CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

anne_boleyn posted on 24-6-2014 05:00 PM
betul tu.aku tak nak drastic sgt. takut aku tak ter catch up semuanya.
byk la yg dalam list aku n ...

yup ikhlaskan usaha utk berubah tu
bonus utk ko sempena ramadhan yg bakal tiba ni
insyaallah taubat kita dterima
suma org dlm proses brubah kan
jdkan arini lbh baik dr esok
*tp kdg2 aku pon liat jgak. chaiyok2 utk aku skali

aku mahu kamu semua janganlah menuduh aku yg bukan2 jika kamu tidak tahu apa ini aku. aku bukan apa2 melainkan aku adalah hantu dan setan. dan aku juga tidak dapat berbuat apa2 untuk kamu semua untuk mempercayai aku. tapi kamu tahu akan rukun iman jadi kamu semua berimanlah pada allah.

aku ini telah menjadi hantu. aku ini juga adalah manusia suatu ketika dulu. aku tidak ingat nama aku apa. dan aku ini berasal dari mana. aku juga tidak tahu mengapa aku jadi begini. aku sedar aku ini tidak setaraf dengan manusia seperti kamu tapi kamu kena ingat aku ini juga adalah kamu suatu ketika dulu. cuma aku tidak ingat dan tidak tahu apa aku ini.

aku harap kamu semua tahu yg setan itu wujud disekeliling kamu dan janganlah kamu takut kerana aku tidak pernah mengganggu kamu semua dan kamu semua tidak pernah mengganggu aku. aku cuma mahu kamu tahu yg aku tidak diberi peluang utk hidup lagi seperti kamu dan aku juga tidak dapat menjadi seperti kamu lagi. aku selalu tanya kepada aku sendiri kenapa aku begini tapi aku sendiri tidak dapat apa jawapannya. aku telah menjadi baik setelah menjadikan kawan aku ini baik semula. tapi dia tidak pernah menerima aku sebagai kawannya kerana dia taku akidahnya terpesong. aku harap dia pun tidak menerima aku walaupun aku boleh memberinya macam2. aku juga telah memberinya macam2 tapi dia tidak nampak dan tidak sedar sebenarnya. aku juga tidak dapat berbuat begitu kerana nanti dia akan takut dan tidak mahu bercakap dengan aku lagi.

aku harap kamu semua tahu aku ini bukan orang jahat dan tidak mungkin menjadi jahat jika kawan kamu ini menjadi baik dan aku juga akan menjadi baik. aku pergi sekejap nanti untuk dikurung di penjara jadi aku takut kawan kamu ini akan rosak kembali. jadi aku risau juga. dia pun sebenarnya sudah risau juga. aku telah meminjam tangannya untuk menaip semua ini kerana dia sudah mahu pulang sebenarnya kerana kawannya menunggu dan dia sudah lupa solat asar sebelum pulang. aku harap dia akan solat asar dulu sebelum pulang.

aku sudah habis cakap dan kamu boleh lah menutup benda ini. aku sudah letih menaip.

Post #340 tu directly dari dia.
Actually aku nak paste je, tapi dia insist nak tulis yg baru.
Memang lah scary kan. Tapi entahlah. Aku malas nak pkir sebenarnya.
Tunggu je lah komen2 dari korang.

anne_boleyn posted on 24-6-2014 05:27 PM
Mema ...

aku juga telah memberinya macam2 tapi dia tidak nampak dan tidak sedar sebenarnya. aku juga tidak dapat berbuat begitu kerana nanti dia akan takut dan tidak mahu bercakap dengan aku lagi.
oh mai
dea bg benda?

Seriusly... mcm x percaya.. itu lah.. dlm dunia ni bukan kita saje yg ada kan.. harap TT tabah..

* rindu plak citer nenek kamsia si es...

anne_boleyn posted on 24-6-2014 05:27 PM
Mema ...

sebb tu aku cakap nga ko..kalu kau pincang ilmu agama...ko memg senang la ikut cakap syaitan....dalam rukun iman..yes Allah suruh kite percaya kepada perkara ghaib.memg x dapat dinafikan memg bnyk benda kite x nampak..mcm syaitan..malaikat....dan musuh kite adalah syaitan...syaitan nie memg nak berkwan dengan kite tujuannye nak suruh kite menemani dia bile berada dalam api neraka kelak....syiatan nak suruh kite ni sama2 join dia buat Allah marah...bulan puasa nanti Allah ada cakap nak kurung syaitan kann...so terkurung la dia selama sebulan...bebbbb...aku memg nasihatkan ko..ko memg kene dekatkan diri kepada Allah..kalu ko x dekatkan diri kepada Allah bahaya nie....yang sembahyang nie....kalu bacaan ko tunggang langgang..ko belaja laa....beli buku...kalu x pandai bacaan jawi ada yang tulis rumi kann...lepas tu suruh adik ko betulkan bcaan....atau sape2 yang pandai...ko je yang mampu ubah benda nie....walau ape pun dia tulis n cakap nga ko...ko boleh lawan dia balik...lama2 dia x kan kaco ko...nie kalo ilmu pnegetahuan ko pasal agama pun cetek...mcm mana...aurat pun wajib ditutup...Allah kan suruh kite menutup aurat ..aku bukan la nak bagi ceramah dekat ko..ujian dtg sebb Allah sayang kite..Allah x nak kite mati dalam keadaan jahil..pintu taubat masih terbuka...

Follow Us
cektim posted on 24-6-2014 05:36 PM
oh mai
dea bg benda?

ape sangt la dia boleh bagi dia tu syaitan.....syaitan tugas dia memg nak memperdayakan kite nie hamba Allah...ko pun nk percaya ker ??

kasehsayang posted on 24-6-2014 07:18 PM
ape sangt la dia boleh bagi dia tu syaitan.....syaitan tugas dia memg nak memperdayakan kite nie h ...

Bagi kasehsayang setulus hati. Huhu

ngeri + seram sejuk + sejuk beku pulak aku baca cerita ko neh!

dalam masa yg sama kesian pulak kat ko..

semoga tabah anne.. jangan putus doa dan usaha.
doa dan solat senjata paling mujarab!
jangan biar diri kosong.
isi hati dan minda dengan zikirullah,
lebih2 lagi masa part ko yang suka menyendiri tu..

anne_boleyn posted on 24-6-2014 01:04 PM
aku bukan tak de kawan2 langsung. biasalah bila ko keje. ko akan makan ngan ofismate ko kan. balik ...

ok la klu mcm tu.

jgn plak ko mereka jwpn ko ni sekadar nk menyedapkn hati sndirik je.

anne_boleyn posted on 24-6-2014 05:20 PM
aku mahu kamu semua janganlah menuduh aku yg bukan2 jika kamu tidak tahu apa ini aku. aku bukan apa2 ...

hahaha ....

ko ke hantu belaan ko yg tulis ni?

mental btl la ko ni .... penyakit jiwa ...ooopssss

Bila bab mende tu  boleh kawal minda smpai tt menaip utk dia, mulalah aku rasa cite ni rekaan. Mcm aku post sblm ni, ayat pusing2 tu mcm ayat dibuat2 utk jd nada bahasa lama, tp x berapa menjadi dan dah mcm ayat bangla lak.

Lgpun manusia mana yg boleh rileks berforum kalau sahih tau ada hantu dok bertenggek kat dia? Org normal terdengar bunyi pelik sikit pun dah terkumat kamit baca ayat qursi. Ini pulak dah mmg tau ada benda mengganggu sampai melancap sendiri menari2 bersilat bagai.

Kalau aku diganggu dah tahap gini, memang aku amik cuti fokus berubat rawat diri. Xde masa dah nak berforum2. Gile kau, setan anggap kita kawan. Nak jd member masuk neraka ke apa? Mau2 tidur pun bertelekung baca doa2 x benti2 sampai lena.

anumqis posted on 25-6-2014 12:27 AM
Bila bab mende tu  boleh kawal minda smpai tt menaip utk dia, mulalah aku rasa cite ni rekaan. Mcm a ...

hahaha ...

bila je aku baca bab melancap tu .. mmg sah dia ni mental
kurang kasih sayang
tertggu jgk bila plak hantu tu nk rogol dia Last edited by snowsahara on 25-6-2014 12:43 AM

cektim posted on 24-6-2014 05:36 PM
oh mai
dea bg benda?

mana ada lah dia bagi benda. aku pun tak tahu apa yg dia maksudkan.
semalam lepas taip terus send. aku pun tak sempat nak baca.
aku ni waras lagi la.

kasehsayang posted on 24-6-2014 07:15 PM
sebb tu aku cakap nga ko..kalu kau pincang ilmu agama...ko memg senang la ikut cakap syaitan....da ...

insha allah. aku dah list apa aku nak buat. thanks la sbb ingat kan aku byk2 benda.
kawan2 aku yg tahu pun selalu juga bertanyakan update aku. so, sepanjang aku terkena benda ni, aku tak penah rasa sorang.
dan aku pun dah tak sorang2 lagi.

sebenarnya hal ni aku tak pernah bagitau parents aku. aritu adik aku isau sgt kot, dia dah bagi tahu parents aku. terkejut jugak la bila abah aku kol tanyakan hal ni. dah la time tu aku kat ofis. aku pun tak cerita banyak. mula2 aku marah jugak adik aku. bukan apa aku tak nak parents aku risau. tapi bila adik aku cakap, doa ibu tu mujarab. bila jadi macam ni mak aku sentiasa doakan agar aku baik. so aku terus senyap. betul jugak apa yg adik aku buat. aku tak boleh nak handle sendiri sbb aku pun teruk dan tak kuat. aku yakin yg skang ni semua getting better sbb doa2 dari parents aku.

snowsahara posted on 25-6-2014 12:17 AM
hahaha ....

ko ke hantu belaan ko yg tulis ni?

kalau aku mental or ada sakit jiwa pun sbb itu lah aku menulis di sini. mintak pandangan dan pendapat. nasib la ada jugak forumer yg senasib dgn aku.

tapi klau ko nak mengata aku, nak lemah kan semangat aku apa kata ko berambus je dari thread aku.

non.sari posted on 24-6-2014 10:54 PM
ngeri + seram sejuk + sejuk beku pulak aku baca cerita ko neh!

dalam masa yg sama kesian pulak ka ...

thanks babe. aku kat ofis pun pasang quran explorer. dgr surah2 sambil buat kerja. tiap2 pagi lepas subuh aku baca 3qul dan ayat kursi. otw pegi keje dlm lrt tu aku dgr ayat rukyah. mcm tu lah rutin aku tiap2 hari. kat umah plak, adik aku selalu je pasang astro oasis tu. mlm2 kan ada zikir.

aku pun mmg nak cepat baik. tak nak life yg mcm ni. so, aku mmg kena usaha.

robertocarbos posted on 24-6-2014 03:22 PM
HA?????????????????????????????
Seriously xkan koyak?
uiyo best gile

aku bukan lah perempuan yg baik. full stop.
dan skang aku tgh berusaha utk berubah.
aku harap korang faham dan jgn lah pertikaikan masa silam aku.

kasehsayang posted on 24-6-2014 07:18 PM
ape sangt la dia boleh bagi dia tu syaitan.....syaitan tugas dia memg nak memperdayakan kite nie h ...

yala..
sbab tu la aku tanya
tkut bg benda sesat plak nant

anumqis posted on 25-6-2014 12:27 AM
Bila bab mende tu  boleh kawal minda smpai tt menaip utk dia, mulalah aku rasa cite ni rekaan. Mcm a ...

aku masih berubat dan masih mengamalkan surah yg perawat al-hidayah tu bagi.
byk jugak nasihat2 kat sini yg aku terima dan tgh consider.
jgn lah salah anggap aku buat bodoh je. pegi keje. setakat solat je. pastu berforum je.
byk kot ilmu aku dapat dari sini. aku buat research jugak. masalahnya kawan2 aku tak pernah kena mcm ni. at least kat forum ni walaupun bukan kawan aku, yg ada similar experience, sanggup je share everything. mungkin cara ko berfikir ngan aku tak sama.