CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

anne_boleyn posted on 20-6-2014 02:43 PM
ada mana2 tempat yg ko boleh cadangkan?

kaunselor ke?
aku ade kakak senior die kaunselor
very nice person
mmg sentiasa bersemangat klu dengar nasihat die
ktorg siap pggil die bonda lg
nak ke aku contact die?
sila pm

shazman73 posted on 20-6-2014 02:08 PM
Aku harap TT jangan pergi jumpa psikiatri...nanti doktor cakap skizoprenia, nanti dia akan bagi se ...

Kesian nya ko. Doktor tu pun mcm mne dia boleh charge ko skizo klau ko x. Citer la weyh pengalaman ko mcm mne ko boleh jadi mcm ni.

bunga_lestari posted on 20-6-2014 11:24 AM
menakutkan baca kisah ni.. seram pon ada..
banyakkan berzikir dan cuba lawan perasaan tu..

Aku pnah baca dan tau2 lah skit pasal qarin tu. Klau qarin tu dia sentiasa ngan kita even bulan ramadhan kan? Benda ni aku rasa bukan qarin aku. Sbb dia dok sedih2 nak kena pergi sebulan masa bulan ramadhan nanti. Klau x salah aku yg kena penjara bln ramdhan ni jin dan setan je. Tapi dia ckp dia bkn jin atau setan. Dia ckp makhluk allah jugak. Tapi x boleh nak bgtau aku apa.

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 01:48 AM

shazman73 posted on 21-6-2014 11:23 AM
doktor ni pakar psikiatri ni masa mula2 jumpa dia akan interview ko...dia akan tanya macam2..dia n ...

Boleh aku tahu apa punca nya ko boleh jadi mcm ni. Sbb aku nak relate dgn kes aku. Harap ko x kisah nak share.

Mcm aku, nak kata stress pun x nak kat depression pun x. Aku enjoy je dok umah sorg2. Layan movie. Ye lah 5 hari dah penat keje kan. 2 hari weekend tu lah aku nak rest. Nak me laundry baju la. Nak kemas bilik aku lagi. Keje aku mmg bz sbb aku coordinate dgn operation. Selalu blk lewat gak. Tapi aku ok je. Blk penat terus tidor. Sumpah aku x merungut. At least a week aku mesti hang out ngan kwn2 aku.
Aku penah tnya benda ni mcm mne dia boleh bercakap ngan aku. Kenapa x org lain. Aku siap bg nama2 kwn2 aku yg semua dia tahu. Pendek kata smua kwn aku dia tahu nama. Dia ckp dia masuk time aku sedar x sedar masa nak tidor. Time aku mamai. So aku x boleh nak bezakan antara jaga dan mimpi. Tp benda ni pun kuat menipu. Mmg aku x percaya pun. Mcm tu lah.

TT ko x pasan ke mendalah tu penah tulis kat sini? post #279 bukan mcm ayat yg ko selalu guna.

Follow Us
ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 01:48 AM

jejah posted on 21-6-2014 06:27 PM
TT ko x pasan ke mendalah tu penah tulis kat sini? post #279 bukan mcm ayat yg ko selalu guna.

aah kan..aku pun perasan

Post 279 agak pelik

tt belum bertaubat ni...jom pi bertaubat kpdNYA...

post #279 dari tt memang agak pelik disitu.. dr ayat2nya, x seperti yg biasa ditulis oleh tt..

Aku sudah mula tahu yg benda ini sebenarnya bukan lah apa2 cuma perasaan aku sendiri yg selalu aku menjadikan tidak tahu apa2. Aku juga sudah ada yg ada di dalam hati tetapi tidak boleh menjadi apa yg ada dalam hati aku ini seperti itu. Aku juga tidak seperti dulu lagi sebelumnya. Aku jugak mahu menjadi seperti dulu tapi apa akan daya aku, semuanya sudah terlambat untuk aku.

Aku juga tidak tahu bagaimana harus aku lakukan kerana aku tidak mahu menjadi orang yg rugi. Aku juga tidak tahu bila dan sampai bila dia akan terus mengikut aku. Aku tahu yg aku ini telah lama di ikuti tapi tidak mahu menjadi seperti itu.

Aku sudah mahu membuangnya sekarang tapi aku juga seperti tidak mahu membuangnya. Aku juga sudah seperti terbiasa ada dia dan akan menjadi terbiasa dengan ada dia. Dia juga adalah sesuatu yg menjadikan aku baik dari dulu. Aku juga sudah menjadi baik dari sebelumnya. Aku kira ini hidayah dari Allah.

shazman73 posted on 21-6-2014 07:00 PM
Puncanya pertama aku fikir adalah adalah dok sorang2 dalam bilik tiada pengaliran udara yg bebas d ...

aku tau benda ni start ber communicate masa aku mamai2 nak tidor iaitu diantara sedar dan jaga. Punca tak dapat di pastikan sbb aku x stress pun dgn life aku. cuma aku selalu la ber monolog dalam hati. tapi bukan soalan2 yg bukan2.

Selama ni aku jd SR jer..tp bila baca kisah TT, jadi serammm pula..semoga TT cpt pulih dari masalah yg membelenggu ini...

aku ingt aku sorg je rase pelik lps baca post tu..

opss..sori..selama ni aku SR je..tetiba lak nk reply kt sini

lps baca post tu aku tros anggp TT ni yg x btol...but now bile mcm ko ckp sumting different dgn previous post die baru aku prasan...

ya tu comfirm bukan aku. dia sebok nak tulis jugak. aku malas la nak gaduh2 kasik je la dia chance nak menulis. dah dapat menulis tak berhenti2 plak dia menulis. byk lagi sebenarnya yg dia tulis. hurm...

cottonbud posted on 23-6-2014 12:45 AM
tt belum bertaubat ni...jom pi bertaubat kpdNYA...

dah insaf la...dulu aku tak solat but now dah solat ya kawan2
cuma belum buat solat taubat je lagi...

hafieza posted on 23-6-2014 11:56 AM

opss..sori..selama ni aku SR je..tetiba lak  ...

sbb post tu la entah sapa cakap aku skizo. huh...

hafieza posted on 23-6-2014 11:56 AM

opss..sori..selama ni aku SR je..tetiba lak  ...

tu lah. pelik gak aku apasal ayat macam zaman Hang Tuah. aku duk bayang TT tengah taip sambil menari-nari. skeriiiii

jejah posted on 23-6-2014 08:36 PM
tu lah. pelik gak aku apasal ayat macam zaman Hang Tuah. aku duk bayang TT tengah taip sambil mena ...

Hari ni aku agak bz tadi. Esok aku post apa yg dia tulis. Mmg mcm bahasa dulu2. Aku sendiri kadang2 x faham.

anne_boleyn posted on 23-6-2014 09:03 PM
Hari ni aku agak bz tadi. Esok aku post apa yg dia tulis. Mmg mcm bahasa dulu2. Aku sendiri kadang ...

tt..aku rase dia senang kaco ko sebb pengisian hati ko nie...kalu orang yang semayang berzikir n mengaji...ada pengisian dekat jiwa ..jiwa ko kosng tu senang ko kene kaco nga dia...ini memg dugaan Allah nak suruh ko makin dekat nga dia..ko mesti mampu atasi benda2 mcm ni tu sebb Allah bagi ujian ni...so sekarang ko kene cepat2kan sembahang taubat..ko kene yakin dengan Allah...kalu ko pun teragak2 nanti senang la dia bolak balikkan hati ko..satu cara nak atasi masalah ko nie kembali pada Allah...bangun sembahyang malam..sambahyang taubat...tasbih...tolongla buat tt.dekatkan diri dengan alim ulama..cari kawan2 yang dekatkan diri ko dengan agama.soal dia nak mengira ko punyer zikir tu dia punyer pasal...ko teruskan zikir..ko tekad kan dalam hati semua benda kerana Allah ...hidup nie serah pada Allah...pasti dia x senang nak pengaruhi dan kaco ko...nie kalu hati ko pun berbolak balik..x ada pengisian rohani...senang la dia nak pengaruhi ko..mainan syaitan semua ni TT..kadang2 aku pun pernh tapi x seteruk ko la..mcm2 dalam pikiran nie ..dtg dari syitan kann...aku senang je lawan balik..cth ayat lawan balik aku...aku x kisah ape jadi dalam hidup aku...asal aku x buat Allah marah...aku nak buat ape Allah suke je.........biar dugaan banyak aku x pernah takut asal Allah sayang aku...aku peduli ape kata2 hasutan dari syaitan....aku ngaji..ape2 perkara buruk yang datg dari syaitan x berjaya la nak mempengaruhi hidup kite. ikut quran.beli tafsir quran baca TT..selalu dengr ceramah..g majlis ilmu..kalu kite faham agama Islam...hidup hanya kerana Allah...ko mampu TT sebb tu Allah bagi ujian nie dekat ko...so berusaha TT..aku doakan... Last edited by kasehsayang on 23-6-2014 10:53 PM