. pastu aku pegi time weekdays, mmg syokla.. conquer swimming pool, g pantai.. mmg syokkkkk. kalau g penang aku nak duk sana lagi.

omenn posted on 23-5-2014 12:18 PM
BABAK 2
         Toleh belakang,mcm Watson nyambek kitorang lari keluar.Yang xtahan lari sambil men ...

menn.. ko duk kat usj bape masa tu? aku skrg nie duk usj

uish, nama ko pun dik dah ala2 nama budak setan tu dik.... ha amik.....

subang jaya area mane eyh?

Salam...

Khas buat mereka yang mula nak berjinak-jinak dengan dunia ghaib dan mistik atau anda mengalami permasalahan yang berkaitan. layari blog saya untuk keterangan. http://alternativecure4u.blogspot.com Last edited by jebat05 on 27-5-2014 01:12 AM

cik.amy posted on 26-5-2014 01:44 PM
owh... igtkan pengaruh subreddit nosleep tu... byk gak cite2 pasal ouija board ni... kiranya pasal ...

adakah gangguan kt umah tu berpunca dri main ouija board atau sebaliknya,kami pun tak pasti.Pasal waktu kejadian tu suma kitorang xpenah lak mtk khidmat nasihat dr org yg bertauliah.Jadi puncanya mmg xtahu.

ninjago posted on 26-5-2014 04:57 PM
menn.. ko duk kat usj bape masa tu? aku skrg nie duk usj

hhaha..ok aku cakap la kat mana aku duduk waktu menyewa dulu.Kitorang duk SS19..sape duk subang tau kot area tu.hehe

ninjago posted on 26-5-2014 04:38 PM
weh.. nie Hydro Hotel  ke? yg ada jalan trus ke pantai tu kan.. kena lalu jambatan? aku penah tdo  ...

hehe.btol2.Nama hotel tu skang Hydro Majestic Hotel..tp secara jujur aku ckp,hotel tu not bad sgt la.Kalau nk cakap pasal gangguan,aku rase hampir semua hotel ada kot.Pasal kn byk bilik kosong kan.Jadi benda2 halus la yang duduk situ kan

HOUSE OF HORROR THE FiNAL
Lokasi:Subang Jaya..waktu ni semua dah habis belajar..jadi suma dah pakat2 nk pindah dah.Cerita x seram sgt tp mcm misteri la bg diri aku

BABAK 1
    Setelah beberapa tahun belajar akhirnye kitorang dah grad.Jadi masing2 nak balik hometown dah.Tak terkecuali aku.Tp aku xbalik rumah parent aku.Aku g duduk ngan nenek aku kt klang.Waktu tu family aku duk JB.Aku xnak duk sana pasal xde kawan kan.Waktu tu yg masih duk kt umah tu Cuma aku ngan ayem.Budak2 lain dah gerak smalam.Aku stay ni pun psl tggu barang si Rusuk.Pasal brg mamat ni byk.Pastu dia balik kmpg dulu pasal ada emergency kate nye.Jadi plan aku ngan ayem nk merayap ke JB esok.Aku pun kena la balik rumah parent aku kejap.Gila la kalo xbalik lngsung.Dengan sekali hantar si rusuk dgn brg dia balik johor.Rusuk ni org Muar.Kira sekali road trip la ni.
    Rusuk cakap bas dia smpi tengah malam.Jadi dia suh aku ngan ayem pick up dia kt pudu.Kira suma benda dah ok la.Malam tu kitorang tido awal beb.Penat gila sbb siang tadi aku ngan Ayem g mandi kat Kalumpang..(tempat ni cantik wei,kalo free g la sana)..aku pun set la alarm clock pukul 12.30 malam.Dalam tido tu aku mimpi yg Rusuk call aku.dia suh pick up dia depan Hotel Ancasa.Dalam mimpi tu mmg real gila.Aku siap kejot Ayem suma.Dalam pada tu aku tesedar.Bru kul 11.Tp sebenarnye aku masih tido.Kira nya mcm mimpi dalam mimpi la.Dlm mimpi tu kan aku mcm terjage,sbenarnye aku masih tdo.Tp dlm mimpi tu lepas terjaga aku tdo semula.Pastu mimpi lg benda yg sama.Rusuk call suh pick up depan Hotel Ancasa.Tp sekali lg aku rasa macam”eh aku tgh mimpi ni”..yg last sekali tu baru aku btol2 terjaga.Pasal bunyi alarm.So aku pun kejot la ayem,tbe2 Rusuk call aku.Dialog dia sebijik macam dlm mimpi.Pick up dia depan hotel Ancasa.Aku pun seram2 sikit la.Tp mimpi kn mainan tdo.Lg pun kn siang tadi dah penat..

BABAK 2
     Ok la,kt sini part seram tu nak jadi.Pas kitorang siap2 nk g pick up Rusuk,kitorang turun la.Kn umah 2 tingkat.Kt hall tu mmg kosong dah.Xde ape pun.Tengah kat tangga tu kitorang dengar org jawab salam.Kuat gile.Mmg bergema bunyi nya.Sampai 3 kali kitorang dengar “Waalaikumsalam,waalaikumsalam,”..yg jadi pelik nye bunyi kt dalam rumah.Pastu dia cakap waalaikumsalam tu mcm berlagu sikit.Korang tau kan kalo bila kite panggil org dari luar umah,assalamualaikum kite tu mcm ada lagu sikit(sorry geng kalo xdpt nk paham,susah ni..hehe).Macam tu la kitorang dengar.Jawab salam tp mcm panggil org.Ape lg,4 anak tangga la aku lompat ke bawah.Mcm nk farewell kt kitorang lak.Siap masuk kete je,tercungap2 aku ngan ayem.Mcm dah lari jauh,padahal takot sebenarnye.Straight kitorang shoot g pudu.Amik si Rusuk.Lepas tu aku ngan Ayem dah mcm cuak2 nk masuk rumah tu lg..tp xkan nk overnight kt luar lak.Barang kt dalam suma.
   Sampai je,aku ngan ayem rilek je sembunyi belakang rusuk.biar dia masuk dalam.tp xde pape2.ok la camtu,sambung tdor lg la.SI Rusuk berjaga psl nk pack brg2 dia.Pagi tu,da masuk barang kt kete,untuk kali terakhir ktorang tgk umah tu.Banyak kenangan gile kt situ.Ada sikit rasa sedih la kan.Pasni semua akan buat hal masing2.Mungkin susah nk jumpa dah kan.Aku rasa benda tu pun da mula rindu kitorang.Pada pandangan terakhir kt rumah tu,di tingkat 2,kat tingkap yg xtutup dan xde langsir kitorang Nampak satu maya Karin tgh usha kitorang baik je.Masing2 terpegun.Tp mujur xde benda tu buat pape.Kitorang pun cepat2 masuk keta.Suma terdiam je.Masuk je highway kesas si Ayem pun ckp kt aku”nape ko xnak bye2 maya Karin tu??kan pasni ni dah xleh jumpa lg”..aku ngan Rusuk Cuma leh maki ayem dalam hati je.”ape bodoh punya soalan..tamat dah chapter rumah sewa

Rate

1

kisah runah sewa dah setel..aku akan upload pengalaman aku yg lain dan juga dri org2 yg rapat dengan aku.Tq sebab follow ye.hehe

omenn posted on 27-5-2014 09:58 AM
kisah runah sewa dah setel..aku akan upload pengalaman aku yg lain dan juga dri org2 yg rapat dengan ...

best2..we are waiting for next story omen..upload citer banyak2 tau..

omenn posted on 27-5-2014 09:21 AM
hhaha..ok aku cakap la kat mana aku duduk waktu menyewa dulu.Kitorang duk SS19..sape duk subang ta ...

ooo tau bangat. ss kan mmg kawasan lama.. umah lama2.. aku duk usj14. Kt usj nie pun ada 1 umah dpn Summit, mmg creepy condition dia. btul2 corner lot, banyak sgt agen2 nie tampal banner and no phone to rent/to sell. Dah bertahun2 kot still xde org duduk..

omenn posted on 26-5-2014 02:28 PM
Kejadian Di Tengah Jalan
Ni antara kejadian yang aku alami di tengah jalan.Cerita pendek je.Kamon k ...

Omen..omen.. ko ni mmg bertuah la eh asik terserempak je ..hehe.. tapi aku suka style ko bercerita..simple tp jelas & kelakar..kelaka2 pun sampai terbawa2 ke rumah kot2 ada yg main nyorok2..adeiii..bahaya la baca story ko Men.. tp addicted..acarne tu?