CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: omenn

[BEST]Kejadian Seram Sejuk Dalam Hidup Aku...update 7/8/2014

omenn posted on 23-5-2014 12:18 PM
BABAK 2
         Toleh belakang,mcm Watson nyambek kitorang lari keluar.Yang xtahan lari sambil men ...

Gile Omen kena sampai mcm tu???? Kalu aku dh kes parah niii..walopun hanya 'permainan' si setan Huwaaa..serammm

sukeatiaku posted on 27-5-2014 10:58 AM
Omen..omen.. ko ni mmg bertuah la eh asik terserempak je ..hehe.. tapi aku suka style ko bercerita ...

isk langsung xbertuah jumpa bnd2 tu.walaupun kt cerita aku cuba gambarkan rasa takot tu,tp xsama bile jumpa btol2.Tp yg bagus nye,ade la cerita nk kongsi ngan korang suma.hehe..kalo addicted cerita takpe,kalo urine pun xkantoi..hehe

cara awak cerita memang best, kelakar snang faham dan lawak...tak dak sms semua...tapi mama memang respect la kat hang omen sebab mampu bertahan sebegitu lama...alhamdulillah tak bye bye kat maya karin, mau dia ikut tak ka haru namanya!

omenn posted on 27-5-2014 09:58 AM
kisah runah sewa dah setel..aku akan upload pengalaman aku yg lain dan juga dri org2 yg rapat dengan ...

kisah rumah sentul adik hang dah habis ka Omen? apa kes budak yg main kad tarrot tu?

memang seram semua cerita hang...

Hi TT citer TT mmg awesome, harap TT citer semua pengalaman yg ada, jgn ada yg tinggal walau secebis, hehe
Citer latest psl maya karin mmg tip top, nape la TT ngan member satu lagi hanya mampu maki dlm hati, elok diseligi je member tuh, cadangan yg x bernas langsung. heh!

omenn posted on 27-5-2014 09:57 AM
HOUSE OF HORROR THE FiNAL
Lokasi:Subang Jaya..waktu ni semua dah habis belajar..jadi suma dah pakat ...

Adekah cara jwab salam tu mcam mkcik musalmah a.k.a mkcik bju bintik2 ni????  

Follow Us
omenn posted on 21-5-2014 11:52 AM
BABAK 2  
      Dalam situasi yg mencemaskan dada tu,tbe2 satu kereta masuk ke porch kitorang.Gate  ...

yg ni seriously seram sejuk kaki tgn gua membacanya..baru je main Cari ni then jmpe story kisah paranormal ni mmg menarik perhatian >_<

bila baca cerita TT yang first tu, teringat pengalaman aku masa dok sorang-sorang kat satu tempat kursus ni. aku tinggal sorang2 kat tempat tu sbb flight aku the next day. orang lain semua dah balik. macam ni yang aku alami. cuma bezanya aku tak dengar, aku rasa jer la yang makhluk2 ni tengah busy kat luar bilik aku dan lalu lalang di bilik aku. aku memang takleh tido...nak2 lagi bilik aku tetiba  berbau kemenyan.  gila betolla time tu. lepas subuh baru aku tido. seram giler...

mamaezah posted on 27-5-2014 01:11 PM
kisah rumah sentul adik hang dah habis ka Omen? apa kes budak yg main kad tarrot tu?

memang se ...

kes rumah sentul tu habis camtu ja mama.Sebab sally tu pun bukan sy kenal sangat.Adik sy pun xde cerita ape2 lg pastu..so memang habis camtu je la.hehe

omenn posted on 27-5-2014 09:58 AM
kisah runah sewa dah setel..aku akan upload pengalaman aku yg lain dan juga dri org2 yg rapat dengan ...

aku suke...aku suke..
citer ko ngan kawan2 cam JC dan kawan2nye...
cite dah suspens tp bleh gelak geli hati...
orang lalu kat desk aku tanye apsal gelak sorang2... aku cakap "bace citer hantu"... sume pelik...

tambah lagi sorang penglipur lara favourite aku...
nak lagi  

sengal seram lawak citer tt...ahahahahah...sampai bini aku pun dok bantai gelak...paling kelakar dok kuar rumah pakai boxer...ahahahha.......

Bro..aku tabik sama lu..gua mmg suka cerita lu..

omenn posted on 20-5-2014 02:19 PM
dia main sorang2 je.macam pelik kan.tarot card ni mmg history dia kite leh trace dri zaman dulu ju ...

patutla setan tak kacau Sally..geng dia

omenn posted on 20-5-2014 02:15 PM
BABAK 2
          Aku pun berpaling ke kanan.balkoni tu belah kanan aku.Kira kitorang ni mengadap d ...

ni mesti area ss19 ni kan..rumah2 kt sini kalo ko nak tau byk yg horor n skeri meri nih...umah aku kt usj3 dulu pun sama, lps kol 7pm je mmg aku x berani nak naik atas dah. weols anak beranak tido kt hall beramai2 bertahun2 lamanya sb kt tingkat atas tu byk gangguan. Bunyi org melompat2 la, bunyi org alih perabot & mcm2 lagi aktiviti bodoh dorang buat kt atas tu. kadang2 kalo rajin dorang turun la jengok weols kt hall tu hehe..siksa rasanya tinggal kt situ, siksa2 pun 5 thn la jugak aku tinggal kt situ..

Rate

1

aku penah dok ss19, usj 3 dan usj 4 (sekarang umah parent),  Alhamdulillah , stakat ni xde ape2 yang major , nmpk klibat tu mende biase siang2 hari pn ade, tp kiteorang dok usj ms awl2 baru bkak skitar 1993, blah tepi usj 3 tu ladang kelapa sawit mase dlu2, mlm2 aku main laptop ngan abg aku msti kiteorang dgr anjing menyalak diorang trun dari ladang kelape swit tu, seram giler, cpt2 kiteorang tido... kekadang kat umah usj 4 ni, ade jugak mende2 ni, Tarik perabot, tong jatuh, guli berguling kat tingkat ats, pintu orang hempas, tp wat biase2 je, anggap orang sebelah je...hehehe

Rate

1

haa..mintak maaf lama senyap.cerita ada tp xsempat nk taip.tgh sibuk buat persiapan nak bersanding nnt..jd minta maaf..hari ni ada cerita baru..kamon la kite..gentleman,start your engine!!

BISIKAN MESRA DI PULAU PERHENTIAN
LOKASIulau Perhentian..benda ni jadi waktu aku dgn memba aku ajib g bercuti kt sana.

BABAK 1
        Aku ni memang kaki berjalan..Perhentian ni pun dah banyak kali gak datang..Satu petang tu waktu tengah lepak2 dgn ajib,dia suggest g perhentian.Aku pun on aje,time tu mmg tgh cuti pun.Try call budak2 lain kot2 ada yang nak ikot tapi semua pun sibuk.Maklum la,mmg kaw2 last minit punya.Malam tu dalam pukul 9 kitorang pun gerak dari shah alam.Berdua je kitorang.TP mmg selalu pun aku berjalan ngan si ajib ni je.Mamat ni sempoi je.Jadi memang sekepala ngan aku.Kitorang budget nk sampai kuala besut tu pagi2.kitorang nak naik 1st bot g perhentian.Time tu monsoon pun da agak2 nak habis dah.Bot masih ada masuk pulau tp ombak dia memang x hengat la.Mmg utk yg hati waja je.Tp kelebihan g time2 mcm ni,pelancong local xramai.Ramai foreigners.Senang la kitorang nak usha org putih nanti.hahaha
     Sepanjang jalan g sana xde ape jadi la.Kecuali ada roadblock je kt kemaman.Pagi tu smpi kuala besut,naik 1st bot g perhentian dan sampai la kitorang kt situ.Kitorang tiap kali datang mesti lepak kt Mohsin.Kt long beach tu.Bilik dia xcantik sangat tp view dri situ mmg sedap.Boleh Nampak seluruh long beach.Siang tu kitorang tdo je.Penat kot dri malam duk drive.Pastu malam menjelma ape lg.Party la kitorang dengan awek mat salleh.Time tu mmg perangai aku mmg mcm sial.Mmg nakal gle la.
    Setelah berusaha kitorang dpt la usha dua awek US.Bukan susah pun nk usha.Pancing dengan Bo(ganja) je pun..(ps:zaman remaja dulu aku mmg agak liar org nye,klo ada yg xselesa dgn cerita aku ni mtk maaf ye)..dari sembang2 kt bar tu kitorang ajak dorang g lepak tempat lain.Nak ajak kena bo kan.xkan nk buat kt public.Kitorang pun ajak la dorang lepak kt area batu2 besar.dekat tepi jeti tu.Sapa yg pnah pegi pasti tau camne rupe nye.Kitorang pun jalan la nyusur batu2 tu.pergi tempat yg dalam sikit.Cover line dri orang.
BABAK 2
     Jumpa je port kitorang pun tros on bo tu.gilir2 la hisap kan.Awek tu hisap dulu.pastu smpi je turn aku minah tu cakap ape benda kt laut tu.(dia ckp inggeris,tp bia aku melayu kan,senang sikit nk cerita)..mula aku ignore je pasal awek tu tgh stim.Aku pikir dia tgh khayal.jap kang si ajib pulak cakap..”wei….a. ada org datang’..tp suara dia mcm sangkut2.Aku pun menggelupur la gak,tengok kiri kanan..tp xada orang..jap kang aku tgh si ajib ngan awek2 tu duk merenung kt laut..
Aku tgk sekali,..nahhhh!!!..ada awek pakai mcm baju mcm zaman dulu2 punya,.tp dia kat tengah laut..walaupun gelap tp kt keliling perempuan tu mcm ada cahaya..dalam gelap tp dia je bercahaya..memang la jelas Nampak..cahaya tu macam mengelilingi perempuan tu.Terkedu aku tgk,rasa macam tbe2 masuk dunia alice in wonderland lak.Mungkin efek dri bo tu la.Perempuan tu terus meluncur pelan2 ke arah kitorang.Gile,mane ade manusia boleh terapung atas laut,pastu baik je glide kea rah kitorang.

Dalam cuak2 tu aku dengar satu suara jeritan yg kuat.Macam nk tuli telinga aku..aku dengar suara perempuan jerit “kurang ajar”..kuat gile..macam ada orang bertempik kt keliling aku..aku tgk ajib ngan dua awek tu pun lain macam.yg ajib tu macam terpukau tengok laut.Dia siap turun dari batu kitorang lepak tu pastu berjalan kearah laut.Yang minah salleh dua org tu siap muka cuak macam aku.Yang sorang tu siap dah nangis tersedu2 dah.Nasib baik time tu aku ni masih sedar lg..xkhayal lg la..pasal bru je nk hisap bo kn..
      Berbekal kn kesedaran dan tenanga yg ada aku g kt ajib dulu.Nasib baik masih xlupa nk baca ayat kursi.SAmbil jlan ke ajib aku  baca ayat kursi.Aku tgk dia mata dia memang terpaku tgk perempuan misteri tu.Tak boleh jadi ni,kang ada yg mati lemas..terus aku bagi penampar jepun kt ajib..siap tak bagi can kt dia.Pastu dia macam tersedar,macam org mamai.Pastu siap dial eh tanye aku”apehal wei?”
“jum chow jib,mampos kite ni!!”..Perempuan tu masih berdiri kt gigi air..yg aku dengar ti,e tu Cuma gelak tawa yang sgt nyaring.Gelak macam kaw2 puas hati..tp muka perempuan tu mcm biasa.Muka yg kosong.Macam xde perasaan.Tp aku yakin,suara jeritan dan ketawa yg aku dengar mmg dari makhluk tu.Tempat lepak kitorang mmg ada jarak sikit dri gigi air tu.
    Dengan takot dan lutut lembik kitorang tarik minah dua org tu skali.”Jangan kena rasuk dah la”..kata aku dalam hati..dah la tgh takut,jalan gelap..ada lampu henpon je..tepakse gak kitorang redah batu2 ttu walaupun sbenarnye aku rasa mcm nak lari pecut je kat situ.Tp kang lari mmg konpom jatuh punya.mmg batu besar2 situ.Bahaya gak kan.
BABAK 3
    Lama sungguh nk smpi kt jeti tu…nasib baik benda tu xkejar kitorang..aku rasa la..pasal aku mmg xtoleh lngsg ke belakang.Tros ktorang balik ke chalet.Seb bek minah tu duk mohsin gak.Kena kt area rock garden mmg mampos la nk hntr.pasal kena rentas hutan gak sikit.Smpi kt bilik suma terdiam dah,minah dua org tu pun lepak kt bilik ktorang dulu.Masing tgh nk digest kejadian yg menimpa ktorang.Pastu masing pun start la bercerita.Rupanya dalam kejadian tu,masing2 melalui pengalaman yg berlainan.Macam si ajib dia cakap dia Nampak perempuan tu.Tp perempuan tu xmarah dia.Dia ajak si ajib ikot dia g jalan2.Ajib cakap dia xtau kenapa,tp dia rasa mcm kena pukau nk g kt perempuan tu.Dia lgsg xde rasa takot.Tp pas kena tampar tu bru dia sedar yg perempuan tu hantu.Macam kan perempuan tu marah aku kurang ajar.Yg minah salleh tu lak Nampak perempuan tu mula2 normal.Tp makin dekat dia kearah ktorang bru dia Nampak yg perempuan tu xde muka.Tu yang menangis teros tu.Walaupun suma Nampak kejadian yg lain2 tp yang pasti gelak perempuan tu waktu kitorang nak cabut mmg semua org dengar.
    Aku ngan ajib pikir benda yg jadi kt kitorang tu mmg pasal nasib xbaik dan satu lg pasal perangai ktorng la.Jadi mmg tu la ubat nya

Agaknya mende tu nak cakap..
"kurang hajar..nak merendek layan bo tak ajak akuuu..???'

btw, ni baru pestime aku dgr 'bo' tu merujuk ke ganja..

Clover_Hill posted on 18-6-2014 12:18 PM
Agaknya mende tu nak cakap..
"kurang hajar..nak merendek layan bo tak ajak akuuu..???'

hahaha..boleh jadi la dia marah la tu kan..bo tu cuma satu gelaran.mcm2 lg gelaran.rasenye setiap kawasan lain2 kot gelarannnya
hehe